Şimdi Ara

Citroen C4 II ve DS4 2011-2017 (163. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
28.895
Cevap
178
Favori
1.739.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bekdid

emniyet kemerinden gelen ses takılan bir arkadaş vardı .malesef bu sıkıntı çoğu araçta var.benim önceki focusumda da ,astramda da vardı.yalnız bunu kini söktüm vbe sesi geldiği yeri belirledim zaman bulup oraya sıkıştıracak elstik bişey ayarlarsam sorun kalmıcak.kemerin toka kısmındaki siyah parçaya vurursan ne demek istediğimi anlarsın o parçanın bağlantı yerine birşey sıkıştırmak lazım.zaman bulursam ilgilencem.yarın aracı servise bırakıcam şu arkadan gelen ses için bir şansımı denicem kemer toksaını da söylicem .arkadakini halletsinler gerçi ben razıyım ama pek ümidim yok.şu uğultu sesi hakkında bişey dicek yokmu???

dostum ben cozdum o sorunu. kemerin seviyesi asagıdaydı. mandalını yukarıya en sona cıkardım titremiyor artık...

ruzgar konusunda arkadaslar haklı. 140-150lerde filan gdince hafif ruzgarlar bile korkutuyor beni.. daha once 2009 corsa surerken yanımdan bi tır kamyon filan gecince ucacakmıs gibi oluyordum. normal yani bence hafif araba cunku.. mercedes degilki...

Ruhsat kılıfını bende istiyorum ayrıca. iki etti bakın :D SENCERU destek sırası sende:)

ya bide benim aracın sis lambaları yok. taktırmak mumkunmudur orjinalini bi yerden??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mesbul -- 26 Ekim 2011; 20:57:30 >

• quote:

hocam yok hakkaten bu uğultu sesini bariz duyuyosunuz???sanki havalandırmalardan motor uğulusu geliyo gibi.ama dediğm gibi düşük devir ve düşük viteste gaza basıp çektikçe oluyor..!!!

bekir hocam senin bahsettiğin ses klima açıkken gelen uğultuya benziyor.ama kışın olur mu bilmiyorum.klima açıkken o ses geliyor ama kaloriferde oylemi bilmiyom
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafam33

quote:

Orijinalden alıntı: melihbursa

arkadaşlar bursa'da forumda olan kimler var acaba?
    Yolda geçen biri sellektör yaptı. Güneş gözüme vuruyordu, sellektör yaptı bende honda sandım aracı hasanağa yolunda :)

sguler16 var forumda bursalı odur kesın

Ben değildim..

Ben Bursalıyım ama Bozüyükte çalışıyorum.

Gerçi çok sık bursa yollarındayız ama..
  • quote:

Orijinalden alıntı: avsarane

quote:

Orijinalden alıntı: danieljohn

bana sorarsan git 2011 model ellerinde kalmışsa sıfır al. sıkı pazarlıkla 34500 civarına alırsın.

bursa citröen bayii inallardan başka bir yerde var mı. İnallarda sadece bir tane kalmış o da gümüş gri, ben beyaz renk istiyorum.

İstanbul yolunda Sertepe var.İzmir yolundada Şentürkler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoLaN

quote:

Orijinalden alıntı: vector x-31

quote:

umarım gerçek değildir

malesef gerçek hocam sizlerden uygun bir fiyata yaptıran varmı acaba neden bu kadar yüksek çektiler

yok kaskoya gerçek değildir demedim aracın sedanına umarım gerçek değildir dedimkasko uygun bence önceki sayfalarda bu konu ile ilgili paylaşımlar mevcut.ben de en ucuz 1600 tl buldum.öğrt. indirimi ile 1350 tl ye yaptırdım.önceki sayfaları incele aşağı yukarı bu fiyattır.

eyvallah hocam aldığım adam 1000 tl ile 1300 tl arası bişeye yaptırırsın demişti kaskocuya bi gittik 1500 tl den açılış yaptı

• quote:

Orijinalden alıntı: Senceru

Adamlara laf ettik şimdi kapı çaldı , ruhsat kılıfı geldi kargo ile..

İşte bu kadar ya , teşekkür ederim şimdi ismail bey'e..

Yalnız savaştığıma değmiş , on numara ruhsat kılıfıymış he..

helal olsun şimdi burda bir ata sözü aklıma geldi ama yazamıyoruz.....^^

Azimle........

• quote:

sencer tebrik ediyorum kardeşimkılıf için verdiğin mücadeleyi şimdi artı garanti için vermeni istiyoruz tüm c4 çüler olarak

Teşekkürler..

Adamlar beni mimleyecekler resmen..

O iş çok zor yaptıramayız bence , ama mail atmıştım ben yanlış hatırlamıyorsam.

quote:

Orijinalden alıntı: vector x-31

quote:

Orijinalden alıntı: Senceru

Adamlara laf ettik şimdi kapı çaldı , ruhsat kılıfı geldi kargo ile..

İşte bu kadar ya , teşekkür ederim şimdi ismail bey'e..

Yalnız savaştığıma değmiş , on numara ruhsat kılıfıymış he..

helal olsun şimdi burda bir ata sözü aklıma geldi ama yazamıyoruz.....^^

Azimle........

Sağol hocam , aldık valla..

• valla ben iki kez yeni c4 görünce sellektör yaptım el salladım falan ama yüz ifadelerine bakılırsa arkadaşlar dümdüz gidiyodu,bende artık sollayıp geçiyorum başka bişey yapmıyorum bari küfür yediğime deysin
  • Arkadaşlar merhabalar, Bu aralar nerdeyse tüm araçları inceliyorum ve incelemelerim arasında C4'de var. Yeni kasası gerçekten cok güzel ve cekici. Düşündüğüm C4

1.6 e-HDi 112 HP Exclusive MCP - 58.870 TL. Eklenti olarak nav ve xenon ekletirim sadece. Yeni C4 hakkında iyi/kötü yönlerini paylaşabilir misiniz acaba? Otomatik şanzımanı sizce nasıldır? anladım kadarı ile e-hdi motor gayet cimri bir motor. Performans/İvmelenme nasıldır? Engelli biriyim ve konyada yaşıyorum, cok cok hızlı gitmesinede gerek yoktur benim icin. Ayrıntılı bir şekilde bilgi verirseniz cok sevinirim gerçekten. Teşekkürler iyi akşamlar.

Ve aklımda olan ve incelediğim araclar şunlardır. Bu araclara göre iyidir kötüdür derseniz benim icin daha iyi olur.

Megane,Golf,Soul,Juke.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sguler16

quote:

quote:

bana sorarsan git 2011 model ellerinde kalmışsa sıfır al. sıkı pazarlıkla 34500 civarına alırsın.

bursa citröen bayii inallardan başka bir yerde var mı. İnallarda sadece bir tane kalmış o da gümüş gri, ben beyaz renk istiyorum.

ceketçiler otomotivde 2. el 1800 de daha. 34.750 fiyat yazıyor. acaba güvenilir midir? ekspertiz raporu da sunuyor. yine de kafada soru işareti kalıyor.

• Bugün aracıma kavuştum.(C4 1.6 e-hdi 112 HP comfort plus mcp beyaz)

Araba resmen herşeyiyle mükemmel !!Hiçbir sorun veya sesle karşılaşmadım.Uzun süre araştırdım en iyi kararı verdiğimi anladım.Sadece ruhsat kılıfı yoktu bide trafik setini alamadım.Start stop büyüleyici 1 sistem : )
  • quote:

Orijinalden alıntı: neyyy

Bugün aracıma kavuştum.(C4 1.6 e-hdi 112 HP comfort plus mcp beyaz)

Araba resmen herşeyiyle mükemmel !!Hiçbir sorun veya sesle karşılaşmadım.Uzun süre araştırdım en iyi kararı verdiğimi anladım.Sadece ruhsat kılıfı yoktu bide trafik setini alamadım.Start stop büyüleyici 1 sistem : )

hayırlı olsun hoş geldin
  • Hoşbulduk RoLaN.

Kasko için tavsiyem Ray sigorta 1000 tl ve Anadolu sigorta 1200 tl.
  • Arkadaşlar bütün bagajı boşaltım lastiği çıkardım üstteki ince kapağı cıkardım yok yok yok !!!!! ses kesilmiyor normal yolda arabada çıt yok sesssiz ama bozuk yolda vea kasisten geçerken sağ arkadan ses geliyor tam bir buçuk saat uğraştım acaba arka camın ordaki plastik yerden mi ses geliyor orası oynuyordu gürüldü ana gelme yeri sağ arka filenin olduğu yer ama sesi yapanı bulamıyorum dinledikçede iice batıyor kulağıma arabanın teybi kapalı vea kısık dolaşıyorum artık ya o derece takıntı oldu servise gitsem bıdı bıdı edip geri gönderecekler sanki ilk aracım !!! 1500 km kaldı servisede zaten....

Bu arada bu sesi dinlim derken 2 viteste 65-75 arasında çıktım araba 4 bin deviri filan geçti o iki arada bir saniye filan heralde çok ince bi ıslık sesi gibi bir ses geldi acaba bu normal mi ????

birde frenler 7000 kmden beri ötüyor bunun nedeni ne olabilir ? 7000 kmde balata bitecek değilya bide genelde uzun yol yapıyorum

Yorumlarınızı bekliyorummm

• quote:

Orijinalden alıntı: coldfire34

Arkadaşlar bütün bagajı boşaltım lastiği çıkardım üstteki ince kapağı cıkardım yok yok yok !!!!! ses kesilmiyor normal yolda arabada çıt yok sesssiz ama bozuk yolda vea kasisten geçerken sağ arkadan ses geliyor tam bir buçuk saat uğraştım acaba arka camın ordaki plastik yerden mi ses geliyor orası oynuyordu gürüldü ana gelme yeri sağ arka filenin olduğu yer ama sesi yapanı bulamıyorum dinledikçede iice batıyor kulağıma arabanın teybi kapalı vea kısık dolaşıyorum artık ya o derece takıntı oldu servise gitsem bıdı bıdı edip geri gönderecekler sanki ilk aracım !!! 1500 km kaldı servisede zaten....

Bu arada bu sesi dinlim derken 2 viteste 65-75 arasında çıktım araba 4 bin deviri filan geçti o iki arada bir saniye filan heralde çok ince bi ıslık sesi gibi bir ses geldi acaba bu normal mi ????

birde frenler 7000 kmden beri ötüyor bunun nedeni ne olabilir ? 7000 kmde balata bitecek değilya bide genelde uzun yol yapıyorum

benim bir tahminim var.bagaj kapağını aç.bagaj kapağının üzerinde (iki yanında sağ ve solda) iki küçük plastik var kapak sert çarpmasın diye yapılmış sanırım onlardan biri gevşekti bende ama ses yapmıyordu.onları kontrol et ondan olabilir.

• quote:

Arkadaşlar bütün bagajı boşaltım lastiği çıkardım üstteki ince kapağı cıkardım yok yok yok !!!!! ses kesilmiyor normal yolda arabada çıt yok sesssiz ama bozuk yolda vea kasisten geçerken sağ arkadan ses geliyor tam bir buçuk saat uğraştım acaba arka camın ordaki plastik yerden mi ses geliyor orası oynuyordu gürüldü ana gelme yeri sağ arka filenin olduğu yer ama sesi yapanı bulamıyorum dinledikçede iice batıyor kulağıma arabanın teybi kapalı vea kısık dolaşıyorum artık ya o derece takıntı oldu servise gitsem bıdı bıdı edip geri gönderecekler sanki ilk aracım !!! 1500 km kaldı servisede zaten....

hocam bagajın oradan mı ses geliyor? sağ arka kısımdan dimi. aynı sorun bendede var.Servise gittim sprey sıktılar ses düzeldi fakat sprey kuruyunca ses yine geliyor.Benim araçta ses gelen yeri buldum çok garip.Size foto ile gösteriyim belkide aynı sorunu yaşıyor olabiliriz.

kırmızı ile yuvarlak içine aldığım bölgeye elimle bastırdığımda o sağ taraftaki plastik içe doğru esneme yapıyor.Fakat sol tarafta bulunan aynı parçaya elimle bastırdıgımda hiçbir şekilde esneme vs yapmıyor.sağ taraftaki parçanın tam monte edilememesinden süpheleniyorum. panzidottan herhangi bir ses gelmiyor bizzat panzidotu cıkartıp sürdüğümde durum aynı.aynı ses gelmekte.Kesin işaretlediğim o bölgeden ses geliyor bundan %90 eminim çünkü doğru duzgun parça oturtulmamış elimle bastırdığımda sağ taraftaki içe doğru kaçıp ses yapıyor..

yüksek devirde kullanım sonucu turbonun dolması ile bu ses meydana gelir.10dakika 190la felan gittiğinizde molada durdugunuzda turbodan ıslık seklinde hafif ses gelir.tabi ben motorunuzu bilmiyorum belki turbo dizel değildir.disklerden bu kadar kısa sürede ses çıkması garip

• quote:

Orijinalden alıntı: Mesbul

quote:

emniyet kemerinden gelen ses takılan bir arkadaş vardı .malesef bu sıkıntı çoğu araçta var.benim önceki focusumda da ,astramda da vardı.yalnız bunu kini söktüm vbe sesi geldiği yeri belirledim zaman bulup oraya sıkıştıracak elstik bişey ayarlarsam sorun kalmıcak.kemerin toka kısmındaki siyah parçaya vurursan ne demek istediğimi anlarsın o parçanın bağlantı yerine birşey sıkıştırmak lazım.zaman bulursam ilgilencem.yarın aracı servise bırakıcam şu arkadan gelen ses için bir şansımı denicem kemer toksaını da söylicem .arkadakini halletsinler gerçi ben razıyım ama pek ümidim yok.şu uğultu sesi hakkında bişey dicek yokmu???

dostum ben cozdum o sorunu. kemerin seviyesi asagıdaydı. mandalını yukarıya en sona cıkardım titremiyor artık...

ruzgar konusunda arkadaslar haklı. 140-150lerde filan gdince hafif ruzgarlar bile korkutuyor beni.. daha once 2009 corsa surerken yanımdan bi tır kamyon filan gecince ucacakmıs gibi oluyordum. normal yani bence hafif araba cunku.. mercedes degilki...

Ruhsat kılıfını bende istiyorum ayrıca. iki etti bakın :D SENCERU destek sırası sende:)

ya bide benim aracın sis lambaları yok. taktırmak mumkunmudur orjinalini bi yerden??

http://www.citroen.com.tr/Resources/Content//TR/Brochures/Accessoires/c4_aksesuar.pdf

sis far kiti sipariş ederek serviste sisleri taktırabilirsiniz.

Ref kodu: 94826

• quote:

disklere toz dolmuş olabilir veyada taş sıkışmıştır bir yerine gözle kontrol et ve tazzikli su ile yıkat, bide sabahları soğuk oluyor 10 dk filan ses geliyor sonra düzeliyorsa bu normal, ses turbo sesidir dizel ise aracın normal, ses benim gibi çok takarsan arabadan çabuk sıkılırsın ama bagajdan öntarafa kadar geliyorsa bir yerde gevşeme vardır aracı başkasına ver sen arkada otur tam yerini öğren kendinde tamir edebilirsin, m.t.a arakda koltukların ordan bir ses geliyorsu seninkide aynı yerden olabilir 3-4 sayfa geride vardı, birde arkadaşlar yaşadığımız sorunları ve çözdüklerimizi ayrı bir yerde yapsak yorum yapmadan sorun yaşayanlar hızlıca erişebilir bu konuda vlife yardımcı olacak gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: T@zm@nic

Arkadaşlar,normal konuları bırakalım biraz araçtan bahsedelim.
    Geçen hafta 1000km yol teptim.Açıkcası araç yüksek hızlarda stabil değil Baya rüzgar vardı 120-130kmh hızlarda bi rüzgar essin araç diğerki şeride gitmeye meğilliydi.Açıkcası bu durum çok sinirlerimi bozuyor rüzgarlı havalarda sol şeritte giderken tedirgin oluyorum.Rüzgardan sağa sola kaymalar oluşuyor.Başka birinin üzerine çıkacam diye resmen korkuyorum.Sizinde aracınızda bunlar varmı dicem çok komik olacak tabiki var.Normal rüzgar yokken sıkıntı olmuyorda,hava rüzgarlı iken gerçekten çok rüzgar yiyip sağa ve sola gidiyor.

2.şikayetimse bu mcp'nin auto modunda devirleri saçma bi hal izlemesi.Gerçi şuan ekonomik kullanmak için tüm markalarda düşük devir sürdürüyor auto modda.E haliyle düşük devirde fazla gaza basıyoruz,motoru yıpratıyoruz.Bu nedenle ben manuel modda kullanıyorum 2500-1750dd arası.Zaten fabrika verilerindeki gibi 4,9 yakmıyor aracımız bu bir gerçek.Geçen seyehatte max speed denemesi yapıyım dedim 112bglik araç 185i geçmedi belliki düşük devir süre süre araca kurum bağlatmaya meğilliyiz.o yüzden yakıtımı doğru düzgün yerden alıp aracı 50 km boyunca 2500 - 3000devir sürdüm.Tekrar bastığımda ise 211kmh hız gördüm.Max hız önemli değil ancak,bu auto modu gerçekten sorunlu bayır yukarı hangi araç 1250-1500dd'de çıksın ki? çok saçma çıkarmı evet çıkar ancak düşük devirde aracı zorlayarak motoru maffeder.Yani size önerim auto modunda ekonomi uğruna motorunuzu mafetmeyin.Zaten araç auto modunda 4,9 yakmıyor en düşük 5,5 yakabildim devirli kullanınca 5,8 6 felan oluyor.

Açık açık yazdım,bu 2 durum şuan sinirlerimi gerçekten zıplatmakta yalansız doğru düzgün konuşalım bi arkadaşlar.
    Ayrıca eskişehirde c4çülere selektör,korna yaparak gülümsediğimde beni döveceklermiş gibi bi halle karşı karşıya kalıyorum bunuda belirteyim.

valla eski arabamı biliyorsun 1.5 ton o bile rüzgarda geziyordu gayet normal bence ama araç mercedes gibi yola yayılmıyor tabi, şirkette kullandığımız 4x4 toyotalardada bu sorun vardı rüzgarın şiddetine göre ayarlamak gerekiyor kendimizi, mcp ye alışmak zor ben alıştım kendi açımdan , bu araçda ilginç olan şey auto modda kendim kullanırsam 5.5 l civarı hız sabitleyiciyi açınca aynı yolda aynı eğimde 3.5 lt düşmesi ne yaptıysam neden olduğunu anlamadım örnek ayağımı gaz ile 80 km ye sabitliyorum 4.5 lt hızsabitleyici ile 80 km alıyorum 3.8-3.0 filan düşüyor garip bir durum. 211 km hıza düz zeminde çıkmaz gibi hız sabitleyici 214 km hıza ayarlıyorum araç 186 km hıza geliyor daha fazla çıkamadığı için sabitleyici devre dışı kalıyor, eğimin çok olduğu yerde enson 226 km gördüm bağağı bir eğim vardı ama, ben sellektör yaktım ama bayan çıktı sarkıyorum durumuna düştüm rezil bir durumdu artık karşı taraf yapmassa bende yapmam

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sguler16

quote:

quote:

ceketçiler otomotivde 2. el 1800 de daha. 34.750 fiyat yazıyor. acaba güvenilir midir? ekspertiz raporu da sunuyor. yine de kafada soru işareti kalıyor.

CEketcilerden alıyorsan 3 kere düsün. Arabayı' da mutlaka expertize başka biryere sok. cebinden en fazla 100Tl fazla para çıkar.

• 
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.