Şimdi Ara

DirectX 12, Windows 8 ile birlikte 2012'de lanse edilebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
2
Favori
13.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Windows 7 ile birlikte DirectX 11 API'sini lanse eden Microsoft'un, DirectX 11.1 ve DirectX 12 üzerinde çalıştığı belirtiliyor. Redmond merkezli firmadan, konuyla ilgili olarak şu ana kadar yapılmış resmi herhangi bir açıklama olmasa da, DirectX 11.1 güncellemesinin Windows Vista ile izlenen stratejinin bir benzeriyle yani Windows 7 için hazırlanan Hizmet Paketi (SP) ile sunulması beklenebilir. Öte yandan DirectX 11.1'in, ikinci çeyrekte yapılacak Gamefest etkinliğinde tanıtılması da ihtimaller arasında yer alıyor.

DirectX 12 içinse yol haritası biraz daha net gibi görünüyor. 2012 için planlanan yeni DirectX API'si ile Microsoft'un geleneği bozması beklenmiyor. Windows Vista ile DirectX 10, Windows 7 ile de DirectX 11'i pazara sunan yazılım devi, çekirdek tasarımında önemli yenilikler sunması beklenen ve Steve Ballmer tarafından Microsoft'un en riskli girişimi olarak tanımlanan Windows 8 işletim sistemiyle birlikte DirectX 12 API'sini sunacak gibi görünüyor. Bu gelişmelerin yanı sıra bazı kaynaklar DirectX 11 için .1 gibi bir güncellemenin çıkmayacağını ve Microsoft'un bir sonraki aşama olarak DirectX 12'ye yoğunlaşacağını öne sürseler de, yeni sürüm öncesi güncelleme olması bekleniyor.

Yazılım tarafında Microsoft'un çalışmaları devamededursun, ekran kartı üreticilerinin yeni DirectX güncellemelerine nasıl adapte olacakları ise henüz bilinmiyor. DirectX 10.1'e sıcak bakmayarak ilgili dönemde kaynaklarını DirectX 11'e aktaran Nvidia'nın hangi jenerasyonla hangi DirectX güncellemesine destek vereceği henüz bilinmiyor ancak firmanın yol haritasına göre önümüzdeki yılın sonuna doğru lanse edilmesi beklenen Maxwell tabanlı yeni nesil ekran kartlarının DirectX 12 desteği içermesi beklenebilir. AMD cephesinde ise olası bir DirectX 11.1 güncellemesinin değerlendirilebileceği, DirectX 12 desteğinin ise 2012'de çıkacağı söylene Radeon HD 8000 serisi ekran kartlarında olacağı öne sürülüyor.

• Çıkartın tabi dx12-13... doğru düzgün yenilik içermeyen api'leri çıkartın, yeni ekran kartı, işletim sistemi satın.. orta sınıf ekran kartları da 1000 liraya yaklaşsın fiyat olarak...
  • PlayStation 4 çıkmadan bu yeni API'ler hiçbir işe yaramaz.
  • dx11 için ne gördük ki dx12 için ne göreceğiz,işin cıvkı çıktı iyice
  • quote:

Orijinalden alıntı: sendomi

dx11 için ne gördük ki dx12 için ne göreceğiz,işin cıvkı çıktı iyice

yenilik olsun da gerisi hikaye
  • DX konusunda şimdiye kadar ki en büyük sıçramayı DX9 ile yaptılar.. ondan sonrası hep sancılı geçti.. hatta oyunlar hala DX9 ile yapılıyor.. O yüzden yeni DXlere pek kafa yormamak lazım gibi.. yılın bomba oyun olması beklenen black opps bile DX9 kullanacak sanırım.. oyun zevki için çokta önemli değil... COD bunu bize bir kaç kez ispatladı..
  • Ya sisteminiz çöker inşallah sendomi arkadaşımızın da dediği gibi daha dx11 için ne gördük ki 2 yıl sonra dx12 si çıkacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahimdincer -- 8 Kasım 2010; 14:47:43 >
  • Aynen işin cıcıgı çıktı artık
    Win7 iyi bir işletim sistemi gereksiz bence sade para kazanmak için yapıyor XP gerçekten efsane heralde bundan sonra her iki senede bir işletim sistemi sürücekler piyasaya
  • sırd yenı ekran kartı cıkarabılmek ıcın geliştirilmiş stratejiler başka hicbirşey degil,neden xp ye directx 10 - 11 destegi gelmıyor_?neden sımdıde wın7 ye directx 12 detegı yok? Microsoft'un Yenı Yaptıgı Bişey Olsa Neyse Diyecemde, Windows NT işletim sistemını süsleyip degiştrip piyasaya sürmekten başka bişey yapmıyor
  • Bu kadar da gerizekalılık olmaz, denildiği gibi dx11 daha kullanılmadı bile, yeni konsollar çıkmadan da kullanılmayacak... Kullanılmayan bişeyin üstüne yeni bişeyler eklemenin mantığı nedir ki? 11 zaten bu tip saçmalıkların önüne geçilmesi için (sürekli dx çıkmaması gibi) yapılmadı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiesTorN -- 8 Kasım 2010; 14:44:24 >
  • Microsoft dan daha mantıklı adımlar beklenemezdi zaten. Dx7-8-9 da yaşanan sıçramaların zerresi yaşanmıyor artık. Kullanıcıyı dürterek zorlamaktan başka birşey değil. Sanki oyunlar artık Dx11 e doydu, artık nimetlerinden daha fazla faydalanamıyorlar da Dx12 çok gerekli. Oyunların çoğu hala Dx9 la hazırlanıyor, öte yandan tessalation deseniz oyunun %1'i kadar bile yok. Dx12'nin tarihini duyurmaktan ziyade getireceği yeni teknolojileri duyursalar ya! Ama öyle birşey yok ki duyursunlar...
  • 2012 ye kadar DX11 oyunlar iki elin parmağını geçmez ise çok büyük imaj kaybı yaşar DirectX denilen şey. 1 sene oldu DX11 çıkalı bilgisayarıma Metro 2033 den başka DX11 destekli oyun yüklenmedi. Hatta onun bile DX11 oyun olduğundan emin değilim.

DX11-12 güzelde ne için DX11-12 hani kullanmıyacaksak. Eski teknoloji DX10 kart yapın hem daha ucuza gelir.
  • Aslında bu ekran kartı üreticileri ile danışıklı dövüş olabilir.. çünkü yeni kart satmaları için yeni bir neden gerekiyor ki buda söz konusu oyun olunca DX faktörü çok önemli.. (psikolojik olarak bir oyuncu için önemlidir) kartın herşeye yetiyorsa bile eski DX sürümünde kalmışsa kartın artık ne kadar hızlı olursa olsun eski demektir.. Bu da insanı içten içe kartını değiştirmeye itiyor..
  • Yeni kart satmaya teşvik için önce adam gibi grafikli kastıran oyun yapsınlar, Crysis gibi... O şekilde oyun yaptıkları sürece dx11 hayli hayli yeter, insanlar da kart almaya teşvik olur zaten. Herşey bu mal konsolların altından çıkıyor.
  • directx 16 ta görüşmek dileğiyle. şimdilik hoşçakalın.
  • win7 ye directx12 desteği vermeyeceklerse microzort'u topa tutarlar valla.
  • hayd!!!!!!!!!!!!! yerim ben böyle işi 2012 de dx12 geliyormuş.2013'de de dx13
    dx10 fazla bir getirisi olmadı ama dx11 harbiden iyi dx12 de dx10 gibi olursa hiç çıkarmasınlar.bence dx11 en az 2 sene daha kullanılır.tabi bunlar bizle kedinin fareyle oynadığı gibi oynamıyorsa
  • tamamen ticari bir hamle gibi görünüyor çok kötü :(
  • Ya ben bir dx10 a geçeydim..başka birşey istemiyorum..Hala dx12 diyor adamlar..Bizde hala Windows xp pro.Öyle aval aval geziyoruz bakalım nereye kadar :P
  • Arkadaş millet dahja dx 11 ekran kartı almıyor 400 500 lira dan aşagısına kart yok bunlar tutturmuş dx 12 win8 win 7 daha tmm anlamıyıyla kullanan varmı
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.