Şimdi Ara

Citroen C4 II ve DS4 2011-2017 (166. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
28.892
Cevap
179
Favori
1.736.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mesbul
    Ya trafik cezalarımızı nerden sorguluyoruz. ben bi turlu bulamadım..

Bir ara bilgileri girdikten sonra mtv ile birlikte ceza da bu adresten sorgulanabiliyordu ama, devam ediyor mu bakmak lazım.

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp?page=IVD_MTV_SORGU
  • quote:

Orijinalden alıntı: danieljohn

Arkadaşlar şu ilanı veren arkadaş yakıt değerlerini sallamış birazda, ancak ilanda birşey dikkatimi çekti, ekonomik sürüş modu diye birşeyden bahsetmiş. Bilen var mı bu modu?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-sahibinden-sifir-ayarinda-2011-model-c-4-62556564/detay/

Yakıt değerlerine 1lt eklersek gerçek değerlere gelebilir,o da sakin kullanımda..

• quote:

Orijinalden alıntı: INCARA

quote:

Ya trafik cezalarımızı nerden sorguluyoruz. ben bi turlu bulamadım..

Bir ara bilgileri girdikten sonra mtv ile birlikte ceza da bu adresten sorgulanabiliyordu ama, devam ediyor mu bakmak lazım.

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp?page=IVD_MTV_SORGU

Baktım.. yok trafik cezam:) ikinci el arac oldumu aracın trafige cıkıs degil satın aldıgınız tarihi giriyorsunuz. ruhsatta yazıyor.. ben baya bi ugrastım cunku..

• Arkadaslar bu forumdaki c4 culerin birbirlerini selamlayabilmeleri icin bisiler yapalım:D cok kisi verdigi selamı alamamamıs, yanlıslıkla sarkıntılık yapmıs gibi gorunen olmus:D logo bastıralım DH C4 Kullanıcıları gibisinden... yapıstıralım arka cama.. veya daire seklinde turuncu bi sticker yapıstırsın burdaki kullanıcılar..boyle bisi olursa ben desteklerim...
  • vector x-31

Fiyatlar Ankara için.Bu arada Anadolu Sigorta 1200 değil 1250 sorry.Ben ray yaptırdım full mü şuan tam bilgim yok.
  • irfan hocam güzel bir derleme olmuş.
  • Ford reklamlarında otomatik vites gördüm sanki.

Bilgisi olan, karşılaştırma yapabilecek var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: neyyy

vector x-31

Fiyatlar Ankara için.Bu arada Anadolu Sigorta 1200 değil 1250 sorry.Ben ray yaptırdım full mü şuan tam bilgim yok.

Sagolun tesekkurettim bende arastirma icindeyim bu arada acayip acayip nedenlerden dolayi kasko bedeli yukseliyor neymis 30 yasin altinda kaza yapma riskin daha yuksekmis o yuzdende fiyat yukseliyor dedim kiza bu nedir ya gencligimizin bedelinimi oduyoz hadi 25 yasinda olsak tamam zaten seneye 3 onluk oluyoruz neyse boyle enteresan sebeplerden kitliyolar iste
  • quote:

Arkadaslar bu forumdaki c4 culerin birbirlerini selamlayabilmeleri icin bisiler yapalım:D cok kisi verdigi selamı alamamamıs, yanlıslıkla sarkıntılık yapmıs gibi gorunen olmus:D logo bastıralım DH C4 Kullanıcıları gibisinden... yapıstıralım arka cama.. veya daire seklinde turuncu bi sticker yapıstırsın burdaki kullanıcılar..boyle bisi olursa ben desteklerim...

en iyisi selam işinden vaz geçmek alım biz, eğer sayımız çok olursa şehir buluşmaları yapabilirz
  • Son zamanlarda Beylikdüzündeki C4 sayısında patlama oldu artık her gün 1 adet C4 rahat görüyorum ama daha selamıma cevap veren olmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafam33

quote:

Orijinalden alıntı: T@zm@nic

Arkadaşlar,normal konuları bırakalım biraz araçtan bahsedelim.
    Geçen hafta 1000km yol teptim.Açıkcası araç yüksek hızlarda stabil değil Baya rüzgar vardı 120-130kmh hızlarda bi rüzgar essin araç diğerki şeride gitmeye meğilliydi.Açıkcası bu durum çok sinirlerimi bozuyor rüzgarlı havalarda sol şeritte giderken tedirgin oluyorum.Rüzgardan sağa sola kaymalar oluşuyor.Başka birinin üzerine çıkacam diye resmen korkuyorum.Sizinde aracınızda bunlar varmı dicem çok komik olacak tabiki var.Normal rüzgar yokken sıkıntı olmuyorda,hava rüzgarlı iken gerçekten çok rüzgar yiyip sağa ve sola gidiyor.

2.şikayetimse bu mcp'nin auto modunda devirleri saçma bi hal izlemesi.Gerçi şuan ekonomik kullanmak için tüm markalarda düşük devir sürdürüyor auto modda.E haliyle düşük devirde fazla gaza basıyoruz,motoru yıpratıyoruz.Bu nedenle ben manuel modda kullanıyorum 2500-1750dd arası.Zaten fabrika verilerindeki gibi 4,9 yakmıyor aracımız bu bir gerçek.Geçen seyehatte max speed denemesi yapıyım dedim 112bglik araç 185i geçmedi belliki düşük devir süre süre araca kurum bağlatmaya meğilliyiz.o yüzden yakıtımı doğru düzgün yerden alıp aracı 50 km boyunca 2500 - 3000devir sürdüm.Tekrar bastığımda ise 211kmh hız gördüm.Max hız önemli değil ancak,bu auto modu gerçekten sorunlu bayır yukarı hangi araç 1250-1500dd'de çıksın ki? çok saçma çıkarmı evet çıkar ancak düşük devirde aracı zorlayarak motoru maffeder.Yani size önerim auto modunda ekonomi uğruna motorunuzu mafetmeyin.Zaten araç auto modunda 4,9 yakmıyor en düşük 5,5 yakabildim devirli kullanınca 5,8 6 felan oluyor.

Açık açık yazdım,bu 2 durum şuan sinirlerimi gerçekten zıplatmakta yalansız doğru düzgün konuşalım bi arkadaşlar.
    Ayrıca eskişehirde c4çülere selektör,korna yaparak gülümsediğimde beni döveceklermiş gibi bi halle karşı karşıya kalıyorum bunuda belirteyim.

valla eski arabamı biliyorsun 1.5 ton o bile rüzgarda geziyordu gayet normal bence ama araç mercedes gibi yola yayılmıyor tabi, şirkette kullandığımız 4x4 toyotalardada bu sorun vardı rüzgarın şiddetine göre ayarlamak gerekiyor kendimizi, mcp ye alışmak zor ben alıştım kendi açımdan , bu araçda ilginç olan şey auto modda kendim kullanırsam 5.5 l civarı hız sabitleyiciyi açınca aynı yolda aynı eğimde 3.5 lt düşmesi ne yaptıysam neden olduğunu anlamadım örnek ayağımı gaz ile 80 km ye sabitliyorum 4.5 lt hızsabitleyici ile 80 km alıyorum 3.8-3.0 filan düşüyor garip bir durum. 211 km hıza düz zeminde çıkmaz gibi hız sabitleyici 214 km hıza ayarlıyorum araç 186 km hıza geliyor daha fazla çıkamadığı için sabitleyici devre dışı kalıyor, eğimin çok olduğu yerde enson 226 km gördüm bağağı bir eğim vardı ama, ben sellektör yaktım ama bayan çıktı sarkıyorum durumuna düştüm rezil bir durumdu artık karşı taraf yapmassa bende yapmam

merhaba,
    aslında ben yeni aracım hakkında 1,000 km yapmadan herhangi bir yorum yazmamaya karar vermiştim.ancak forum çok iştah açıcı ve bu paylaşım hızı insanı gaza getiriyor.Bir de galiba hepiiz araçlarımızı çok seviyoruz.Böyle olunca bazen de yere vuruyoruz..:( 200 km yi gördüğüm bu sabah itibari ile yakıt tüketimi 6,9 lt olarak görülmekte.(azalır ümidiyle yaşıyorum:)güzergah tam şehir içi tabiri edilen bi 25 km lik yol.araç 1,6 e-hdi motor ve auto modda kullanıyorum.soğuk kış sabahların da gürültülü motor a hiç şaşırmıyorum.1,6 fsı golf ten sonra bu araca binmeme rağmen savrulma konusunda da abartılı bi durum olmadığını görüyorum.auto mod damı yoksa manuel demi daha çok yakıt tasarrufu olur,bu açıkcası çok zor bi konu...ancak yeni nesil araçların düşük devir= ekonomi mantığının motoru çok zorladığı kesin..araç yokuşları inanılmaz tırmanıyor.
    şu an için yorumlarım budur.herkese paylaşımları için tşk..

• düşük devirlerde eğerki araca zarar veriyorsa ki ben tam inanmiyorum, aracı buna göre dizayn edip teknolojisini buna göre yapmışlardır diye umuyorum, sonuçda elimizde örnek olarak eski c4 mcp ler var şu durumda 100.000-150.000 km ye kadar bir sorun olacağını sanmıyorum, çünki benim görevim gaz ve firene basmak aracın görevi vites değiştirmek. eski benzinli aracım 70 km hıza geldiğimde 6. vitese geliyordu tam otomatik idi ve yokuş çıkarken bile ilginç şekilde 5. vitesden 6. vitese geçip kendini boğuyordu, araç keçi gibi heryere tırmanıyor , az yakıyor, konfor orta şekerli iyi sayılır, zaten araç alırken ilk sorduğumuz sorular nelerdir
    nekadar yakıyor?
    motor gücü nedir?
    kaç para?

sanırım c4 bu 3 seçeneğide fazlasıyla karşılıyor , fazlasını isteyene zaten araba çok 5 bin tl den başlayıp 1 milyon tl ye varan milyonlarca çeşit araba var.

ortam sıcak burda en azından arabasını ailesinden işinden gücünden herşeyinden üstün tutan kimseler yok

• quote:

Orijinalden alıntı: cgdsh

quote:

Orijinalden alıntı: mustafam33

quote:

Arkadaşlar,normal konuları bırakalım biraz araçtan bahsedelim.
    Geçen hafta 1000km yol teptim.Açıkcası araç yüksek hızlarda stabil değil Baya rüzgar vardı 120-130kmh hızlarda bi rüzgar essin araç diğerki şeride gitmeye meğilliydi.Açıkcası bu durum çok sinirlerimi bozuyor rüzgarlı havalarda sol şeritte giderken tedirgin oluyorum.Rüzgardan sağa sola kaymalar oluşuyor.Başka birinin üzerine çıkacam diye resmen korkuyorum.Sizinde aracınızda bunlar varmı dicem çok komik olacak tabiki var.Normal rüzgar yokken sıkıntı olmuyorda,hava rüzgarlı iken gerçekten çok rüzgar yiyip sağa ve sola gidiyor.

2.şikayetimse bu mcp'nin auto modunda devirleri saçma bi hal izlemesi.Gerçi şuan ekonomik kullanmak için tüm markalarda düşük devir sürdürüyor auto modda.E haliyle düşük devirde fazla gaza basıyoruz,motoru yıpratıyoruz.Bu nedenle ben manuel modda kullanıyorum 2500-1750dd arası.Zaten fabrika verilerindeki gibi 4,9 yakmıyor aracımız bu bir gerçek.Geçen seyehatte max speed denemesi yapıyım dedim 112bglik araç 185i geçmedi belliki düşük devir süre süre araca kurum bağlatmaya meğilliyiz.o yüzden yakıtımı doğru düzgün yerden alıp aracı 50 km boyunca 2500 - 3000devir sürdüm.Tekrar bastığımda ise 211kmh hız gördüm.Max hız önemli değil ancak,bu auto modu gerçekten sorunlu bayır yukarı hangi araç 1250-1500dd'de çıksın ki? çok saçma çıkarmı evet çıkar ancak düşük devirde aracı zorlayarak motoru maffeder.Yani size önerim auto modunda ekonomi uğruna motorunuzu mafetmeyin.Zaten araç auto modunda 4,9 yakmıyor en düşük 5,5 yakabildim devirli kullanınca 5,8 6 felan oluyor.

Açık açık yazdım,bu 2 durum şuan sinirlerimi gerçekten zıplatmakta yalansız doğru düzgün konuşalım bi arkadaşlar.
    Ayrıca eskişehirde c4çülere selektör,korna yaparak gülümsediğimde beni döveceklermiş gibi bi halle karşı karşıya kalıyorum bunuda belirteyim.

valla eski arabamı biliyorsun 1.5 ton o bile rüzgarda geziyordu gayet normal bence ama araç mercedes gibi yola yayılmıyor tabi, şirkette kullandığımız 4x4 toyotalardada bu sorun vardı rüzgarın şiddetine göre ayarlamak gerekiyor kendimizi, mcp ye alışmak zor ben alıştım kendi açımdan , bu araçda ilginç olan şey auto modda kendim kullanırsam 5.5 l civarı hız sabitleyiciyi açınca aynı yolda aynı eğimde 3.5 lt düşmesi ne yaptıysam neden olduğunu anlamadım örnek ayağımı gaz ile 80 km ye sabitliyorum 4.5 lt hızsabitleyici ile 80 km alıyorum 3.8-3.0 filan düşüyor garip bir durum. 211 km hıza düz zeminde çıkmaz gibi hız sabitleyici 214 km hıza ayarlıyorum araç 186 km hıza geliyor daha fazla çıkamadığı için sabitleyici devre dışı kalıyor, eğimin çok olduğu yerde enson 226 km gördüm bağağı bir eğim vardı ama, ben sellektör yaktım ama bayan çıktı sarkıyorum durumuna düştüm rezil bir durumdu artık karşı taraf yapmassa bende yapmam

merhaba,
    aslında ben yeni aracım hakkında 1,000 km yapmadan herhangi bir yorum yazmamaya karar vermiştim.ancak forum çok iştah açıcı ve bu paylaşım hızı insanı gaza getiriyor.Bir de galiba hepiiz araçlarımızı çok seviyoruz.Böyle olunca bazen de yere vuruyoruz..:( 200 km yi gördüğüm bu sabah itibari ile yakıt tüketimi 6,9 lt olarak görülmekte.(azalır ümidiyle yaşıyorum:)güzergah tam şehir içi tabiri edilen bi 25 km lik yol.araç 1,6 e-hdi motor ve auto modda kullanıyorum.soğuk kış sabahların da gürültülü motor a hiç şaşırmıyorum.1,6 fsı golf ten sonra bu araca binmeme rağmen savrulma konusunda da abartılı bi durum olmadığını görüyorum.auto mod damı yoksa manuel demi daha çok yakıt tasarrufu olur,bu açıkcası çok zor bi konu...ancak yeni nesil araçların düşük devir= ekonomi mantığının motoru çok zorladığı kesin..araç yokuşları inanılmaz tırmanıyor.
    şu an için yorumlarım budur.herkese paylaşımları için tşk..

Mrb hocam Auto mod ile Manuel modta kullanma olayini biraz acabilirmisiniz ben o kisimi tam cozemedim yardimci olursaniz sevinirim tsk

• quote:

Orijinalden alıntı: aykutsal

quote:

Orijinalden alıntı: vector x-31

@patetience @M.T.A sağol olun üstadlar hoşbulduk good year Michelin ve Bridgestone bu 3 marka için fiyat araştırmasına başlıyorum 4 mevsim olarak düşünüyorum

tekrardan teşekkürederim

4 season lastikler türkiyede pek yok.konusu açılmıştı.bir tek adam gibi hankook'una lastiği vardı sanırın 4 season olarak...

C4 lerde michelin var ve konforu yol tutuşunu ben başarılı buluyorum açıkçası.
    ama benim hayran olduğum marka continentaldır.Değişimde ilk düşüneceğim markadır. . .(annemin aracında 7 sene kaldıydı.hiç bir şekilde zaafı yoktu)

Su anda lastikcideyim Continentalden fiyat aldim 4 lastik icin 800 tl fiyat verdiler bu arada Alman maliymis ordan baya bir gozume girdi bu herifler kolay kolay curuk bir mal yapmiyor 4 mevsim kullanabilirsin dedi lastikci ben yinede diger markalar icin bir arastirma yapacagim

• quote:

quote:

quote:

@patetience @M.T.A sağol olun üstadlar hoşbulduk good year Michelin ve Bridgestone bu 3 marka için fiyat araştırmasına başlıyorum 4 mevsim olarak düşünüyorum

tekrardan teşekkürederim

4 season lastikler türkiyede pek yok.konusu açılmıştı.bir tek adam gibi hankook'una lastiği vardı sanırın 4 season olarak...

ama benim hayran olduğum marka continentaldır.Değişimde ilk düşüneceğim markadır. . .(annemin aracında 7 sene kaldıydı.hiç bir şekilde zaafı yoktu)

Su anda lastikcideyim Continentalden fiyat aldim 4 lastik icin 800 tl fiyat verdiler bu arada Alman maliymis ordan baya bir gozume girdi bu herifler kolay kolay curuk bir mal yapmiyor 4 mevsim kullanabilirsin dedi lastikci ben yinede diger markalar icin bir arastirma yapacagim

tarihine bakmayı ihmal etme. . .

• quote:

quote:

quote:

quote:

tekrardan teşekkürederim

tarihine bakmayı ihmal etme. . .

Tarihi neden onemli ustad

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: scorpionkit76

chip tuning yapacak arkadaslara ek bi bilgi vereyim, bizdeki mcp sanziman max. 300 nm'ye kadar izin veriyor.

bu bilgiyi nerden aldınız ? chip atan kişi ile bizzat konuştum 138hp 320torkta bir sıkıntı olmadığını söyledi. Ki zaten şanzımanda bir problem çıksa eski yazılımı tekrar geri yüklerlerdi?

http://www.trcitroen.com/forum/viewtopic.php?f=57&t=779

linki veriyorum
    http://www.peugeot-citroen-moteurs.fr/en-gb/our-products/Gearboxes/automatic-manual

burdaki deger sanırım adamların tavsiye ettigi deger..

• quote:

Arkadaslar bu forumdaki c4 culerin birbirlerini selamlayabilmeleri icin bisiler yapalım:D cok kisi verdigi selamı alamamamıs, yanlıslıkla sarkıntılık yapmıs gibi gorunen olmus:D logo bastıralım DH C4 Kullanıcıları gibisinden... yapıstıralım arka cama.. veya daire seklinde turuncu bi sticker yapıstırsın burdaki kullanıcılar..boyle bisi olursa ben desteklerim...

allah korusun abi

bidaha gördüğümde selam vereyim benim plaka 34 DZ ..... başka dz plakalı c4 yoktur die tahmin ediorum haftada 2-3 gün viaportta oluyorum

Saygılar
  • mıchelin al lastik
  • @RoLaN şu anda üstündeki lastikler mıchelin zaten

peki varmı uygun bir fiyattan alabilceğimiz bir yer avrupa anadolu fark etmez
  • 
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.