Şimdi Ara

Herkes elektriğini kendisi üretecek YAPTIM OLACAK!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
2
Favori
70.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Forumda çok gereksiz, saçma sapan mıknatıs proceleri var, baktım ki bu iş böyle olmayacak. Mıknatısı gerçekten yararlı bir procede kullanmaya karar verdim.
    Herkes elektriğini kendisi üretecek. Hem de beleşe

Sistem şöyle çalışıyor: Dışta görülen mıknatıslar sabittir. Pervane üzerine konan mıknatıslar var. Dıştaki sabit mıknatıs pervane üzerindeki mıknatısı çekiyor. (F=mıknatıs çekim kuvveti) Pervane üzerindeki mıknatıslar aynı yönde hareket edebilmeleri için sadece ön tarafları manyetik etkiye açıktır. Bu sayede dıştaki mıknatıs çekebiliyor. Pervane üzerindeki mıknatıs, kesikli çizgi ile gösterilen hizaya gelince kazandığı ivme ile (F=m.a) kesikli çiziyle belirtilen noktayı eylemsizlik özelliğinden dolayı geçebiliyor. Bu noktayı geçtikten sonra diğer sabit mıknatısın çekim alanına giriyor.

Eğer pervane üzerine koyduğumuz mıknatıslara bu şekilde bir manyetik koruma yapmasaydık, kesikli çizgi ile gösterdiğimiz hizayı geçemezdi. Çünkü dışdaki sabit mıknatıs çekmeye devam ederdi ve pervane dönmezdi. (Böyle yapmakla bu noktada F=0 yaparak negatif ivme olmuşmasını önledik.)

Evet, anlattığım şekilde mıknatıs çekimiyle pervane dönüyor. Bundan sonrası ise basit: Bu sistem bir alternatöre bağlanınca elektrik üretiliyor. Üretilen elektrik kullanılan mıknatısların çekim gücüyle orantılıdır. Mıknatıslar güçlü olursa daha fazla güç verebilen alternatörü döndürebilir. Üstelik mıknatıs kullanıldıkça manyetik yeteneğini de kaybetmez. İşte size manyetik gücü, hareket enerjisine; hareket enerjisini de elektriğe çeviren sistem. Yani burada termodinamiğe aykırı bir şey de yok. Zaten var olan enerji bir başka enerjiye çevriliyor.

Güle güle kullanın.

• Mantıklı, param olsaydı $1.000.000 yatırım yapardım projenize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: batuhan15

Mantıklı, param olsaydı $1.000.000 yatırım yapardım projenize.

Allah razı olsun. Beni cesaretlendiriyorsunuz.
  • imkansız çünkü dıştaki mıknatıslar pervanedekilerin sadece birini değil hepsini birden çekecek
  • Tebrikler, elektrik saatini söktüm, ürünü piyasaya sürmenizi heyecanla bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArFa_

imkansız çünkü dıştaki mıknatıslar pervanedekilerin sadece birini değil hepsini birden çekecek

İmkansız değil. Dıştaki her bir mıknatıs kendine yakın olan ve ön tarafı kendisine dönük olan mıknatısı etkiler. Ön tarafı kendisine dönük olmayan mıknatısı etkilemez, manyetik korumanın bir sebebi de budur. Çünkü pervane üzerindeki mıknatısların sadece ön tarafları etkiye açık.
    Proceyi dikkatli okursanız bunu açıkladık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoubleDragon

quote:

Orijinalden alıntı: ArFa_

imkansız çünkü dıştaki mıknatıslar pervanedekilerin sadece birini değil hepsini birden çekecek

İmkansız değil. Dıştaki her bir mıknatıs kendine yakın olan ve ön tarafı kendisine dönük olan mıknatısı etkiler. Ön tarafı kendisine dönük olmayan mıknatısı etkilemez, manyetik korumanın bir sebebi de budur. Çünkü pervane üzerindeki mıknatısların sadece ön tarafları etkiye açık.
    Proceyi dikkatli okursanız bunu açıkladık.

Manyetik koruma (yalıtım) olayını ve mıknatısın ön tarafının neresi olduğunun daha iyi anlaşılması için şu şemayı da eklemeyi yararlı görüyorum.

• Hayırlısı
  • keske hersey böyle resimlerle yazilip cizmeyle olsaydi yani demek istedigim resimde öyle calisicak gibi görünsede canli canli deneyi yaptiginizda bir sürü problem cikarir bence yoksa simdiye coktaaan vardi bu bulus
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuRat.exe

keske hersey böyle resimlerle yazilip cizmeyle olsaydi yani demek istedigim resimde öyle calisicak gibi görünsede canli canli deneyi yaptiginizda bir sürü problem cikarir bence yoksa simdiye coktaaan vardi bu bulus

Elbette sadece resim çizmeyle olmaz. Ben işin teorisini de anlattım. Elimizde bir proce olacak ki uygulamaya konulsun. Hiç bir problem çıkmaz demiyorum. Ama hepsine de çözüm bulunabilir. Çalışıp geliştirilebilir. Günümüzde kullandığımız hangi icat ilk yapıldığı günkü gibi duruyor. Otomobil, televizyon, bilgisayar,... ilk icat edildiği gibi mi?
  • Beyler adam harbi harbi yapmış yani

Emeğine sağlık kardeşim
  • Yaş kaç bilmiyorum ama enerji girmeden o sistemden enerji çıkaramazsın.

işin özeti söyle bosuna kasma illa icat edicem diyosan sevdigin bi bölüme odaklan o bölüme gir profesyonel çalış.

Yok kardeşim bu çalışır diyorsan biz kalkalım hadi bize müsade :

Bak mesela burdan anlamlı ne çıkabilir? Aklına bişey geldi basta güzeldi ama saçma oldugunu anladın hemen çevir projeyi. Mesela o mıknatislari elektirikli mıknatıs yap ve pervaneyi bunlarla döndür. Daha yumuşuk ivmelerle hızlanan yada yavaşlayan bir hareket elde et. Düşük ihtimalde olsa biyerde böyle bir icada gerek olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi girmiyor -- 5 Kasım 2010; 8:00:45 >

• Gördüğün üzere manyetik kuvvet tamamen doğrusal değildir.İster demirle kapla istersen mıknatısın arkasını çevir yine de onlar tekerleği durduracak olan etkileşime girer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FadeToßlack -- 5 Kasım 2010; 8:49:54 >
  • o proje çalışmaz 1 tur bile dönmez işi pratiğe dök sonra gel

"proce" ney bu arada?
  • Senin düşündüğün şey çok öncelerden düşünülmüş ve yapılmış zaten hatta perendev motor diye geçer ismi youtube da arat magnet motor diye bulabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peynir Alti Suyu Tozu -- 5 Kasım 2010; 9:13:10 >

• tebrikler

türkiyede 1 milyonuncu mıknatıstan elektrik üretme projesi sunan aynştaynımız oldunuz

duyug ve düşüncelerinizi alabilirmiyiz ?????
  • pervane hareketine başladığı anda, pervanenin pallerindeki ve sabit mıknatıslar aynı itme ve çekme kuvvetine eriştiği noktada pervane sabit olarak durur. sistem kilitlenir :)))

ya sabit mıknatısları oynatmak ya da pervaneyi çevirip o anda bulunduğu aynı itme ve çekme kuvvetinden kurtarmak lazım, ki müteakip mıknatısta gene durur.

kısaca dışardan ek enerji verilmeden bu makine çalışmaz.

ayrıca perendev motoru sınırsız enerji üretmekte başarısız olduğu için bilim çevrelerince kabul görmemiştir. wikipedia ya bakabilirsiniz.

iyi denemeydi :))))
  • quote:

Orijinalden alıntı: combaba

tebrikler

türkiyede 1 milyonuncu mıknatıstan elektrik üretme projesi sunan aynştaynımız oldunuz

duyug ve düşüncelerinizi alabilirmiyiz ?????

Oldumu o kadar ya? Ben 750 bin felan diye düşünmüştüm

Kusura bakma ama mıknatıslar dersini işleyen her 2 türk öğrenciden birinin mutlaka kafasında tasarladığı "PROCE"yi paint ortamında yorumlamışsın sadece.

İlk önce "Enerji yoktan var edilemez" diye bilinen fizik kuralını bi incele istersen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackcoupe

pervane hareketine başladığı anda, pervanenin pallerindeki ve sabit mıknatıslar aynı itme ve çekme kuvvetine eriştiği noktada pervane sabit olarak durur. sistem kilitlenir :)))

ya sabit mıknatısları oynatmak ya da pervaneyi çevirip o anda bulunduğu aynı itme ve çekme kuvvetinden kurtarmak lazım, ki müteakip mıknatısta gene durur.

kısaca dışardan ek enerji verilmeden bu makine çalışmaz.

ayrıca perendev motoru sınırsız enerji üretmekte başarısız olduğu için bilim çevrelerince kabul görmemiştir. wikipedia ya bakabilirsiniz.

iyi denemeydi :))))

Bilgiler için teşekkürler.Zaten mantıken başarılı bir çalışma olsa devasa boyutlarda yapılır ve hayata geçerdi diye düşünmek lazım.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.