Şimdi Ara

Intel 120GB kapasiteli SSD modelini duyurdu, bazı modellerde indirime gitti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
3.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Intel ilk detaylarını geçtiğimiz günlerde verdiğimiz 120GB kapasiteli yeni SSD sürücüsünün resmi tanıtmını yaptı. 120GB X25-M G2 olarak isilmlendirilen yeni sürücü, Intel tarafından X25-M serisinin fiyat/GB oranı en iyi üyesi olarak gösteriliyor. 34nm üretim teknolojisiyle hazırlanan MLC (multi-level cell) NAND Flash bellek yongalarının kullanıldığı 2.5-inç boyutundaki sürücü, Intel'in kendi kontrolcüsünü kullanıyor ve SATA-II ara birimine destek sunuyor. Okuma hızı 250MB/saniye, yazma hızı ise 70MB/saniye olarak açıklanan sürücüyle birlikte Intel, bazı SSD modellerinde fiyat indirimine gitti.

X25-M G2 serisinde yer alan 80GB'lık modeli 199$ seviyesine çeken Intel, 160GB'lık modeli ise 415 dolar seviyesinden sunuyor. Haberimize konu olan 120GB kapaisteli yeni modelin fiyatı ise 249$.

• Bu ürünün yazma neden düşük, diğerleri bizi yanıltıyor mu? ya da ben birşey mi kaçırdım anlamadım.
  • Pek fazla bir alınılabilirliği yok. SF-1200 kontrolcülü SSD'ler çok daha makul.
  • Yazma seviyesi makul,intel ürünleri i/o sayısını daha iyi yapabilen ssd'ler. oradaki veriler sequental işlemler için verilmiş. Intel SSD'ler iyidir. Intel peynir ekmek gibi ssd satıyor.
  • mteke

"Yazma seviyesi makul,intel ürünleri i/o sayısını daha iyi yapabilen ssd'ler. oradaki veriler sequental işlemler için verilmiş. Intel SSD'ler iyidir. Intel peynir ekmek gibi ssd satıyor"

intelin genel satış müdürümüsün peynir ekmek gibi satıyor.

buna verilecek parayla daha hızlı okuma yazma ssd ler alınır artı 3 yıl garanti veriyor intel duyan ekmek peynir diyor her alanda intel yok genelleme yapmayın
  • 25nm g3 model ssd'ler gelecekti, 2011'e mi ertelendi acaba
  • 160gb lik olanı halen 850 tl civarında. 400'e düşmeden almak nasip olmayacak.
  • Aynı GB a sabit emsallerinin nerdeyse yarı fiyatında E heralde yazma hızı düşük olacak.... sadece 60 gb modelinde yazma 70 ... 120 ve 160 gb larda 100 mb dır... Zaten fiyat / gb mantığında avrupada reklamları lansa edildi...
  • yazma hızı çok düşük 70mb.

2 katı fiyat farkı var ama bizim aldığım CORSAIR 120GB Force Serisi Sata 2.0 SSD (285MB Okuma / 275MB Yazma) = 546TL Fiyatına değer doğrusu.
  • Evet hocam fiyatlarda diğerlerinde düşmüş... Cazibesi yok gibi...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.