Şimdi Ara

iPhone sim kilit olup olmadığını nasıl anlarım? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
2
Favori
54.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben baktım burdan kilitli gözüküyo...pasaport kaydını yaptırdıktan sonra ne yapmam gerekecek yani?
  • ben burdan baktım kilitli gözüküyo...pasaport kaydını yaptıktan sonra ne yapmam gerekecek yani??? bide başka bi yerden baktığımda ise locked status:no license yazıyodu....hangisini dikkate alacaz acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pepe7115

quote:

Orijinalden alıntı: Yılmaz

Arkadaşlar mikro sim alınca normal sim kart kapanacağından kendi sim kartımı kestirdim. iPhone'umun kilitli olup olmadığını bilmiyorum kestirdiğim sim kartını iPhone'a yerleştirdim. Pin kodunu sordu pin kodunu girdikten sonra şebeke 1 gözüküyordu arama yapmaya çalıştım ama yapamadım. Şebeke 1 kutu gözüküyorsa telefon kilitli midir?

telefonun sım kılıtlı oldugunu ole anlayamazsınsim kart yerınde nosim yazar yada telefon acıl arama ekranın da takılı kalır

su yolu takıp et ayarlar/genel/hakkında/burda model numarısının orda harfle baslayan serı no yazar yazının sonunda tu yada hangı ulke ıcın uretılmısse onun kısaltılmısı yazar tu yazmıyosa sim kiltlidir.

B - İngiltere ve İrlanda (O2 Sağlayıcı: bloke)
    C - Kanada (Fido & Rogers: bloke)
    CZ - Çek Cumhuriyeti (O2, T-Mobile, Vodafone: kilitsiz)
    DN - Avusturya, Almanya, Hollanda, (T-Mobile: bloke)
    EE - Estonya (EMT: bloke)
    E - Meksika (Telcel: bloke)
    FD - Avusturya, Liechtenstein, İsviçre (Bir, Orange, Swisscom: bloke. Gg etkinleştirme ücreti mümkündür)
    GR - Yunanistan (Vodafone: kilitsiz)
    HN - Hindistan (Airtel, Vodafone: bloke)
    J - Japonya (SoftBank: bloke)
    CN - Danimarka, Norveç (Telia, NetcCom:bloke)
    KS - Finlandiya, İsveç (Telia, Sonera: bloke)
    LA - Honduras, Guatemala, Kolombiya, Peru, Ekvator (Comcel, Claro, Movistar, Porta, TM SAC: bloke. Etkinleştirme) bir ücret vs mümkündür
    LE - Arjantin (Claro, Movistar: bloke. Etkinleştirme) bir ücret vs mümkündür
    LL - ABD (AT & T: bloke)
    LZ - Paraguay, Şili, Uruguay (CTI movil, Claro, Movistar TMC: bloke. Gg etkinleştirme ücreti mümkün)
    MG - Macaristan (T-Mobile: bloke. Gg etkinleştirme ücreti mümkündür)
    NF - Belçika, Fransa (Mobistar, Turuncu: bloke. Gg etkinleştirme ücreti mümkün)
    PL - Polonya (Era, Turuncu: bloke. Gg etkinleştirme ücreti mümkün)
    PO - Portekiz (Optimus, Vodafone: bloke. Gg etkinleştirme ücreti mümkün)
    PP - Filipinler (Globe: bloke)
    RO - Romanya (Turuncu: bloke)
    RS - Rusya (VimpelCom, MegaFon, MTS: kilitsiz)
    SL - Slovakya (Orange, T-Mobile: bloke)
    T - İtalya (TİM, Vodafone: kilitsiz)
    TU - TÜRKİYE (kilitsiz)
    X - Avustralya (Optus, Vodafone: kilitt. Gg etkinleştirme ücreti mümkündür)
    X - Yeni Zelanda (Vodafone: kilitsiz)
    Y - İspanya (Movistar: bloke)
    ZA - Singapur (SingTel: kilitsiz)
    ZP - Hong Kong, Macao (Üç: kilitsiz)

burda acıklamları mevcut kontrol edersın

tkp
  • tkp?
  • tel amerika at&t den geçen yıl alınmış burda verilen linklerin hiç birinden kilitli yada kilitsiz diye bi sonuç çıkmadı...güzel bi program varmı IM numarasını yazıp da sonuç alabileceğimiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cgdstre

tel amerika at&t den geçen yıl alınmış burda verilen linklerin hiç birinden kilitli yada kilitsiz diye bi sonuç çıkmadı...güzel bi program varmı IM numarasını yazıp da sonuç alabileceğimiz?

Nasıl sonuç çıkmadı ? Al hemen bi tane sorgulatayım..

Type: Value:
    Device Family: iPhone
    Device Model: IPHONE 4 32GB BLACK
    Device IMEI: 01254200******
    iOS version: 5.1.1
    Country Code: USA
    Purchase Country: CH
    Purchase Date: (Purchase Date Validated t1)
    Warranty: Out of Warranty
    Is Activated: YES
    Activation date: 2012-07-05
    ICCID: 11111111111111111111
    Locked Status: Locked
    Carrier: Swisscom NATEL CHE

http://www.appleiphone4sunlock.com/imei_check.php bu site gayet güzel çalışıyor.. Bunun yanı sıra Iphone Carrier Checker adlı programda gayet güzel sorgular.
  • Possible Error. Try again! Apple Server Down ?!?

bu çıkıyo şimdilik ama ara ara bakacağız yine sanırım
  • ordan baktım bu sonuç çıktı demekki telefon kilitli...1.si maliyeye 100 lirayı kesinlikle yatırmam gerekiyo mu çünkü oralara verdiğim parayla kilidi kırdırıp yasa dışı olarak kullabiliyomuyum yoksa herhalükarda o kaydın olması gerekiyo mu.2.si bu kilidi kırmak için ne yapMak gerekiyo...bazıları yazılım çıkacak falan diyo bazıları da telefoncular kırıyo diyolar...onlara baktım uçuk fiyatlar istiyolar...yardımcı olursanız sevinirim...

Device Family:
    iPhone

Device Model:
    IPHONE 4 16GB WHITE

Device IMEI:0127480008.....

iOS version:4.3.3

Country Code:USA

Purchase Country:US

Purchase Date:(Purchase Date Validated t1)

Warranty:Out of Warranty

Is Activated:YES

Activation date:2011-05-21

ICCID:111111111111111

Locked Status:Locked

Carrier:AT&T USA
  • ayarlardan 3g ve hücresel veri ağını kapatarak dene birde bende restoreden sonra 2side açık olduğundan 1 çizgi çekiyor kapatınca düzeliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SouLRecord

quote:

Orijinalden alıntı: Mesbul

benim yeni aldigim iphone 4s model kisminda LL yaziyor ama suan avea hattimi sorunsuz kullaniuorum.. ve daha dun guncellestirme yaptim hattimi hala kullanabiliyorum. yarin pasaporta kaydedecegim telefonu. soracagim ilerde sorun yaratirmi? telefonu yeni aldigimda icinde at&t karti vardi??

Hiç bi sorun yaşatmaz, Cihazın sim free.. İstediğin gibi oyna, çökert, kaldır..

Bende yurtdışından alali 1 hafta oldu
    Avea hattımı takip kullandım hiç bir sıkıntım olmadı ama bu sitelerden baktığım kadarıyla kilitli gözüküyor nasıl is bu : )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hemen kilitlenmiyor o 1 ay süresi var merak etme eli kulağındadır 2 haftaya buraya yardım edin diye konu açarsın
  • Yok ben kaydımı yaptırıcam bugun zaten
    sadece yukarıda bir arkadaş bu şekilde olanlara kilit yok demiş ondan dedim
    ya da ben yanlış anladım. : )
  • İmei kaydı ile sim kilit farklı şeyler arkadaşlar.. Siz karıştırıyorsunuz.
  • Bende unlock yazıyor.
    Harç parasını bugün yatırdım daha sisteme geçmemiş.
    Şimdi operatör bayilerine gitmeme gerek var mı ?
    Jb yapmak istiyorum o yüzden bi sıkıntı çıksın istemiyorum.
  • up
  • quote:

Orijinalden alıntı: etkinus

https://www.kilitsiz.com/check-imei.php

buradan denedim ben, sim kilitli görünüyor fakat carrier yok görünüyor. bu ne demek bilen varmı?
    Locked Status: Locked
    Carrier:

eğer kendi kartı ile hiç aktivasyon yapılmadı ise carrier yok görünür
  • arkadaşlar ben de telefonu romanyadan getirttim hattı takıyorm tek çizgi geçersiz sim diyor operator orange romaina 10.0 modem firmware 04.10.01. cuma günü pasaporta kaydettırdım ama halen acılmadı geçersiz sim diyor 2 sorum olacak aldıgım kısı her hat ile kullanacagımı söyledı ama sımkılıtlı olup olmadıgını nerden anlayabılırım amerikadan gelen telefonların ıcınde sarı kart gevey oluyor bunun sım yerınde cıkmadı yanı simkilitli mi ? birde geçersiz sim hatasını nasıl düzeltebilirim daha açılmamış mıdır ? napabilirim fikir ..
  • telefon kaydı ile sim kilit ayrı olaylar. yurt dışından getirilen her telefon kaydettirilir, bu samsung'da da böyle nokia'da da, iphone'da da. iphone dışında hiçbirinde sim kilit yok, ama gene de kayıt var ;)
    senin cihaz sim kilitli. geçmiş olsun. aynısı benim başıma da geldi. gevey ile kullanabilirsin veya jailbreake yapabilirsin. parasını bayılıp simfree de yapabilirsin belki.
    sim kilitli olup olmadığını üstteki linklerde görebilirsin. ama zaten o uyarıyı veriyosa kilitlidir.
  • Arkadaşlar ben 4.3.5 kullaınyorum yurtdısı cıhazı reset attım orange sım kılıtlı orange kartım olmadan nasıl açabilirim itunes usb yerınde kaldı emergeny call yazıyor, gevey ile açabilir miyim biriniz yardımcı olabilir mi ?jailbreak felan yüklü değil cydia bunları kullanmayıda bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokan_106

Arkadaşlar ben 4.3.5 kullaınyorum yurtdısı cıhazı reset attım orange sım kılıtlı orange kartım olmadan nasıl açabilirim itunes usb yerınde kaldı emergeny call yazıyor, gevey ile açabilir miyim biriniz yardımcı olabilir mi ?jailbreak felan yüklü değil cydia bunları kullanmayıda bilmiyorum

Aynı durumdayım, 3 sattir nette araştırma yapıyorum ama çaresini bulamadım...
    itools ile telefonun özelliklerine bakıyorum ama sanki itools bişeyler yapar gibi.. yine de bi çare bulamadım...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.