Şimdi Ara

Citroen C4 II ve DS4 2011-2017 (184. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
28.892
Cevap
179
Favori
1.736.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vector x-31

Bu arada arabayi kulanirken bisey dikkatimi cekti kizlar cok fena bakiyor (: sizdede oluyormu (: neyseki bekariz :)

aynen banada aynısı oluyor :)
  • kızlar bana nıye bakmıyorlar la ewliyim diye mi
  • teşekkür ederim, stop-startla ilgili bir fikriniz var mı, ECO OFF tuşu basılı olmadığı halde arabayı stop etmiyor. Ben bunu aracın yeni olmasına ve akü şarj seviyesinin az olmasına bağladım ama birkaç gün kullandıktan sonra hala çalışmıyorsa servise sormayı düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_rion80

teşekkür ederim, stop-startla ilgili bir fikriniz var mı, ECO OFF tuşu basılı olmadığı halde arabayı stop etmiyor. Ben bunu aracın yeni olmasına ve akü şarj seviyesinin az olmasına bağladım ama birkaç gün kullandıktan sonra hala çalışmıyorsa servise sormayı düşünüyorum

öncelikle pc başından kalkkullanım kitapçığını al bu gece oku bitir yarın sözlü var.orada start-stop un çalışma prensipleri var her daim devreye girmiyor haberin olsun.motor ısınmamış yeteri ısıya ulaşmamış emniyet kemerin takılı olmamış vb. durumlar vardı

• quote:

teşekkür ederim, stop-startla ilgili bir fikriniz var mı, ECO OFF tuşu basılı olmadığı halde arabayı stop etmiyor. Ben bunu aracın yeni olmasına ve akü şarj seviyesinin az olmasına bağladım ama birkaç gün kullandıktan sonra hala çalışmıyorsa servise sormayı düşünüyorum

Emniyet kemeri takılı değilse, akü şarjı %70 altında ise, ECO tuşu basılı ise ve hava soğuksa 2-3 derece altı... Start&Stop çalışmaz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercdmr

quote:

Orijinalden alıntı: baddboyss

Arkadaşlar merhaba. Eşimle beraber aracımızı arefe günü teslim aldık. Beyaz Exculusive + Cam Tavan + Kör Nokta + Emyway navigasyon sistemi. Şu ana kadar sorunsuz bir şekilde kullanıyoruz. Herkese yorumlarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Aldığımızda navigasyonda türkiye haritası yoktu. Baylas ile görüştüm sağolsunlar yardımcı oldular. Cumartesi günü servise gidip yükleteceğim.

Birde bir sorum olacak. Sıkışık trafikte giderken 1 veya 2 . viteste yaklaşık 30 km hızda ayağımızı gazdan çekince sanki bir plastik titreşim sesi gibi birşey geliyor. Sanki eski arabalarda avans vurma sesiymiş gibi ama bu mekanik bir ses değil sanki. Böyle birşey yaşayan var mı. acab biz mi çok hassas davranıyoruz.

Fikri olan varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Siz ayağımı gazdan çektikten sonra demişsiniz fakat ben 1 ve 2. viteslerde iken ve gaza bastığımda 1250 devir civarlarında motor tarafından zırlama şeklinde bir titreşim farkettim sonra aynı titreşimi arac boşta iken aynı devirde gaz verip çektiğimde de alınca servise gittim ve yetkili kişi ben gaz verip titreşimin olmasını gösterirken kendisi motorda birşeylerle oynadı ve titreşim kesildi. Bende çok basit birşeylerin gevşediğini düşünüp ne olduğunu sormadım, sizinde şikayetiniz hava filtresi kutusu yada akü gibi kutularda basit bir gevşeklik yada esneklik olabilir diye düşünüyorum..

hava filitresinin ordaki plastik parça düzgün oturtulunca ses kesiliyor iki dk.lık bir iş rahat olun.

• quote:

Arkadaşlar aracı 1 saat önce teslim aldım

e-HDI MCP, yaklaşık 5,5 km bir yol gittim yakıt aldım ve eve geldim. Ama birşey dikkatimi çekti, 2-3 kırmızı ışıkta durduğum halde start stop devreye girmedi. Eve gelince sağını solunu kurcalayım diye motoru susturduktan sonra kontağı açtım ama 30 saniye sonra ECO MODE devrede uyarısı verdi, akü ışığı yanıp söndü ve tüm ekranlar karardı. Denemek için kontağı açtım araç normal çalıştı sıkıntısız. Acaba araç yeni olduğundan aküsü yeterli şarjı alamamış olabilir mi? Öyleyse start-stop'un çalışmaması da normal aslında. Başına bu tarz bişey gelen oldu mu?

Önceki aracım full manuel benzinli leondu, basıp kontağı direk yol alıyordum. Bu C4 zımbırtısı çok oyuncaklı olduğundan pimpirikleniyorum acaba bir sorun mu var diye Neyse yarın 40-50 km yol yapacağım, o arada da çalışmazsa servisi arar sorarım bir sıkıntı mı var diye

Leona göre ilk izlenimlerimi de yazayım, bir kere yol ve motor sesi inanılmayacak kadar az, birkaç sağlam kasis var bizim burada onlardan geçerken amortisörlerden anormal bir ses almadım. İç mekan çok daha kaliteli. Bluetooth, usb girişi gibi bir sürü ekstrası var. Bagajı Leonunkinden çok daha geniş. Koltuk döşemeleri leonda daha kaliteliydi yarı kadife ve 6 senede en ufak eskime olmamıştı, umarım bunda da olmaz. Direksiyonda yüzlerce düğme var, neye basacağımı şaşırdım, doğru kullanabilmek alışkanlık istiyor, ama direksiyon çok şık, metal kaplı düzleştirilmiş alt kenarı mükemmel duruyor. Göstergeleri çok daha okunaklı ve şık...

kardeş motor tam anlamıyla ısınmadan star-stop devreye girmez.ondandır.kitapçıkta hangi durumlarda devreye girmeyeceği yazıyor.oraya da bakabilirsin.

• vayyy süpersiniz arkadaşlar boşa dert etmişim teşekkürler hepinize Kitapçığı arabadan yanıma aldım bakacaktım da milli maç geldi aklıma
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoLaN

quote:

Arkadaşlar aracı 1 saat önce teslim aldım

e-HDI MCP, yaklaşık 5,5 km bir yol gittim yakıt aldım ve eve geldim. Ama birşey dikkatimi çekti, 2-3 kırmızı ışıkta durduğum halde start stop devreye girmedi. Eve gelince sağını solunu kurcalayım diye motoru susturduktan sonra kontağı açtım ama 30 saniye sonra ECO MODE devrede uyarısı verdi, akü ışığı yanıp söndü ve tüm ekranlar karardı. Denemek için kontağı açtım araç normal çalıştı sıkıntısız. Acaba araç yeni olduğundan aküsü yeterli şarjı alamamış olabilir mi? Öyleyse start-stop'un çalışmaması da normal aslında. Başına bu tarz bişey gelen oldu mu?

Önceki aracım full manuel benzinli leondu, basıp kontağı direk yol alıyordum. Bu C4 zımbırtısı çok oyuncaklı olduğundan pimpirikleniyorum acaba bir sorun mu var diye Neyse yarın 40-50 km yol yapacağım, o arada da çalışmazsa servisi arar sorarım bir sıkıntı mı var diye

Leona göre ilk izlenimlerimi de yazayım, bir kere yol ve motor sesi inanılmayacak kadar az, birkaç sağlam kasis var bizim burada onlardan geçerken amortisörlerden anormal bir ses almadım. İç mekan çok daha kaliteli. Bluetooth, usb girişi gibi bir sürü ekstrası var. Bagajı Leonunkinden çok daha geniş. Koltuk döşemeleri leonda daha kaliteliydi yarı kadife ve 6 senede en ufak eskime olmamıştı, umarım bunda da olmaz. Direksiyonda yüzlerce düğme var, neye basacağımı şaşırdım, doğru kullanabilmek alışkanlık istiyor, ama direksiyon çok şık, metal kaplı düzleştirilmiş alt kenarı mükemmel duruyor. Göstergeleri çok daha okunaklı ve şık...

rion aracın hayırlı olsun dostum.sağlıkla kullan.fransız önyargısı olmasa bu araç çok daha yüksek satışlara çıkabilirdi.ben bu aracın koltuk kumaş kalitesi dışında malzeme kalitesini çok beğeniyorum.sınıfının en konforlu aracı golf dahil daha iyisi yok bu sınıfta.sınıfının en sessiz aracı golf dahil daha sessizi yok,sınıfının en iyi yalıtılmış aracı yol ve motor sesi çok az,sınıfının en büyük bagaj hacmi olan aracı,sınıfının en az yakan motoru.kısacası sınıfının en iyi araçlarından biri olmuş kimseyi inandıramıyorum(Şimdilik)ilerde ne olur bilmiyorum ama gerçekten çok güzel araç olmuş forumda kronik herhangi bir şikayet çıkmadı bahsedilen şikayetler hep ıvır zıvır ufak şeyler.ben araçtan şimdiye kadar çok memnunum.

aynen katılıyorum.kım ne derse desın sınıfının en donanımlı en konforlu araclarından bırı bence.

• quote:

kızlar bana nıye bakmıyorlar la ewliyim diye mi

valla hocam yan yan acayip kesiyolar.....^^
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Vivera

Arkadaşlar aracın ideal lastik hava değerleriyle ilgili bilginiz var mı ?

Lastikler R17

Araçta yük vs taşımıyorum bagaj cogu zaman boş, ama yakıt tüketimim çok yüksek.

Yanlış hatırlamıyosam sürücü kapısının ön tarafında boş ağırlıkta 2,3 bar; dolu ağırlıkta 2,5 bar olduğu yazıyodu. 1 bar=14.50326 psi ediyo yani boşken lastiklerin 33psi olması ideal
  • Arkadaşlar birkaç güne c4 almayı düşünüyorum. Sorularımı yanıtlama imkanınız olursa sevinirim.

1) 2012 c4 ler için en uygun kaskoyu hangi firma yapıyor ?
    2) 2 yıl ekstra garanti yaptıranlar ne kadar ödüyor ?
    3) Araç alırken hediye olayı nasıl gerçi exclusivde herşey mevcutta ne veriyorlar ? Ne isteyelim ?
    4) Bakım periyotları sanırım 15binde ? Fiyatlar nasıl ?

Şimdilik bu kadar. Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: manyax

Arkadaşlar birkaç güne c4 almayı düşünüyorum. Sorularımı yanıtlama imkanınız olursa sevinirim.

3) Araç alırken hediye olayı nasıl gerçi exclusivde herşey mevcutta ne veriyorlar ? Ne isteyelim ?

Herhalde en son araç alan benim burada, daha bugün aldım aracı, cevaplamaya çalışayım

1- Kaskoyu ben direk bayide yaptırdım, önceki aracımdan gelen kaskoyu devam ettirdim indirimleriyle, 920tlye geldi ERGO'dan, indirimsiz comfort plus e-HDI için aldığım indirimsiz fiyat 1720tl idi, exclusive biraz daha çok olur heralde.
    2- 1 yıl ekstra garantide kampanya var şu an 480tl (normalde 700küsur bişeymiş), +2 yıl olursa 1100tl.
    3- Valla hediye falan vermiyorlar, ben çok sıkıştırdım bir cila olsun, iç koruma olsun yok. Hatta kauçuk paspasın bile parasını aldılar
    4- Bakım periyodu evet 15binde, arada 1000km kontrolü falan yok, sıkıntı çıkmazsa direk gelin dediler 15binde ya da 1. senenin sonunda. Fiyat bilgim yok...

• quote:

Arkadaşlar birkaç güne c4 almayı düşünüyorum. Sorularımı yanıtlama imkanınız olursa sevinirim.

1-anadolu sigorta
    2-bildiğim kadarıyla extra garanti yok citroen de
    3-anahtarlıktan başka hediye vermediler
    4-15000 km de o zaman 270 tl demişlerdi sanırım haziranda sormuştum.

• ekstra garanti mevcut +1 ve +2 seçilebiliyor ama tuzlu baya... + için 480, +2 için 1100tl...
  • quote:

ekstra garanti mevcut +1 ve +2 seçilebiliyor ama tuzlu baya... + için 480, +2 için 1100tl...

ben mail attım citroen e çalışmalar sürüyor demişlerdi henüz yoktu.yeni mi gelmiş?yoksa bayi kendi servisi için mi geçerli bu?
  • quote:

ekstra garanti mevcut +1 ve +2 seçilebiliyor ama tuzlu baya... + için 480, +2 için 1100tl...

siz yaptırdınızmı ? tavsiye edermisiniz?
  • az önce 195km/s kadar çıktım. direksiyonda titreme, herhangibiyerden ses vs yoktu. tek ses anahtarlıktan gelen sesdi. sanırım bende şanslılardanım. ses yok. umarım bundan sonrada olmaz. çevreden gelen tüm itirazlara rağmen bence citroen doğru tercihdi.

bundaki forumun etkisi için herkese teşekkürler.
  • quote:

quote:

ben mail attım citroen e çalışmalar sürüyor demişlerdi henüz yoktu.yeni mi gelmiş?yoksa bayi kendi servisi için mi geçerli bu?

Bayraktar Çekmeköyün verdiği fiyatlar bunlar, kendileri mi veriyor yoksa distribütör mü bilmiyorum açıkçası...
  • quote:

quote:

siz yaptırdınızmı ? tavsiye edermisiniz?

Ben henüz yaptırmadım, para denkleştirebilirsem +1 düşünüyorum. Gerçi önemli mekanik sorun çıkacak olsa ilk 2 senede çıkar zaten ama en azından 3 sene içim rahat olur yaptırırsam
  • 
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.