Şimdi Ara

HP PAVILION DV7-4100ST İNCELEME 17,3' (4-5mb resim içerir)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
13.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ürünü 13.11.2010 tarihinde vatanbilgisayardan kdv indirimi kampanyasından 1850 liraya aldım...
    ürün 17,3" olmasına rağmen hafif sayılır ve kasası çok ince. ayrıca kasa alüminyum... ekran kalitesi ve ses kalitesi yeterince iyi.beat audio oldukça kaliteli ayrıca üründe bass olduğu için bass eksikliği yok.
    500gb hdd 7200 rpm olduğundan oldukça hızlı. webcam harika...en çok sevdiğim özelliği biostan ayarlanabilen fn tuşunu iptal edip tek tuş ile kısayolları kullanabilmeniz.yani sesi açmak için normalde fn+f10 basmanız gerekirken biostaki seçeneği aktif ettiğinizde sadece f10 tuşuna basmanız yeterli oluyor... daha önce kullandığım dv7-2210 modelinde ışıklı dokunmatik kısayollar vardı bunda yok.ona alıştıktan sonra klavye bana çok boş geldi :) toucpad çok iyi değil sanki eliniz üzerinde kaymıyor.hızlı işlem için mouse şart.pil olarak 6hücreli 55.296mWh kapasiteli pil kullanmışlar. eski laptopumda (dv7-2210) 8hücreli 80.000mWh pil çok iyiydi... tek sorunum atinin sayfasındaki 5650için kullanılan driverleri kullanamamak. kesinlikle driveri yüklemiyor ilginçtir ati 10.8 sürümü yüklenebiliyor.bu yüzden gpu-z ürün bilgilerini gösterirken hata veriyor.ama ürün standart 5650m ile aynı... (hp ekran kartı driverine hem intel hem atiyi entegre ettiğinden çalışmıyor olabilir)
    işlemcide ekran kartı olduğu için pilde ati 5650m kullanırken, pilde intelin ekran kartını kullanıyor buda batarya ömrünü arttırıyor. ama isterseniz ekran kartları arasında geçiş yapabilirsiniz sadece 1-2 saniye sürüyor.

ürünün sol tarafı ısınıyor ama elinizi yakmıyor. diğer yerler oldukça serin.sıcaklık ölçümleri aşağıdadır.

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/tr/tr/ho/WF05a/321957-321957-3329744-64354-64354-4247665.html

Ürünün 3dmark06 testinden sonraki sıcaklık değeri
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• dostum hayırlı uğurlu olsun güle güle kazasız belasız kullan.yıllardır forumda okuduğum en iyi incelemelerden birisini yapmışsın hatta sanırım en iyisiydi..bu güzel ve bilgilendirici incelemen içinde ayrıca teşekkür ederim.

güzel bi cihaz aldın.bikaç gün önce bende bimekste gördüm bu cihazı biraz ilerledim görür görmez bi afalladım bikaç adım geri gelip bilgisayarın başına dikildim..gerçekten benim gibi büyük ekran severler için özelliklerinide göz önüne alınca kendisine hayran bıraktıracak bi ürün olmuş.fiyatı cihaza göre normal sayılır ama tabi şahsen benim bütçemin çok üzerinde olduğu için sadece izlenesi bi makina olrak kaldı şu sıralar:D ama bütçe sıkıntısı olmayan ve büyük ekran düşünen arkadşlar için çok güzel bi seçim olacağına eminim.
    benim cihazda tek eksi olarak gördüğüm şey yukarı ve aşağı ok tuşları fazla küçük olmuş.bu tuşlar ne kdar kullanılıyor tartışılır ama en azından illaki kullananlar vardır.bunun dışında gözüme çarpan bişey olmadı.bide keşke şu eski kasalardaki 2 kulaklık çıkışından bu kasalara da koysalarmış.en azından iki kişi ortam sesli vs. olduğunda kulaklıkla oturup film izleyebilirdi.
    tekrar hayırlı olsun selametle..

• İnceleme için teşekkürler..

Herhalde üreticiler kullanıcı taleplerine göre büyük ve hafif notebook üretimine hız verecekler.Kimisi için 15.6 inç ekran yeterli hatta 13 inç bile uygunken
    kimileride -tabii ki ağırlık olarak taşınabilirliği ve fiat olarak ulaşılabilirlik olduktan sonra-büyük ekranlara yöneliyor..Bu ürün gerek oyun gerekse film
    izleyenleri tatmin edecek gibi duruyor..
  • İyi fiyata almışsın şimdi Vatanda 2000 liranın üstünde
  • hayırlı olsun güzel alet incelemede güzel olmuş
  • Başarılı bir inceleme hayırlı olsun güle güle kullanın...
  • merhaba,

ben de bu bilgisayarı çok kısa bir süre içinde almayı düşünüyorum. Ama yaptığım araştırmalarda hep HP ler çok ısınıyor diyorlar. İlk defa laptop kullanacağım. Isınma ne tür problemlere yol açar ? Ben bu bilgisayarı 3d modelleme ve grafik işlerinde kullanmayı düşünüyorum ve yurtdışına götüreceğim. Beni yarı yolda bırakacak bir bilgisayar almak istemiyorum.

Bilgisayarla ilgili son görüşleriniz nelerdir ? Daha önce HP laptop kullanan var mı aranızda ? HP lerin her ürününde var olan bir problem var mı ? Yoksa forumlarla bahsedilenler bazılarına mı denk geliyor ? Kafam laptop konusunda çok karıştı. 2 milyar altında ve bu ekran boyutunda en performanslı bilgisayar buymuş gibi görünüyor. Başka önerileriniz varsa, lütfen paylaşın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elmagnifico

merhaba,

ben de bu bilgisayarı çok kısa bir süre içinde almayı düşünüyorum. Ama yaptığım araştırmalarda hep HP ler çok ısınıyor diyorlar. İlk defa laptop kullanacağım. Isınma ne tür problemlere yol açar ? Ben bu bilgisayarı 3d modelleme ve grafik işlerinde kullanmayı düşünüyorum ve yurtdışına götüreceğim. Beni yarı yolda bırakacak bir bilgisayar almak istemiyorum.

Bilgisayarla ilgili son görüşleriniz nelerdir ? Daha önce HP laptop kullanan var mı aranızda ? HP lerin her ürününde var olan bir problem var mı ? Yoksa forumlarla bahsedilenler bazılarına mı denk geliyor ? Kafam laptop konusunda çok karıştı. 2 milyar altında ve bu ekran boyutunda en performanslı bilgisayar buymuş gibi görünüyor. Başka önerileriniz varsa, lütfen paylaşın.

merhaba. bu notebook u vatancomputer dan bayram kampanyası ile 1778 e aldım. kargo bugün geldi, henüz notebook u açmadım yarın açacam. daha önce hp kullandım ve görece ısındığı doğru ancak çok fazla oyun oynamıyorsanız sorun olmaz, kaldı ki ısınma sorunu modelden modele değişir, bütün hp ler çok ısınır demek yanlış olur. yukarıda arkadaş sağolsun güzel bir inceleme yapmış ve sıcaklık değerlerini de yazmış, bir bakın. bi sorun yok gibi.

yurtdışına gideceğinizi yazmışsınız, e öyleyse niye gittiğiniz yerden almıyorsunuz? hem garantisi olur böylece. ve muhtemelen çok daha iyi bir fiyata alırsınız. ya da bu paraya çok daha iyi bir notebook alırsınız. yine de illaki buradan alacaksanız bi kaç yere sorun, şu an bimekste 1889, vatancomputer da ise fiyat bir hayli yukarı çekilmiş 2000 olmuş. vatancomputer da hafta sonu tekrar 1800-1850 civarına düşer diye tahmin ediyorum .

ama bence yurtdışından alın. para önemli değilse bile garantiniz olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kışkırtır -- 23 Kasım 2010; 0:49:56 >

• forumdakilere slm.bende bu laptopdan almayı düşünüyom ama sistem derecelendirmesi kaç acaba.bide acer as5745g mi daha iyi bumu.forumdan baktığım kadarıyla ekrankartı acerin iyi değil diyorlar.
  • sistem derecesi resmi mevcut. 3d oyunlardaki sıcaklık fotosunun hemen üzerinde... ama ben yine yazayım
    işlemci:6,8
    ram: 5,9
    grafik:6,4
    oyun grafik:6,4
    sabit disk:5,9
  • bilgilendirme için teşekkür ederim.ozman şöyle bi durum oluşuyor.
    acer/ i7 işlemci
    2gb ekran kartı
    derecelendirme 5,8

HP/ i5 işlemci
    1gb ekran kartı
    dercelendirme 6,4. acaba acer özelliklerine göre performans sergileyemiyormu? ikisi arasında kaldım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: piregazi3

bilgilendirme için teşekkür ederim.ozman şöyle bi durum oluşuyor.
    acer/ i7 işlemci
    2gb ekran kartı
    derecelendirme 5,8

HP/ i5 işlemci
    1gb ekran kartı
    dercelendirme 6,4. acaba acer özelliklerine göre performans sergileyemiyormu? ikisi arasında kaldım ?

sonuçta acerın işlemcisi tabiki daha iyi, ekran kartı bir gömlek aşağıda. ama öyle dağlar kadarda fark yok tabiki.oda iyi bir kart. acer ın hdd si 5400rpm iken hp ninki 7200rpm bariz farkediyorsun işlemlerde. birde ekran boyut farkı var tabiki. hp 17,3" acer 15,6" hp 1600*900, acer 1366*768..
    seçim tabiki senin. benim için ekran boyutu ve ses kalitesi ile oyun performansı ağır bastığı için hp yi seçtim. ha ilerde işlemcim yetmezse ebay dan alırım bi i7 li işlmeci takarım kullanırım.

• tam bu ürünü araştırıyordum, çok güzel inceleme olmuş teşekkürler.
    oyun, film ve internet amaçlı alıyorum bir de evde kullanacağım için ekranının büyük olması çok iyi oldu. vatan bilgisayarda yaklaşık 2000 tl'e satılıyor.

vatan computer:http://www.vatanbilgisayar.com/hp-xe284ea-dv7-4100st-core-i5-460m-2.53ghz-4gb-500gb-dvdrw-17.3-1024mb-hd5650-cam-bt-w7pr/productdetails.aspx?I_ID=48990

(anladığım kadarıyla aynı model) istanbul bilişimde 1.750 tl'e satılıyor. istanbul bilişim güvenilir bir site mi, ordan almalı mıyım?
    istanbul bilişim:http://www.istanbulbilisim.com.tr/pavilion-dv7-4100st-xe284ea-hp-dunyasi-fiyatlari-kampanyali-laptoplar-en-ucuz-dizustu-bilgisayar-modelleri-firsatlari-notebook-taksit-avantajlari,21031.html?ref=akillifiyat

bir de ekran kartının değiştirilebilir olduğu yazıyordu. bununla kastedilen yükseltilebilir olduğu mu yoksa aynı ekran kartıyla değişebileceği mi?

son olarak rengi ve dokusu(ya da deseni) bazı fotoğraflarda çok güzel bazılarında biraz kötü görünüyor. gerçekte görüntüsü nasıl, şık duruyor mu size göre

en son olarak da pilini çıkarmışsınız(veya takmamışsınız) bunun özel bir nedeni var mı

çok fazla soru oldu ama bilgisayar beklediğim gibiyse alacağım. şimdiden cevaplayan herkese teşekkür ederim

• tercihimde bayağı yararlı oldunuz,bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.
    bide şu var:

http://www.vatanbilgisayar.com/sony-eb3z1ebq-eb3z1ebq-core-i5-460m-2.53ghz-4gb-500gb-dvdrwbr-1024mb-hd5650-15.5cam-bt-w7pr/productdetails.aspx?I_ID=48715

hp kadar performansı varmıdır.sony ama özelliklerine göre ucuz buldum kalitesi düşükmüdür.

• Ben de bu model laptop'u dün aldım ancak eve geldiğimde sessiz bir odada hard diskten ince bi ses geliyo kesintili olarak hiçbir işlem yapmasam da bu ses geliyor acaba kafa mı vuruyor dedim aldım götürdüm Vatan Bilgisayar'a bana normal çalışma sesi olduğunu söylediler 1 ay yoğun kullanın ses farkedilir şekilde artarsa yada gözle görülür bi problem oluşursa değiştireceklerini söylediler. Ben bilgisayar mühendisliği okuyorum sessiz ortamda çalıştığımda çok batıyor bu gibi sesler eğer aynı modelde tüm makinalarda bu ses oluşuyorsa ve siz de benim gibi biriyseniz bu makineyi tavsiye etmiyorum bir de sizde de bu ses geliyomu merak ediyorum sesi tarif edersem çok hafif bir cızırtı ama kesik kesik sağ yandan geliyor hdd'nin olduğu.
  • Vatanbilgisayar World Karta 6taksit %25 indirim yapmıştı 30kasım'da bende 1tb Seagate Go-Flex almıştım piyasada çok pahalıydı ama 210TL'ye aldım üstelik 6taksit:) sizde sanırım o sırada almışsınız.Laptop çok güzel ama ben metal kasalara karşı karamsarım,en ufak bir ısıda üst tarafa vuruyor.AMD'nin sitesindeki güncel driveri yüklemeniz için HP tarafından olmayan windows 7 cdsi ile kurarsanız sorun olmaz.Mesela benim laptopta da 2Ekran kartı arasında geçiş yapılmıyor.HP kısıtlama koymuş.Önemli değil o kadar.Laptopunuzun yapısı rengi ve şekli veee özellikleri oldukça güzel umarım sonra sorun yaşamazsınız.HAyırlı olsun iyi günlerde kullanın.
  • Bir de yanlış mı görüyorum USB 3.0 mı var laptopta?
  • Çok Güzel Bir İnceleme olmuş.Eline Koluna Sağlık şimdiye kadar gördüğüm en güzel incelemeydi.bende buna benzer bişi bakıyorum ama bluetooth olmuyor baktıklarımda.bi ayarlasanda banada bulsan güzel bi makina ,kursan ayarlasan göndersen ne dersin güzel olmaz mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cixxtr

Ben de bu model laptop'u dün aldım ancak eve geldiğimde sessiz bir odada hard diskten ince bi ses geliyo kesintili olarak hiçbir işlem yapmasam da bu ses geliyor acaba kafa mı vuruyor dedim aldım götürdüm Vatan Bilgisayar'a bana normal çalışma sesi olduğunu söylediler 1 ay yoğun kullanın ses farkedilir şekilde artarsa yada gözle görülür bi problem oluşursa değiştireceklerini söylediler. Ben bilgisayar mühendisliği okuyorum sessiz ortamda çalıştığımda çok batıyor bu gibi sesler eğer aynı modelde tüm makinalarda bu ses oluşuyorsa ve siz de benim gibi biriyseniz bu makineyi tavsiye etmiyorum bir de sizde de bu ses geliyomu merak ediyorum sesi tarif edersem çok hafif bir cızırtı ama kesik kesik sağ yandan geliyor hdd'nin olduğu.

bende böyle bir ses hiç olmadı hala yok...

quote:

Bir de yanlış mı görüyorum USB 3.0 mı var laptopta?

malesef yok...

quote:

Çok Güzel Bir İnceleme olmuş.Eline Koluna Sağlık şimdiye kadar gördüğüm en güzel incelemeydi.bende buna benzer bişi bakıyorum ama bluetooth olmuyor baktıklarımda.bi ayarlasanda banada bulsan güzel bi makina ,kursan ayarlasan göndersen ne dersin güzel olmaz mı?

geliyorr yakında geliyor :)

quote:

Vatanbilgisayar World Karta 6taksit %25 indirim yapmıştı 30kasım'da bende 1tb Seagate Go-Flex almıştım piyasada çok pahalıydı ama 210TL'ye aldım üstelik 6taksit:) sizde sanırım o sırada almışsınız.Laptop çok güzel ama ben metal kasalara karşı karamsarım,en ufak bir ısıda üst tarafa vuruyor.AMD'nin sitesindeki güncel driveri yüklemeniz için HP tarafından olmayan windows 7 cdsi ile kurarsanız sorun olmaz.Mesela benim laptopta da 2Ekran kartı arasında geçiş yapılmıyor.HP kısıtlama koymuş.Önemli değil o kadar.Laptopunuzun yapısı rengi ve şekli veee özellikleri oldukça güzel umarım sonra sorun yaşamazsınız.HAyırlı olsun iyi günlerde kullanın.

teşekkür ediyorum. Bence metal kasa içeride hapsolmuş ısıyı dışarı taşıması açısından çok faydalı.içerde kalıp donanıma zarar vereceğine kasa ısınsın daha iyi. ben amd nin sitesinden direk kurabildim driveri ve 10.11 sürümünü kullanmaktayım...

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.