- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
2011 Seat İbiza Style alinirmi ?
29 Cevap5921 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

22 Mesaj
6 Kasım 2010; 15:49:02 

Arkadaşlar 1 hafta içinde sıfır beyaz seat ibiza style almayi planliyorm ama çekincelerim var.

1)yakit sarfiyatı ne düzeyde? 1.4 motor olucak.
2)arabanin kronik sorunlari varmi?
3)onu alma sunu al diyebileceğiniz başka bir arac varmi ?

benim için oncelikli olan seylerden biri görünüm diğeri performans.haliye dayanikli olmasini da istiyorm

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

58 Mesaj
6 Kasım 2010; 22:49:56 

Selamlar,

Bahsettiğim noktaları referans olarak almanızda fayda görüyorum çünkü Autoshow'da Seat Ibiza araçları yakından inceledim ve yetkililerle görüştüm.

Öncelikle, 1.4 motor almayın. Kasım sonu-Aralık başı itibariyle 1.2 TSI 105bg DSG şanzımanlı Style donanımlı HB kasa Ibizalar geliyor. VW'nin bu düşük hacimli yüksek tork (175nm)'lu motoru ödüllü bir motordur ve Yeni Jetta'larda dahi kullanılacak. Şehir içi 7 şehir dışı 4.6 litre yakan bu motorun 0-100 hızlanması 9.7 saniye olup sınıfında liderdir. Style donanım paketini zaten biliyorsunuzdur ancak isterseniz 780 lira karşılığında ESP, XDS, Hill Holder ve Lastik Basınç Sensöründen olan aracı da özel siparişle getittirebilirsiniz.

Benim aldığım bilgi aracın fiyatının 34.900 olacağı yönünde. Bu aracı beklemenizde fayda görüyorum. B sınıfı değil de C sınıfı düşünebilirim derseniz fiyat/kalite mükemmeliyetiyle Kia Cee'd'i tavsiye edebilirim

2510 Mesaj
6 Kasım 2010; 23:02:07 

quote:

Orijinalden alıntı: automania

Selamlar,

Bahsettiğim noktaları referans olarak almanızda fayda görüyorum çünkü Autoshow'da Seat Ibiza araçları yakından inceledim ve yetkililerle görüştüm.

Öncelikle, 1.4 motor almayın. Kasım sonu-Aralık başı itibariyle 1.2 TSI 105bg DSG şanzımanlı Style donanımlı HB kasa Ibizalar geliyor. VW'nin bu düşük hacimli yüksek tork (175nm)'lu motoru ödüllü bir motordur ve Yeni Jetta'larda dahi kullanılacak. Şehir içi 7 şehir dışı 4.6 litre yakan bu motorun 0-100 hızlanması 9.7 saniye olup sınıfında liderdir. Style donanım paketini zaten biliyorsunuzdur ancak isterseniz 780 lira karşılığında ESP, XDS, Hill Holder ve Lastik Basınç Sensöründen olan aracı da özel siparişle getittirebilirsiniz.

Benim aldığım bilgi aracın fiyatının 34.900 olacağı yönünde. Bu aracı beklemenizde fayda görüyorum. B sınıfı değil de C sınıfı düşünebilirim derseniz fiyat/kalite mükemmeliyetiyle Kia Cee'd'i tavsiye edebilirim

Katılıyorum...

Bu saatten sonra bence de 1.4 lt düz motorla uğraşmayın,çok daha performanslı,az yakan,vergisi daha düşük bir seçenek var...1.2 tsi...Tabi bu fiyata üst sınıftan cee'd de alabilirsiniz.Cee'd in size artısı yol tutuşta ve konforda olacaktır.Vergi dezavantajı var.

Ayrıca 1.2 tsi motorda sağlamlık yönünde sıkıntı olacağını sanmıyorum,tabii zorlamadıkça

Nikon D300/\Nikkor 18-70AFS-DX/\Nikkor 50mm/\Sigma 70-300/\Cosina 100mm 1:1 Macro/\SB-800
93" Honda Civic 1.6si---Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik
Huawei Ideos X5<>Nikon d80<>Fujifilm s2950<>HP dv6-3100et
YENİ NESİL OTOMOBİL PROGRAMI YAKINDA SİZLERLE

1677 Mesaj
7 Kasım 2010; 0:01:56 

1.2 tsi veya 1.2 tdi tavsiye eeceğim motorlar.
1.4 bariz uygun ama uzun vadede bu motorlar daha mantıklı olacaktır.

Dünya karşılaştığınız fırtınalarla değil,gemiyi limana getirip getiremediğinizle ilgilenir

Emniyet kemeri hayat kurtarır...

22 Mesaj
7 Kasım 2010; 3:01:42 

güzel soylemişsinizde suanda bu aracin fiyati 29400. 1.2 ciksa bile fiyat olarak üstte kalicak benim için.35 lira vermek acikcasi biraz zorlar beni.
motor dısında ibiza konusunda düsünceleriniz nelerdir peki ? 16inc jant almayi planliyorm fakat lastikleri büyütmek performansta veya yakit sarfiyatinda ne gibi değişiklikler yapar acikcasi bunu merak ediyorm

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

169 Mesaj
7 Kasım 2010; 9:10:10 

2009 model ibiza 1.2 referans aracım vardi 17 lik jant lastige gectim tabii bunları takınca arac dahada yukseldi yay takmak şart oldu ama arabada konfordan eser yok ufak bir cukurda sallanıyorsun performans olarak birsey bekleme arkadasın dedigi gibi 1.2 tsi lar gelirse yakıttada üzmez performansdada.

SEAT LEON 1.4 TSİ.

22 Mesaj
13 Kasım 2010; 13:52:47 

Vee arabamı aldım.Harika bir araç style paketi herkese öneririm. Fiyatına göre çok harika donanımlar vermişler.. Kısacası araç çok hoş.Şuanda hoşuma gitmeyen hiç bir özeliği yok.Çekincelerim vardi arabama kavusunca hepsi bitti :) Herkese tavsiye ediyorm.

4019 Mesaj
13 Kasım 2010; 13:57:34 

1.4 lt motorlar her zaman vergi açısından can sıkmıştır..

1300 cc altı motor seçenekleri her zaman daha mantıklı bence bunuda göz önüne alın..

913 Mesaj
13 Kasım 2010; 14:38:37 

arkadaşlar çok haklı 1.2 konusunda.
zorla ve 1.2 tsi al, forumu dinlemediğine pişman olma.
jettada da kulanılacak bu motor ıbızada gt performansı hissettirecektir sana.
düşük tüketim düşük vergi de cabası. kullanırken yüzünde gülücükler olacağına eminim

Hatalı sollama yap, sonra KADER..
Afrika'da ortalama yaşam 50-55 yıl, Batı Avrupa'da ve
İskandinavya'da 80-85 , bu da mı KADER !

3394 Mesaj
13 Kasım 2010; 14:44:47 

Arkadaş arabayı almış , bundan sonra önermenin mantığı ne ki ?

Hayırlı olsun.

933 Mesaj
13 Kasım 2010; 16:08:25 

arabayı TR de ilk alan kişi benmişim :) fuar arabasını satın aldık.. ibiza ST 1.4 style. ancak bulamadığım bazı şeyler var

1.aynalar içerden ayna düğmesini çeirince katlanıyor ama kumandadan kilitleyince nasl katlanııyor?
2.kumandada kili tuşuna uzun süre basılı tutunca 4 camda kapanıyor. klit açmaya basılı tutuna 4 camda açılıyor.
3.eve kadar izleme nasıl yapılıor.

bunları bilen varsa yardımcı olabilirmi?

0

Tolga Besci
Real Wings Group - Research and Development (http://www.realwingsgroup.com)

948 Mesaj
13 Kasım 2010; 16:10:00 

bence alınır gayette güzel araba

2813 Mesaj
13 Kasım 2010; 16:39:40 

quote:

Orijinalden alıntı: Vincent_

Vee arabamı aldım.Harika bir araç style paketi herkese öneririm. Fiyatına göre çok harika donanımlar vermişler.. Kısacası araç çok hoş.Şuanda hoşuma gitmeyen hiç bir özeliği yok.Çekincelerim vardi arabama kavusunca hepsi bitti :) Herkese tavsiye ediyorm.

hayırlı olsun. style paketinde 2 hava yastığı var galiba.(sürücü-yolcu ön) esp eklenebiliyor ama hava yastığı eklenmiyor galiba. sitesinde öyle yazıyor. bu kadar paraya 2 hava yastığı az değil mi?

5422 Mesaj
13 Kasım 2010; 16:58:46 

hayırlı olsun aracınız...gayet şık ve spor bir araç..
teknik verilerde 1.4 85ps motor şehir içi 8 litre tüketim belirtilmiş.. çok zayıf motor sayılmaz..ancak MTV dezavantajı var..30 bin liste fiyatı
1.2 DSG ise 7 litre şehir içi tüketim ile 105ps güç ve 10 saniye ivmeye sahip+MTV avantajı..35 bin liste fiyatı

style pakette ESP+yan ve perde hava yastıkları mevcut..

2813 Mesaj
13 Kasım 2010; 17:35:14 

quote:

Orijinalden alıntı: toz-koparan

hayırlı olsun aracınız...gayet şık ve spor bir araç..
teknik verilerde 1.4 85ps motor şehir içi 8 litre tüketim belirtilmiş.. çok zayıf motor sayılmaz..ancak MTV dezavantajı var..30 bin liste fiyatı
1.2 DSG ise 7 litre şehir içi tüketim ile 105ps güç ve 10 saniye ivmeye sahip+MTV avantajı..35 bin liste fiyatı

style pakette ESP+yan ve perde hava yastıkları mevcut..

sitesinde esp opsiyonel(780 tl) gözüküyor, hava yastıkları ise gözükmüyor. ama tabi bunlar varsa ve fiyatı 35 ise süper. bizde araç almayı düşünüyoruz. böyle ise bunu alabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captain_turkiye -- 13 Kasım 2010; 17:36:19 >

408 Mesaj
13 Kasım 2010; 21:17:50 

O paraya ondan iyisi yok gibi. Ben 1.4 Elegance kullanıyorum. Keşke style alsaydım dedim...

Ama şuan 1.2 TSI ı beklemek en mantıklısı...

1486 Mesaj
13 Kasım 2010; 21:48:38 

merhaba aracınız hayırlı olsun bende almak istiyorumda boyunuz kaç , araba basık geldimi en takıldığım konu bu ne kadara aldığınızıda söylerseniz sevinirim ,bence motorlara gereğinden fazla takılınıyor tamam vergi avantajı varda , 1.2 alırkende 5000 tl fazla veriyorsunuz,tekrardan hayırlı olsun.

"toplumumuz sisteme uymayan her hangi düşünce ya da davranış şeklini "hastalık" olarak addetmeye meyillidir ve bu makul bir tutumdur, çünkü birey sisteme uyum sağlamazsa bu onun acı çekmesine sebep olduğu gibi sistem için de sorunlar çıkarır. nitekim bireyin manipüle edilerek sisteme uydurulması "hastalığa deva" gibi görülür."

unabomber manifesto

1189 Mesaj
13 Kasım 2010; 21:53:51 

quote:

Orijinalden alıntı: tolgabes64

arabayı TR de ilk alan kişi benmişim :) fuar arabasını satın aldık.. ibiza ST 1.4 style. ancak bulamadığım bazı şeyler var

1.aynalar içerden ayna düğmesini çeirince katlanıyor ama kumandadan kilitleyince nasl katlanııyor?
2.kumandada kili tuşuna uzun süre basılı tutunca 4 camda kapanıyor. klit açmaya basılı tutuna 4 camda açılıyor.

0

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. Kaç tl indirim yapıyorlar. 1.2 TSI Dsg iyi gibi görülüyor. Bagajı felanda güzel. Auto Shova gittim ama bu arabayı es geçtim.

1486 Mesaj
13 Kasım 2010; 22:11:42 

quote:

Orijinalden alıntı: tolgabes64

0

sizede hayırlı olsun güle güle aracınızı kullanın çok güzel bir araç ,daha detaylı bilgi veirimisiniz,motor kaç litre ,performans nasıl ve içi basıkmı ,ibizanın içi ile ilgili çok şikayet varda ,iyi akşamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sekoya81 -- 13 Kasım 2010; 22:13:06 >

"toplumumuz sisteme uymayan her hangi düşünce ya da davranış şeklini "hastalık" olarak addetmeye meyillidir ve bu makul bir tutumdur, çünkü birey sisteme uyum sağlamazsa bu onun acı çekmesine sebep olduğu gibi sistem için de sorunlar çıkarır. nitekim bireyin manipüle edilerek sisteme uydurulması "hastalığa deva" gibi görülür."

unabomber manifesto

933 Mesaj
13 Kasım 2010; 23:48:37 

1.4 85HP ST style

Tolga Besci

288 Mesaj
15 Kasım 2010; 23:08:12 

araçiniz hayirli olsun kazasiz belasiz yolculuklar

bu araçdan hbrim yokdu taki forumda araştirincaya kadar..

araçdan izlenimleriniz nelerdir birde araçi size verdiklerinde bahsettiğiniz özellikleri size anlatmadilarmi.?

araçi bi kaç kişide merak etmiş sormuş fiyati nedir siz kaça aldınız die aydinlatabilirseniz sewiniriz..

933 Mesaj
16 Kasım 2010; 13:59:53 

ERYA dan ilk gelen arabayı aldık 1.4 style ve yanında park sensoru hediye ettiler. 30900TL ve birkaç noter masrafı ile 31000 e araca sahip olduk. teslimatta herşeyi anlattılar ancak o anda dedem olduğu için çok şey anlamamış :) dolayısı ile aracı kendim çözmeye başladım işte kitapçıığı vs okuya okuya. sis farlarının döndüğünü bi göremedim. sadece direksiyonu hangi yöne çevirirseniz o taraftaki sis farı yanıyor. otomatik klimayı ilk başta kapatmayı bulamadım ancak sonra aklıma normal klima geldi ve fan hızını 0 a düşürerek kapatmayı buldum :) klasik 18 - 26 derece sıcaklık ayarı yerine dijital + - olarak buton var ve bu klima panelinde ön cam buharı, klimanın nereye üfleyecceği(çoklu seçim de var(komple arabadaki bütün klimalar çalışıyor.) ) vs vs.... vitesin önnündeki panelde, bardaklık, çöp, AUX girişi, arka cam buhar, kap kilitleri gibi btonlar var. tepede sadece iç ışık ayarları, sol kapıda klasik 4cam otomatiği, aynalar vsvs... araçta 6 hoperlor mevcut, bagaj hacmi 430 litre zaten çok iyi, birde bagaj kapağı nı açmak için S logosuna basıyorsnuz ama bu çok haffif bir kol ve kırılır diye çok korkuyorum :) bunun yerine sadece basıp plaka üstündeki tutacaktan kaldırıyorum. göstergeler klasik ortada yol bilgisayarı ile mesaffeler, anlık yakıt tüketimi vsvs birçok şey mevcut ve bu direksiyonun sağındaki koldan ayarlanabiliyor, o koldada üstünde yağmur sensör hassasiyet düğmesi ve silecek,su gibi standart özellikkler mevcut ancak sol kolda ekstra hız sabitleyici ve altaındada media tuşlar içişn ekstra bir kol mevcut. şimdilik bukadar sanırım. :) keşfettikçe söylerim

yakıt durumu içinse dizele göre çok büyük bi sıkıntı yaşamadık. bundan önce 2010 clio hb 1.5 dci dizel vardı ve şehir içi kitapçıkta 5 yazarken gene normal 6-7 lt/100km tüketim vardı, şehir dışındada 3 yerine 4 civarnda bi tüketim sözz konusu idi ve 3 aylık 1200 km de olan aracı sattık yerine bnu aldık. hem daha ucuz hem daha şık hem daha karlı :)

Tolga Besci

1677 Mesaj
16 Kasım 2010; 14:17:57 

1200 km de araç neden satılır?

Dünya karşılaştığınız fırtınalarla değil,gemiyi limana getirip getiremediğinizle ilgilenir

Emniyet kemeri hayat kurtarır...

276 Mesaj
16 Kasım 2010; 14:56:38 

Hayırlı Olsun Hocam Allah kaza bela vermesin.

933 Mesaj
16 Kasım 2010; 15:25:14 

renoult olduğu için satılır :) renoult clio hb den ilk günde beri şikayetçiydik. şimdi golf mkv 2.0 ve ibiza style 1.4 var :)

Tolga Besci

11 Mesaj
1 Aralık 2010; 13:15:43 

Alınırmı?

353 Mesaj
1 Aralık 2010; 13:24:46 

hocam ibiza içi çok dar ferah değil beğenmedim yinede hayırlı olsun

22 Mesaj
2 Aralık 2010; 21:23:16 

quote:

Orijinalden alıntı: sekoya81

merhaba aracınız hayırlı olsun bende almak istiyorumda boyunuz kaç , araba basık geldimi en takıldığım konu bu ne kadara aldığınızıda söylerseniz sevinirim ,bence motorlara gereğinden fazla takılınıyor tamam vergi avantajı varda , 1.2 alırkende 5000 tl fazla veriyorsunuz,tekrardan hayırlı olsun.

Dostum valla aracimi aldim.acikcasi gayet memnunum.hem tarz açısından hemde ince detaylari acisindan gönlümü feth etti. Performans dersek 120 ye kadar arac hafif oldugu için gayet güzel performans veriyor bence. Hız arttıgında performans az geliyor acikcasi bana ama benim alişkin oldugun arac jaguar x-type 2.0 ve bu aractan sonra tabiki ibiza boyle gelicek.acikcasi ben buna bagliyorm. Ama iç hacmi olarak ben rahat rahat sıgıyorm. 1.85 boylarındayım. kilomda 83 fln yani iri yari biriyimdir ama rahatlıkla sıgıyorm. Tek sıkıntım benzin acikcasi. Cok yakmiyor ama yinede benzinli ve sehir içinde kullaniyorm.Cok devirli kullanirsam benzini emiyor diyebilirim :) ama dikkatli kullanimda cok can sıkmıyor. Zaten tüp taktırmak istiyorm tek merakim acaba garantiyi bozuyormu...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
3 Aralık 2010; 22:16:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Vincent_

Dostum valla aracimi aldim.acikcasi gayet memnunum.hem tarz açısından hemde ince detaylari acisindan gönlümü feth etti. Performans dersek 120 ye kadar arac hafif oldugu için gayet güzel performans veriyor bence. Hız arttıgında performans az geliyor acikcasi bana ama benim alişkin oldugun arac jaguar x-type 2.0 ve bu aractan sonra tabiki ibiza boyle gelicek.acikcasi ben buna bagliyorm. Ama iç hacmi olarak ben rahat rahat sıgıyorm. 1.85 boylarındayım. kilomda 83 fln yani iri yari biriyimdir ama rahatlıkla sıgıyorm. Tek sıkıntım benzin acikcasi. Cok yakmiyor ama yinede benzinli ve sehir içinde kullaniyorm.Cok devirli kullanirsam benzini emiyor diyebilirim :) ama dikkatli kullanimda cok can sıkmıyor. Zaten tüp taktırmak istiyorm tek merakim acaba garantiyi bozuyormu...

bozuyor dıye bılıyorum

1566 Mesaj
4 Aralık 2010; 1:26:33 

brc nin 25.000 tl lik garantisi var

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.480