Şimdi Ara

339. DÖNEM (NİSAN 2011) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (337. KD. TORUNLARI)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.967
Cevap
7
Favori
716.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Biz bizden öncekilerin görüşlerinden faydalandık, bizden sonrakiler de bizim görüşlerimizden faydalansın.

Meğerse meşhurmuş bu sarı zarf

Erbaş ve Er Bilgilendirme Broşürü

Bir yedek subay aday adayının test ve mülakatı nasıl olur?

Sahil Güvenlik Eğitim ve Öğretim Komutanlığı

Acemi birliğinde size verilecek eşyalar:

Askeri kıyafetler,Yüz,El ve ayak havlusu.İnce Mavi Eşofman,Çorap,İçlik,İç çamaşırı,Diş macunu ve Diş fırçası,Eşyaları koymak için meşhur Mavi çanta ve Haki renkli Askeri çanta,Eldiven verecekler. Aşağıda almanız gereken önemli şeyleri belirtiyorum.Önemli olmayanları zaten yanında belirttim.

Şimdiden HAYIRLI TESKERELER...

Kısa Dönemler Acemi Birliğinde Neler Yapacak?

Gittiğinizin 2. günü yukarıda belirttiğim şeyler verilir.Ertesi günü (birlikten birliğe değişliklik gösterebilir) selam verme,sağa dön,sola dön,sıraçıl,dirsek temas arası hizaya gel,hizaya gel vb. askeri ibareler öğretilmeye başlanır.İlk 14 gün içinde marş eşliğinde yürümeyi öğrenmiş yemin törenine hazır olmuş olursunuz.Yemin töreninden sonraki 14 günde atış eğitimi alırsınız. Bu 14 gün içinde kullanacağınız silahın özelliklerini,tutuş vb. tüm özelliklerini öğreneceksiniz.Atış yaptıktan sonra görev yapacağınız birliklere gönderilirsiniz.

1. Şahsi temizlik malzemeleriniz. (Sakal ve koltuk altı tıraş makineleri, yüz ve banyo havlusu, özel bir marka kullanıyorsanız yüz ve banyo sabunu ya da duş jeli, cilt kremi, şampuan, diş fırçası ve macunu) Askerde veriyorlar ama yanınızda yinede götürmenizi tavsiye ederim.

2. Mevsime uygun birkaç çift siyah çorap, birkaç takım iç çamaşırı, pijama veya eşofman, bir çift dayanıklı terlik, bir de tırnak makası. İç çamaşırı haki renk tercih edilmelidir. Askerî malzeme satılan yerlerden tedarik edebilirsiniz. (önemli)

3. Kullanıyorsanız; nemlendirici el-yüz kremi

4. Postal giyeceğinizden, ayak vurmalarına karşı pudra ve yara bandı (bol miktarda), ayak mantarına karşı da krem alabilirsiniz. (önemli)

5. Toplu yerlerde uyuma probleminiz varsa göz bağı ve/veya kulak tıkacı.

6. Telefon kontör kartı. (acemi birliğinizde çok sıkıntısını yaşarsınız o yüzden gitmeden önce almak en iyisi.)

7. Siyah pilot kalem, orta boy ebatlı not defteri. (askeriyede de alabilirsiniz)

8. Mektup yazmayı şimdiden düşünüyorsanız Zarf vb. şeyler.

9. varsa, sağlık raporları ile kullanmak zorunda olduğunuz ilaçlara ait sağlık raporlarınızı yanınıza alınız. (önemli)

10. botun içine koymak üzere asgari iki adet vatka ya da tabanlık. (bot vurmasın diye)

11. bot kilidi, boyundan askılı cüzdan, tuvalet kâğıdı. (Çok önemli)

12. Koltuk altı jeli. (Önemli değil.)

13. Dikiş seti ve düğme. (önemli)

14. Yatağı toplarken kenarlarını tutturmak için çengelli iğne. (Çok işe yarıyor. Her gün yatak düzeltme derdinden kurtuluyorsunuz.benCE ÖNEMLİ)

15. Elbise askısı. (Önemli ama oradanda temin edebilirsiniz.Yanınızda götürmenize GEREK YOK)

16. Bot için yedek bağcık. (Önemli değil)

17. Banyo için mayo. (Önemli Değil)

18. Kirli ve temiz çamaşır torbası. (Önemli herkesin dolabında olmak zorunda AMA Oradan Temin edebilirsiniz.)

19. Ayakkabı boyası. (Önemli ancak birlikten ucuza temin edebilirsiniz.Yanınızda yük etmeyin.)

20.Casio SAAT (Çok çok önemli.Ucuz. Çarşıdan mutlaka alınız.işinize çok yarayacak.)

� * Yer Değiştirmek: Askerde çalınma var. Ancak Yer değiştirmeye sıkça rastlanır. Yer değiştirmek, bir eşyanın yerine kötüsünün koyulup, nispeten daha iyisinin alınmasıdır.

SEVK İŞLEMLERİ

Erken Sevk için başvuru (Normal gidilmesi gereken tarihten önce gitmek isteyen kişiler): son gün 28 şubat 2011 dir

Normal sevklilerin başvurusu:1 mart-31 mart

TEST VE MÜLKAT TARİHLERİ : 01, 02, 03 NİSAN

4 diploma fotokopisi , 4 kimlik fotokopisi ve aslı, 2 tane de fotoğraf alın.Diplomanın aslı mutlaka yanınızda olsun rütbelilerin çoğu orjinalini istiyor ve o olmadan onaylamıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcreWeb -- 16 Şubat 2011; 12:08:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: EcreWeb

Belkide böyle bir dönem olmayacak. Ama yinede hayırlısı diyelim ve başlığınızı şimdiden açalım.

Bilemediğiniz şeyler olursa bizim sayfaya göz atarsınız artık.

331. DÖNEM (BELKİDE SON DÖNEM)

339. Dönem olacak :D Başlık doğru ama içerik yanlış :D

• Yok hayır seninki de yanlış. 337. dönem olarak kendi dönemimizi belirtmek istemiştim ben orada.
  • Anladım da 331. yazmışsın devrem :D neyse sorun değil :D şimdiden aldıralım biletlerimizi
    quote:

Yok hayır seninki de yanlış. 337. dönem olarak kendi dönemimizi belirtmek istemiştim ben orada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesuttatli

Anladım da 331. yazmışsın devrem :D neyse sorun değil :D şimdiden aldıralım biletlerimizi
    quote:

Yok hayır seninki de yanlış. 337. dönem olarak kendi dönemimizi belirtmek istemiştim ben orada.

Tamam sayende farkettim ve değiştirdim ben onu.

• vay be nisan'ın başlığı gördük artık iyiden iyiye gidiyoruz demek ki bizde (337.kd)

• quote:

Belkide böyle bir dönem olmayacak. Ama yinede hayırlısı diyelim ve başlığınızı şimdiden açalım.

337. DÖNEM (BELKİDE SON DÖNEM)

arkadaşım tamam hoş açmışsın başlığıda felaket tellallığına gerek yok ortada bişey yok çünkü... 337nin ilk mesajına bak gerekli şeyler başvuru tarihleri falan filan var kafadan uzama davalarına gerek yok sen gene son kısayım diye git bizde kısadan devam edecez merak etme

• quote:

Orijinalden alıntı: nemesis06

quote:

arkadaşım tamam hoş açmışsın başlığıda felaket tellallığına gerek yok ortada bişey yok çünkü... 337nin ilk mesajına bak gerekli şeyler başvuru tarihleri falan filan var kafadan uzama davalarına gerek yok sen gene son kısayım diye git bizde kısadan devam edecez merak etme

konuyu açan arkadaşın ironi yaptığının farkındasın değil mi?

BKNZ: İRONİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noktanınsâbiti -- 8 Kasım 2010; 17:19:10 >

• quote:

quote:

Mizahi şeyler içerdiği gözle görülür bir şekilde anlaşılıyor, her üniversite mezunu kişi bunu anlar, gündemi de takip ediyordur zaten. Bu yüzden fazla söze hacet yok. Siz çabuk gelmeye bakın, biz bekliyor olacağız sizi. Bu arada bahsettiklerini bende ekledim, hadi şimdiden faydamız dokunsun.

• 335.dönemin bizi beklediği gibi 337.dönem olarak bizde 339.dönemi sabırsızlıkla bekliyor olacağız.
    geç kalmayın erken gelin
  • gelinde biletimi getirin torunlarım
    gerçi biz daha burdayız ama olsun
    337.dönem dedenizden sevgilerle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi airlikfeer -- 8 Kasım 2010; 21:38:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti

quote:

quote:

konuyu açan arkadaşın ironi yaptığının farkındasın değil mi?

BKNZ: İRONİ

@ EcreWeb bilgileri eklediğin için teşekkürler

@ noktanınsâbiti ironinin ne demek olduğunu en az senin kadar bilirim ukalalığın lüzumu yok esas sen demek istediğimi anlayamamışsın... bu foruma bu başlığa ilk giren kişi arkadaşın sonradan eklediklerini görmek isteyecektir çünkü bu açılış mesajı. daha 6 ay var mizahı makarayı kukarayı uzadı kısaldı tartışmalarını ilerleyen sayfalarda yapacaz zaten ben bunu söylemek istedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nemesis06 -- 8 Kasım 2010; 23:27:59 >

• Vay biletlerim, gelin de biz de gidelim. Atarsa 189
  • 339.Dönem Yedek Subay ve Kısa Dönem Adaylarına hayırlı uğurlu olsun....

Biletlerimizi alır almaz gelin fazla bekletmeyin....
    337.dönem dedenizden sevgilerle,
  • "BELKİDE" değil "BELKİ DE"
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeVeNt_3

339.Dönem Yedek Subay ve Kısa Dönem Adaylarına hayırlı uğurlu olsun....

Biletlerimizi alır almaz gelin fazla bekletmeyin....
    337.dönem dedenizden sevgilerle,

hocam şimdi size dede mi diyoruz? bilmediğimden soruyorum asker argosu sözlüğünde dede için bir yılını doldurmuş asker diyor
  • Hadi gelinde biz gidelim... Özletmeyin fazla :D :D
  • Askere gitmeden torun torba sahibide olduk

337. KD Sevgilerle,

• quote:

Orijinalden alıntı: Ajinton

Askere gitmeden torun torba sahibide olduk

337. KD Sevgilerle,

Torunlarımızın biletleri getirmesini hasretle bekleyeğiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gevende -- 9 Kasım 2010; 0:12:23 >
  • nemesis torun bakıyorum başlığı falan açmışsınız aman sohbete dalıp gecikmeyin gözlerimiz yollarda kalır maşallah 337ler heryerde sizin tayfadan bi tek sen varsın galiba
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.