Şimdi Ara

Citroen C4 II ve DS4 2011-2017 (1045. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
28.892
Cevap
179
Favori
1.736.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10431044104510461047
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Turuncy

selam arkadaşlar çarşamba günü bayi ile anlaşıp Citroen C4 alarak aranıza katıldım

herkese kazasız belasız günler

Hayırlı olsun Rabbim kaza bela vermesin..Hangi modelini kaç liraya aldınız?
  • Arkadaşlar bi sorum olacak; şimdi ben aracımı İzmir Kavuklardan aldım ve alırkenden Cyclone navigasyon taktırdım. Alalı 1 hafta oldu ztn ve bugün birşey farkettim. Ekrandan araç ayarlarını yapmama rağmen araca tekrar bindiğimde ayarların eskisi gibi olduğunu gördüm. Mesela gündüz farları KAPALI hoşgeldiniz ışıkları KAPALI vb. gibi. Ayrıca gündüz farlarını açık yapsam bile yanmadığını farkettim. Birde aracın start/stop sisteminde toplam ne kadar stopta kaldığınıda göremiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orijinalden alıntı: hemide kaman

Hayırlı olsun Rabbim kaza bela vermesin..Hangi modelini kaç liraya aldınız?

Sıfır 73,000 Tl Exclusive cam tavan
  • Yeni kasa c4 aracın mekanik,donanımsal ekipmanlarının nasıl sökülüp takıldıklarını,parçaların nerede olduğunu gösteren html şeklinde dökümanlar hazırladım. Bu dökümanlar sayesinde ekipmanlarımızı rahatça söküp takabileceğiz, aracımızı daha kolay tanıyacağız.

Daha ayrıntılı bilgi;
    http://www.trcitroen.com/forum/showthread.php?t=7102&p=122934#post122934
  • benim 2011 e-Hdi dizel otomatik c4 ün elektronik park freni arızalandı servise gidin diyor bunun sebebi ne olabilir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuRKiSH__DeViL

Arkadaşlar bi sorum olacak; şimdi ben aracımı İzmir Kavuklardan aldım ve alırkenden Cyclone navigasyon taktırdım. Alalı 1 hafta oldu ztn ve bugün birşey farkettim. Ekrandan araç ayarlarını yapmama rağmen araca tekrar bindiğimde ayarların eskisi gibi olduğunu gördüm. Mesela gündüz farları KAPALI hoşgeldiniz ışıkları KAPALI vb. gibi. Ayrıca gündüz farlarını açık yapsam bile yanmadığını farkettim. Birde aracın start/stop sisteminde toplam ne kadar stopta kaldığınıda göremiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Start-stop süresi navigasyondan sonra görünmüyor, bunun için yapacak bir şey yok. Cyclone yeni yazılım çıkartırsa belki gelir.
    Ancak diğer sıkıntıların hiçbiri bende yok.
  • amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    Dizellerin daha az yaktığı doğru tabi benim focustaki sıkıntım araç 125 beygir ama 5. Viteste 3000 devirde 105 km hıza anca çıkabiliyor motor 3000 devirden sonra açılıyor yani ben şehirler arası bir yolda 120 km sabit hızda gitmek istesem yakıt sarfiyatı anormal hale geliyor. Birde C4 te bu motor sıfır araçlarda yok galiba 2. El de satarken sizce nasıl olur. Focus a göre ciddi bir donanım farkıda var

• Arkadaşlar navigasyon ile ilgili sorularıma cevap alamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: zepol01063

Dizellerin daha az yaktığı doğru tabi benim focustaki sıkıntım araç 125 beygir ama 5. Viteste 3000 devirde 105 km hıza anca çıkabiliyor motor 3000 devirden sonra açılıyor yani ben şehirler arası bir yolda 120 km sabit hızda gitmek istesem yakıt sarfiyatı anormal hale geliyor. Birde C4 te bu motor sıfır araçlarda yok galiba 2. El de satarken sizce nasıl olur. Focus a göre ciddi bir donanım farkıda var

Neden illa onu istiyorsunuz ? HDI varken özellikle..Fiyat yüzünden mi ?
    Eğer benzinli alacaksanız TSI Leon larada bakabilirsiniz, ama ben olsam HDI C4 bakarım..Güçse güç, ekonomiyse ekonomi
  • arkadaşlar selam,

2012 C4 MCP E-HDI kullanıcısıyım, aracı alalı 25 eylül de tam 2 yıl olacak ve şuan 42 bin km'yi geçmiş bulunuyorum.

45 bin bakım fiyatları istanbulda yaptığım ufak bir araştırmada 470 TL ile 570 TL arasında çıktı. Ayrıca geçen gün servisten gelen telefonda da aşağıdaki şekilde garanti uzatımlarının söz konusu olabileceğini bildirdiler. kafam karıştı ve tecrübe eden arkadaşların görüşlerine ihtiyacım var.

+Garanti

1 yıl 60000 km 431,00 TL

1 yıl 90000 km 611,00 TL

2 yıl 90000 km 962,00 TL

2 yıl 12000 km 1302,00 TL

yukarıdaki fiyat bilgileri üzerinden gittiğimde 45 bin bakım ve minimum 1 yıl garanti uzatımı için cepten çıkması gereken tutar 1000 TL üzerinde.

45 bin bakımı serviste yaptırmayıp dışarıda yaptırsam en fazla 300 TL tutar... sadece ilk yıl için 700 TL de avantajım olur.

siz olsanız ne yapardınız?

teşekkürler

• 2 yıl 90000 km 962,00 TL bu fiyatı nereden aldınız acaba
  • Arkadaşlar bende c4 1.6 hdi comfort plus araç aldim 92 hp manuel olan model . 112 hp olanla 92 hp arasında motor bakımından bir fark yok anladıgım kadarıyla , Adamlar 112 hp yazılımla mı çıkarıyorlar ? Bende aracıma yazılımla 112 hp yaptırsam motorda herhangi bir sorun olurmu ?
  • mathrew kullanıcısına yanıt
    Aracım 2 yaşında 30000 km de. Son bakımı sanayide yaptırdım ve garantiyi de uzatmadım.
    Sorun çıkacak olsa şimdiye kadar çıkardı diye düşündüm. Maddi durumun sıkışık olmasıda sebep oldu bu kararımda tabii . :)
    Burada örneklerini görüyoruz. Birçok arızada kullanıcı hatası diyorlarmış.
    Parçaları hepsipeugeot.com dan aldım. Sanayide taktırdım. 200 e falan maloldu.
    45 bin de mazot filtresi de değişecek sizin rakam daha yüksek çıkar.
  • gxsafa G kullanıcısına yanıt
    selam,

Citroen Serhan / İstanbul @gxsafa
  • exca E kullanıcısına yanıt
    cevap için sağolun,

göstergede çıkan servis ikazınıda çözebiliyorlar mı? yazılım güncelleme konusunda yardımcı olan var mı? @exca

teşekkürler
    Güncellemeyi sanayide sormadım. Servis ikazını siliyorlar.
    Yazılım güncelleme için servise garanti bitmeden bırakmıştım.
    Çok kısa sürede işlem bitti diye mesaj attılar. Birşey yapmadılar sanki.
    Araçta değişen birşey olmadı. Yada ben hissetmedim.
    Ön camlar kapanırken üste çarpıp tak diye ses çıkarıyordu.
    Serviste onu da çözmediler. Citroen türkiyeyi aradım şikayet ettim.
    Tekrar çağırıp başka araçlarda da aynı ses olduğunu gösterdiler.
    Bu ses normal dediler. Servis Çorlu citroen servisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yaran

Arkadaşlar bende c4 1.6 hdi comfort plus araç aldim 92 hp manuel olan model . 112 hp olanla 92 hp arasında motor bakımından bir fark yok anladıgım kadarıyla , Adamlar 112 hp yazılımla mı çıkarıyorlar ? Bende aracıma yazılımla 112 hp yaptırsam motorda herhangi bir sorun olurmu ?

fark var hocam
  • Herkese iyi forumlar DS4 hidrolik direksiyon yağı markası nedir bilen var mı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: exca

Aracım 2 yaşında 30000 km de. Son bakımı sanayide yaptırdım ve garantiyi de uzatmadım.
    Sorun çıkacak olsa şimdiye kadar çıkardı diye düşündüm. Maddi durumun sıkışık olmasıda sebep oldu bu kararımda tabii . :)
    Burada örneklerini görüyoruz. Birçok arızada kullanıcı hatası diyorlarmış.
    Parçaları hepsipeugeot.com dan aldım. Sanayide taktırdım. 200 e falan maloldu.
    45 bin de mazot filtresi de değişecek sizin rakam daha yüksek çıkar.

Yetkili servisler mazot filtresini 30 bin bakımında değiştiriyorlar.

45 bin ile 15 bin bakım kalemleri aynı ama ben 45 binde servisin de tavsiyesi ile fren hidrolik yağını değiştirttim, 60 bin de beklenebilirdi aslında.
    Ben kararımı uzatmamaktan yana verdim.

İki yıl, 120.000km uzatma karşılığı yaklaşık 1000 TL garanti bedeli, 1000 TL de bakımlardaki yetkili-özel fiyat farkı oluşacak.
    Zaten ne olsa kullanıcı hatası deme eğilimi tüm markalarda mevcut; garantiye sokacakları 2000TL.lik masraf çıkmaz diye umuyorum @mathrew
  • 
Sayfa: önceki 10431044104510461047
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.