Şimdi Ara

İlk Fermi emekli oluyor: GeForce GTX 480 için sona gelindi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
3.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Geçtiğimiz günlerde GeForce GTX 580 modelini pazara sunarak yüksek performans segmentindeki en güçlü modelini yenileyen Nvidia, Mart ayında duyurduğu GeForce GTX 480 modeli için emeklilik işlemlerini başladı. Henüz Nvidia'dan yapılmış herhangi bir açıklama olmasa da GTX 480 için EOL (End of Life) sürecinin başladığı bildiriliyor.

GeForce GTX 480 ile kıyaslandığında daha düşük güç tüketimiyle daha yüksek performans sunan ve Vapor Chamber tabanlı soğutucusu ile daha serin çalışan GeForce GTX 580 ile Nvidia tarafında üreticilerin tercihi olmuş durumda. Gelen bilgilere göre GTX 580'nin çıkışıyla birlikte üreticiler ve iş ortakları artık GTX 480 sipariş edemeyecekler.

GeForce GTX 480 ile başlayan süreçte 400 serisinin diğer modellerinin de EOL sürecine girmesi bekleniyor. Yıl sona ermeden çıkması beklenen GeForce GTX 570 ve Ocak ayında lanse edileceği söylenen GeForce GTX 560 ile birlikte GeForce GTX 470, 465 ve 460 modellerinin de EOL sürecine alınarak emekli edilmeleri bekleniyor.

• Herşey bir anda bitemez duygulandım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Just4ForMe -- 15 Kasım 2010; 19:36:39 >
  • 8 aylik bebekti daha
  • quote:

Orijinalden alıntı: Statistik

8 aylik bebekti daha

ee nolcak yani şimdi
  • gtx 480i daha yeni alanlar üzülecek şimdi çünkü 580de aynı fiyattan çıkacak gibi görünüyor GTx 460 ve 68xx hariç diğer kartların değeri düşecek..

Belkide bu Gtx 460 Se modelleri 200-300 arası fiyatta olur ilerde bellimi olur :)
  • bu kadar çabuk mu bitti daha ne kadar oldu çıkalı vay ve zaman ne çabık akıyor bitiyor 8 ay sonrada 580 için biter 680 devam ona gerçi var ama onda baya bir değişikler olucaktur 32 nm veya 22 nm gibi :)
  • erken emeklilik bu olsa gerek...
  • daha gtx460 4 aylıktı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Statistik

8 aylik bebekti daha

geç doğum yaptı ama olsun

• Kendisiyle aynı fiyatta daha hızlı daha az güç çeken ve daha serin bir GPU varken zaten hiç bir anlamı yoktu... elveda zalim dünya, diyordur herhalde
  • gtx280 de aynı şekilde olmuştu..üst seviye kartların kaderi bu .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alpcan Aksoy
    daha gtx460 4 aylıktı

yetim kaldı malasef.. artık amcası bakar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: annihilator

Kendisiyle aynı fiyatta daha hızlı daha az güç çeken ve daha serin bir GPU varken zaten hiç bir anlamı yoktu... elveda zalim dünya, diyordur herhalde

• 480 de emekli oldu. Fermi emekli olmadan bi gecersem fermiye iyi olur
  • Ben daha ilk çıktıgın gün bu karta yatırım yapılmaz demiştim firma çok kısa sürede bu kartı piyasadan silecek demiştim
  • lan ben daha backplateleri alamadım
  • Nnnayır... nnnolamaz... Daha körpeciktin, sıcacıktın (!)...

Gırgır bir yana artık uzun soluklu kartlar istiyoruz.
  • bunlar son seri kart bu kartı alan adam daha iyisi çıkınca daha iyisini alır.

Zaten GTX 580 in reklamlarına bakarsak GTX480 ne kadar dandik bir kartmış deriz.

Reklamında sürekli GTX480 den şu kadar daha az güç çekiyor bu kadar daha az sesli çalışıyor, şu kadar daha serin vs vs. yani nvidia bile kendi kartının arkasında durmuyor.

Demekki çok güç çekmesi ve sıcaklık değerlerine nVidia da savunmak istememişki hemen kartı emekli ediyor.

GTX480 in yerinde olmak istemezdim :) rezil ettiler kartı.
  • O kadar soledim yine soluyorum bu nvidianin dogasinda var ilk cikardigi kart serisini almamak lazim 6-7 ay sonra yeni seriye gecis yapip deneme yaptigi seriyi sonlandiriyo ustelik yeni cikardigi seriler daha performansli ve daha ucuz oluyor .. en azindan daha fazla performansi diger serinin indirim gormus fiyatindan alabiliyorsunuz 460 se serisinide ondan dolayi cikardi zaten yeni seri yerine oturana kadar orta katagoride boslugu dolduracak. Ozellikle oem ureticileri icin hatta bu 500 serisinin 5 li serileri bile cikabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Man From Atlantis

quote:

Orijinalden alıntı: Alpcan Aksoy
    daha gtx460 4 aylıktı

yetim kaldı malasef.. artık amcası bakar..

ne amcası artık öle amcalar piyasada kalmadı..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.