Şimdi Ara

Asus, AMD işlemcili Eee PC 1215T modelini satışa sundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Netbook dünyasının lider oyuncularından birisi olan Asus, ürün gamını yeni modellerle genişletmeye devam ediyor. Intel tabanlı çözümlerin yanı sıra AMD tabanlı modellere de ağırlık vermeye başlayan firma, Eee PC 1215T modelini Amerika'da satışa sundu. 1366 x 768 piksel çözünürlüğünü destekleyen 12-inç LED backlit ekrana sahip netbook, AMD'nin 1.7GHz'de çalışan Athlon II Neo K125 işlemcisinden güç alıyor. 2GB bellek ve 320GB disk ile gelen netbook aynı zamanda 500GB çevrimiçi depolama alanı sunuyor.

Ekran kartı olarak kullanılan çipsete entegre Mobility Radeon HD 4250 ile hem HD video hem de 3D grafik hızlandırma desteği sunan netbook, Windows 7 Professional 32-bit işletim sistemiyle geliyor. Kablolu ve kablosuz iletişim için 10/100 Ethernet, 802.11n WiFi ve Bluetooth 3.0 teknolojileriyle donatılan yeni netbook modelinde, 0.3MP kamera ve kart okuyucusu gibi detaylara da yer veriliyor. 5200 mAh kapasiteli pil ile 7 saate kadar çalışma süresi sunan Eee PC 1215T, Gümüş ve Siyah renk seçeneklerinden biriyle alınabiliyor.

Asus Eee PC 1215T, Amerika'da 425 dolar seviyesinden listelere girmiş durumda.

• Hayır, 425$'lık bu makineden sonra Fusion neler yapacak, onu merak ediyorum...
  • özellikler fena değil.. fusion gelince işlemci yerine fusion kullanılacak ne olcak.. bir devrim gerçekleşmiyor.. çıkar birini tak diğerini... :))
  • HDMI yok demeyin artık bana... nVidia ION'un kasıp kasıp yapmaya çalıştığı şeyi bu adamlar çok önceden yapmışlardı. HD 3200'lü netbooklar doluydu piyasada. HDMI yoktu, çok abes bir durumdu.

Bari buna koymuş olsunlar. Yoksa ne yapayım ben yeni yonga setini, bilmem neyi... Nefis cihaz, her şey var ve tek kalan HDMI. Umarım vardır.
  • AMD Athlon K125 CPU (1.7GHz); ATI HD 4250 graphics
    12.1" WXGA (1366x768) LED screen; 2GB DDR3 RAM (2x1GB), 2GB Max
    320GB SATA Hard Drive (5400RPM); No Optical Drive
    HDMI & VGA out; Wi-Fi 802.11b/g/n; 10/100 LAN; 0.3MP Webcam
    Windows 7 Home Premium Operating System (32 Bit)

HDMI çıkış var görünüyor ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat220275

AMD Athlon K125 CPU (1.7GHz); ATI HD 4250 graphics
    12.1" WXGA (1366x768) LED screen; 2GB DDR3 RAM (2x1GB), 2GB Max
    320GB SATA Hard Drive (5400RPM); No Optical Drive
    HDMI & VGA out; Wi-Fi 802.11b/g/n; 10/100 LAN; 0.3MP Webcam
    Windows 7 Home Premium Operating System (32 Bit)

HDMI çıkış var görünüyor ;)

Eğer Türkiye'ye gelecek olanlarda bir kısıntı-kesinti olmaz da HDMI mevcut olursa, tadından yenmez. Şimdilik var diyelim görünüşe göre.

Bir de baktım da, işlemci tek çekirdekli. AMD'de Hyper-Threading de olmadığı için, Windows 7 gibi işletim sistemlerinde sanal çift çekirdek de söz konusu olmuyor haliyle. 1 MB önbellek ve 1,7 GHz ile gayet iyi iş çıkarır ama en azından K325 gibi bir seçenek de sunulabilirdi. Aynı TDP değeri (17W) ile 2 MB önbellek ve çift çekirdek avantajı sunulabilirdi.

Güç tüketimi olarak Atom ailesiyle yarışamayacak durumda olsa da, bunu performans ile kapatacağı aşikar. Umarım bir an önce gelir.

• Hyper-Threading Intel'in 3,06 512 533 P4 işlemcisi ile başlamış sanal çekirdek uygulamasıdır.AMD'de ise HyperTransport desteği vardır.Yanlış bilgi vermeyelim Bir an önce gelip alan arkadaşlar deneyimlerini yazarlarsa diğer kullanıcılar faydalanmış olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diamondx

Hyper-Threading Intel'in 3,06 512 533 P4 işlemcisi ile başlamış sanal çekirdek uygulamasıdır.AMD'de ise HyperTransport desteği vardır.Yanlış bilgi vermeyelim Bir an önce gelip alan arkadaşlar deneyimlerini yazarlarsa diğer kullanıcılar faydalanmış olur.

Pek anlamadım. Hangi teknolojinin kime ait olduğuna dair bir açıklama yapılmadı zaten yukarıda. Kaldı ki bu iki teknoloji, birbirlerinin karşılıkları değiller. İkisi de farklı şeyler.

AMD işlemcilerde HyperThreading yok dedim. Başka bir isim altında da yok yani. Nerden çıktıysa şimdi HyperTransport...
  • var mı bu aleti deneyimleyen?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.