Şimdi Ara

Yatak Eksperi: Yataklar Hakkında Hersey (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
783
Cevap
70
Favori
466.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam 22 yaşındayım bir kere bile rahat yatağım olmadı birrr kere bile...çocukluğum 20 senelik gacur gucur ranzalarda geçti sonra kurslarda okudum senelerce yer yataklarında yattım şimdi kendi evimde bekar yaşıyorum yayı fırlamış kanepede yatıyorum..

2 ay sonra düğünüm var hocam 20 yılın acısını çıkartacak rahatlıkta bir yatak almak istiyorum ne tavsiye edersiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mondi plus jel yatak için yorumun nedir exper hocam

• hocam 2 ve 4 yaşlarında iki çocugum var. taşınmamız ve çocukların mevcut beşiğe sığmamaları sebebiyle 90*190 ebatlarında 2 adet karyola aldık. bu karyolaların içine 2 tane yatak alıp yerleştireceğiz. hangi yatağı tavsiye edersiniz? iki çocuğa da aynı model yatağı alıp 10 yıl kadar kullanmayı düşünüyoruz. daha önceki sayfalarda benzer bir konuda yatak tavsiyesinde bulunmustunuz. ama o bana biraz pahalı geldi (400tl tek yatak). daha ucuz ama çocuklara uygun bir model önerebilir misiniz?
  • Sayın @BayCC . Bende yukarıda arkadaş gibi 8 yaşındaki oğluma yatak alacağım. Kısmet olursa 8-10 yıl kullansın istiyorum. 400 lira civarı hangi yatağı tavsiye edersiniz. Bilgi verirseniz sevinirim.
  • Arkadaşlar forum dışından bir arkadışımın sorusunu size iletiyorum, umarım bir fikri olan çıkar, şimdiden teşekkür ederim, herkese iyi bayramlar dilerim.

quote:

Bundan yaklaşık bir yıl önce istikbalden 160-200 ölçülerinde viscolex bir yatak aldım. Yatağın model adı Ametist Relax. Ayrıca yatağı satarken bana viscolex değil de latex olduğu söylendi. Sonradan latex olmadığını öğrendim. Önceleri çok rahat bir yatak olduğunu düşündüm. Zamanla sırtımda tutulmalar başladı, yatağın sert tarafını çevirdiğimde biraz hafiflemesine rağmen sırt tutulmalarım tekrarladı. Daha sonrasında da, en çok yattığım tarafım olan sağ tarafta yoğun olmak üzere bel ağrısı başladı. Bir süre sonra ise yatakta rahat uyuyabilme sürem 7-8- saatten 2-3 saate kadar düştü.

Bunun üzerine firmayla görüşüp değişim istedim. ancak firma, deformasyon olmadığı gerekçesiyle ısrarlı değişim talebimi reddetti. Ben de yeni bir yatak arayışına başladım. Vücudun ağır kısımlarının gömüldüğü, hafif kısımlarının havada kaldığı visco, viscolex hatta latex olan yatakları almayı kesinlikle düşünmüyorum. vücut ağırlığını eşit şekilde karşılayan bir yaylı yatak almak istiyorum. Bu defa yanlış bir seçim yapmak istemediğim için almayı düşündüğüm yatak seçenekleri ile ilgili bilgi ve önerilerinizi bekliyorum.

1. Yatsan gisele pocket in pocket yaylı yatak,
    2. Yatsan isabelle yatak,
    3. Yataş royal serisinden legen climacith,
    4. Yataş selective serisinden prestige prime,
    5. İdaş golt serisinden Mira-Coil Millennium,
    6. İdaş Altın Ortopedik Mira.

Pocket yay, mira-coel yay ve yataş yataklardaki yay sistemi hakkında da bilgi verirseniz sevinirim. özellikle yataş seçeneklerindeki yay sistemi hakkında hiç fikrim yok. Şimdiden bilgi ve öneriler için teşekkür ederim. saygılarımla

• merhaba.Yatsan rouge isabelle hakkındaki yorumlarınız nedir?
  • dadaq kullanıcısına yanıt
    Şuan itibari ile bunu almış bulunmaktayım.On gün sonra geleceğini söylediler.Sadece bayiide denediklerimden bu hoşuma gitti.Omurgam en çok bunda rahat etti ama kısa süre deneyebildim.
  • yatak gıcırtısına nasıl çözüm bulabiliriz yatak 5 senelik var ama hiç bir yerinde yırtık çökme yok aşırı gıcırdama yapıyor öyleki sağa sola dönemiyorum bebek uyanacak diye yatağın içini açabilsem yağlarım da nasıl yapılır bilemedim bu gıcırdama konusunda fikri olan varmı dır lütfen dalga geçmeyiniz anladınız hangi konuda olduğunu

cevap vermek isteyen arkadaşlar lütfen alıntı yada bildirim yapsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atisaca -- 7 Eylül 2014; 12:35:09 >
  • Peki zayif kişiler yumuşak mı seçmeli ben çok rahatsızım bu konuda. Her sabah biryerim ağrıyor omurgam yamuluyor benimki sert ortapedik yaylı. Bu sebeple birkac aydır mecburiyetten yan degil sırtüstü yatıyorum çünkü en az yamulma o zaman oluyor. Ama o zaman bile sırtım yamuluyor bel kısmımla yer arasında boşluk oluşuyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kanepede yatıyorum, daha uzun yıl dayanması için tavsiye verirmisin (ciddi)
  • Iyi günler, yeni yatak alacağım, boyum 190 cm kilom 84, sette yakın yatak bakıyorum, istikbal stress free tavsiye eder misiniz? Baska Önerileriniz var midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -piyanist-

Peki zayif kişiler yumuşak mı seçmeli ben çok rahatsızım bu konuda. Her sabah biryerim ağrıyor omurgam yamuluyor benimki sert ortapedik yaylı. Bu sebeple birkac aydır mecburiyetten yan degil sırtüstü yatıyorum çünkü en az yamulma o zaman oluyor. Ama o zaman bile sırtım yamuluyor bel kısmımla yer arasında boşluk oluşuyor.

Aynen

• -piyanist- kullanıcısına yanıt
    quote:

Orijinalden alıntı: Su Torbası

Peki zayif kişiler yumuşak mı seçmeli ben çok rahatsızım bu konuda. Her sabah biryerim ağrıyor omurgam yamuluyor benimki sert ortapedik yaylı. Bu sebeple birkac aydır mecburiyetten yan degil sırtüstü yatıyorum çünkü en az yamulma o zaman oluyor. Ama o zaman bile sırtım yamuluyor bel kısmımla yer arasında boşluk oluşuyor.

Aynen

Yoğunluktan anca cevap yazabiliyorum kusura bakmayın. Kesinlikle ağrıların yataktan kaynaklı. Yumuşak bir yatak aldığında çok rahat edersin. Visco yatakta önerebilirim sana. Ama bazı kişiler alışamıyor alırken yatağı test ederek almanı tavsiye ederim. Visco yatakta bazen günler akşam yattığın gibi sabah uyanıyorsun garip bir duygu!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BayCC -- 22 Eylül 2014; 10:43:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dolez

http://www.n11.com/90x190-visco-yatak-viscomax-ultra-ortopedik-8cm-visco-P24575491

Bu yatak için ne dersiniz?

Yatak özellikleri fena durmuyor ancak vücudunuza ve size uygun olup olmadığının araştırmasını yapmanız gerekiyor. Boy, kilo, Yaş, Yaşadığınız bölge (sıcak-soğu), önceki yatağınızın özellikleri (sert-yumuşak-yaylı-yaysız) gibi değişkenlerle birlikte size uygun olup olmadığını araştırmamız gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: dostum kertenkele

yatak gıcırtısına nasıl çözüm bulabiliriz yatak 5 senelik var ama hiç bir yerinde yırtık çökme yok aşırı gıcırdama yapıyor öyleki sağa sola dönemiyorum bebek uyanacak diye yatağın içini açabilsem yağlarım da nasıl yapılır bilemedim bu gıcırdama konusunda fikri olan varmı dır lütfen dalga geçmeyiniz anladınız hangi konuda olduğunu

cevap vermek isteyen arkadaşlar lütfen alıntı yada bildirim yapsın

Yatak mı gıcırdıyor? Yoksa yatağın altındaki baza veya karyola mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fagala

Sayın @BayCC . Bende yukarıda arkadaş gibi 8 yaşındaki oğluma yatak alacağım. Kısmet olursa 8-10 yıl kullansın istiyorum. 400 lira civarı hangi yatağı tavsiye edersiniz. Bilgi verirseniz sevinirim.

Kusura bakmayın ne zamandır foruma giremedim. Almadıysanız tavsiye edebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ESvED1453

Aha tam benlik konu

Hocam 22 yaşındayım bir kere bile rahat yatağım olmadı birrr kere bile...çocukluğum 20 senelik gacur gucur ranzalarda geçti sonra kurslarda okudum senelerce yer yataklarında yattım şimdi kendi evimde bekar yaşıyorum yayı fırlamış kanepede yatıyorum..

2 ay sonra düğünüm var hocam 20 yılın acısını çıkartacak rahatlıkta bir yatak almak istiyorum ne tavsiye edersiniz

Kusura bakma uzun zamandır foruma giremiyordum. Almadıysan tavsiye edebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BayCC

quote:

Aynen

Yoğunluktan anca cevap yazabiliyorum kusura bakmayın. Kesinlikle ağrıların yataktan kaynaklı. Yumuşak bir yatak aldığında çok rahat edersin. Visco yatakta önerebilirim sana. Ama bazı kişiler alışamıyor alırken yatağı test ederek almanı tavsiye ederim. Visco yatakta bazen günler akşam yattığın gibi sabah uyanıyorsun garip bir duygu!

cevap verdiğiniz icin teşekkürler. okul yurdundaki sanırım viscoydu yumuşaktı ve rahat ediyordum. o açıdan alışamayacagımı dusunmuyorum.

ancak sorun şu ki şimdilik yenisini alamaz ailem.
    O yüzden yumuşatmak icin şöyle bir şey yapsam yatağın üzerine bir kat yorgan koyarak uyumaya calissam çözüm olabilir mi?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BayCC

quote:

Aynen

cevap verdiğiniz icin teşekkürler. okul yurdundaki sanırım viscoydu yumuşaktı ve rahat ediyordum. o açıdan alışamayacagımı dusunmuyorum.

ancak sorun şu ki şimdilik yenisini alamaz ailem.
    O yüzden yumuşatmak icin şöyle bir şey yapsam yatağın üzerine bir kat yorgan koyarak uyumaya calissam çözüm olabilir mi?

Kısmen çözüm olabilir. Denemenizde fayda var

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.