Şimdi Ara

2.EL ARABA NASIL ALINIR ? (Benim derlediklerim içeride) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
90
Favori
83.943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Updateman

Konu hort olacak ama ben acaba fordikincielden veya fiatın otoexperinden alsam kazıklanırmıyım adamlar güvenin arkanızda ford var fiat var diyorlar renoikincielde var nasıl yapsam bilmiyorum ne yapacagımı şaşırdım sevgili arkadaşlar max bütcem 21lira bi akıl verin yahu.

Aracı alacağınız yer kurumsal bir firma ise ekspertiz yaptırarak güvenle alabilirsiniz. Olası bir olumsuz durumda karşınızda muhatap alabileceğiniz bir firma olur. Firma adının lekelenmesini istemeyeceği için araçla ilgili her durumu açıkça belirtmeye çalışır. Verilen bilgilerin doğruluğunu ekspertiz ile teyit ettirmek kaydıyla aracı satın alabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar konu biraz farkli ama
    Şöyle bir durum var ilgilendiğim bi araç 2008 crw dipart kauçuk kaplama . almadan sizce sokturmelimiyim. Yoksa satan kisiye inanip boya konusunu riskemi atayim
    Yeni yaptırmış 5 ay önce. Ve en kalitelisi olduğunu söylüyor

• arkadaşlar konu biraz farkli ama
    Şöyle bir durum var ilgilendiğim bi araç 2008 crw dipart kauçuk kaplama . almadan sizce sokturmelimiyim. Yoksa satan kisiye inanip boya konusunu riskemi atayim
    Yeni yaptırmış 5 ay önce. Ve en kalitelisi olduğunu söylüyor

• girana G kullanıcısına yanıt
    Sknti is hocam soktursen yazij olacak sokturmesen aklinda hep soru isareti olacak
    Aracin fiyati ne kadardi acaba?
    Ayrica o sokulmeden degisen parcasi olup olmadigi kaportacilar tarafindan anlasiliyorsa bence sokturmene gerek yok degisen parcasinin olup olmadigi size bir referans olacaktir...

• Değişen yok dedi. Zannedersem değişen de anlasilmaz. Ama hep kaskolu binilmis araca. Fiyat norma 2008 Crv 64000 ne düşük ne yuksek.

• Birde derin çizgiler olabilirdi. Dolu izi olabilirdi diyede bir kuşku War icimde

• Elinize saglik hocam cok bilgilendirici bir konu olmus
    Noter masrafi istanbul icin 105 tl idi en son hatirladigim kadariyla.

• çok yakın arkadaşım tanıdığı birinden 2.el symbol aldı ancak aracın beyni ve motoru çalıntı çıktı.aldığı adam hakkında şikayet gelince sattığı tüm araçları incelemeye almışlar arkadaşın aracını itü ye gönderdiler motordun içinde serino mu ne varmış birtek itü bakıyormuş güya.aracın üzerindeki motor no ile motorun içindeki tutmuyormuş ve araçtan beyni ve motoru söktüler motorsuz kaldı aracı.
    yani bunu alan arkadaşın babası sanayide oto tamircisi alırken her yerini didik didik incelediler ama düştükleri durum ortada.
    bu arada oto hırsızlığına bakan memur piyasada bu durumdaki araçların 70% i Renault demiş. Hırsızlar Renault u çok daha kolay açabiliyormuş güya kilit mekanizması çok başarılı değilmiş.
  • galericiden araba almamak 1. kural olmalı. bi galerici arabadan 5-10 bin lira kar etmezse o işe bulaşmıyor maalesef. Bunun içinde 40 çeşit hinlik dönüyor arabalarında..
  • Plasti tip kaplamalı araç alınırmı sizce

• Merhaba bende bir anımızı anlatmak istiyorum konu hortlamis olacak ama okuyanlara faydası dokunur belki 1 kişi bile okusa bilgilense benim için onurdur. 2014 yaz ayları araba almaya karar verdik tabi akrabalarla ankarada araba pazarini geziyoruz 1 tane bile araba kafamıza yatmadi. Keçiören tarafı galerileri geziyoruz bir opel vectra gördük piyasadan 2 bin lira asagidaydi o zaman. 24.750 ye aldık.
    1. Hatamız galeriden araba almak oldu
    2. Hatamız ekspertiz yatırmadık nedeni ni acikliyorum hemen
    Akrabamiz motor ustasıydı yaninda kaportaci arkadaşı da bize eslik etti. Kaportasina biri motoruna biri bakti sorun yok hasar kaydı sorguladik hasar da cikmadi eyw. Babam parasının son kuruşuna kadar bu arabaya verdi aldık arabayı. Ertesi gün bakim yaptirmaya sanayiye götürdüm yasim 19 du o zaman suan 21. Arabanin motor yagi degisti ve bammmm. Usta bakim bitince marsa basmasiyla sanayi bembeyaz duman icinde kaldı. Aracin motoru yag yakiyormus o kadar kontrol ettiler üfleme yag yakma yoktu sonradan anladik ki motora bor atmışlar yag yaktigi böylece gizlenmiş. Neyse tabi moral düştü. Bi süre bindik araba deli gibi yag yakiyor 6 ay gecti motoru yaptirdik. 150 binde aldigimiz araci motoru yapan usta 150 degil diye iddaa etti. Bu araba 500 binde dedi. Tövbe tövbe goturduk bi yere arabaya bi cihaz bağladılar beynine giriyormuş arabanin cihaz orada km bilgisi 480 binde gözüktü yikildik ama umursamadik neticede motor yaptirdik 0 oldu bi 500 bin daha gider artik nede olsa... Bir ariza lambasi yandi elektrikci ona bakarken aracta tasit tanima bulmus arac daha once sirket araciymis bunu da ogrendik. Galerici km yi de düşürmüş. Tabi arabanin ufagi tefegi derken midemiz bulandi 25 e aldığımız araba 30 a geldi bize altindan kalkamadi babam memleketimizde sivasta bir galeriye vadeli çekli satmis 29 a. Sonradan duyduk ki sattigimiz galericiye de 3 binlik masraf acmis benzin pompası arızalanmış. Bu arada söyleme yi unuttum plaka degisikligi icin polis karakoluna gittigimizde aracin 12. Sahibi olduğumuzu öğrendik. Sattik kurtulduk. Galericiye dava acali 1 yılı gecti hala neticeye ulasmadi adam kimbilir kimleri kazikladi. Ayipli mal satmaktan dava açtık. Dava bekliyor birseyler olacagini da sanmiyorum. Özetle galeriden araba almayin. Ve 2. Kural kesinlik le ekspertiz yaptırın. Burasi türkiye. Adalete de güvenmeyin hani birşey olursa diye dava acarım kazanirim gibisinden isinizi saglama alin . :))))

• Herkese merhaba,

Güncelde araba alımı için noter masrafı ne kadardır? Bunun dışında ekspertiz dışında bir masrafımız olacak mı?
  • Yeni sattığım 2013 1.6T insignia için alan taraf 102 TL ödedi. Expertiz de 100 TL tuttu. Bunun dışında bir masraf olmadı.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.