Şimdi Ara

DirectX 12, Windows 8 ile birlikte 2012'de lanse edilebilir (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
168
Cevap
2
Favori
13.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben oyunlara bakarım polemiğe de girmem şahsen dx içinde kart değiştirmem bakarrım kart zorlanıyomu o zmn değiştiririm
  • Aynı işletim sistemini allayıp pullayıp hatta birazda cilalayıp yeni diye önümüze koyuyorlar.Paranızı kaptırmayın bu gibi şeyler
    Benim gözümde win2000 ile win 7 arasında bir fark yok.
  • bi göz doktoruna görün derim o halde...

quote:

Orijinalden alıntı: M@U

"DX11'i görmedik daha... Ne DX12'si!!" demeyin dostlar. Zaten yıllardır bu durum benzer şekillerde yaşanıyor. Farketmiyoruz hepsi bu.

Yoo hiçte öyle yaşanmıyor... DX9 6-7 sene yaşadı, hala da yaşıyor... Daha dx9'u bile tam olarak kullanamamışken, sürekli yeni DX çıkması çok saçma... Tam kullanılamamış diyorum çünkü Crysis'in DX9 versiyonu, şu an piyasada bulunan bütün oyunlardan (buna dx11 destekli olanlar da dahil) çok daha güzel gözüküyor...

Rezil konsollar sağolsun...
  • bakalım dx 11.1 veya 11.bilmemne çıkarıcaklar mı..şunun şurasında kaç tane dx11 destekli oyun var ki..10-15 tane..dx 12 de Crysis 3 ile gelir..
  • Yakında dx 12 destekleyen ekran kartları çıkar , herkez bu sefer dx12 destekli kart alır . Kazanan ekran kartı üreticileri olur ... Dx11 ile oynanan oyunlar bile bir elin parmaklarını geçmiyor ...
  • NFS Hot Pursuit'un dx11 desteksiz olması açıkçası hayal kırıklığına uğrattı beni..artık Shift 2'ye yaparlar heralde bir güzellik..Windows 7 de XP gibi uzun ömürlü olur diye düşnüyorum..Vista rezilliğinden sonra ilaç gibiydi 7..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist
    DX konusunda şimdiye kadar ki en büyük sıçramayı DX9 ile yaptılar.. ondan sonrası hep sancılı geçti.. hatta oyunlar hala DX9 ile yapılıyor.. O yüzden yeni DXlere pek kafa yormamak lazım gibi.. yılın bomba oyun olması beklenen black opps bile DX9 kullanacak sanırım.. oyun zevki için çokta önemli değil... COD bunu bize bir kaç kez ispatladı..

bencede kafaya takmaya gerek yok böyle ticari hamleleri
  • yarın öbür gün 1-2 efekt ekleyerek laf olsun diye dx12 yaptıkları bi oyunu çalıştıramayınca görürüm ben kafaya takmamayı...
  • Yıl 2020 işletim sistemi windows 25 directx 25 office 2030 ulan directx 11 de ne gördükki directx 12 dede bişe görelim hep milleti kandırıyor bu pc firmaları cebinden para çıkaran kazıklanan hep biz oluoyoruz zaten en basit örneği agp den pcı e ekran kartlarına geçildi giriş seviyesi kartlarda performans adına hiç bişe olmadı arkadaş bu işin sonu gelmez yaa uzadıkça uzar ......
  • arkadaşlar bizler koyunuz ve ekran kartı üreticileride çoban.biz insanlar böyle oldukça daha çok kazıklanırız.directx 9 u bile insanlar tam çözememişken dx10-10.1-12-...............31 ............... bu böyle gider.dikkat ederseniz directx 31 i ortaya yazdım.çünkü özel bir sürüm olacak
    şaka bir yana directx de tesselation ünitesinin kullanılabildiğini biliyormuydunuz? ati 4xxx 5xxx 6xxx pciex agp farketmez.3xxx 2xxx lerdede dahili tesselation ünitesi var. ve bunlar direct x 9 da kullanılabiliyor.örnek mi işte örnek;
    http://developer.amd.com/gpu/radeon/Tessellation/Pages/default.aspx
    burdaki directx 9 Tutorial
    Terrain Rendering
    Character Rendering
    samplelarını ati kartlara sahip olanlar yüklesin.(2xxx 3xxx 4xxx 5xxx 6xxx pciex agp) dirext x 9 da tesselation kullanımını görün.tesselation üniteside bazı dirext x 9 10 10.1 destekli oyunlarda kullanılmakta ama bu oyunlar yazılımlar bir elin parmağını geçmemekte.ama işin tuhaf yanı bu oyunların grafik ayarlarında tesselation seçeneği yok.yani gizlice tesselation ünitesi kullanılıyor.ama siz farketmiyorsunuz.
    sonuçta directx 9 da bile tesselationun kullanılabildiğini çoğu insan bilmiyor.kimbilir dirextx10 10.1 de hangi özellikler vardır.hele hele dirextx11 de ................................
    iş aslında oyun uygulama yazan programcılarda bitiyor.programcıların çoğu bile hala directx9 10. 10.1 11 de neler yapılabileceğini gizli özelliklerini bilmiyor.
    sen eğer bir oyunu direct 9 da tesselation olmasın ama dirext x 11 destekli kartın olursa tesselation olsun diye yazarsan tabiki insanlar tesselationu merak etmek için koyun gibi directx 11 kart almaya başlarlar.(burdaki amaç aslında tamamen pazarlamacılık taktiği ne kadar directx 11 destekli kart satılırsa o kadar iyi olur diye programcılarla ekran kartı üreticileri arasında gizli anlaşmalar olabilir.mesela nvidia logosu bir oyuna konursa tabiki oyunun yapımcısı olan şirkete nvidia reklam için ücret ödeyecektir.tesselation ve diğer özelliklerde nvidia yada atinin üstün gelmesi için yazılım şirketlerine bu firmalar para öderse hiç şaşırmam.amaç daha fazla gpu satılması kart satılması)
    birde microsoft cephesinden bakalım duruma microsoftun directx in telif hakkını elinde bulundurduğunu biliyormuydunuz? oyun yapımcılarından directx9 10 10.1 11 yazılım tabanı kullandıkları için microsoft telif hakkı almıyorsa hiç şaşırmam.
    bir de son kullanıcı tarafına bakalım; bizler maalesef directx 9 10................
    çıktıkça bu sürümleri kullanmamızın yeni sürüm için işletim sistemini değiştirmenin nedeni bizlerin yeni teknolojilere karşı merakımız olduğudur.biz insanlar oyunda tesselation var diye işletim sistemi değiştirecek kadar nefsimize yeniliyorsak sorun aslında ekran kartı üreticilerinde değil bizlerdedir.
    directx sürümü ne olursa olsun yine oyun için işletim sistemi değiştirmeye devam edeceğiz.sade oyun için işletim sistemi değiştirmek çok yanlış bir şey.
    ayrıca direct x in gizli özelliklerini ne ben ne sizler biliyorsunuz.directx sadece oyun için yazılmamış.bir çok donanımda (kameralarda vb ) kullanılıyor.directx olmadan mesela ses kartında donanım hızlandırma yapamazsınız (ses işleme işleminin cpudan ses kartının işlemcisine kaydırılması.donanım ivmelendirilmesi olarak geçer.) bir zahmet herkes windows xp vista win7 de çalıştıra dxdiag yazsın.açılan pencerede directx in görevli olduğu bazı işlemleri göreceksiniz.(mesela ağ (internet ethernet çipinde ) bile kullanıldığını söylesem).
    directx dosyaları zarar görürse sisteminiz reset atabilir verilerinizi kaybedebilirsiniz bile.mesela rastgele dirext x dosyalarınadan birini sildiğinizde hiç bir sorun yokmuş gibi görünsede pcniz eninde sonunda oyun oynamak vb gibi işlemlerde hata verecektir.
    işin bir yüzüde ekran kartı üreticileri ve gpu üreten firmaların ürettikleri kartlar gpuların gizli özelliklerini bilerek halktan saklamaları.amaç insanlar ekran kartı kasıyor yetersiz diye üst model kartları almaya zorlamaları.
    mesela catalystin yada nvidia sürücünün (ati ve nvidia sürücülerin) çok hantal bir dille yazıldığını biliyormuydunuz? oyunda bu yüzden 400-500 fps almak varken oyunlar kasıyor.bu sürücülerin yazılma dili makine dili (assembler olsaydı) olsaydı (derleyici kullanmadan gpu direkt adreslenseydi) ekran kartlarımız giriş seviyesi bile olsa uçardı arkadaşlar.yazılımda assembler kullanmanın ilk şartı gpunun içindeki birimlerin adreslerini komutlarını özelliklerini bilmekten geçiyor.işin tuhaf yanı gpunun içindeki birimlerin adresleri üretici firmalar tarafından saklanmakta.gpu kodlarını vermemelerin nedeni insanların assembler kullanarak sürücü yazmamaları içindir.modifiye sürücüler yazılırken (dna omega sürücüleri vb) bile hantal bir dil kullanılmakta.
    mesela c diliyle yazılıp sonra assembler çevrilmekte komutlarımız.fakat oyunlarda bu çevirme işlemi yüzünden inanılmaz performans kayıpları oluşmakta.direkt adresleme (makine dili) yapılırsa derleyici kullanmadan en az 10 kat oyunlarda hızlanma olabilir.(100 lere de varabilir) mesela oyunda 10 fps alacakken 100 fps alınabilir.(1000 de alınabilir)
    assembler ve salt makina dilinde program yazmak zor olduğundan işe directx girmekte.directx bu oyun donanım hızlandırmasını kismen yapabilmekte.
    kismen dedim çünkü oda maalesef hantal bir dille yazılmış.işte bu yüzden oyunlarda bile ekran kartımızın performansını tam anlamıyla kullanamıyoruz.(giriş seviyesi bile olsa)
    sizlere teklifim şu directxin yeni versiyonu çıktığında işletimsistemi değiştireceğinize elinizdekinin gizli sırlarını araştırmanızı öneriyorum sizlere.işte bu anda devreye ben girmekteyim.(teknoloji casusu) geçen gün atinin gpu merkezini hacklemiştimde ati gpuların gizli sırlarını satıyorum varmı ilgilenen

• dx9 ile dx10 arasında dağlar kadar fark var. buradaki incelik yapısal farklılıktan kaynaklanıyor. uzun hikaye sadece söyleyebileceğim dx9 ile de dx10 daki efekleri yapabilirsiniz ama iş kaynakları kullanmaya geldiğinde dx9 canavarlaşıyor. görünüş olarak dx9 da dx10 daki her bir özelliği verebiliyor fakat işin sırrı dx 10 aynı kaynakla daha fazla efek doku vb. sunuyor. tabi bunun için yazılım yetmiyor. ayrıca donanım desteğide şart. işte dananın kuyruğu burda kopuyor. çünkü hiç bir konsol dx10 desteği sunamaz anlamına geliyor bu. işte bu yüzden maasef oyunlar bu harika teknolojik gelişimi es geçiyor ve sırf port belasına bizi dx9 mahkum ediyor. sizlerde bu yüzden bir fark göremiyorsunuz. çünkü dx10 tabanlı yazılmış ortada bir iki oyun var. dx10.1 ve dx11 zaten dx10'un a ve b gibi sürümlerinden başka birşey değil. mozaiklemeye gelince evet bu özellik dx9 da değil ATİ kartlarda var. ancak bu özellik şu an bile kullanabilecek kart yok sanırım. deli işlem gerektiriyor. ancak birçok oyunda tadımlıkta olsa görmek hoş. kullanıldığında hoş efekler oluşturuyor.

• abicim ben daha dx10 bile kullanamadım
  • Bak şimdi AMD için fırsat çıktı. 2011 2Ç gelmeden AMD'den DX12 kartlar bekliyorum.
  • gelde küfretme şimdi.

güzelim media player 11 i bile katlettiler, windows 7 niye geldiki
  • ya ps4 ve xbox720 çıksın ya da pc'ye yapılan oyunlar konsola yapılmasın....yetkililere duyurulur
  • Beyler Amerikan Ekonomisi bu yıl , % 4.4 büyüdü? sebebi sizce ne olabilir? Adamlar, resmen teknolojiye yogunlaşilmiş durumdalar, ve millete her ay yeni bir sistem guncellemesi yaptiriyorlar..ve bana kalirsa ekonomilerinide bu sekilde, teknoloji ile buyuttuler ...yani sonucta alicaklar dediler ;) ..... ve dogruda herkez forumda kart satip kart aliyor... dx9 da dx10 da 10.1 de 11.1de dx12de yine bana sorarsaniz hepsi ayni seyler sayilir hemen hemen,, sadece yazilim araciligi ile o, bu çiçegin bu dali olmasin, o karti takinca çiçegin yanindaki dikeni gorebilsin veya goremesin gibisinden basit yazilimsal oyunlar bunlar bence!!

Oysa gidip bir Playstation 3 alin mesela? sanirim onun karti 256lik ti yanilmiyorumsam,gidip ayni oyunu caliştirin bakalim birde gidip gtx 295 serisinden çaliştirin bakin bir farka? nekadar fark var dersiniz?

Bu forumu seviyorum fakat ,kullanici oadakli bir forum olmak yerine , firmalarin satiş temsilcileri gibi davranmalarinada biraz sinir oluyorum açikçasi..

Kartlarin tanitimi vs işin satiş kısımlarini hep forumlar oynuyor cunku..Aslinda yuksek mebla ve yuksek fiyat, urunlerini bukadar ziyaret edilen forumlar bence demeliki,kardeşim bu fiyattaki kartlari biz sitemizde yayinlamiyor ve tanitmiyoruz?

Ozamn nemi olacak hepsi boyle yapsa adam akilli satiş olamayacak ve kullanicilarin sirtindan geçinen Devletler kullanicilari somuremeyecek..tabiki bazi kişiler aman benim sütüm beyaz olsun ben içerim digerininki kara olmuşşa babane ben kendi sütüme bakarim diyorlar.... bilmem anlatabildimmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Key -- 23 Aralık 2010; 21:57:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: the enemy

gelde küfretme şimdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: setek01

quote:

Orijinalden alıntı: the enemy

gelde küfretme şimdi.

yahu kitaplıkta şimdi yürütülüyor diye bişey yok, o an yürüttüğün parçaları mp3 player a eşitlemen için tek tek albümlerini bulman gerekiyor(en azından ben daha kolayını bulamadım).

şarkı düzenleme zaten yok, ee niye yenisini çıkardınki öyleyse, yenilik nerede daha doğrusu ?

aynısını windows 7 nin tamamı içinde söylüyorum ama yapacak bişey yok, şemsiye açılmaz artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

DX konusunda şimdiye kadar ki en büyük sıçramayı DX9 ile yaptılar.. ondan sonrası hep sancılı geçti.. hatta oyunlar hala DX9 ile yapılıyor.. O yüzden yeni DXlere pek kafa yormamak lazım gibi.. yılın bomba oyun olması beklenen black opps bile DX9 kullanacak sanırım.. oyun zevki için çokta önemli değil... COD bunu bize bir kaç kez ispatladı..

Oyunların DX9'la yapılmasının tek sebebi var bence; Xbox 360(Playstation'da DX kullanılıyor mu veya neyle yapıyorlar bilmiyorum eğer kullanılıyorsa PS de bu sebebe dahil.). Bu iki konsol DX9 desteklemeye devam ettiği sürece, DirectX 500 çıksa yine de bir işimize yaramaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elessar Eredhian -- 15 Eylül 2011; 15:51:33 >
  • DAHA DİRECT X 11 OYUNLAR YAYGINLAŞMADI BİDE DİRECT X 12 BU BÖYLE GİDER....
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.