Şimdi Ara

MSI'ın Radeon HD 6850 Cyclone OC Power Edition modeli detaylandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
6.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • alt="MSI'ın Radeon HD 6850 Cyclone OC Power Edition modeli detaylandı"

Önde gelen donanım üreticilerinden MSI, özel tasarımlı Radeon HD 6850 Cyclone OC Power Edition modeline ilişkin ilk detayları açıkladı. AMD'nin Barts Pro GPU'sunu esas alan ekran kartı, aynı grafik yongasını kullanan modeller arasında detayları açıklanan en güçlü kart olma unvanını taşıyor. MSI'ın başta güç tasarımı olmak üzere pek çok noktada değişikliğe gittiği ekran kartının standart özellikleri arasında 256-bit bellek veri yolu desteği, 1GB GDDR5 bellek kapasitesi ve 960x paralel işlem birimi gibi detaylara yer veriliyor.

Cyclone serisi altında daha önce pazara sunulan modellerden aşina olduğumuz özel soğutucu tasarımıyla gelen kart, referans tasarımlı modellere göre daha serin ve daha sessiz bir çalışma deneyimi vaad ediyor. 6+1+1 fazlı güç tasarımıyla donatılan ve yüksek kaliteli komponentlere yer verilen model, ihtiyaç duyduğu gücü bir adet 6pin güç konnektöründen alıyor. Yazılım tabanlı voltaj kontrolüne olanak tanıyacak olan yeni modelin saat hızları henüz açıklanmasa da 1.2v seviyesinde 1000MHz GPU ve 4800MHz bellek saat hızlarına ulaşmayı başardığı belirtiliyor. 8mm kalınlığında Bakır ısı borularına ve çok sayıda Alüminyum yaprağa sahip özel soğutucusu sayesinde 1000MHz GPU ve 4800MHz bellek hızlarında GPU sıcaklığı 65 derece civarında tutulabilen ekran kartı, Eyefinity ve Crossfire X gibi teknolojileri derken, bağlantı portları açısından referans tasarımla aynı çizgide yer alıyor ve çift DVI ile birlikte HDMI ve DisplayPort konnektörleriyle geliyor.

MSI tarafından önümüzdeki günlerde satışa sunulması beklenen Radeon HD 6850 Cyclone OC Power Edition'ın fiyatı ise henüz bilinmiyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    MSI Radeon HD 6850 Cyclone OC Power Edition detaylandı

• geliyor yeniler sıcak sıcak..
  • cyclone muhabbetini iyi oturttu msi tıpkı asus cu gibi
  • vrm soğutucusu yok şaka gibi...
  • 1.2v ile 1000 1200 furmark az once ben de yaptim asusla.yemesinler simdi askeri komponent faz maz ayagina.bende sicaklik 65 degil 68 oldu ama ortama gore degisir.1000 icin 1.26v vermek gerekiyor en az ama furmarkta daha az istiyor olabilir.
  • bunun fiatları diğer modellere göre yüksek olur msı ve asus yüksek fiattan satıyorlar
  • üstündeki yazı ışıklı olsaymış :DD
  • O değerleri HISle ben de yaptım. Yarın biraz daha voltaj verip sınırı zorlayacağım.
  • MSI ekran kartı konusunda çok başarılı gerçekten.

MSI, 8800 GTS 320MB ve HD 3870 kullanmıştım zamanında.
  • tamda 6850 alma arifesinde iyi oldu .umarım çok fiyat farkı olmaz normalden çünkü 6870 alınır 20-30 dolar fark olursa
  • Aynen katılıyorum.20 30 dolar fark varsa 6870 de alınabilinir.Ama MSI ekran kartlarında gercekten iyi isler cıkartıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SpawnOnur

Aynen katılıyorum.20 30 dolar fark varsa 6870 de alınabilinir.Ama MSI ekran kartlarında gercekten iyi isler cıkartıyor.

Dikkat edersen 1000mhz çalışıyor ve 65c de
    6870 900mhz çekirdek 78c çalışıyor
    tek sorun belleklerde sogutma yok oda olasa MSI tam 10/10 iş yapmış olucaktı
    bana sorarsan yinede 6850 almak daha makul gibi
    ben olsan 6870 alıcagıma 5850 alırım daha iyi fiyatı 475 tl 6870 ise 460 tl
    ve 5850 özel sogutma var kartı ben 850 mhz çalıstırıyorum 70c aşmıyor yani 5870 performansı alıyorum
    http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=6404

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UzmaN345 -- 5 Kasım 2010; 10:37:58 >

• 5XXX serisinden daha dandik mi şimdi bu kartlar?
  • 5850 daha hızlı ve çok iyi bir oc potansiyeli var
    6850 buda iyihttp://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=6590

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UzmaN345 -- 5 Kasım 2010; 14:01:19 >
  • 6870 için özel soğutmalı model üretmeyi düşünmuyorlar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: UzmaN345

5850 daha hızlı ve çok iyi bir oc potansiyeli var
    6850 buda iyihttp://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=6590

bu kart 5850 nin devamı yada üst versiyonu değil arkadaşım 5770'in devamı niteliğinde çıkartılmış ekran kartı. Tabiki de 5850 daha iyi olacak ama teknolojik olarak daha üstün .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.