Şimdi Ara

Citroen C4 II ve DS4 2011-2017 (1030. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
28.896
Cevap
178
Favori
1.738.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10281029103010311032
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • C4 une 17' veya 18' inc jant taktiran oldumu? Orj jantlarindan bahsetmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2011 eHDI MCP confort sahibiyim. Aracımı satmayı düşünüyorum. Yakında ilan vericem ,vermeden burada paylaşıcam düşünen varsa yabancıya gitmesin forumdan bir arkadaş alsın.
  • Millet tatilde galiba
  • Daha çıkamadık...

Tüketim şu an 5.5 lt...Ama daha yarım depo bile harcamamışımdır. Hedefim 5 e yaklaştırmak hatta altına indirmek..Ankara...

İş ve ev arası güzergahım Gölbaşı - Turan Güneş - Gaziosmanpaşa...Gidiş gelişte yokuş kısımların olması zorluyor..Yokuşlarda anlık tüketim 12-17 arası gösteriyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadow Fox -- 24 Temmuz 2014; 11:36:25 >
  • Bizim arabalardaki michelin lastikler konfor açısında çok iyi fakat yumuşak hamur yüzümden bizim yollarımızda çabuk yıpranıyor. Bunu nerden biliyorum eşim kaldırıma sürterek tekeri yırttı daha sonra micheline bayisine gittim değiştirmek için direk oradaki arkadaş söledi sağolsun. Konfor istiytorsan michelin ama uzun süre bineyim diyorsam dayansın diyorsan başka markalara yönel dedi.
  • 30.000km bakımı için 460tl fiyat nasıldır? Yakın zamanda yaptıranların yorumlarını bekliyorum

• Normal fiyat...Opele göre filan iyi hatta..Zamanında Corsa için 20 bin bakımında 500 tl istemişlerdi
  • c4 ün herşeyine alıştık sanırım başlık eskisi gibi değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: NioX

Selamlar yakıt tüketim değerlerimi paylaşayım istedim. Aracım 92 hp manuel model c.plus. 4500 kmh
    Üstteki resim gündüz,klima açık 40 km boyunca hız sabitleyici rahat kullanabildiğim trafik. Bartın- Çaycuma arası çok az bir yokuş.
    Alttaki resim gece, klima kapalı, 110 hız sabitleyici ancak trafik ve dönüşte yokuşun daha uzun olması nedeniyle hızda azalma. ve şehir girişi trafik nedeniyle düşüş.

S.a. Kardeş bendeki Cyclone multimedya da sendeki ile aynı. Ancak benim ortalama km durduk yere yükseliyor. Acaba sizin multimedyayı orjinal ekranın üzerine mi taktılar. Bu konuda bu bilgiye sahip olmam çok önemli. Benim orjinal ekran ile orjinal teyp kutusunu söküp Cyclone multimedyayı taktılar ve sanırım yanlış yaptılar. Bilginiz var mı acaba?

• eğer ortalamayı ölçmek için yeni resetlediyseniz çok hareketli olur ve durduk yere yükseliyor hissi uyandırır kilometre arttıkça normalleşir
  • quote:

Orijinalden alıntı: loutrec_

quote:

Orijinalden alıntı: NioX

Selamlar yakıt tüketim değerlerimi paylaşayım istedim. Aracım 92 hp manuel model c.plus. 4500 kmh
    Üstteki resim gündüz,klima açık 40 km boyunca hız sabitleyici rahat kullanabildiğim trafik. Bartın- Çaycuma arası çok az bir yokuş.
    Alttaki resim gece, klima kapalı, 110 hız sabitleyici ancak trafik ve dönüşte yokuşun daha uzun olması nedeniyle hızda azalma. ve şehir girişi trafik nedeniyle düşüş.

S.a. Kardeş bendeki Cyclone multimedya da sendeki ile aynı. Ancak benim ortalama km durduk yere yükseliyor. Acaba sizin multimedyayı orjinal ekranın üzerine mi taktılar. Bu konuda bu bilgiye sahip olmam çok önemli. Benim orjinal ekran ile orjinal teyp kutusunu söküp Cyclone multimedyayı taktılar ve sanırım yanlış yaptılar. Bilginiz var mı acaba?

Kardeş walla sanırım ekran alta bi yerlerde kaldı. Görmedim sormadım da. Ama şurdan anladım sonradan eski parçaları verdiler. Eğer bozulursa eskiye dönmek gerekirse diye uyardılar. Ekran yok kutuda cd çaları war. Emin değilim ama eski teybe bağlı. Benim göstergeler çok istikrarlı. Öyle anlık artış da olmadı.

• ayrıca c4 lerimizin pasta cila boya koruma işlemleri için istanbulda olan arkadaşlar pm atabilir
  • NioX N kullanıcısına yanıt
    Benim kutuda ekran da var. Malesef eski ekranı da sökmüş takan arkadaş. Yarın gidip orjinal ekranı altına taktırayım. Belki düzelir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: caglar57

30.000km bakımı için 460tl fiyat nasıldır? Yakın zamanda yaptıranların yorumlarını bekliyorum

30 bin ise mazot filtresi de fiyata dahil olması lazım. Öyleyse yetkili servis için normal fiyat.

2 hafta önce 45 bin bakımı yaptırdım. Standart işlemler 15 bin bakımı ile aynı (yani mazot filtresi yok), ayrıca yapılacak işlemler tespite bağlı.
    Yetkili servis bakımı için en uygun 390 TL fiyat aldım. Yine de pahalı geldi ve garantiyi uzatmadığım için Mersa'da 250 TL.ye eko bakım yaptırdım.
    Muadil parçalar diyorlardı ama bakımdan sonra hava ve polen filtrelerine baktım, çıkanın birebir aynısı orijinal filtrelerdi.
  • quote:

Benim kutuda ekran da var. Malesef eski ekranı da sökmüş takan arkadaş. Yarın gidip orjinal ekranı altına taktırayım. Belki düzelir..

Bende Cyclone var; orjinal ekran yeni ekranın arkasında duruyor ve hala faal.
    Kafalık ekran bağlantılarını incelemek için sistemi komple söktüğümde görmüştüm.

Ekleme: Takarken eski ekranın içeride kalması gerektiğini söylemişlerdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.k.o. -- 25 Temmuz 2014; 1:09:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.k.o.

quote:

Kafalık ekran bağlantılarını incelemek için sistemi komple söktüğümde görmüştüm.

İyi geceler, bir şey sormak isterim. Aracınızdan çıkan orjinal teypte bluetooth varmıydı?. Bİrde ekranı C tipi yoksa A tipi miydi.. Çok Teşekkür ediyorum. Bİrde aux girişiniz de usb girişi de varmıydı, montajını servise mi yoksa başka bir yerde mi yaptırdınız. Benim aracım 1.4 benzinli olduğu için teypte bluetooth yok malesef. Bende 7 " navigasyon var zaten niavitech igo yüklü hem tablet hemde navigasyon. O nedenle büyük teyp şimdilik düşünmüyorum. O nedenle bu tür teyp bakıyorum. düşünürseniz ne fiyat istersiniz acaba bu çıkan parçalara...

• quote:

tabi yukarıda yazdıklarım sizin içinde geçerli. Teybinizde bluetooth varmıydı acaba. ve çıkan parçalar için ne istersiniz... Hoşçakalın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismail RXT 2.0

quote:

quote:

İyi geceler, bir şey sormak isterim. Aracınızdan çıkan orjinal teypte bluetooth varmıydı?. Bİrde ekranı C tipi yoksa A tipi miydi.. Çok Teşekkür ediyorum. Bİrde aux girişiniz de usb girişi de varmıydı, montajını servise mi yoksa başka bir yerde mi yaptırdınız. Benim aracım 1.4 benzinli olduğu için teypte bluetooth yok malesef. Bende 7 " navigasyon var zaten niavitech igo yüklü hem tablet hemde navigasyon. O nedenle büyük teyp şimdilik düşünmüyorum. O nedenle bu tür teyp bakıyorum. düşünürseniz ne fiyat istersiniz acaba bu çıkan parçalara...

İyi geceler,

Benim araç exclusive olduğu için orjinal teypte de bluetooth vardı, ekran C tipi idi ve Aux yanında USB girişi de vardı. Cihazın montajı yetkili serviste yapıldı ama Cyclone'un elemanları gelip yaptılar, faturayı servis kesti.

Çıkan parça derken sadece teybin arka modülü var, ekran ise söylediğim gibi hala aracın üzerinde ama arkada gizli. Tek başına teybin işinize yarayacağından emin değilim. Teypte bluetooth olunca aracın bir yerlerinde bunun mikrofonu falan da olması lazım ama nerede bilmiyorum.

Gerçi satmayı da düşünmüyorum çünkü navigasyon 1 seneyi aşkın süredir sorunsuz çalışmakla birlikte neticede Çin malı bir cihaz olduğundan ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Sıkıntı halinde eski duruma dönüş için parçaları saklayacağım. Ya da aracı satacak olursam ve navinin fiyata pek katkısı olmadığını görürsem söküp ayrıca satabilirim.

Araçta bluetooth istiyorsanız Parrot tarzı güzel bir kit almayı düşünebilirsiniz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ismail RXT 2.0

quote:

quote:

İyi geceler,

Benim araç exclusive olduğu için orjinal teypte de bluetooth vardı, ekran C tipi idi ve Aux yanında USB girişi de vardı. Cihazın montajı yetkili serviste yapıldı ama Cyclone'un elemanları gelip yaptılar, faturayı servis kesti.

Çıkan parça derken sadece teybin arka modülü var, ekran ise söylediğim gibi hala aracın üzerinde ama arkada gizli. Tek başına teybin işinize yarayacağından emin değilim. Teypte bluetooth olunca aracın bir yerlerinde bunun mikrofonu falan da olması lazım ama nerede bilmiyorum.

Gerçi satmayı da düşünmüyorum çünkü navigasyon 1 seneyi aşkın süredir sorunsuz çalışmakla birlikte neticede Çin malı bir cihaz olduğundan ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Sıkıntı halinde eski duruma dönüş için parçaları saklayacağım. Ya da aracı satacak olursam ve navinin fiyata pek katkısı olmadığını görürsem söküp ayrıca satabilirim.

Araçta bluetooth istiyorsanız Parrot tarzı güzel bir kit almayı düşünebilirsiniz.

Bilgiler için çok teşekkür ediyorum. 6 Senedir 7" teyp kullanıyorum mavitech.. Kamera filan da vardı. Şimdi c4 aldım ama lagunamda halen navitech var. Bluetooth iyi oluyordu. Ondan kestirmeden ulaşmaya çalışıyorum teybe :)... Servise sordum genelde sahiplerinde kalıyor dedi çıkan maşzemeler.. Kısmet artık. Hoşçakalın

• m.k.o. kullanıcısına yanıt
    Anladım. Yalnız ben 6 aydır Cyclone cihazımı kullannıyorum. Aracın kendi ekranı Cyclone takıldığından beri kutuda duruyor. Yakıt değerlerinde herhangi bir sorun yaşamamıştım. Son 2 haftadır sorun yaşıyorum. Yarın ilk işim orjinal ekranı taktırmak olacak. Bakalım düzelir inş. Verdiğiniz bilgiler için Teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 10281029103010311032
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.