Şimdi Ara

Zalman'dan oyuncular için iki yeni kasa: Z9 ve Z9 Plus

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
3.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Geçtiğimiz günlerde SSD pazarına adım atacağını açıklayan Güney Kore merkezli komponent üreticisi Zalman, oyuncular için hazırladığı yen masa modelleri Z9 ve Z9 Plus'ı duyurdu. Yapısında çelik kullanılan mid-tower formundaki yeni kasaların her ikisi de 207 x 464 x 504 mm boyutlarında olan kasaları ayıran bazı farklılıklar bulunuyor.

Zalman'dan gelen bilgilere göre Z9 modelinden farklı olarak Z9 Plus modelinde iki adet fan kontrolcüsüyle birlikte ısı sensörü ve akrilik yan kapak gibi detaylara yer veriliyor. Giriş-Çıkış panellerinde dört adet USB 2.0 portu bulunuan ve 2.5-inç boyutundaki SSD ve HDD'ler için dahili tutucuya sahip olan kasa üç adet 5.25-inç sürücüye destek sunuyor:

Mavi renkli LED'e sahip 120mm fanın ön kısma, herhangi bir LED'e sahip olmayan bir başka 120mm çapındaki fanın da arka kısma konumlandırıldığı yeni kasalardan Z9 modeli 64$, Z9 Plus modeli ise 75$ seviyesindeki son kullanıcı satış fiyatlarıyla önümüzdeki günlerde kullanıcıların beğenisine sunulacaklar.

• Tasarımları hoşuma gitti. Türkiye'ye de bu fiyatlardan gelirse (tabi gelecekse) alınabilir bir ürün olur.
  • 2.5 aparatının üstünde olması çok iyi.
  • Yan kapakta Fan takma yeri varsa (tam seçemedim ama var gibi gözüküyor) ozaman fiyatına göre oldukça kullanışlı bir kasa olabilir, zira yeni nesil ekran kartlarına taze hava iyi geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KanKoKan

Yan kapakta Fan takma yeri varsa (tam seçemedim ama var gibi gözüküyor) ozaman fiyatına göre oldukça kullanışlı bir kasa olabilir, zira yeni nesil ekran kartlarına taze hava iyi geliyor.

Yan kapağın alt bölümünde zaten bir fan gözüküyor. Üst tarafa da aynı boyutta fan takılabiliyor sanırım.

Zalman'dan oyuncular için iki yeni kasa: Z9 ve Z9 Plus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _SeRHaT_ -- 6 Kasım 2010; 11:59:40 >

• Kasalar sade ve kullanisli gorunuyor ... Nedendir bilmem Zalman oldumu bende bir sempati olusuyor !!!
  • Z9 Plus almak daha mantıklı
  • Sonunda kasanın önüne 2 den fazla usb yuvası koymayı akıl etmişler ancak 27 cm lik ekran kartı boşluğu 5970 gibi uzun kartlar için sıkıntı yaratabilir Türkiye ye bu fiyatlardan gelirse süper olur
  • fiyatları da makul gibi.. ama burada kaça satılır o başka..
  • Tasarımı gayet iyi ve sade. Fiyatları Türkiye'de pahalı olmazsa tercih edilebilir.
  • tasarımları güzel plastikleri kalitelimi ki
  • Türkiye'de 200-250 Lira olur... Çok iddialıyım fiyat konusunda...
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocKing

Türkiye'de 200-250 Lira olur... Çok iddialıyım fiyat konusunda...

75 $ olan, 200 Lira' yı geçmemesi lazım ki o bile fazla ya. 139 $ eder. KDV dahil olursa iyi olur tabi.
  • para etmez bunlar bence 100lira olsa alınır 120olsa belki 150olsa almam..
  • GS1000 den sonra zalman a yakışmayacak ürünler
  • quote:

Orijinalden alıntı: dronegd

para etmez bunlar bence 100lira olsa alınır 120olsa belki 150olsa almam..

+1
    O paraya daha hoş ve güzel kasalar mevcut. Ama tabi zevkler ve renkler tartışılmaz..
  • bence bu zalmana bu para verilir..
  • Güzel kasalar, tabi türkiyede ne olur fiyatlara muallak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Furious*
    75 $ olan, 200 Lira' yı geçmemesi lazım ki o bile fazla ya. 139 $ eder. KDV dahil olursa iyi olur tabi.

İşte öyle olmuyor be dostum. Onu getirecek olan 2 şirketten birisi (getirirse).

Birisinin kuruluşunda önemli bir rolüm vardı. "DijitalTrend" getirebilir. Ki sahipleri eski iş arkadaşım. Kurulduğunda da orada çalışıyordum. DijitalCenter ın Müdürü ve Teknik Servis Yetkilisi zaten DijitalTrend i kurdu...

Diğeri ise Firebal. O zaten bu işe ilk bizimle birlikte girdi. Firmanın adını bile biz koyduk. DijitalCenter'ın içerisinde Firebal'un adı koyulurken an itibarıyla aynı odadaydım.

Yurtdışından Kasa gibi ağır ve büyük kolisi olan ürünler geldiği zaman kargo masrafı daha doğrusu konteyner'da çok yer tuttuğu için masrafı fazla oluyor.

Mesela bir konteyner ucuz kasa geldi. Maliyeti 25$ diyelim. Konteyner da 1600$ tuttuysa (sallıyorum) konteynerda 800 tane kasa varsa kasanın maliyeti 1600 / 800 = 2 >> 25+2 = 27$ oluyor.

Ama bu kasaların kutuları büyük olduğu için ve pahalı kasaları kimse 800 tane getirmeyeceği için 1600$ konteyner parası tutarsa 80 kasa gelirse, kasa başına maliyet 1600 / 80 = 20$ oluyor. Bu yüzden internetten satışlarda kargoya verilirken kargo parası da çok tutacağı için fiyat acayip şişiyor.

Bir de bizde bir ürünü bir firma getiriyor ve aranılan bir ürün ise çok kâr koyuyorlar. Söylesem atıyorsun dersiniz diye söylemesem daha iyi o derece yani...

• geçenlerde vatanbilgisayardan aldım 173 küsüre geldi hoş kasa üst ve ön fan kısmında filitre war tozlar için gayet havalandırmalı ledlerde ayrı bi hava katıyor fan kontrol paneli pek fark etmyior sanırım o benim powerden kaynaklanıyor gts250 ekran kartına 460w yetmiyor :) tek sorun cok havalandırmalı oldugu için ses biras fazla ama onada alışıosn zamanla dışardan gelen biri cok sesiz buluyor kasayıda biz ultra sessiz istedigimiz için sesli geliyor napalım :) tavsiye ederim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.