Şimdi Ara

Almanyadan İphone 4 alsam Taxfree den paranın ne kadarını geri alırım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
0
Favori
28.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar. hafta sonu Almanya da olacağım ve iphone 4 almak istiyorum. oradaki arkdaşlarımdan aldığım bilgi kadarıyla 16 gb lığın fiyatı 600 euro(1200 tl). Taxfree den bu paranın ne kadarını geri alabilirim.

• Tax vergi demek ve ne kadar vergi verirsen o kadarını geri alırsın. Almanya 'nın ilgili eyaletinde ne kadar vergi uygulanıyor onu bilirsen eğer ne kadar geri alabileceğini öğrenebilirsin.
  • Almanyada KDV oranı %19, bunu da geri alabilirsin...
  • 600 euro artı %19 kdv 114 euro = 714 euro mu yoksa
    600 euro kdv dahil içinden mi düsecek
  • %19 unu geri alabilirsin. tax free faturası varsa hemen, normal fatura varsa faturayı gümrüğe bildirdikten sonra mağazaya gönderiyorsun. onlar sana geri ödüyor. (kredi kartı hesabına yatırıyorlar mesela)
    tecrübeyle sabittir.

600 euro içerisinden kdv sini geri alabilirsiniz.
  • Teşekkür ederim bilgiler için. o zaman baya karlıya gelcek
  • KDV iadesinde 2 yol var.

İlk yol, satın aldığınız mağazaya ülkeden çıkarken gümrükte onaylattığınız evrağı mağazaya geri gönderip, ödediğiniz tüm KDV'yi geri almak. Evrağı mağazaya ulaştırmak için 3 ay süreniz oluyor. Bu yolda bazı mağazalar kredi kartına, bazıları banka hesabına, bazıları da nakit iade yapıyor.

Diğer yol, KDV iadesini ülkeden çıkarken nakit almak. Tabi bunu aracı firma yaptığı için İtalya'dan biliyorum %20 kdv'yi %13-14 olarak iade ediyorlar. Eğer uğraşmak istemiyorum ne kurtarsam kardır diyorsanız (ben öyle yaptım Ipad alırken), o zama %13-14'e razı olacaksınız.
  • almanyada media markttan alım yapmıştım 3 sene evvel. alacağın ürüne göre tax free cetvelleri var örneğin 100 euroya kadar %5 100-200 euro arası % 10 gibi atıyorum. buraya konu hakkında gelişmeyi yazarsan seviniriz. yada almanyada oturan arkadaşlar bu kınu hakkında bilgi verebilirlermi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayars

almanyada media markttan alım yapmıştım 3 sene evvel. alacağın ürüne göre tax free cetvelleri var örneğin 100 euroya kadar %5 100-200 euro arası % 10 gibi atıyorum. buraya konu hakkında gelişmeyi yazarsan seviniriz. yada almanyada oturan arkadaşlar bu kınu hakkında bilgi verebilirlermi.

İşte bu durumun gidişatını biraz değiştirdi gibi. eğer senin dediğin gibi para miktarına göre taxfree cetveli varsa ve o cetvelden hariç aracı firmada taxfree den kendine pay alıyorsa ele birşey kalmıyor demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: signore

KDV iadesinde 2 yol var.

İlk yol, satın aldığınız mağazaya ülkeden çıkarken gümrükte onaylattığınız evrağı mağazaya geri gönderip, ödediğiniz tüm KDV'yi geri almak. Evrağı mağazaya ulaştırmak için 3 ay süreniz oluyor. Bu yolda bazı mağazalar kredi kartına, bazıları banka hesabına, bazıları da nakit iade yapıyor.

Diğer yol, KDV iadesini ülkeden çıkarken nakit almak. Tabi bunu aracı firma yaptığı için İtalya'dan biliyorum %20 kdv'yi %13-14 olarak iade ediyorlar. Eğer uğraşmak istemiyorum ne kurtarsam kardır diyorsanız (ben öyle yaptım Ipad alırken), o zama %13-14'e razı olacaksınız.

Peki farzedelim evrağı mağazaya geri gönderdik ve onlarda kredi kartına yatıracaklarını söylediler. benim YK bankasından kartım var ve mağazada buna yatıracak doğal olarak. yatıracağı para 200tl ise yine 200 tl mi yatıyor yoksa yine banka da kesinti yapıyor mu yani westernunion gibi.

• Tax free cetveli yukarida soyledigim ikinci yol icin vardir, onda da %5 gibi dusuk rakam olmaz. Zaten 150 euro gibi rakam uzeri harcaninca iade alinabiliyor, en kotu % 12-13 lerden baslamasi lazim.

Kredi kartina iade olunca degilde banka transferi olursa buradaki veya disardaki araci banka kesinti yapabilir. Ama 50-100 euro iade icin yurtdisi transfer yerine kk iade yapilir herhalde
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Almanyada kontratsiz satmaya başladı..sanırım 3-4 hafta oluyor..bu nedenle almanyadanda kontratsiz alabilirsiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 12th_Monkey

Almanya'da Sim Lock olmadan cihaz alınabiliyor mu?
    Ben de haftaya Köln'e gidiyorum ve Apple'ın sitesinde Köln'e en yakın Apple Store'un Oberhausen'da olduğunu gördüm. Fakat biraz detaylı incelediğimde O2, Vodafone veya T-Mobile abonesi olmadan sadece cihazın alınamadığını gördüm. Keza geçen ay yine Almanya'daydım ve en az 5-6 yere sormama rağmen sözleşmesiz bu telefonu satmadılar.
    Sizin bu konuda bilginiz varsa ve yardımcı olursanız sevinirim.

Ben suan almanya dayim ve burada apple store lardan 625 euro ya kontratsiz ve simlock suz alinabiliyor. yarin alicam bende sanirim
  • quote:

Arkadaşlar aynen söylendiği gibi 4 gün önce Almanya Frankfurt Apple store dan 16 gb olan modeli aldım, 629 euro ama tax free düşülünce 76 euro bayağı uygun bir fiyata iphone 4 sahibi olmuş oldum.

Bir arkadaş almış diğer konuda yazmış kendisi.629 Euro olan cihaza 76 Euro tax free düşmüş.Buda 553 Euro yaparki gerçekten güzel bir fiyat.
  • Söyle bir örnek verim bu sene şubat ayında 285 €'luk ürüne 31 € Tax almıştım buna göre hesaplayabilirsiniz
  • ingilterede yaşıyorum, 499 pound (x2.3) iphone4 16gb için 50 pound geri ödeme var.

vergi oranı kadar değil, ondan da düşük bir meblayı geri alıyosun.

tüm giyim kuşamı öyle geri almıştım

mesela 200 poundluk bi kazağın geri ödemesi 18 pound falandı. giyim farklı elektronik farklı...

alırken sorun derim...
  • buarada sorulacak yer burası değil ama, yarın alıcam diyen arkadaşlardan esinlenerek sormak istiyorum

yılbaşına doğru yeni versiyon veya anten problemi çözülmüş kasalar çıkacak diyolar. ne derece doğru?

bunlar rumor ve dedikodu da olabilir fakat bende kısa sürede almak istiyorum banka hesaplarımı kontrol edebilmek için. yardımcı olursanız sevinirim. direkt link de verebilirsiniz forumda varsa.(arattım bulamadım)
  • arkadaşlar ben de ocak ayına isviçreye gideceğim büyük olasılıkla...orada da mı aldığım her hangi bir ürünü taxfreeden vergisini düşecekler?yani her ülke için geçerli mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: conjure

quote:

Arkadaşlar aynen söylendiği gibi 4 gün önce Almanya Frankfurt Apple store dan 16 gb olan modeli aldım, 629 euro ama tax free düşülünce 76 euro bayağı uygun bir fiyata iphone 4 sahibi olmuş oldum.

Bir arkadaş almış diğer konuda yazmış kendisi.629 Euro olan cihaza 76 Euro tax free düşmüş.Buda 553 Euro yaparki gerçekten güzel bir fiyat.

Evet o ben oluyorum, dediğim gibi yukarıdaki fiyata denk geldi, Frankfurt Apple storedan aldım. Türkiye 1 Almanya 2 sene garantisi var. Tax free için apple store pasaportunuzu götürmeyi unutmayın, daha sonra alet ve tax free formuyla havaalanından gümrükden damgalatıp hemen yanındaki tax free ofisindende paranızı alıyorsunuz,sim locksuz ıphonelar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi santana007 -- 19 Kasım 2010; 13:30:25 >

• Evet arkadaşlar Almanya dan İphone 4 16 gb modeli aldım Apple store dan. Sim kilitsiz. 625 Euro ödedim ve Taxfree formunu doldurdum ve havaalanından da 71 Euro sunu geri aldım. Taxfree de vergilendirme şu şekilde:

50-100 Euro arası 5 Euro civarı
    .................
    ................
    ................
    ...............
    325-400 Euro aası 37 Euro
    ...............
    ..............
    ..............
    600-675 Euro arası 71 Euro
    ..............
    Bu şekilde kademe kademe gidiyor ve

Taxfree ödemesi yapılıyor. Ve bu heryerde aynı. yani Mediamarkt ta Saturn de Apple Store da veya Hediyelik eşya dükkanında. Hepsinde de Taxfree cetvelini gördüm ve ücretlendirme bu şekilde.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.