Şimdi Ara

Citroen C4 II ve DS4 2011-2017 (181. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
28.892
Cevap
179
Favori
1.736.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: M.T.A

quote:

Orijinalden alıntı: vector x-31

@M.T.A hocam bana bizim aracın jant kapaklarından lazım nerede bulabiliriz yardımcı olursan sevinirim tşk

Kml-Zng @ Kardeşimizle görüşürsen kapak yerine jant sahibi olabilirsin.
    Jant kapağı,bu konuda bilgim yok.
    Aranız'dan kısa süreli ayrılıyorum bayram'dan sonra ufak bir ameliyat hazırlığım var bitsin buradayım.
    Hoşca kalın.

eyvallah hocam jantları sordum kuzene yenı aractan cıkmaymıs aracı bayıden alıp jantları degıstrmeye getırmıs 15 km yol yapmıs yanı jantlar.16 comfort jant takımını 1000 tl ye verıyor cok temız dusunen varsa tavsıye ederım.orjınal cıtroen 16 comfort jant.
    hocam gecmıs olsun tekrardan bayramdan sonra tekrar gorusmek dılegıyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: uguryes

Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır bir araç bakıyorum. Birçok seçeneği gözden geçirdim, başta sıfır araçlara baktım ve yakın zamanda 35.000 tl sınırına kadar ikinci el otomatik temiz bir araç bakmaya karar vermiştim. Ancak bugun bir citroen bayisi ile görüştüm ve ellerinde 2011 model citroen c4 1.4 attraction vardı. Fiyatı 33.000 tl denildi. Araç sıfır araç ama fiyatı garanti altına almak için plakası takılmış. Yaklaşık 1.5 ay önce görüştüğümde ellerinde 4-5 tane vardı. Şimdi 1 tane kalmış. Bu araç için yorumunuz nedir acaba? Sizce bu fırsatı değerlendirmeli miyim? Aracı kullananlar varsa kullanıcı yorumlarını duymak, kararımı vermemde etkili bir faktör oluşturacaktır. En çok düşündüğüm noktalardan birisi motorun performansı, ikincisi ise yakıt ekonomisi. Aslında benzinli bir araç almayı düşünüyorum. Çok fazla km yapmayacağım için dizel araç düşünmüyorum. Bunun dışında eğer çok sıkıntı olursa lgp dönüşümü düşünebilirim.

Bir de şunu merak ediyorum. Bugun gördüğüm aracın kaputunu açtığımızda, kaput üstünde, içeriden yapışık şekilde bulunması gereken siyah bir koruma gibi bişey oluyor genelde, ısı yalıtımı için olması lazım. Bu araçta o yoktu. Yani kaput içten çıplaktı. O zaman farkedemedim, sonradan aklıma geldi sormayı unuttum. Acaba aracı alırken onu takarlar mı? Olmaması ne gibi bir sorun teşkil eder?

Aracın kliması ve direksiyonu elektrikli diye okudum. Performansı pek etkilemiyormuş galiba?
    Bu motordaki triger olayı zincir mi, bu konuda bilgisi olan var mı? Aracın ses yalıtımı nasıl bu konuda da kullanıcı arkadaşlar yorumlarını eksik etmezlerse sevinirim.
    Son olarak aracı sanırım perşembe günü test etme imkanı bulacağım ama uzun zamandır otomatik vites araç kullanıyordum. O yüzden vites geçişleri nasıl, rahat mı merak ediyorum. Teşekkürler.

Selam Hocam,
    öncelikle fiyat çok uygun. ARacı hırpalamazsan çok yakmaz. ortalama 7-7.5 arası ben bursa trafiginde yakıyorum. ARacın konforu benim hosuma gidiyor, sürüşü keyfli. En önemlisi o fiyata alıp alabilecegin en iyi araçtır. O kaputun altında yalıtım yok. ZAten araç rolantide çalışırken çalışıp çalışmadıgını dahi anlamıyorsun gayet sessiz. 1.4 motor Prince Motor. Performansı tatmin edici. Yokuşta en kötü bir alt vitese atar gene hızlanırsın. ama uzun yolda kaymak gibi hızlanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kml-Zng

quote:

quote:

@M.T.A hocam bana bizim aracın jant kapaklarından lazım nerede bulabiliriz yardımcı olursan sevinirim tşk

Aranız'dan kısa süreli ayrılıyorum bayram'dan sonra ufak bir ameliyat hazırlığım var bitsin buradayım.
    Hoşca kalın.

eyvallah hocam jantları sordum kuzene yenı aractan cıkmaymıs aracı bayıden alıp jantları degıstrmeye getırmıs 15 km yol yapmıs yanı jantlar.16 comfort jant takımını 1000 tl ye verıyor cok temız dusunen varsa tavsıye ederım.orjınal cıtroen 16 comfort jant.

kapaklımı yoksa çelik jant mı? ben confort orjinal 4 adet kapalı jantı bir arkadaştan 400TL ye aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kml-Zng

quote:

quote:

Hoşca kalın.

merhaba hocam pm attım size

• quote:

Orijinalden alıntı: danieljohn

quote:

Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır bir araç bakıyorum. Birçok seçeneği gözden geçirdim, başta sıfır araçlara baktım ve yakın zamanda 35.000 tl sınırına kadar ikinci el otomatik temiz bir araç bakmaya karar vermiştim. Ancak bugun bir citroen bayisi ile görüştüm ve ellerinde 2011 model citroen c4 1.4 attraction vardı. Fiyatı 33.000 tl denildi. Araç sıfır araç ama fiyatı garanti altına almak için plakası takılmış. Yaklaşık 1.5 ay önce görüştüğümde ellerinde 4-5 tane vardı. Şimdi 1 tane kalmış. Bu araç için yorumunuz nedir acaba? Sizce bu fırsatı değerlendirmeli miyim? Aracı kullananlar varsa kullanıcı yorumlarını duymak, kararımı vermemde etkili bir faktör oluşturacaktır. En çok düşündüğüm noktalardan birisi motorun performansı, ikincisi ise yakıt ekonomisi. Aslında benzinli bir araç almayı düşünüyorum. Çok fazla km yapmayacağım için dizel araç düşünmüyorum. Bunun dışında eğer çok sıkıntı olursa lgp dönüşümü düşünebilirim.

Bir de şunu merak ediyorum. Bugun gördüğüm aracın kaputunu açtığımızda, kaput üstünde, içeriden yapışık şekilde bulunması gereken siyah bir koruma gibi bişey oluyor genelde, ısı yalıtımı için olması lazım. Bu araçta o yoktu. Yani kaput içten çıplaktı. O zaman farkedemedim, sonradan aklıma geldi sormayı unuttum. Acaba aracı alırken onu takarlar mı? Olmaması ne gibi bir sorun teşkil eder?

Aracın kliması ve direksiyonu elektrikli diye okudum. Performansı pek etkilemiyormuş galiba?
    Bu motordaki triger olayı zincir mi, bu konuda bilgisi olan var mı? Aracın ses yalıtımı nasıl bu konuda da kullanıcı arkadaşlar yorumlarını eksik etmezlerse sevinirim.
    Son olarak aracı sanırım perşembe günü test etme imkanı bulacağım ama uzun zamandır otomatik vites araç kullanıyordum. O yüzden vites geçişleri nasıl, rahat mı merak ediyorum. Teşekkürler.

Selam Hocam,
    öncelikle fiyat çok uygun. ARacı hırpalamazsan çok yakmaz. ortalama 7-7.5 arası ben bursa trafiginde yakıyorum. ARacın konforu benim hosuma gidiyor, sürüşü keyfli. En önemlisi o fiyata alıp alabilecegin en iyi araçtır. O kaputun altında yalıtım yok. ZAten araç rolantide çalışırken çalışıp çalışmadıgını dahi anlamıyorsun gayet sessiz. 1.4 motor Prince Motor. Performansı tatmin edici. Yokuşta en kötü bir alt vitese atar gene hızlanırsın. ama uzun yolda kaymak gibi hızlanıyor.

danieljohn araba kaç km oldu? hala ort. 7 nin altına dümedi mi?

• son zamanlarda araç alan arkadaşlar kullanıcı listesine kayıt yapsanız sizi de tanısak iyi olur diye düşünüyorum.
  • Arkadaşlar aracın ideal lastik hava değerleriyle ilgili bilginiz var mı ?

Lastikler R17

Araçta yük vs taşımıyorum bagaj cogu zaman boş, ama yakıt tüketimim çok yüksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi It's My Life -- 9 Kasım 2011; 12:35:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Vivera

Arkadaşlar aracın ideal lastik hava değerleriyle ilgili bilginiz var mı ?

Lastikler R17

Araçta yük vs taşımıyorum bagaj cogu zaman boş, ama yakıt tüketimim çok yüksek.

ön kapı içinde yazıyor net hatırlamıyorum
  • Yeni bir araç almak için turlar atmaya başladığımda,
    Citroen C4 ün yeni kasasıyla tanıştım,
    Şu an kullandığım araç yeni kasa 2011 kasa Honda Civic, 1,6 premium

Toyota Corolla, Ford Focus Sedan / HB, Yeni Astra HB, Renault Megane, Nissan Qashqai ye baktım...

Aklıma en son yatan araç; Citroen, 1,6 e-HDI C4 Excluise, Dizel Otomatik, Cam Tavan...
    62 bin TL ye geliyor, Bu paraya değer mi bilmiyorum, Citroen ilk tecrübem olacak???

Renk olarak ne diyorsunuz,
    Beyaz, Gümüş Gri, Koyu Gri de arada kaldım,
    sizlerin de fikrini alabilir miyim,
    resimler varsa paylaşır mısınız? cam tavan da sanırım bu renklere iyi gider ??

saygılar, iyi bayramlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: draretias

Yeni bir araç almak için turlar atmaya başladığımda,

Toyota Corolla, Ford Focus Sedan / HB, Yeni Astra HB, Renault Megane, Nissan Qashqai ye baktım...

Aklıma en son yatan araç; Citroen, 1,6 e-HDI C4 Excluise, Dizel Otomatik, Cam Tavan...
    62 bin TL ye geliyor, Bu paraya değer mi bilmiyorum, Citroen ilk tecrübem olacak???

Söylemiş oldugun modellerin coguna bende baktım. Yaklaşık 5 aydır c4 kullanıyorum ve son derece memnunum. İyiki bunda karar kilmisim diyorum. Renk olarakta bu aracı en ıyi gösteren iki renk var bana gore. Beyaz ve mercan kırmızı. Ben tercihimi mercan kırmızı renginden yana kullandım.

• iyi bayramlar,

on havalandirmadan ses gelmesiyle ilgili bir seyler okumustum ben de de var ayni sorun ama bulamadim yazilari, bir cozum var mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokere

iyi bayramlar,

on havalandirmadan ses gelmesiyle ilgili bir seyler okumustum ben de de var ayni sorun ama bulamadim yazilari, bir cozum var mi acaba?

quote:

Orijinalden alıntı: gareysar
    wd40 çok amaçlı yağlayıcıdır.. Tüm yapı marketlerde bulunur..

quote:

Arabamda bu ürün her zaman bulunur.. Genelde arabanın kilit aksamını yağlamada kullanırım.. Kilitlerin rahat çalışmasını sağlar ayrıca pas gidericidir.. Kapıların şaseye bağlandığı yerlere sıkaranız kapıların açılıp kapanması rahatlar.. Birde tavsiyem bu ürünün üzerinde bantla ince fıskiye çubuğunun olduğuna bakın.. Bu çubuğu spreyin ucuna takıp öyle havalandırma kanalına sıkın.. Böylelikle gereksiz sağa sola sıkmamış olursunuz.. Birde ürünü sıkarken çok abartmayın bu kanalların altında elektrik tesisatı var.. Bir sıkıntı olmasın..

quote:

Bozuk yollarda bir çıtırtı sesi geliyordu sol göğüs tarafından.. Tatile çıkmadan önce soldaki iki havalandırma kanalından içeriye wd40 sıktım.. Bu şekilde 1300 km yaptım.. Ses kesildi.. Çıtırtı falan yok.. Bilginize..

• showroomlarda c4 e-hdi exclusive paket fiyatları ne durumda bilen var mı? Ankarada 58 diyorlar 1 kuruş aşağı inmiyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: sitTR

showroomlarda c4 e-hdi exclusive paket fiyatları ne durumda bilen var mı? Ankarada 58 diyorlar 1 kuruş aşağı inmiyorlar

Fiyatlar biraz yüksek ve piyasada talep de çok olduğundan dolayı bayilerde pazarlık ve fiyat indirimi pek olmuyor sadece ufak tefek hediyeler veriyorlar.
    58k baz donanım fiyatları exclusive de boya, cam tavan, navigasyon, kör nokta ile çok rahat 63-64 k TL ye çıkabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: draretias

Yeni bir araç almak için turlar atmaya başladığımda,

Aynı araçları bende inceledim. Önceki mesajlardada yazmıştım toyota corolla ve c4 arasında kaldım. Sanırım c4 alacağım.

Renk açısından beyaz, siyah, mercan kırmızı tercihi yapın derim. Gümüş gri modası geçti. Koyu gri yerine siyah tercih ederim.

• e-otodergi de eylül ayında C4 ü kasım ayında DS4 ü incelemişler, ilgilenenler burdan indirip okuyabilirler.
  • Mrb arkadaslar ogs islemleri ile ugrasiyorum C4 un camlarda isi yalitimi oldugu icin cihazi dogru yere yapistirmassaniz okumaz dediler siz bu hususta ne dusunuyorsunuz tam olarak nereye yapistirmaliyiz cihazi yardimci olursaniz sevinirim tsk
  • quote:

Orijinalden alıntı: avsarane

quote:

Orijinalden alıntı: danieljohn

quote:

Selam Hocam,

danieljohn araba kaç km oldu? hala ort. 7 nin altına dümedi mi?

uzun yoldan yeni geldim. 3000km' de. Bazen 140 bazen 90km/h la gittim. Şu an ortalamam 6.9lt / 100km

• quote:

Mrb arkadaslar ogs islemleri ile ugrasiyorum C4 un camlarda isi yalitimi oldugu icin cihazi dogru yere yapistirmassaniz okumaz dediler siz bu hususta ne dusunuyorsunuz tam olarak nereye yapistirmaliyiz cihazi yardimci olursaniz sevinirim tsk

Ben resimdeki gibi sürücü görmeyecek şekilde aynanın arkasına yolcu tarafına yapıştırdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: VLife

quote:

Mrb arkadaslar ogs islemleri ile ugrasiyorum C4 un camlarda isi yalitimi oldugu icin cihazi dogru yere yapistirmassaniz okumaz dediler siz bu hususta ne dusunuyorsunuz tam olarak nereye yapistirmaliyiz cihazi yardimci olursaniz sevinirim tsk

Ben resimdeki gibi sürücü görmeyecek şekilde aynanın arkasına yolcu tarafına yapıştırdım.

peki hocam gişelerden geçerken okuyor dimi kaçak geçiş yapıp ceza yemiyelim

• 
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.