Şimdi Ara

Archos, Android 2.2 tabanlı 10-inç tablet bilgisayarını satışa sunuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
6.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Fransız elektronik üreticisi Archos, Android tabanlı yeni tablet bilgisayarı Archos 101'in satışına başlıyor. 270 x 150 x 12 mm boyutlarında ve 480 gram ağırlığında olan tablet bilgisayar, 1024 x 600 piksel çözünürlüğünde 10.1-inç ekrana sahip. Gücünü 1GHz'de çalışan Cortex A8 işlemcsinden alan tablet, 8GB ve 16GB olmak üzere iki farklı kapasite seçeneği ile geliyor. Android işletim sisteminin Froyo kod adlı 2.2 sürümünü kullanan ve Flash 10.1 desteği sunan tablet, kablosuz iletişim için 802.11n WiFi ve Bluetooth 2.1 bağlantılarına olanak tanıyor. Diğer özellikleri arasında G-Sensörü, kamera ve USB portu gibi detaylara yer verilen tabletin bilek standıyla geldiğini de hatırlatalım.

İki hafta içerisinde satışa sunulması beklenen Archos 101'in fiyatı ise 8GB'lık versiyon için 300$, 16GB'lık versiyon içinse 350 dolar olacak.

• Archos 9 kesinlikle uzak durulması gereken bir cihaz, umarım bu daha iyi olmuştur eğer iş görüyorsa ve kullanışlı olmuşsa fiyatıda göz önüne alınırsa gayet alınası olmuş.ancak archos un diğer cihazlarınıda da bakarsak ben şüpheliyim açıkçası
  • Ipad ve Galaxy Tab varken, zor.
  • yaklaşık 2 aydır bu cihazı takip ediyorum çıkan bütün videolarını seyrettim ve gerçekten 300 doları sonuna kadar hakeden bir cihaz olduğunu düşünüyorum ve amerika satışı başlar başlamazda getirteceğim.yaklaşık 10 saat kulanım süresi kapasitif ekranı multitouch 720p video oynatabilme mkv dahil video formatlarına verdiği destek android2.2 ile birlikte flash desteği usb hdmi çıkışları mikro sd ile 32 gb a genişletebilme imkanı ayrıca ile bence muadilleri asında en makul cihaz.ipad ile galaxytab ile kıyaslamıyorum ama Fp olarakta hepsinden üstün olduğunu düşünüyorum.

ürünün tanıtım sayfası
    http://www.archos.com/products/ta/archos_101it/index.html?country=us&lang=en

ipad ile kıyas
    http://www.youtube.com/watch?v=X6FIXSRerQQ

DOLPHIN hd , market , youtube , skype
    http://www.youtube.com/watch?v=5UsQ_n8Q7SY

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Product capacity • Internal: 8 & 16 GB**** flash memory
    • External: Micro SD Slot (SDHC compatible)
    Display characteristics High resolution touch screen, 1024x600 pixels (WXVGA), 10.1'' TFT LCD
    Application Framework Android 2.2 Froyo7
    Processor • ARM Cortex A8 at 1 GHz with DSP
    • Graphic accelerator: 3D OpenGL ES 2.0
    Video Playback1 • MPEG-42 HD (up to 720p, 30 fps@6Mbps)
    • MPEG-42 (ASP@L5 AVI, up to DVD resolution, 30 fps@8Mbps)
    • H.264 HD (HP@L3.1 up to 720p, 30 fps@5Mbps)
    • WMV9/VC1 (AP up to 720p 30 fps@10Mbps)
    • M-JPEG (Motion JPEG Video) in VGA resolution

With optional plug-in (downloadable onwww.archos.com):
    • Cinema: MPEG-2 (up to DVD resolution MP/D1, 30 fps@10 Mbps)
    With the above codecs, the device can play video files with the following extensions: AVI, MP4, MKV, MOV, WMV, MPG, PS, TS, VOB, FLV, RM, RMVB, ASF, 3GP
    Audio Playback1 • MP3 CBR & VBR
    • WMA, WMA-Pro 5.1
    • WAV (PCM/ADPCM)
    • AAC, AAC+ 5.13
    • OGG Vorbis
    • FLAC

With optional software plug-ins (downloadable onwww.archos.com):
    • AC3 5.1
    Photo viewer4 JPEG, BMP, PNG, GIF
    Subtitles Support subtitles files with .srt, .ssa, .smi, .sub extensions
    Webcam • Yes
    Pre-installed applications • Aldiko, Ebuddy, Wikipedia, Avecomics, HubKap, Deezer, Mewbox, Raging Thunderlite (a 3D car demo game), WordNewspaper, Touiteur, Fring
    Interfaces • USB slave 2.0: Mass Storage Class (MSC)
    • Full size USB host: Mass Storage Class (MSC)
    • Micro SD (SDHC compatible)
    • HDMI output5 (Mini HDMI / HDMI cable sold separately)
    Communication protocols • WiFi (802.11 b/g/n)
    • Bluetooth 2.1 EDR
    Miscellaneous • Built-in speaker
    • Built-in leg stand
    • Built-in Microphone
    • G-sensor
    • Front VGA camera
    Power source • Internal: Lithium Polymer battery
    • External: Power adapter/charger
    Battery life • Music playback time6: up to 36 hours
    • Video playback time6: up to 7 hours
    • Web surfing6: up to 10 hours
    Scalability • Device automatically downloads latest firmware updates when the WiFi connection is activated
    • Updates can also be downloaded atwww.archos.com and updated via USB mass storage
    Dimensions & weight • 270 x 150 x 12 mm
    • 480 grams
    Minimum system requirements • Microsoft® Windows® XP, Vista, 7 or higher
    • Mac
    • Linux
    • USB 2.0 interface
    Package includes ARCHOS 101 internet tablet, Standard USB cable, Quick Start Guide (QSG), legal and safety notice, power charger.

• Son açıklanan tarihe göre (Archos'un resmi Facebook ve Twitter hesaplarından) Amerika'da 18.11.2010'da çıkacakmış.
    Ama bu çıkan aletler, daha 2.2 sürümü yayınlanmadığı için, 2.1 sürümüyle çıkacaklar, ancak kısa bir süre sonra bu güncellemelerden de yararlanabileceklermiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi catastrop -- 13 Kasım 2010; 13:35:06 >
  • Archos'un Türkiye Distiribütörlüğünde çalıştım. Zaten ilk disti idi. Archos çok sorunlu bir cihaz idi. Arıza oranı da çok yüksekti. Sonradan yeni modelleri de geldi ve onlar da öyleydi. Bu yüzden Archos almadan önce Arıza Oranlarını iyice araştırın derim...
  • haberden daha detaylı yorum için teşekkürler, $300 fiyat performans açısından makul görünüyor.
  • archos 101 alan oldu mu ?
    tecrübelerini paylaşırsa sevinirim, almayı düşünüyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocKing

Archos'un Türkiye Distiribütörlüğünde çalıştım. Zaten ilk disti idi. Archos çok sorunlu bir cihaz idi. Arıza oranı da çok yüksekti. Sonradan yeni modelleri de geldi ve onlar da öyleydi. Bu yüzden Archos almadan önce Arıza Oranlarını iyice araştırın derim...

Archos tabletlerin arıza oranları çok makul seviyelerde. Arıza çıktığında hiç tamir için uğraşılmıyor, doğrudan bire bir değişim yapılıyor. Böylelikle müşteri haftalarca beklememiş oluyor. Böyle bir uygulaması olan başka bir marka bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: scalper

archos 101 alan oldu mu ?
    tecrübelerini paylaşırsa sevinirim, almayı düşünüyorum...

ürün ile ilgili olarak özellikle merak ettiğiniz bir nokta varsa cevaplamaya çalışırım. ürünün fiyatı şu anda kampanyadan dolayı gayet makul seviyelerde. almaya karar verirseniz buradan güzel bir fiyatla alabilirsiniz:http://www.aynigunkargo.com/store/ProductDetails.aspx?productid=86696

• Benim sorum archos 70 ile ilgili ben daha önce 8" çin malı kullandım ve sattım batarya ömründen dolayı cihazda office işlemleri için yeterli büyüklükte idi ekranı ancak 7" için acaba küçük kalır mı tedirginliği var çünkü powerpoint pdf ve word ile işlerim bu sebepten rahat okuyabilmem lazım tavsiye edermisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tt82

Benim sorum archos 70 ile ilgili ben daha önce 8" çin malı kullandım ve sattım batarya ömründen dolayı cihazda office işlemleri için yeterli büyüklükte idi ekranı ancak 7" için acaba küçük kalır mı tedirginliği var çünkü powerpoint pdf ve word ile işlerim bu sebepten rahat okuyabilmem lazım tavsiye edermisiniz?

bence sadece okuyacaksanız 7" problem olmaz. ama yoğun olarak yazma işlemi de yapacaksanız ve parmaklarınız ince değilse 7" klavyesi yorabilir. Bu durumda Archos 101 alabilirsiniz. Ama Archos 101 alacaksanız acele edin çünkü şu anda 8 GB'lık versiyonu stoklarda tükendi ve 16 GB'lık versiyonu ise tükenmek üzere. aşağıdaki sitede son 1 adet mevcut:
    http://www.aynigunkargo.com/store/ProductDetails.aspx?productid=86696
    ayrıca aynı sitede archos 70 - 250 gb çok iyi fiyata günün fırsatında.http://www.aynigunkargo.com/store/ProductDetails.aspx?productid=87227 . ürünlerin servisi konusunda endişeniz olmasın. bilindiği üzere archos arıza halinde hemen bire bir değişim yapıyor

• Ben Archos 101 i inceleme imkanı buldum.Ürün fiyat olarak çok uygun.Özellik olarakda Android işletim sistemi gayet kullanışlı dokunmatiğide fena değil.Wi-Fi iyi çalışıyor.Bana sorarsanız hem özelliği hem fiyatı ele alındığında meraklıları için iyi bir ürün.
  • Bgun aldim çok gzel mersn medıa mrktte 799 tl tavsyede edyrm ses i özellkle ço gzel
  • Her markadan bir tablet çıkıyor hangisini alacağımıza şaşırdık.
  • İçine bellek koymayı unutmuşlar, (RAM) yok, nasıl çalışacak bu? O kadar teknilk özelliğin yanında en önemli RAM bilgisi niye yok acaba? Doğrudan çöp bu cihaz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.