Şimdi Ara

Point of View 841MHz'de çalışan GeForce GTX 580 Ultra Charged modelini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
3.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Hollanda merkezli ekran kartı üreticisi Point of View, hız aşırtma üzerine yoğunlaşan iştiraki TGT ile birlikte hazırladığı GeForce GTX 580 modellerini duyurdu. Nvidia'nın GF110 kod adlı yeni grafik yongasından güç alan DirectX 11 destekli yüksek performans modelleri, çalışma frekanslarına göre Charged ve Ultra Charged olarak isimlendirilen ekran kartları, 512x paralel işlem birimiyle geliyorlar.

384-bit bellek veri yolu desteğine ve 1536MB GDDR5 bellek kapasitesine sahip olan ekran kartından Charged modeli 810MHz GPU, 1620MHz paralel işlemci ve 4050MHz bellek saat hızlarında çalışıyor. Daha yüksek çalışma frekanslarına sahip olan Ultra Charged modeliyse 841MHz GPU, 1682MHz paralel işlemci ve 4104MHz bellek saat hızlarıyla geliyor.

Her ikisi de referans tasarımı baz alan yüksek performans sınıfı yeni ekran kartları, CUDA, PhysX, 3DVision Surround ve SLI teknolojilerine destek sunuyorlar. Çalışmak için biri 6pin diğeri de 8pin olmak üzere iki güç bağlantısına ihtiyaç duyan yeni modeller, görüntü aktarımı için çift DVI ile birlikte bir adet miniHDMI konnektörünü kullanıyorlar. Point of View'ın yeni modelleri sırasıyla 530 Avro ve 533 Avro seviyesinde listelere giriyor.

• 6970 iyi bir fşiyatla piyasa giremezsen gtx580 serisi ortalığı silip süpürecek.
  • Uvvv beybi Ultra Charged demek.

Bu firmalar kafayı yemiş. Egzantirik isimleri çok mu arıyorlar.

Turbocharger gibi
  • Referans tasarımlı modeller için fiyat farkı ödemek gereksiz. Zotac ve MSI modelleriyle birlikte limitleri daha yukarıda tutulan ve kutu içeriğinde oyun

verilecek olan (COD black Ops mesela) kartlar daha cazip olacaktır.
  • Hevesle Bekliyorum bu kartı. Bir de SLI var mı yok mu onu bilmiyorum bilen biri varsa söyleyebilirmiii??
  • gtx580 çok sükse yaptı. afferin nvidia ya... bakalım amd nin cevabı gür sesli mi olacak, yoksa sesi cılız mı kalacak....
  • bu kartlar turkiyede iş yapmaz D: en azından benim gibi arkadaslar bu karta 1500 tl baglayamazlar.... ama alanda testleri gostermesin imreniyoruz: )
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

bu kartlar turkiyede iş yapmaz D: en azından benim gibi arkadaslar bu karta 1500 tl baglayamazlar.... ama alanda testleri gostermesin imreniyoruz: )

Sen sanıyor musun ki böyle kartları alan herkes oyun oynuyor.

Adam test manyağı olmuş artık. Sırf puan kasmak için alıyor. Hevesini alınca da satıyor.
  • iki model arasında 3 euro fark var.. çok enteresan!!
  • fenaaaa
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Furious*

quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

bu kartlar turkiyede iş yapmaz D: en azından benim gibi arkadaslar bu karta 1500 tl baglayamazlar.... ama alanda testleri gostermesin imreniyoruz: )

Sen sanıyor musun ki böyle kartları alan herkes oyun oynuyor.

Adam test manyağı olmuş artık. Sırf puan kasmak için alıyor. Hevesini alınca da satıyor.

aynen. zaten oyun için bu kadar yüksek bi karta gerek yok. piyasadaki 800 tl lik kartlarlada en yüksek verimde oynayabilirsin. ama O.C ve puan manyakları ilgileniyo bunlarla.
  • gtx580 cok iyi kart bu ultra charged modeli 5970ile kafa kafaya oynar.

6970 üzerindeki baskı daha da arttı gtx580'in oc modelleriyle...
    6970'in gtx580'den %10hızlı olması lazımki millet bu oc modellerine yönelmesin.
  • quote:

Uvvv beybi Ultra Charged demek.

Turbocharger gibi

Supercharger istiyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

quote:

Uvvv beybi Ultra Charged demek.

Turbocharger gibi

Supercharger istiyoruz

Clock charger istiyorum bendeeeee
  • 841mhz %10oc demek bu inanılmaz bir başarım hemen cıkan bir oc kart icin...

6970 900mhz gelecek deniyor %10oc ile 1gz piysaya sunulması lzm oc modelleri
    bununda pek mümkün olacagını sanmıyorum.

NVIDIA 2010'u lider kapayabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: cestvrai

841mhz %10oc demek bu inanılmaz bir başarım hemen cıkan bir oc kart icin...

6970 900mhz gelecek deniyor %10oc ile 1gz piysaya sunulması lzm oc modelleri
    bununda pek mümkün olacagını sanmıyorum.

NVIDIA 2010'u lider kapayabilir

6970'in oc modelleri 960MHz çıkar
  • Merhaba,

Modeller guzel gorunuyor ama default voltajlarini bilmek lazim, biraz gidiklayip bu degeri veriyorlarsa cok da matah birsey degil, herkes yapabilir. Bunun disinda fiyatlandirma gayet sacma olmus, herhalde yazim yanlisi...

Tesekkurler,

Hicks
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hicks

Merhaba,

Modeller guzel gorunuyor ama default voltajlarini bilmek lazim, biraz gidiklayip bu degeri veriyorlarsa cok da matah birsey degil, herkes yapabilir. Bunun disinda fiyatlandirma gayet sacma olmus, herhalde yazim yanlisi...

Tesekkurler,

Hicks

500€, ABD için $500 demek ki bu zaten GTX 580'in MSRP'i bildiğin gibi.
  • Anni, iki modelin arasindaki 3 Euro farktan bahsediyorum ama ben
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.