Şimdi Ara

Citroen C4 II ve DS4 2011-2017 (187. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
28.892
Cevap
179
Favori
1.736.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cgdsh

quote:

Orijinalden alıntı: manyax

quote:

Orijinalden alıntı: cgdsh

quote:

Orijinalden alıntı: manyax

Yeni c4 alarak aranıza katılmayı umuyordum fakat kasımda citroende kampanya göremedim. Mesela Toyota 2000 tl fiyat indirmiş liste fiyatlarında. İbre toyotaya kaydı bende.

Hocam sana nacizane bir tavsiyem olacak.Toyota nin D segment bir aracini almayacaksan ve dizel ariyorsan;kesin C4 al.Ben 1.5 ay dersime calistim.C4 satiyo araba yok.Toyota satmiyo kampanya indirimin sonu yok.
    Iyi aksamlar..

Öncelikle iyi bayramlar

Toyota corolla elegant m/m inceliyordum. Ekim sonunda 59500e düştüler. Şimdi Liste fiyatları 60000e gerilemiş.

Citroen 1.6 e-hdi exclusive mcp istiyorum kör nokta sistemli (cam tavan değerlendiriyorum)

Yalnız bu boya konusu canımı sıktı gibi benim şuanki araçta çok kısmetsiz çizik gırla

Opak boyadamı hemen kalkıyor yoksa metalikdemi. Yani fark burdanmı kaynaklanıyor.

C4 e dogru yoneldiniz galiba.?simdiden hayirli olsun.

Araya bayram girdiğinden ve elimdeki aracı satmaya çalıştığımdan biraz sarktı sıfır araç alma düşüncem.

Evet c4 ağırlık kazanmıştı ancak ailedekilerin toyota daha ferah, kapı kolları olsun içi olsun daha kaliteli demeleri. Güvenlik endişelerim, 2.eldeki fiyat düşüşü, marka imajı vs.

Aklım karma karışık. Ya gözü kapatıp gidip alcam yada toyotaya rotayı kıracağım.

• Su anda navigasyonlu dizel ds4 kullanıyorum... 400km de suan, genel yakisim 7,4lt direk sehir içi 9,2lt. start&stop olmasına rağmen bu yakış beni şaşırtıyor belki zamanla düşer...

navigasyona gelirsek, ekran turkce fakat navigasyon yonlendirmesi ingilizce... fakat ingilizceniz yoksa bile almaniza engel değil, bu sorunda yazilimla kolayca halledilebilecek bir sey zaten ve bu konuda tamemen balyas otonun işi Citroëne bastırması gerekir...

kimi bayiler navigasyon sonradan takılır sadece ekran diyorlar inanmayın, konsoldaki grafik ekranda navigasyon desteği var, navigasyonlu araçlarda tavanda anten var, ayrıca teyp farklı... bu donanım sonradan takılması çok zor ve maliyetli olacaktır...

ds4 liste fiyatı 65050tl navigasyon 2200tl metalik boya 800tl ben ise aracı 65000 e aldım...

Şu zamana kadar kafama takılan tek şey beklediğimden çok yüksek olan sarfiyatı... bunun dışında memnunum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: switel

arkadaslar bu arabanin yol tutusu nasil? suan 2010 model honda civic kullaniyorum. 1.6 125 beygir. aracin yol tutusu, virajlari almasi, arac sollarkenki atakligi cok hosuma gidiyor. simdi citroen c4 1.6 e-hdi almayi dusunuyorum. acaba bu aracin yol tutusu ve atakligi nasildir? ilk defa dizel araba alacagim. dizel arabalarin motorlarinin omru az diyorlar, masraf cikartir diyorlar. bundan da korkuyorum biraz. bu arabayi kullanan kisiler olarak sizin yorumlarinizi da merak ediyorum.

bahsettiğiniz aracı kullanmış biri olarak ds4ün yol tutuşu mükemmel c4 kullanmadim bilmiyorum... sorduguz soruya en iyi cevabı top gear incelemelerinde alabilirsiniz...
  • quote:

arkadaslar bu arabanin yol tutusu nasil? suan 2010 model honda civic kullaniyorum. 1.6 125 beygir. aracin yol tutusu, virajlari almasi, arac sollarkenki atakligi cok hosuma gidiyor. simdi citroen c4 1.6 e-hdi almayi dusunuyorum. acaba bu aracin yol tutusu ve atakligi nasildir? ilk defa dizel araba alacagim. dizel arabalarin motorlarinin omru az diyorlar, masraf cikartir diyorlar. bundan da korkuyorum biraz. bu arabayi kullanan kisiler olarak sizin yorumlarinizi da merak ediyorum.

Bende yeni c4 1.6 e-hdi mcp confort plus var 20 gün oldu. araçtan çok çok memnun demem için daha erken. şu an 750 km araç hiç bir şikayetim yok memnuniyetim çok.

aracın yol tutuşu neye göre iyi neye göre kötü bunu bilemiycem fakat bundan önceki megan ıı aracımla mukayese ettiğimde virajlara korkarak girerdim kendini salmaya

çok meyilliydi. ama bu araçla daha önceki korkarak girdiğim virajlara çok daha üst hızlarda giriyorum ( test amaçlı ) araçta hiç bir şekilde kendini salma veya yanlamaya

meyilli bir durum olmadı. ve cizgisini korudu. diğer hususta dizel motor ömrü konusu. bu da ilk dizel aracım benim. söylenen şu yeni teknoloji dizeller zamanında bakım

ister ömrünün uzun ve o süreçte sıkıntısız binebilmeniz için. fakat araştırmalarımda 500 bin km leri gördüğüdür ( kaynak : taksiler ) :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: the_rion80

@maracas; eMyway navigasyon ekranı exclusivelerde opsiyon olarak geliyor, hatta sanırım forumda bu şekilde araç alan arkadaşlar da mevcut. Bayinin elinde istediğiniz araç olmadığından ellerindekini satmak için bu şekilde bir numara yapmış olabilirler. Diğer bayileri aramadan araç almayınız bence...

bi ara turkce navigasyon yok diyorlardi. turkce destek geldi mi acaba??

Tüm menüler ve diğer işlemler türkçe sadece anlatım ingilizce. Sağa dön yerine turn the right diyor sanırsam. Maalesef hala haritamı yükletemedim çünkü benimki yeni tip ekranlardan mış. Bu nedenle araca özel CD gerekiyormuş. Talep ettiler gelecek. Şimdilik eşim sağa dön sola dön diyor :)

Bu arada ekranı sadece navigasyon olarak düşünmeyin. Özellikle parça bilgileri ve diğer bilgiler ekranda çok detaylı gözüküyor. Mesela otomatik farlar aktif silecekler , kör nokta uyarı sisteminde uyarılar falan çok iyi oluyor. bir ara bir kaç resim çekip gönderirim size..

Cumartesi ses sorununu da serviste çözdüler. Arkadaşlar istanbulda hangi servisi kullanıyorsunuz ve memnuniyet dereceniz nasıl bilmiyorum ama ben arkasa gittim ve inanılmaz memnun kaldım. Bir kere forumda bazı arkadaşların yazdığı gibi bu normal diye bir şey yok adamlarda üstüne üstlük kendileri ya bu böyle olmasa daha iyi olur diyorlar. Kesinlikle tavsiye ederim arkası. Özellikle tuncay bey var resmen C4 konusunda herşeyi biliyor. Zaten c4 gelincede direkt ona söylüyorlar tecrübe için.

Bilginize..

Bu arada servis kauçuk paspasa 120 tl dedi. Yok mu bunun daha ucuzu acaba ??

• quote:

Orijinalden alıntı: baddboyss

quote:

quote:

@maracas; eMyway navigasyon ekranı exclusivelerde opsiyon olarak geliyor, hatta sanırım forumda bu şekilde araç alan arkadaşlar da mevcut. Bayinin elinde istediğiniz araç olmadığından ellerindekini satmak için bu şekilde bir numara yapmış olabilirler. Diğer bayileri aramadan araç almayınız bence...

Tüm menüler ve diğer işlemler türkçe sadece anlatım ingilizce. Sağa dön yerine turn the right diyor sanırsam. Maalesef hala haritamı yükletemedim çünkü benimki yeni tip ekranlardan mış. Bu nedenle araca özel CD gerekiyormuş. Talep ettiler gelecek. Şimdilik eşim sağa dön sola dön diyor :)

Bu arada ekranı sadece navigasyon olarak düşünmeyin. Özellikle parça bilgileri ve diğer bilgiler ekranda çok detaylı gözüküyor. Mesela otomatik farlar aktif silecekler , kör nokta uyarı sisteminde uyarılar falan çok iyi oluyor. bir ara bir kaç resim çekip gönderirim size..

Cumartesi ses sorununu da serviste çözdüler. Arkadaşlar istanbulda hangi servisi kullanıyorsunuz ve memnuniyet dereceniz nasıl bilmiyorum ama ben arkasa gittim ve inanılmaz memnun kaldım. Bir kere forumda bazı arkadaşların yazdığı gibi bu normal diye bir şey yok adamlarda üstüne üstlük kendileri ya bu böyle olmasa daha iyi olur diyorlar. Kesinlikle tavsiye ederim arkası. Özellikle tuncay bey var resmen C4 konusunda herşeyi biliyor. Zaten c4 gelincede direkt ona söylüyorlar tecrübe için.

Bilginize..

valla bende aynı fiyata aldım avcardan
    ama paspas çok güzel havuzlu tip yapmışlar
    muadilini bende araştırdım ama orjinali gibi yok malesef

• Orj oldukça pahalı bende aksesuvarcı arkadaşıma havuz kauçuk paspas siparişi verdim. 70 tl
  • Kauçuk paspası ben bayiden yan sanayi aldım, 45tl, çok kaliteli değil ama kış için idare etsin yeter, baharda halıya geçerim zaten

@coxed tüketim konusuna çok takılma bence, aracın daha yeni, kullanma kılavuzunda aracın 5000 km'ye kadar fabrika verisi tüketim değerlerini yakalayamayacağı yazıyor. 5bin biraz abartılı olmuş, tahminim 2-3bin gibi daha kısa sürede yaklaşır fabrika verisine Hiçbir zaman o değerleri tutturamayacağız zaten en az 1 litre üstünde olacak
  • quote:

Kauçuk paspası ben bayiden yan sanayi aldım, 45tl, çok kaliteli değil ama kış için idare etsin yeter, baharda halıya geçerim zaten

@coxed tüketim konusuna çok takılma bence, aracın daha yeni, kullanma kılavuzunda aracın 5000 km'ye kadar fabrika verisi tüketim değerlerini yakalayamayacağı yazıyor. 5bin biraz abartılı olmuş, tahminim 2-3bin gibi daha kısa sürede yaklaşır fabrika verisine Hiçbir zaman o değerleri tutturamayacağız zaten en az 1 litre üstünde olacak

ya bencede takılmayın çok fazla yakıt tüketimine. Ben aracı aldığımdan beri hep kısa mesafe ve şehir içi kullandım. Araç şu anda 550 km ve ortalama tüketim 6,5 gösteriyor

Mesela eşim kullandığında 7 ye çıkıyor :) yani araçlar arasında da , kullanım olarakta bir sürü etken var. Mesela ben aracı soğukken kapalı otoparktan çok dik bir yokuştan yukarı çıkarmak zorunda kalıyorum. mesela bu çok etkiliyor tüketimi.

Bir de exculusive aracı olan yada bu aracın jantlarını almak isteyen arkadaşlara benden bir öneri. jantları dışarı çıkıntısı lastiklerden fazla bu sebeple hafif yüksek bir kaldırıma kesinlikle sıfır yanaşmayın. Bırakın biraz açık kalsın araç. Ben maalesef sağ ön jantımı hafta sonu çizdim :( ama nazarlık olarak bakıyorum konuya :) bu sebeple benden size tavsiye kaldırımlara fazla yanaşmayın.

• quote:

quote:

quote:

Bilginize..

peki navigasyonu nasil? bildigim kadar basarsoft harita kullanmiyor. yol bulmasi, yanlis yola sapinca alternatif yol bulma suresi, uydu baglanti kalitesi vs nasil?

bir de en cok merak ettigim sey. ekran dokunmatik mi yoksa audi'lerde oldugu gibi joystick tarzi birseyle mi kontrol ediliyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi switel -- 14 Kasım 2011; 12:06:51 >

• Biraz once Umraniyeden karsiya 1.30 saatte zar zor gece bildim burda hava felaket yoldaki arkadaslar aman dikkat
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Bilginize..

peki navigasyonu nasil? bildigim kadar basarsoft harita kullanmiyor. yol bulmasi, yanlis yola sapinca alternatif yol bulma suresi, uydu baglanti kalitesi vs nasil?

bir de en cok merak ettigim sey. ekran dokunmatik mi yoksa audi'lerde oldugu gibi joystick tarzi birseyle mi kontrol ediliyor?

Navigasyonu direksiyondan yada teyp üzerindeki tuşlardan kontrol ediyorsun. Dokunmatik değil gerçi ben olmasınıda istemem. Daha önceki aracımda dokunmatikti ve parmak izinden geçmiyordu. her arabaya binen bir parmaklıyordu uyuz oluyordum. Navigasyon haritası konusunda sanırım Codex bize bilgi verebilir. ben hala yükletemedim maalesef..

• quote:

quote:

quote:

Bilginize..

Iyi bir servis şart. Kaucuk paspasi bende 110 a aldım. Ama değdi açıkcası. Özellikle kitlenebilmesi şoför tarafındaki kayma filan yapmıyor tam uyumlu gayette şık dürüyor. Tavsiye ederim.

• Navigasyon bence çok çok başarılı, ceptelefonumda sygic program kullanıyorum, ayrıca prianha navigasyonda almıştım eski aracımda... Onlara göre 100 kat daha hızlı diyebilirim en güzel yanı yolu bilsem bile navigasyonu açıyorum trafik sıkışınca bi ara sokağa atıyorum kendimi.. navigasyon yönlendiriyor bu sayesinde defalarca trafikten kurtuldum... Hastaneler eczaneler herşey içinde kayıtlı.. gece olunca haritada yıldızlar çıkıyor bunun dışında diğerlerinden farkı yok... navigasyon yönlendirmelerinde nazikçe teybin sesini açıp kısıyor... favori adres kaydedebiliyorsunuz..

İyiki navigasyon almışım dedim, almamış olanlarada şiddetle taktırın derim... araç navigasyon ile çok daha şık duruyor...

Açıkçası ekranın ve navigasyonunda yakışı etkilediğini düşünüyorum ben... zira ekran küçük değil ve navigasyon her zaman aktif durumda...
  • quote:

quote:

Kauçuk paspası ben bayiden yan sanayi aldım, 45tl, çok kaliteli değil ama kış için idare etsin yeter, baharda halıya geçerim zaten

ya bencede takılmayın çok fazla yakıt tüketimine. Ben aracı aldığımdan beri hep kısa mesafe ve şehir içi kullandım. Araç şu anda 550 km ve ortalama tüketim 6,5 gösteriyor

Mesela eşim kullandığında 7 ye çıkıyor :) yani araçlar arasında da , kullanım olarakta bir sürü etken var. Mesela ben aracı soğukken kapalı otoparktan çok dik bir yokuştan yukarı çıkarmak zorunda kalıyorum. mesela bu çok etkiliyor tüketimi.

Bir de exculusive aracı olan yada bu aracın jantlarını almak isteyen arkadaşlara benden bir öneri. jantları dışarı çıkıntısı lastiklerden fazla bu sebeple hafif yüksek bir kaldırıma kesinlikle sıfır yanaşmayın. Bırakın biraz açık kalsın araç. Ben maalesef sağ ön jantımı hafta sonu çizdim :( ama nazarlık olarak bakıyorum konuya :) bu sebeple benden size tavsiye kaldırımlara fazla yanaşmayın.

Yakıt tüketimi tamamen kisiye bağlı aslında. Suan 1250 km de tamammen sehir ici kullanımında ki ist trafigindeyim. 6.2 lerde seyir ediyor. Bunun 300 km sinı kardesim kullandı 900 km lerde 5.5 civarlarinaydi. Kısacası kullananla alakalı bir durum. Tamamen benim kullanımımda 5.5 -5.8 arasında değişiyor.

• Bu arada kauçuk paspas resimlerini koyarmısınız, kışı halı paspasla geçiremeyeceğiz herhalde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoxeD -- 14 Kasım 2011; 14:28:54 >
  • Pas pas icin nereden temin edebiliriz
  • ben 2011 ford fiesta sahibiyim.aracım 3 aylık.ne zaman yolda bir yeni kasa c4 görsem kanım kaynıyor.bugün citroen'i aradım ve kredili aracımı alıp yerine c4 verebileceklerini söylediler.gidip aracı incelemedim ya da içine girip bakmadım.sizce değer mi fazladan 8 bin borçlanmaya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jeepers_creepers

ben 2011 ford fiesta sahibiyim.aracım 3 aylık.ne zaman yolda bir yeni kasa c4 görsem kanım kaynıyor.bugün citroen'i aradım ve kredili aracımı alıp yerine c4 verebileceklerini söylediler.gidip aracı incelemedim ya da içine girip bakmadım.sizce değer mi fazladan 8 bin borçlanmaya.

15 bin olsun ds4 olsun
  • yaw kardeşim bu ds4 lerin fiyatı nedir öyle ya

Tmm araba güzel olmuşda öldürmesinler ya 70 bin ona vercegime bmw ye veririm Çok uctu bu fransız
  • 
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.