Şimdi Ara

Trafikte Bilincli Hareket Ediyorum Kulubu (75 Kisi) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
386
Cevap
4
Favori
17.945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lapya
    -Tum yollar benim deyip kaptirip gitmiyorsan,
    -Her kosulda sinyal veriyorsan,
    -Durulmasi gereken yerde durup yol veriyorsan,
    -Far ayarini yaptirip ondeki surucunun gozunu aynasindan hasemat etmiyorsan,
    -Sis farlarini zamansiz yakmiyorsan,
    -Seridine sigamayip diger seritleri ezmiyorsan,
    -Aynalarini muntazam kullaniyorsan,
    -Cam acik muzigi sonuna kadar yukseltmiyorsan,
    -"Hicbir kosulda" ondekinin tamponuna kadar girip taciz etmiyorsan,
    -Kirmizi isikta gecenin dordunde kamera olmasa da duruyorsan,
    -Yayalara mumkun oldugunca yaya gecitlerinde yol veriyorsan,
    -Tehlikeli sekilde makas atanlara kiziyor,ayipliyor ve yapmiyorsan,
    -Olmadik yere uygunsuz sekilde park etmiyorsan,
    1 -Karşındaki araç hata yapsa dahi olgunluk ve hoşgörü ile karşılıyor, camı indirip küfür etmiyorsan
    2 -Yol hakkın olduğu zamanlarda bile yol veriyorsan,
    3 -Yaşlılara/bayanlara ve engelli plakalılara her zaman öncelik tanıyorsan,
    4 -Hatan olmasa bile özür dileme erdemini gosteriyorsan,
    -Arabada asla cep telefonuyla konuşmuyorsan,
    -Emniyet kemersiz bir metre gitmiyorsan,
    -Yolcu koltuğuna oturan herkese hatta arka koltuktakilere de emniyet kemeri taktirtiyorsan,
    5 -Hiçbir zaman minikleri araba koltuksuz taşımıyorsan,
    -Gün ne kadar özel olursa olsun arabayı sen kullanacaksan 1 yudum dahi alkol almıyorsan,
    - Bisiklet ve motorsikletlere karsi daha dikkatli arac surmeye calisiyorsan,

zamanında çok tartıştık forumda kurallara uyan ve uymayanlar olarak. koyulaştırdıklarım dışında hepsine uyuyorum yazılanların.

1- hem hata yapıp hem de üste çıkmaya çalışan insanlardan dolayı artık tahammül edemiyorum hiçbir şeye. hele arabada yalnızsam küfürün bini bir para oluyor.

2- yol hakkım olduğunda bile zorla yol aldığım için bunada pek uyduğumu söyleyemem. eskinde uyardım, yine trafikteki insanlar bozdu huyumu.

3- bugune kadar aklıma gelmemişti bu, gidişinde bir gariplik hissedersem neme lazım diyip uzak dururum fakat onun dışında ekstra bir şey yapmam. hepimiz eşitiz sonuçta

4- hatan olmasa bile hatalıymışsın gibi davranan insanlar yüzünden bu da mümkün değil malesef.

5- evde çocuk yok, kırk yılda bir bi çocuk binerse onuda anası babası düşünsün

• quote:

Soyle bir imza denedim, umarim olmustur... kopayalrken koseli parantezlerdeki bosluklari kaldirin, simdi mesajda yaziyla gozuksun diye bosluk biraktim...

[ b]DH TRAFIKTE BILINCLI DAVRANIYORUM KULUBU

[ img]http://i.imgur.com/zuqpS.png[/simage]

imza güzel görünüyor başlık ahalisi bu imzayı eklerlerse ve altına bu başlığa ait linki koyarlarsa belki forumda biraz daha ilgi çekebiliriz diye düşüyorum ne dersiniz?
  • bu konu tutar
  • Aynen hocam, farkindalik yaratmak icin imza onemli. Ama galiba basaramadim, onizlemede imaj dosyasi gozukse de mesaji attiktan sonra link yazi olarak gozukuyor, cozemedim.

Az once yine ankara trafiginin en canli oldugu yerlerden dondum, balgat civari, migros onu yine arapsaci gibiydi. Trafik sikisikligi cevrenizdeki insanlarin saygisiz tavir ve zorlamalari olmasa problem degil aslinda...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lapya -- 5 Kasım 2010; 22:12:38 >
  • benide yazabilirsiniz ;)
  • arka koltuktakilere kemer taktırmak ve hatalı değilsem özür dilemek dışındakilere çoğunlukla uyuyorum en azından bunun için çaba gösteriyorum... ama arka koltukta kemer meselesinede dikkat etmek lazım bundan sonra deneyeyim bakalım ne tür tepkiler verecekler
  • Mükemmel!

quote:

Soyle bir imza denedim, umarim olmustur... kopayalrken koseli parantezlerdeki bosluklari kaldirin, simdi mesajda yaziyla gozuksun diye bosluk biraktim...

DH TRAFIKTE BILINCLI DAVRANIYORUM KULUBU

Trafikte Bilincli Hareket Ediyorum Kulubu (75 Kisi)

•  Trafikte Bilincli Hareket Ediyorum Kulubu (75 Kisi)

DH TRAFIKTE BILINÇLI DAVRANIYORUM KULÜBÜ

Benim cok hosuma gitti, sdece logo biraz daha belli olmasi lazim bence yazilari

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AytacFx -- 6 Kasım 2010; 14:39:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: samet
    arka koltuktakilere kemer taktırmak ve hatalı değilsem özür dilemek dışındakilere çoğunlukla uyuyorum en azından bunun için çaba gösteriyorum... ama arka koltukta kemer meselesinede dikkat etmek lazım bundan sonra deneyeyim bakalım ne tür tepkiler verecekler

Ben annemde basarili oldum, kayinvalideyle hala savasiyoruz... Herkese iyi surusler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde
    Mükemmel!

quote:

DH TRAFIKTE BILINCLI DAVRANIYORUM KULUBU

Trafikte Bilincli Hareket Ediyorum Kulubu (75 Kisi)

Est. Taner Hocam, yalniz yonetime de mesaj attim, nedense imza onizlemede gozukse de sonra imaj dosyasi link olarak gozukuyor. Halledemedim...

@aytacfx hocam imzalarda 20 kb ve 100 * 100 kosulu oldugundan boyle oldu, maalesef. Yapabilirim diyen olursa trafikte sorumluluk haereketi web sitesinden kopyalayip istenen boyuta indirebilirseniz ve daha gorunur olursa cok makbule gecer. Benim calismam biraz minik ve okunur degil gibi, haklisin...:(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lapya -- 6 Kasım 2010; 22:15:12 >

• Uygunsuz yere park etmek diye bir maddemiz vardir degil mi? Iste bir ornek, bizim evin onu, kamera ile gece gorusu ancak bu kadar cikti, kusuruma bakmayin...

http://yfrog.com/9gbscap0033ej
  • quote:

-Yol hakkın olduğu zamanlarda bile yol veriyorsan,
    -Hatan olmasa bile özür dileme erdemini gosteriyorsan,
    -Bisiklet ve motorsikletlere karsi daha dikkatli arac surmeye calisiyorsan,

çok güzel düşünülmüş bir çalışma, 4 madde hariç diğerleri tam bende ama,

--ön sis farlarını sadece gündüz farkedilmek için kullnıyorum, normal farları yakınca sisleri kapatırım,

--yol hakkım olduğu zaman kibarca yol isteyene veririm, ama geldiğimi göre göre ters yöne yüzsüz yüzsüz giren de "ss" kuralları çerçevesinde "seve seve" geri geri çıkar,

--hatam olmasa babamdan bile özür dilemem, özür dilemek erdemdir ama hata varsa erdemdir bence,

--Konya gibi bisiklet motor cennetinde kuralların olmadığı bir yerde yaşıyorsanız ister istemez insanın sinirlerini tepiyorlar, özellikle sola dönüşlerde en solda bekleyip de, kalkışta dönüp en sağa kıran 2 tekerli taşıtlara kızıyorum.

onun dışında kurallara harfiyen uyarım, uyanlara saygım sonsuz, hatam varsa her zaman telafi etmeye çalışırım ama kurallara uymayanlar yolu babasının yolu sayanlar benim hakkıma tecavüz etmeye çalışanlara da hakkımı yedirmem.

saygılarımla

• quote:

Orijinalden alıntı: crazyarif

quote:

--ön sis farlarını sadece gündüz farkedilmek için kullnıyorum, normal farları yakınca sisleri kapatırım,

--yol hakkım olduğu zaman kibarca yol isteyene veririm, ama geldiğimi göre göre ters yöne yüzsüz yüzsüz giren de "ss" kuralları çerçevesinde "seve seve" geri geri çıkar,

--hatam olmasa babamdan bile özür dilemem, özür dilemek erdemdir ama hata varsa erdemdir bence,

--Konya gibi bisiklet motor cennetinde kuralların olmadığı bir yerde yaşıyorsanız ister istemez insanın sinirlerini tepiyorlar, özellikle sola dönüşlerde en solda bekleyip de, kalkışta dönüp en sağa kıran 2 tekerli taşıtlara kızıyorum.

onun dışında kurallara harfiyen uyarım, uyanlara saygım sonsuz, hatam varsa her zaman telafi etmeye çalışırım ama kurallara uymayanlar yolu babasının yolu sayanlar benim hakkıma tecavüz etmeye çalışanlara da hakkımı yedirmem.

saygılarımla

1. ön sis farlarını sadece gündüz farkedilmek için kullnıyorum, normal farları yakınca sisleri kapatırım,

2. yol hakkım olduğu zaman kibarca yol isteyene veririm, ama geldiğimi göre göre ters yöne yüzsüz yüzsüz giren de "ss" kuralları çerçevesinde "seve seve" geri geri çıkar,

3. hatam olmasa babamdan bile özür dilemem, özür dilemek erdemdir ama hata varsa erdemdir bence,

4. Konya gibi bisiklet motor cennetinde kuralların olmadığı bir yerde yaşıyorsanız ister istemez insanın sinirlerini tepiyorlar, özellikle sola dönüşlerde en solda bekleyip de, kalkışta dönüp en sağa kıran 2 tekerli taşıtlara kızıyorum.

Hocam selamlar,
    1.Ben sis farlarinin gunduz yakilmasindan yana bir sikayet olacagini sanmam. Aksine ben de kisa farlarimi gunduz de yakiyorum genellikle. Gorunurluk saglamasi acisindan. Aksam itibariyle sisten kisaya gecen insanlar dusunceli insanlardir zaten. Sadece sis farinda kalan kisa farlarini acmaya tenezzul etmeyen yeni bir kitle dogdu maalesef. Cogumuzun itirazi buna, eminim...
    2.Zaten kimsenin yoluna tecavuz eden birine karsi vur kafasina al ekmegi tarzinda yaklasacagini sanmam. Burada bahsedilen yol hakki bende olmasina ragmen musaitse ortam seve seve yol hakkimi veririmdir ve varsayimimiz karsimizdakinin insan oldugu yonundedir.
    3.Hocam ingilteredeki yasantimda ogrendigim bir kavramdi,ozur dilemek,suc sizin olmasa bile buzlari eriten,size ve karsinizdakine hosnutluk veren sihirli bir kelime.bence daha cok kullanmamiz lazim.Suc bizim olmasa bile.Goruse aciktir elbet :)
    4.Hocam bisikletlilerle ilgili soyle bir mantik bu,"ben onlara daha fazla dikkat etmem gerektiginin farkindayim, cunku onlar bende daha savunmasiz". Kural ihlali yapanlar bizim onlara dis bilememizi gerejtirmez sanirim.Ustelik turkiyede kask,fosforlu gorunur ceket ve ayri bisiklet yolu gibi kavramlardan bihaberken bisiklet ve motorsikletlere bu standartlatin oldugu ulkelerdekinden 10 kat dikkate etmemiz lazim bence...

Iyi surusler hepimize...

• Neden arka koltuktakilere emniyet kemerini zorla taktirtmaliyiz?
    Cevabi videoda...

• Aracıma binenlere, arka koltuk kemerlerini takmaları için ısrarcı oluyorum... %80(bazılarını malesef ikna edemiyorum) arkadaki yolcular kemer takmadan hareket etmiyorum..

quote:

Orijinalden alıntı: aytacfx

"yanımdaki kişi kemerini takmadığı sürece arabayı dahi çalıştırmıyorum."

Buda cok guzel, bende calistiriyorum ama surmuyorum
  • 2-3 tanesi hariç tamamına uyuyorum,uymadıklarımı da düzeltmeye çalışıyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: crazyarif

quote:

saygılarımla

1. ön sis farlarını sadece gündüz farkedilmek için kullnıyorum, normal farları yakınca sisleri kapatırım,

2. yol hakkım olduğu zaman kibarca yol isteyene veririm, ama geldiğimi göre göre ters yöne yüzsüz yüzsüz giren de "ss" kuralları çerçevesinde "seve seve" geri geri çıkar,

3. hatam olmasa babamdan bile özür dilemem, özür dilemek erdemdir ama hata varsa erdemdir bence,

4. Konya gibi bisiklet motor cennetinde kuralların olmadığı bir yerde yaşıyorsanız ister istemez insanın sinirlerini tepiyorlar, özellikle sola dönüşlerde en solda bekleyip de, kalkışta dönüp en sağa kıran 2 tekerli taşıtlara kızıyorum.

Hocam selamlar,
    1.Ben sis farlarinin gunduz yakilmasindan yana bir sikayet olacagini sanmam. Aksine ben de kisa farlarimi gunduz de yakiyorum genellikle. Gorunurluk saglamasi acisindan. Aksam itibariyle sisten kisaya gecen insanlar dusunceli insanlardir zaten. Sadece sis farinda kalan kisa farlarini acmaya tenezzul etmeyen yeni bir kitle dogdu maalesef. Cogumuzun itirazi buna, eminim...
    2.Zaten kimsenin yoluna tecavuz eden birine karsi vur kafasina al ekmegi tarzinda yaklasacagini sanmam. Burada bahsedilen yol hakki bende olmasina ragmen musaitse ortam seve seve yol hakkimi veririmdir ve varsayimimiz karsimizdakinin insan oldugu yonundedir.
    3.Hocam ingilteredeki yasantimda ogrendigim bir kavramdi,ozur dilemek,suc sizin olmasa bile buzlari eriten,size ve karsinizdakine hosnutluk veren sihirli bir kelime.bence daha cok kullanmamiz lazim.Suc bizim olmasa bile.Goruse aciktir elbet :)
    4.Hocam bisikletlilerle ilgili soyle bir mantik bu,"ben onlara daha fazla dikkat etmem gerektiginin farkindayim, cunku onlar bende daha savunmasiz". Kural ihlali yapanlar bizim onlara dis bilememizi gerejtirmez sanirim.Ustelik turkiyede kask,fosforlu gorunur ceket ve ayri bisiklet yolu gibi kavramlardan bihaberken bisiklet ve motorsikletlere bu standartlatin oldugu ulkelerdekinden 10 kat dikkate etmemiz lazim bence...

Iyi surusler hepimize...

zaten diğer maddeler uyduğumu belirttim, bu maddeler de ufak tefek de olsa herkesin kusuru bulunur benim kusurlarım da bunlar malesef, ama trafikte kurallara uymasa da bilmese de efendi olan insanla zaten eritecek buz oluşturmam bile,

mesela el freni çekilidir, araba kalkmıyor derim babama, el freni çekili ondan der, yok derim sen kemerini takmadın ondan kalkmıyor, uzun yola çıkarken de arkadaki 3 kişinin de kemerinin takılı olduğundan emin olurum, genelde ortadaki kişi 2 tokalı kemeri takamaz, 5 dk içinde benzinlik varsa çeker durur ben yardımcı olurum öyle devam ederim

bu yaz bisikletle seyir halinde olan bir karı-koca çifte arabanın aynasıyla çarptım, aynda arka oturan hanımefendinin dirseğine çarptı, soldaki araç sıkıştırınca mümkün olduğunca sağa kaçmak istemiştim 2-3 cm fazla kaçmışım malesef, hemen 4'lüleri yakıp durdum, durmak için bir saniye bile düşünmedim, onlar da geldiler, defalarca özür diledim benim hatam dedim, isterlerse hastaneye götürebileceğimi söyledim, istemediler, aracın plakasını adımı soyadımı telefonumu yazdım verdim sonradan ağrır falan yardımcı olmak için...

trafikte herşey bizim için ama keşke insanlar bunları uygulamasalar bile en azından bir kere okusalar, eğitim şart deriz ya hep, gerçekten herşeyin başı eğitim. eğitilmiş insan saygı da gösterir hoşgörü de gösterir,

ben de bisiklet kullandım, bisikletle trafiğe çıkmak zorunda kaldım, ne kadar tedirgin olduğumu biliyorum, bisikletle de tek yapmak gereken kavşaklarda yaya gibi olmak, bisikletten inip ya da müsaitse yaya geçitlerinden yavaşça geçip, normal yola öyle devam etmek. zaten aklı başında her sürücü önce yayaya çarpmaktan sonra da bisiklet ve motora çarpmaktan korkar (gerçi motorcuların <kuryeler genelde> pek bizden korktukları yok) 2 tekerli taşıt sonuçta en ufak dengesizlikte kendisini yerde bulur, sonra da arkadan hızla gelen arabanın altında allah korusun, bunları yaşamayı elbette istemeyiz, onlara daha fazla dikkat etmek bizim görevimiz

motor kullanan arkadaşlara sesleniyorum, önünzde 2 seçenek var, ya taşıt olduğunuzu kabul edin, normal şeritte gidin, kırmızı ışıklarda ya da sıkışık trafikte araçların arasından sürterek ya da araçları sıkıştırarak en öne geçmeye çalışmayın ya da normal araçlar tarafından yol verilmemeyi kabul edin, taşıtsa herkes taşıt, ben bekliyorsam onlar da beklemeli, ama hem küçük olmaın avantajını kullanıp da hem de küçüğüz eziliyoruz demek biraz tezat oluyor bence, sol şeritteyim, aynaya bakıyorum hiçbişey yok, 1 sn sonra solumdan motor geçmeye kalkıyor...

hepimize güvenli sürüşler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 7 Kasım 2010; 0:41:45 >

• çok iyi konu
  • quote:

Baktim herkes cep telefonu, araba, tv vb. urunler icin kulup kuruyor. Ben de boyle bir kulubun trafikte sorumlu hareket edenlerin ve buna hassasiyet gosterenlerin de hakki oldugunu dusundum. Bir deneme olacak, ragbet gorur gormez bilmiyorum. Belki psikolojik olarak baglayiciligi olur, daha iyi, daha dikkatli ve daha saygili surus yapmaya bizleri iter. Ne dersiniz? Soyle bir tanimlama yapmak istedim. Ekleme yapmak isteyen ya da onerisi olan varsa ilk mesaji degistiririz. Belki goruntulu paylasimlarla destekleriz bu basligi. Umarim ragbet gorur :)

-Tum yollar benim deyip kaptirip gitmiyorsan,
    -Her kosulda sinyal veriyorsan,
    -Durulmasi gereken yerde durup yol veriyorsan,
    -Far ayarini yaptirip ondeki surucunun gozunu aynasindan hasemat etmiyorsan,
    -Seridine sigamayip diger seritleri ezmiyorsan,
    -Aynalarini muntazam kullaniyorsan,
    -Cam acik muzigi sonuna kadar yukseltmiyorsan,
    -"Hicbir kosulda" ondekinin tamponuna kadar girip taciz etmiyorsan,
    -Kirmizi isikta gecenin dordunde kamera olmasa da duruyorsan,
    -Yayalara mumkun oldugunca yaya gecitlerinde yol veriyorsan,
    -Tehlikeli sekilde makas atanlara kiziyor,ayipliyor ve yapmiyorsan,
    -Olmadik yere uygunsuz sekilde park etmiyorsan,
    -Karşındaki araç hata yapsa dahi olgunluk ve hoşgörü ile karşılıyor, camı indirip küfür etmiyorsan
    -Yaşlılara/bayanlara ve engelli plakalılara her zaman öncelik tanıyorsan,
    -Arabada asla cep telefonuyla konuşmuyorsan,
    -Emniyet kemersiz bir metre gitmiyorsan,
    -Yolcu koltuğuna oturan herkese hatta arka koltuktakilere de emniyet kemeri taktirtiyorsan,
    -Hiçbir zaman minikleri araba koltuksuz taşımıyorsan,
    -Gün ne kadar özel olursa olsun arabayı sen kullanacaksan 1 yudum dahi alkol almıyorsan,
    - Bisiklet ve motorsikletlere karsi daha dikkatli arac surmeye calisiyorsan,

....

Kulube dahilsin...

1. Lapya
    2. Taner Gode
    3. Visivo
    4. Fezalii
    5. Perikard
    6. pckopat_6
    7. Labidu
    8. Errddm
    9. Victor
    10. Selcuk Alagoz
    11. Seka1905
    12. Rhetorical
    13. Agga
    14. Serkan_2120
    15. Derememo
    16. Biturbo
    17. Trambolin (www.2elotomobil.net)
    18. Aytacfx
    19. Hunter06
    20. Bosphorus74
    21. Askarsa
    22. Caηея
    23. Samet
    24. Sapultra
    41. !!!Chinogolog!!!

Bütün maddelere tamamıyla katılıyorum ve uyguluyorum. Lütfen beni de ekleyin.

• Eklemeler yapilmistir arkadaslar, su anda 28 kisi olduk.
    Bundan sonrasi icin trafikte karsilastigimiz ve ancak bu basliktaki gibi hassasiyet sahiplerinin alayabilecegi sikintilarimizi, dusuncelerimizi paylasalim isterim. Hatta ihlaller konusunda goruntulu kayit imkanimiz olursa buradan yorumlarla katkida bulunabiliriz.
    Herkese iyi pazarlar...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.