Şimdi Ara

Marvell dört çekirdekli ARMADA XP işlemcisini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yarıiletken üreticisi Marvell, dört çekirdekli yeni işlemcisini duyurdu. ARM mimarisini temel alan ve kurumsal uygulamalar için geliştirilen ARMADA XP isimli yeni işlemci 1.6GHz'de çalışıyor ve 10 Watt'ın altındaki güç tüketimiyle 16,600 DMIPS işlem performansı sunabiliyor. Seviye 2 bellek kapasiteli 2MB olan ve DDR2 ile birlikte DDR3 ve düşük voltajlı DDR3L bellekler için 64-bit bellek kontrolcüsüne sahip olan işlemcinin hedef segmentleri arasında web sunucuları da olduğundan ECC bellek desteği de sunuluyor.

Dört adet PCIe 2.0 hattını destekleyen ve dört adet Gigabit ağ portu ile gelen ARMADA XP, gelişmiş fonksiyonlar içinki bunlar arasında PCIe, SATA, SGMII ve SGMIII geliyor, Marvell SERDES arabirim hattını da destekliyor. Çoklu USB portuna olanak tanıyan yeni işlemci, özellikle bulut bilgi-işlem sistemlerinde kullanılması beklenirken, ev ve medya sunucularında değerlendirilebileceği de belirtiliyor. Marvell tarafından iş ortaklarına örneklendirilmeye başlanan ARMADA XP işlemcisinin maliyeti ise açıklanmadı.

• OC PERFORMANSI NASIL ACEBA.
  • Marvell 'mı işlemcilerinin ismide ; Spiderman, ironman filan olur herhalde...
  • "ev ve medya sunucularında değerlendirilebileceği" deniyorda arm tabanlı bir işlemci için nasıl sistem kurulabilir ki???
  • dusuk enerji tuketimli server kurmak icin mukkemmel olmus.
    web sitemi kendi serverim uzerinden calistirmak istiyordum. dusuk enerji tuketimiyle boyle bir sey isime gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

dusuk enerji tuketimli server kurmak icin mukkemmel olmus.
    web sitemi kendi serverim uzerinden calistirmak istiyordum. dusuk enerji tuketimiyle boyle bir sey isime gelir.

Atom server kurmayı denedinmi hiç. Malum atom 330 8w civarı tüketiyor. ben şuan kullanıyorum ve oldukça memnunum. hem x86 uyumluluğundan da taviz vermemiş olursun.
  • bunları çalıştıracak bir android-linuz tarzı bi tablet olursa fiyatı 200 dollar civarı iyi olur yurdum insanına ilaç gibi gelir valla. :)
  • quote:

DH Misafiri
    Misafir Üyelik

bu nasıl misafirlik? evi parsellemişsin. 4617 mesajın var. ev sahibi bıkmıştır senden.
  • bu işlemçi özel yazılımlar için galiba arm tabanlı sadece wp7 calışıyor;))
  • quote:

Orijinalden alıntı: symbiat

quote:

dusuk enerji tuketimli server kurmak icin mukkemmel olmus.

Atom server kurmayı denedinmi hiç. Malum atom 330 8w civarı tüketiyor. ben şuan kullanıyorum ve oldukça memnunum. hem x86 uyumluluğundan da taviz vermemiş olursun.

Atomun islemcisi 8w ama platformu kac watt. anakart chipinin islemciden buyuk sogutucusu var. islemci pasif sogutma, islemcide olmayan fan chipsetin ustunde.
    gene 100watt guc kaynagi baglamak gerekiyor.

marvelin yuk altinda tum sistemin 8wattdan az harcadigi cozumleri var. ve herhangi bir atomdan cok daha ucuza geliyorlar.

http://en.wikipedia.org/wiki/SheevaPlug

ayriyetten atom server olarak ne kadar verimli olur. marvelin haberdeki islemcisinin server isleri icin tasarlandigi belli. buna linux yukleyip uzakdan yoneteceksin. her tur web, mail, ftp server isleri icin birebir. su an bu is icin kullandigim arm islemcili bir routerin var ama 5-10 kullanicidan fazlasina hizmet vercek gucu yok. cok zayif kaliyor. uzundur bu sistemi tasiyabilcegim guclu bir platform bakiyordum. ama bu 4cekirdegin son kullaniciya ulasmasi allah bilir kac yil alir. o zaman bile temin edebilir mi ayri mesele.

• @forvet007;

polemik yada tartisma pesinde degilim. sadece imzanizdaki bayragin yarattigi ironiye kayitsiz kalamadim.
    merak ettigim nokta, turkbayragi ile simdiki filistin bayranin bu bilesik hallerini 20yy. nin basindaki dedelerimiz gorse tepkilerinin ne olacagi.
    muhtemelen akillarina mekke medineyi korurken canice katledilen turk askerleri gelir, kan beyinlerine sicrardi.

ne demek istedigimi bu linki inceleyince daha iyi anliyacaksiniz.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Flag_of_the_Arab_Revolt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkaura -- 9 Kasım 2010; 12:02:49 >

• @darkaura

Evet sizin gibi düşünenler yüzünden çekelim oralardan elimizi ayağımızı.
    Elin amerikalısı ingilizi gelip yanıbaşımızda at koştursun bizde aval aval bakalım.
    Hatta yetmez sınırlrımıza mayın yerleştırıp düşman ilan edelim.
    Yıllardır ülkemi kendi içine hapsedip korkularla yaşatan düşünce artık kaybediyor.

Yer yok artık beynimizde bu düşüncelere ve başkasının ekmeğine yağ sürenlere.!!!

Bu arada kemikleri sızlayacak olanlar SİYONİST lerdir. Dedelerimiz değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memotunc -- 9 Kasım 2010; 15:27:46 >
  • ARM tabanlı işlemcilerin evlere girmesine az kalmış demekki, şu işlemcinin takılı olduğu bir dizüstüne rahatlıkla linux yada android işletim sistemi kurup, müthiş bir performansla kullanılabilir, sanırım favorim Android işletim sistemi, zaten ideapad isimli dizüstüler vardı satışa gelmemişti geçen sene, linuxe mahkumduk fazla ilgi görmemişti, Android bu dengeyi bozdu.

forvet007, biz bu vatanın topraklarını da şehit kanlarıyla suladık, ortadoğu coğrafyası bizim şehit kanlarımızla sulanmış dev bir coğrafyadır, hiç bir toprağa bir diğerinden daha az değer biçmedik, Filistin'de bizim yönetimimizdey di savunduk, icap etti çekildik, senin mantığın ise suladığımız tüm topraklardan çekilme mantığı, bizim bayrağımız değil Filistin bayrağı, bu coğrafyadaki tüm bayraklarla birleşik bunu bil.
  • sunu unutmayin bayrak bir semboldur. belli anlamlar icerdikleri icin degerlidirler.
    direk bize karsi isyanda acilmis, bir ingiliz diplomatinin uydurmasi bayrakla(Sir Mark Sykes, bayragi kimin tasarladigi bile tarihde kayitli), turk bayraginin tek sembolde birlestirilmesi benim gozumde hakarettir. ulkesini seven bir turkun bu bayrak kombinasyonunu kullanmasinada cehalet disinda bir ihtimal vermiyorum.
    bunun aksinide, hangi mantikla turk kanini da katarak savunabildiginizi acikcasi anliyabilmis degilim.

ayrica soylemedigim sozleri bana itaf etmeyin. ben o bolgeye kapimizin kapiyalim, elimizi etegimizi cekelim demedim. billakis simdiki hukumetin bu konudaki politikalarini arkasindayim ama bu sadece turkiyenin cikarina oldugu icindir. tabiyki o bolgede etkinligimizi artiracaz ama bunu yaparkende bazi gercekleri gormek gerek.

misir, suriye irak bayraklarida bu bayragi temel alir. onun varyasyonlaridir. bu ulkelerin bayraklarina acikcasi cok takilmiyorum. o devirde yasanmis olmus olaylar.
    ama filistin bayragi 1980lerde ortaya cikti. bunca zaman sonra bile ingiliz uydurmasi bir bayrakda israr ediliyorsa, kusura bakmayin bunun altinda art niyet ararim.
    bunlarida arab dusmanligi yapmak icin degil, arablarin bize hala ne gozle baktiklarini gostermek icin soyluyorum.

son sozum arablara: yabancilarin cizdigi bayrakda israr edenler, yabancilarin cizdigi sinirlarda yasamaya mahkumdur.

• Hiç bir araç ve temsil olayın kendisinden daha büyük değildir, sen sadece bayrağı gör, başka şeyleri görenlere de gözünü yumarak konuşma.

Kendin yazmışsın, 20yy.'lın sonunda, 20yy'lın başındaymış gibi aradaki tüm olayları silip atarak bir yorum veriyorsun, zılgıtı yiyince de muhataplarını cehaletle suçluyorsun, bütün bunları polemik yada tartisma pesinde değilken yapmış olmana da ayrıca şaştım, fikrin şu an sende dursun, ilerde muhataplarınla hakaret etmeden yazışabilir hale gelirsen belki seni aydınlatacak birilerine anlatırsın.
  • Tarihde net bicimde gecen olaylar disinda bir sey yazmadim.

Dediginiz dogru hic bir temsil arac olayin kendinden buyuk degildir ama o olayin aynasi ve simgesidir.
    Bir millet kendi milli bilincinde neyi oncelikli goruyorsa, dogal olarak o sembolleri bayraklarinda ve amblemlerinde tasir.
    1980lerde bile hala 3kusak onceki osmanliya isyaninizda actiginiz sembolleri seciyorsaniz, milli birliginizin temeli odur demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkaura -- 9 Kasım 2010; 22:58:26 >
  • quote:

@forvet007;

polemik yada tartisma pesinde degilim. sadece imzanizdaki bayragin yarattigi ironiye kayitsiz kalamadim.
    merak ettigim nokta, turkbayragi ile simdiki filistin bayranin bu bilesik hallerini 20yy. nin basindaki dedelerimiz gorse tepkilerinin ne olacagi.
    muhtemelen akillarina mekke medineyi korurken canice katledilen turk askerleri gelir, kan beyinlerine sicrardi.
    ne demek istedigimi bu linki inceleyince daha iyi anliyacaksiniz.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Flag_of_the_Arab_Revolt

polemik olmasın, zaten bizde ingilizlerin çizdiği sınırlar ile yaşıyoruz.
    bayrağı birinin ya da birilerinin çizmesi beni ilgilendirmez. orada yaşayanlar onu bayrak olarak benimsemiş. aynı bizim sınırlarımız gibi.
    ne amaçla bayrakların birleştirildiğide aşikardır. orasıda bizim oralarda bizim.. biz çoktan milli olduk, bu kadarı kesmiyor.

• forvet007, dostum sen ne kadar zayıf tarih bilgisi olan birisin ya, Osmanlı Armasını biz kime çizdirdik bilirmisin sen, senin bakış açınla Türkiye'yi de fes edelimmi ne dersin? Arkadaş az biraz mantıklı ol, Filistin üstünden Terör Odağı bir güç bizim itibarımıza saldırıyor, bilip bilmeden yazılar yazıp, milletin miğdesini bulandırma, kaç kişi seni uyarmış, özür dile git.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaraKanarya

forvet007, dostum sen ne kadar zayıf tarih bilgisi olan birisin ya, Osmanlı Armasını biz kime çizdirdik bilirmisin sen, senin bakış açınla Türkiye'yi de fes edelimmi ne dersin? Arkadaş az biraz mantıklı ol, Filistin üstünden Terör Odağı bir güç bizim itibarımıza saldırıyor, bilip bilmeden yazılar yazıp, milletin miğdesini bulandırma, kaç kişi seni uyarmış, özür dile git.

heytt be! tarihçi olmuş herkes.!! kim nereyi fes edelim dedi?kim terörist? ne zamandır vatan savunmak terörizm oldu?

quote:

forvet007, biz bu vatanın topraklarını da şehit kanlarıyla suladık, ortadoğu coğrafyası bizim şehit kanlarımızla sulanmış dev bir coğrafyadır, hiç bir toprağa bir diğerinden daha az değer biçmedik, Filistin'de bizim yönetimimizdey di savunduk, icap etti çekildik, senin mantığın ise suladığımız tüm topraklardan çekilme mantığı, bizim bayrağımız değil Filistin bayrağı, bu coğrafyadaki tüm bayraklarla birleşik bunu bil.

• eger sinirlarimizi ingilizler cizmis olsaydi ic anadoluda cetvelle cizilmis bir kare yada dikdortgende yasiyor olurduk.

herkez tarihci oldu demeden once acin biraz kendi tarihinizi ogrenin.
    ilk basligida vereyim: misak-i milli.
    orda gorursunuz sinirlarimizi kim nasil cizmis.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.