Şimdi Ara

Entegre grafik özellikli yeni nesil işlemciler GDDR bellek pazarını vurabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Piyasa araştırmaları yapan bağımsız araştırma kuruluşlarından iSuppli'nin yeni çalışmasına göre, gelişmiş grafik özelliklerine sahip yeni nesil işlemciler, grafik bellek pazarını olumsuz etkileyebilir. Bilindiği üzere Intel'in Sandy Bridge ve AMD'nin Fusion işlemcilerinde şimdiye kadar hazırlanmış en gelişmiş entegre grafik birimlerine yer veriliyor. Bellek ihtiyacını sistem belleği üzerinde karşılayan entegre grafikler özellikli yeni nesil işlemcilerle birlikte özellilke giriş seviyesi ekran kartlarına olan ihtiyacın ortadan kalkabileceği ve ekran kartı pazarının yeniden şekilleneceği üzerinde duruluyor. İşte bu noktadan yola çıkan iSuppli, ekran kartlarında kullanılan GDDR belleklerin, DRAM pazarındaki payının, entegre grafik özellikli işlemcilerle birlikte düşmeye başlayacağını söylüyor.

2011'in son çeyreği ile birlikte pazar kaybının hissedilmeye başlanacağını belirten iSuppli, 2014 ile birlikte grafik belleklerin, tüm DRAM pazarındaki payının %4.4 civarında olacağını tahmin ediyor. GDDR bellek pazarındaki bir diğer önemli değişim ise rekabet adına yaşanacak. Entegre grafik özellikli işlemcilerle birlikte zamanla daralacağı öngörülen pazara, iflas eden Qimonda'nın ilgili birimini bünyesine katan Micron ve Japon bellek üreticisi Elpida da girmeye hazırlanıyor. Samsung ve Hynix'in kontrolü altındaki pazarda Micron ve Elpida gibi sektörün köklü isimlerinin de girmesiyle birlikte rekabetin ciddi şekilde artması bekleniyor.

• Sanmıyorum
  • biraz hayalperest bir yaklaşım gibi geldi.
  • tabii ki Dh üyeleri araştırma kuruluşlarından daha iyi bilirler. Onlar ki çıkmamış kartların performansını karşılaştırabilenlerdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

tabii ki Dh üyeleri araştırma kuruluşlarından daha iyi bilirler. Onlar ki çıkmamış kartların performansını karşılaştırabilenlerdir.

Bu ne şimdi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

quote:

tabii ki Dh üyeleri araştırma kuruluşlarından daha iyi bilirler. Onlar ki çıkmamış kartların performansını karşılaştırabilenlerdir.

Bu ne şimdi?

üstteki yorumları okursan anlarsın.
  • sadtneverdie

söylemek istediklerimi çok güzel özetlemişsin, teşekkürler.
  • quote:

Evet bu konuda haklısınız.
    Bazen haberleri okurken şöyle bir bakıyorum yorumlara daha pazara sunulmamış ürünler hakında
    Aynen şu yorumları görüyorum:

-Çok satar
    -Satmaz
    -Bu daha performanslı
    -Bir işe yaramaz
    -Gereksiz
    -İmkansız olmaz geçemez
    -Eğer buda tutmazsa batar,iflas eder vs.....

Bu tür yorumlarda bulunan kişilerin gaipten haber verir gibi kahinlik derecesinde lafları forum sayfasını uzatmaktan başka hiç bir işe yaramıyor.
  • gerçek olsun yada olmasın forum üyelerinin kişisel görüşlerini yada öngörülerini berlirtmesinde bir sakınca yoktur.

böyle birşey istenmeseydi zaten haber konularına yorum hakkı olmazdı.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    AMD 3200 serilerinden alışık olduğumuz üzere entegre grafik çözümlerine avantaj sağlaması açısından gddr ramler anakartlara entegre olarak yoluna yeni bir çizgide devam edecektir.
  • quote:

Kişisel görüştür bu yargılayamazsın bunu.
  • Yakında işlemci + ekran kartı + ram + harddisk onboard'lu anakartlar çıkarsa şaşırmam
  • Fusion ve Sandy Bridge ile yapılmak istenen, giriş seviyesi harici ekran kartı çözümlerini işlemciye entegre etmek. Bunun da doğal sonucu olarak giriş seviyesi harici kartların Gddr pazarındaki payı kadar daralma yaşanması muhtemeldir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Furious*

quote:

bu da benim kişisel görüşüm. sizde beni yargılayamazsınız.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: *Furious*

quote:

bu da benim kişisel görüşüm. sizde beni yargılayamazsınız.

Sen iyimisin ? Seni yargılayan mı var ? var ise ben miyim o ?
    ''tabii ki Dh üyeleri araştırma kuruluşlarından daha iyi bilirler. Onlar ki çıkmamış kartların performansını karşılaştırabilenlerdir.''
    Bunu yazan ben miyim şimdi. Te Allahım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.