Şimdi Ara

A-Data'dan 2400MHz'de çalışan 4GB kapasiteli DDR3 bellek kiti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
2.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Bellek ve depolama çözümleri üretiminde sektörün lider isimlerinden biri olan A-Data, oyuncular için hazırladığı XPG Gaming serisi bellek ailesine 2400MHz'de çalışan yeni bir model daha ilave ediyor. 2GB kapasiteli iki adet DDR3 bellek modülünden oluşan yeni kit, 1.65v geriliminde 9-11-9-27 zamanlamalarında çalışıyor.

TCT (Thermal Conductive Technology) adı verilen özel bir soğutucu tasarımıyla serin çalıştığı belirtilen 4GB kapasiteli çift kanal bellek kiti, Intel'in XMP (Extreme Memory Profile) teknolojisi sayesinde uyumlu anakartlarda daha agresif bellek zamanlarıma ulaşabiliyor. Ömür boyu garanti ile sunulacak yeni kitin fiyatı ise açıklanmadı.

• Adataya bak sen :) Xmp özelliğide koymuş işte bu güzel. Soğutucuda güzel,bugun sınavda thermal conductivity ile soruda geldi hatta :)
  • Aidata ya nedense soğuk yaklaşıyorum, hani şu kiti 100 dolar civarı verse almam diyebilirim. Niçin derseniz; Tom's Hardware' da yapılan bellek testlerine bellek yollamayan bir firma ki; test şöyle :

1600-2400 CL7-CL10 mhz bellekler karşılaştırılıyor, bu bellekler arasında gecikme değerleri 10-11-10-9 olan bile var iken, aidata 1600 cl9 olan belleklerinin, cl9 olan diğer belleklerden düşük performans vereceğini ve bunun adil sonuç vermeyeceğini düşündüğü için yollamıyor.Oysaki diğer firmaların aynı testte birden fazla ürünü var. Düşük veya yüksek... Ayrıca belirmek isterim ki; negatif yaklaşmamın nedeni ürün göndermemesinden ziyade malına güvenmemesidir. O yüzden ben bu firmayı kınıyorum. Ve diyorum ki böyle daha mı iyi oldu ?????

Edit;Bahsi Geçen Site Pckoloji olacak özür dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quexstre48 -- 26 Kasım 2010; 0:43:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: quexstre48

Aidata ya nedense soğuk yaklaşıyorum, hani şu kiti 100 dolar civarı verse almam diyebilirim. Niçin derseniz; Tom's hardware da yapılan bellek testlerine bellek yollamayan bir firma ki; test şöyle :

16002400 CL7CL10 mhz bellekler karşılaştırılıyor, bu bellekler arasında gecikme değerleri 10-11-10-9 olan bile var iken, aidata 1600 cl9 olan belleklerinin, cl9 olan diğer belleklerden düşük performans vereceğini ve bunun adil sonuç vermeyeceğini düşündüğü için yollamıyor.Oysaki diğer firmaların aynı testte birden fazla ürünü var. Düşük veya yüksek... Ayrıca belirmek isterim ki; negatif yaklaşmamın nedeni ürün göndermemesinden ziyade malına güvenmemesidir. O yüzden ben bu firmayı kınıyorum. Ve diyorum ki böyle daha mı iyi oldu ?????

Enteresan...

• quote:

Orijinalden alıntı: born2bemad

quote:

Orijinalden alıntı: quexstre48

Aidata ya nedense soğuk yaklaşıyorum, hani şu kiti 100 dolar civarı verse almam diyebilirim. Niçin derseniz; Tom's hardware da yapılan bellek testlerine bellek yollamayan bir firma ki; test şöyle :

16002400 CL7CL10 mhz bellekler karşılaştırılıyor, bu bellekler arasında gecikme değerleri 10-11-10-9 olan bile var iken, aidata 1600 cl9 olan belleklerinin, cl9 olan diğer belleklerden düşük performans vereceğini ve bunun adil sonuç vermeyeceğini düşündüğü için yollamıyor.Oysaki diğer firmaların aynı testte birden fazla ürünü var. Düşük veya yüksek... Ayrıca belirmek isterim ki; negatif yaklaşmamın nedeni ürün göndermemesinden ziyade malına güvenmemesidir. O yüzden ben bu firmayı kınıyorum. Ve diyorum ki böyle daha mı iyi oldu ?????

Enteresan...

O tür testleri ben de gördüm. Neymiş benim cl9 1600 üm senin cl9 1600 ünden hızlı. Fakat sadece benchmark testinde mi hızlı. Oyun ve uygulamadaki fark çok çok azdır diye tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi showstopper41 -- 6 Kasım 2010; 10:40:23 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.