Şimdi Ara

116'NCI J.ER EĞT.A.K.LIĞI/ÇANAKKALE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
6.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Var mı arkadaşlar 116'NCI J.ER EĞT.A.K.LIĞI/ÇANAKKALE

• s.a kardeşim bende oraya düştüm. trabzon akçabat'lıyım tanışalım orada... mustafa trkyılmaz 29 kasım da geliyorum selamlar
  • bende ordayım aslen sürmeneliyim...
  • Bende oraya düştüm arkadaşlar
  • ekle adresimi dostum konusuruz ordan :)
  • Bende İstanbul'dan geliyorum kardeş ekledim senide
  • 116.J.EĞT.A.K.LIĞI/ÇANAKKALE
  • quote:

Orijinalden alıntı: rdvn3283

116.J.EĞT.A.K.LIĞI/ÇANAKKALE

Has torunumun has torunu...

Kardeşim, aklına gelen her şeyi çekinmeden sıkılmadan bana bu başlık altında sorabilirsin.. 2 sene önce bu zamanlar ben açmıştım bu başlığı..
  • bende Ç.KalE 116.J.EĞT.A.K.LIĞI/ÇANAKKALE düstum tertıpler ozel gelın konusalım tanısalım :D
  • Çanakkaleye giden arkadaşların içinde korku şüphe olmasın. Her bölüğün banyosu bölüğün içindedir, yemekleri ise öyle abartılacak kadar kötü de değildir. Her gün et yemeği çıkar ama tüy vs olmaz. Çanakkale güzel bir yerdir çarşısıyla olsun insanıyla olsun. Ben Kasım 2010 da acemiliğimi orada yaptım, 3. bölükteydim, rütbelilerimiz çok iyi insanlardı.

İt durmaz gözünüzü korkutabilir, korkmalısınız da.. çok soğuk oluyor çünkü.. Dudaklarınız, kulaklarınız , burnunuz çatlayacaktır.. Bol krem götürün, sakın oradan alırım diye güvenmeyin, çünkü kırtasiye alışverişi yapacağınız zaman, size bazı şeyler kalmayabilir. Ayrıca, pastane ve internet kafesi vardır ekstradan. Bolca kontörlü telefon kartı da götürün ama saklayın. 1 ay dışarıya çıkamayacaksınız, paranızı birden harcamayın. Kantinde her şey mevcut, kartla alışveriş yapabilirsiniz, zaten size bankamatik kartı verecekler gittiğiniz zaman.

Şimdi merak edenler olacaktır, oradan nereye düşerim acaba? diye .. İçinizi ferah tutun, cezaevi eğitimi alacaksınız, Türkiye'nin her tarafına düşme ihtimaliniz var. Ama çoğunluk olarak, İstanbul,Ankara,İzmir,Bursa olur. İlk ay yemin töreni için eğitim yaparsınız, yürüme vs. Yemin ettikten sonra meslek eğitimi almaya başlarsınız, cezaevi eğitimi yani. Eğitim alanına cezaevi maketi kurup başında uygulamalı olarak eğitiminizi görürsünüz. İnanın zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız, çünkü cezaevi eğitimi çok zevklidir. Öğleden sonra spor da yaparsınız, bu da işin diğer eğlenceli bir kısmı. Rütbeliler rahat otur dediği zaman sakın kıçınızın üstüne oturmayın, soğuktan dolayı basur olma ihtimaliniz yüksek. Silahınıza, şarjörünüze ve hücum yeleğinize SAHİP çıkın. Olur da bir kişi silahını kaybederse, bütün bölük o silah bulunana kadar içtima da bekler. Silah eğitimi alırken rütbeliyi dikkatlice dinleyin. Silahınızdan korkmayın, silahtan korkarsanız silahınız sizinle OYNAR.

Yemin töreninizi, 18 Mart stadyumunda yaparsınız sanırım. Yemin töreninden sonra evci izine çıkabilirsiniz, gerekli detayları rütbeliler size söyler zaten. Çarşı izinleriniz ise, cumartesi öğleden sonra, pazar tam gündür. Yatak ve dolabınızı güzel şekilde kurallara göre düzenleyin, aksi takdirde çarşınızdan olabilirsiniz. Üstünüzde fazla para bulundurmayın karta yatırın hepsini, alayın içinde 2 tane bankamatik var birisi ziraat bankası, diğeri ise iş bankası.

Aklıma gelenler bunlar, sorusu olan arkadaşların sorularını cevaplayabilirim.

Hayırlı teskereler şimdiden..

• Ç.KALE 116.J.EĞT.A.K.LIĞI/ÇANAKKALE 9 mayıs teslim.. ekleyin varsa çanakkale
  • Bakalım bindik alamete gidiyoruz itdurmaz tepesine. Neyse ki havalar sıcak olacak da çok soğuk yemeyeceğiz sanırım. 9 Mayısta çanakkalede görüşmek üzere...
  • İnşallah güzel hatıralarımız olur 93/2
  • sorunuz varsa cevaplayabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lucifer

sorunuz varsa cevaplayabilirim.

selam,
    verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
    kısmetse ben de mayısta teslim olacağım..
    merak ettiğimse, içeride kütüphanesi var mı ya da ders çalışabileceğimiz bir ortam mevcutmudur
    ayrıca acemi birlik kaç hafta/ay sürmektedir

selamlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisylc

quote:

Orijinalden alıntı: Lucifer

sorunuz varsa cevaplayabilirim.

selam,
    verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
    kısmetse ben de mayısta teslim olacağım..
    merak ettiğimse, içeride kütüphanesi var mı ya da ders çalışabileceğimiz bir ortam mevcutmudur
    ayrıca acemi birlik kaç hafta/ay sürmektedir

selamlar...

merhaba, acemilik 90 gün sürüyor. kütüphane yoktu sanırım. ama gazinoda masa sandalye vardı orası işinizi görür sanırım..5 sene önce öyleydi en azından :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Lucifer kullanıcısına yanıt
    merhaba,
    öncelikle ilginizie çok teşekkür ederim..

peki birliğin içine dışarıdan aldığımız kitaplardan götürebilirmiyiz
    buna müsade ediliyor mu

selamlar..
  • quote:

merhaba,
    öncelikle ilginizie çok teşekkür ederim..

peki birliğin içine dışarıdan aldığımız kitaplardan götürebilirmiyiz
    buna müsade ediliyor mu

selamlar..

kitapta sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. girişte arama yapılıyor zaten en fazla alırlar elinizden. benim zamanımda koğuşta kitapla ders çalışıp uyuyan çoktu hocam.
  • Lucifer kullanıcısına yanıt
    verdiğiniz bilgiler için tekrardan çok teşekkür ederim
    şimdilik yeterli bilgi aldım, eğer kafama takılan başka sorun olursa tekrar sizi rahatsız edeceğim
    bu durum için beni şimdiden mazur görün

selamlar..
  • quote:

verdiğiniz bilgiler için tekrardan çok teşekkür ederim
    şimdilik yeterli bilgi aldım, eğer kafama takılan başka sorun olursa tekrar sizi rahatsız edeceğim
    bu durum için beni şimdiden mazur görün

selamlar..

çekinmeden rahatsız edebilirsiniz hocam elimden geldiği kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.