Şimdi Ara

Citroen C4 II ve DS4 2011-2017 (190. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
28.892
Cevap
179
Favori
1.736.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: manyax

Arkadaşlar yeni c4lerde triger zincir değil kayışmış. Bunun bize ne gibi avantaj / dezavantajları oluyor ?
    Birde DPF (Dizel partikül filtresi) diye bişi varmış. 100bin dolaylarında değişmesi gerekiyormuş 4-5bin masraf çıkartan bir olay.

Aracı alırken bunları sordunuzmu bakım masrafı anlamında ?

DPF (Dizel partikül filtresi) olamayan hiçbir dizel araç yoktur...

yeni c4lerde triger zincir değil kayışmış. Konu hakkında hiçbir bilgim yok..
  • Az once eve gelirken fsh otoyolunda arenanın yanında beyaz bi c4 gordum.. yaklasayım dedim bi selam vermek icin. adam ne bicim bastı be yagmur trafik aldırmadan.. plakasını bile alamadan uctu gitti.. Ya aslında alırdım ifadesini ama canım sıkkındı basmadım;). Forumdan birimi acaba? Gel kapısalım olmaz oyle onde baslayıp basıp gitmeler:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mesbul -- 15 Kasım 2011; 13:33:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: switel

arkadaslar bu 100km'de 6.0 yakiyo dediginiz hangi model??

Bendeki 1.6 hdi 92 comfort plus. 5.1 leride gördüm bu araçta ben. Tamamen kullanıma bağlı.
  • Bende gunde en az 3 - 4 tane gormeye basladim su anda sanirim bir kampanya yapmislar
  • Bize niye denk gelmedi su kampanya...
  • Aracım 1.6 92 attrac... az once baktım gostergede 5.7 yazıyodu.. depoyu son fulledigimde 1000km yazıyodu ve hesapladım 675km yol yapmısım bu depoyla. ekranda 400km uzeri yazıyo kullanabilecegim yakıt.. Bu modeli kullanan arkadaslar normalde nekadar gidiyo bir depoyla?? 1100ü bulurmu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mesbul -- 15 Kasım 2011; 13:55:51 >
  • Arkadaşlar maslağa giden kağıthane yolunu sıkça kullanırım. gördüğüm c4 araç sahiplerine korna çalar selam veririm lütfen bana deli muamelesi yapmayın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: stompanato

Arkadaşlar maslağa giden kağıthane yolunu sıkça kullanırım. gördüğüm c4 araç sahiplerine korna çalar selam veririm lütfen bana deli muamelesi yapmayın...

Haa haaa valla hocam bende oralarda geziyorum (:
  • quote:

Arkadaşlar maslağa giden kağıthane yolunu sıkça kullanırım. gördüğüm c4 araç sahiplerine korna çalar selam veririm lütfen bana deli muamelesi yapmayın...

C4 sayısı artınca bu iş zorlu olmaya başladı, yakında tüm C4 sahipleri kafayı sıyırmış da denebilir,
    başarılırsa da TR de bir ilk olur, ben de yolda gördüğüm 3 tane C4 e rahatsız etmeden ardışık iki korna sesi ile selam verdim dün.
    Kolumuz yorulmuyor nasılsa, devam

• arkadaşlar ben bu selam olayını leonumu ilk aldığımda yapıyordum, malum araç azdı, 2-3 senede toplam 1 evet yanlış okumadınız 1 kere karşılık aldım selamıma karşıdan direk selam veren de hiç çıkmadı, sonradan arabanın sayısı artınca ve karşılık alamayınca bırakmıştım. Çok zor bu şekilde karşılıklı selamlaşmak, ben kendiliğimden vereceğimi sanmıyorum ama selam verilirse almamazlık etmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mesbul

Aracım 1.6 92 attrac... az once baktım gostergede 5.7 yazıyodu.. depoyu son fulledigimde 1000km yazıyodu ve hesapladım 675km yol yapmısım bu depoyla. ekranda 400km uzeri yazıyo kullanabilecegim yakıt.. Bu modeli kullanan arkadaslar normalde nekadar gidiyo bir depoyla?? 1100ü bulurmu.

Aynı araçla 1200-1300 Km arası yapıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_rion80

teşekkür ederim, stop-startla ilgili bir fikriniz var mı, ECO OFF tuşu basılı olmadığı halde arabayı stop etmiyor. Ben bunu aracın yeni olmasına ve akü şarj seviyesinin az olmasına bağladım ama birkaç gün kullandıktan sonra hala çalışmıyorsa servise sormayı düşünüyorum

bendede birkaç kere oldu.genellikle araç soğukken yeni çalıştırdığım zamanlar yaptı.motor ısısıyla alakalı sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hgunaydin

quote:

Aracım 1.6 92 attrac... az once baktım gostergede 5.7 yazıyodu.. depoyu son fulledigimde 1000km yazıyodu ve hesapladım 675km yol yapmısım bu depoyla. ekranda 400km uzeri yazıyo kullanabilecegim yakıt.. Bu modeli kullanan arkadaslar normalde nekadar gidiyo bir depoyla?? 1100ü bulurmu.

Aynı araçla 1200-1300 Km arası yapıyorum.

Aracı surekli yalnız kullanıyorum.. yani hep bos ici.. Bende cok yakmıs ozaman.. Duz vitese alısma, arabaya alısma.. arabayı yuksek devirlerde kullanıyorum bu performansı ters yonde etkilermi?

• quote:

Orijinalden alıntı: INCARA

quote:

C4 sayısı artınca bu iş zorlu olmaya başladı, yakında tüm C4 sahipleri kafayı sıyırmış da denebilir,
    başarılırsa da TR de bir ilk olur, ben de yolda gördüğüm 3 tane C4 e rahatsız etmeden ardışık iki korna sesi ile selam verdim dün.

Bayiliklerle anlasalım ozaman.. C4 alanlara donanımhaber uyeligi versinler:D

ismail bey yapar bu isi rahatlıkla... :D

• Benim ruhsatta boş ağırlık 1440 kg yazıyor. Oysaki buroşürde 1280 kg yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam!
    Bu konuda fikri olan var mı?
  • C4 e-HDI MCP 'yi manuel moda alıp kullanmak diye bir şey var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SBK

C4 e-HDI MCP 'yi manuel moda alıp kullanmak diye bir şey var mı acaba?

Arac otomatikteyken arka kulaklardan müdahele edebilirsiniz...
  • quote:

Evet 4 kademe var. R - N - A - M
    Otomatik modda iken vites kolunu geriye attığınızda manuel oluyor, o durumda kulakçıklardan müdahale ediyorsunuz.
    Aynı zamanda A (otomatik) da iken sol kulakçık ile düşürmeye her halukarda, yükseltmeye ise yol müsait ise müsaade ediyor.
  • quote:

quote:

Evet 4 kademe var. R - N - A - M
    Otomatik modda iken vites kolunu geriye attığınızda manuel oluyor, o durumda kulakçıklardan müdahale ediyorsunuz.
    Aynı zamanda A (otomatik) da iken sol kulakçık ile düşürmeye her halukarda, yükseltmeye ise yol müsait ise müsaade ediyor.

arkadaşlar yeni bir şey keşfettim ( Gerçi çoğunuz biliyorsunuzdur.) Geri vitese takınca aynaları kendi aşağıya indiriyor akıllı aracımız. Eğer ben bu özelliği 2 gün önce keşfetmiş olsam kaldırıma çok yanaşıp jantımı çizmiicektim. Ayrıca yağmurlu havalarda (Dün ilk kez yağmurda kullandım) yan camlar çok mu su tutuyor ? su kaydırma işlemi yaptıran var mı camlara ??

• quote:

quote:

quote:

Bayiliklerle anlasalım ozaman.. C4 alanlara donanımhaber uyeligi versinler:D

ismail bey yapar bu isi rahatlıkla... :D

dün akşam bende füme rengi benzinli bir attraction (Tuzla - Pendik) arasında korna çaldım. Hatta eşim napıyorsun dedi. Eee C4 kardeşliği dedim :) Forumdan mı bilmiyorum ama ??

• 
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.