Şimdi Ara

BMW Z4 Roadster

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
8.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BMW Z4 Roadster ile ilgili tüm paylaşımlar, alacak olan arkadaşlar her şeyi bu başlık altında konuşalım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 28 Mayıs 2012; 1:04:48 >

• Merhaba

Kısmetse bu ay sonunda 2011 model bir Z4 3.5 i sahibi oluyorum.

300 BEYAZ / ALP
    LYD1 KIRMIZI 'KANSAS' DERİ TÜRKİYE PAKETİ
    216 SERVOTRONIC
    248 ISITMALI DİREKSİYON
    249 ÇOK FONKSİYONLU DİREKSİYON
    2S5 HMJ/ÇİFT KOL,STİL 293,18"
    2TC SPOR ÇİFT KAVRAMALI ŞANZIMAN
    2XA VİTES KONT.SPOR DERİ DİREKS.
    313 KATLANIR DIŞ AYNALAR
    387 RÜZGAR KORUYUCUSU
    423 VELUR HALI PASPASLAR
    428 REFLEKTÖR/İLKYARDIM ÇANTASI
    431 ELEKTROKROM İÇ AYNA
    441 SİGARA DONANIMI
    459 ELK.AYARLI/HAFIZALI KOLTUKLAR
    481 SPOR ÖN KOLTUKLAR
    493 EŞYA SAKLAMA ALANLARI
    494 ISITMALI ÖN KOLTUKLAR
    502 FAR YIKAMA SİSTEMİ
    508 PARK MESAFE KONTROL/ÖN-ARKA
    521 YAĞMUR SEZİCİSİ
    534 OTOMATİK KLİMA
    563 İÇ AYDINLATMA PAKETİ
    663 RADYO/BMW PROFESSIONAL CD
    677 HI-FI/PROFESSIONAL LOGIC 7
    6FL USB SES ARAYÜZÜ
    6S1 TÜRKÇE ÖN PANEL
    845 AKUSTİK KEMER UYARISI
    8S3 OTOMATİK KAPI KİLİT FONK.
    EXTRA DONANIMLAR

2VF ADAPTİF M SÜSPANSİYON 1.116,30
    544 FREN FONKSİYONLU CRUISE CONT. 299,49
    609 NAVİGASYON SİSTEMİ/PROFESSION 2.359,66
    775 ANTRASİT TAVAN DÖŞEMESİ 172,43

Ara Toplam 42.947,88

Vergi Hariç Araç Bedeli 42.947,88 EUR
    Ö.T.V. ( % 84,00 ) 36.076,22 EUR
    Ö.T.V. li Toplam 79.024,10 EUR
    K.D.V. ( % 18,00 ) 14.224,34 EUR
    Genel Toplam 93.248,44 EUR
    Tescil masrafları 2.948,55 TL
    Anahtar Teslim Tutar(EUR) 94.737,91 EUR
    Anahtar Teslim Tutar(TL) 187.543,17 TL

Aracin ozellikleri ve fiyati budur. 90 bin Euroya indirdik fiyati. Suanki kurla 177 yapiyor. Arac adima ayrildi. 175 ten fazla vermem dedim

Sizce nasil ozellikleri, aldigim fiyat vs
    Deneyimlerini de paylasmanizi isterim acikcasi Doblo dan sonra boyle bir araba binmek eşekten ata binmek gibi birsey olacak. :=)

• hayirli ugurlu olsun ozellikler gayet iyi.. bayagi doldurmusunuz..
  • Konu 1 ay once acilmis ama ben yeni gordum. BMW alt basligi cok hareketsiz oldugu icin genelde girmiyorum. Gordugum kadariyla Techzone biraz hareket getirmis.

Konuya eski kasalar kabul ediliyor mu acaba Ben de 2003 model bir Z4 sahibiyim. Hatta aracim 2002 uretimi ilk uretilen Z4 lerden olsa gerek
    Aslinda bos bir zamanimda aracin detayli incelemesini yazmak istiyorum. Kendim Aux montaji yaptim ilgilenen varsa anlatabilirim.
    Kisaca ozellikleri (navigasyon haric tum opsiyonlar var.)

Renk: Maldives Blue
    Ic doseme: Bej
    Tavan: Bej
    Motor: 2.5 184 hp
    Donanimlar
    Bi-xenon far
    Otm klima
    Koltuk isitma
    Deri koltuk
    far sensoru
    yagmur sensoru
    otm kararan ic ayna ve yan aynalar
    Sport paket (Sport tusu + 17 inc jantlar + spor suspansiyon)
    Premium sound ( 8+2 Carver ve DPS)
    Hafizali elektrikli koltuk ayari
    Ahsap ic doseme
    Elektrikli tavan
    Saklama paketi (koltuk arkasi cepler, ve yolcu tarafinda file.)

Bu da ilk aldigimda cektigim resimleri

BMW Z4 Roadster

BMW Z4 Roadster

• eski kasalara tabiiki yerimiz acik.. kendi aracinizda ekran almamis olmamiz daha iyi.. eski iDrive gozumun onune geliyorda, alt menuler icinde kayboldugumu, E70 X5 varken neydi hatirlamiyorum ama bir menuyu arabaya satana kdr bulamadigimi biliyorum... rezaletti :)

tkrr hosgeldiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

eski kasalara tabiiki yerimiz acik.. kendi aracinizda ekran almamis olmamiz daha iyi.. eski iDrive gozumun onune geliyorda, alt menuler icinde kayboldugumu, E70 X5 varken neydi hatirlamiyorum ama bir menuyu arabaya satana kdr bulamadigimi biliyorum... rezaletti :)

tkrr hosgeldiniz..

Zaten idrive degildi tepeden hop die cikan bir ekran vardi navi olarak. Ben araci sifir almadim zaten, bu kadar donanimli ve temizini bulmusken sadece navi yuzunden kacirmak istemedim. Cama yapistirdigim bir navigasyon aletim var o bana yetiyor:)
  • amerika'da bunlar ne kdr ucuz ya... walla amerika'ya yerleşmeyi planlamıyor değilim
  • Evet cok ucuz, 5-6 yasina kadar arabalar cok hizli deger kaybediyor ve ucuza bulunuyor eski model yillari. Ozellikle Avrupa arabalar bu sekilde. Bakim, ve onarim maliyetleri cok yuksek oldugu icin millet almaya yanasmiyor. Ben bir kere Bmw servisine goturdum. sorunu tespit etmek icin 175 dolar istedi adamlar, bir daha da servisin kapisindan gecmedim. Bir sey bozuldugunda online siparis veriyorum parcayi, sonra da Meksikali`lara ucuza taktiriyorum. Yoksa arabanin parasi kadar servise para odenir bir kac yilda. Zaten belki bakimi gelmeden satarim cunku ozel serviste bile 500-600 dolardan asagi cikmayacak belli.

Ben 13.000 dolara aldim 8-9 ay once. Bunu alirken de 6500 dolara 2005 model Subaru Legacy sattim. O mesela cok daha ucuz tutulmadigi icin. Fakat Hondalar, Toyotalar gereksiz pahali. Adamlar CRVlere Mercedes ML den fazla para istoyor. Civicler A4 fiyatlri ile yarisiyor falan.

Neyse valla imkaniniz varsa yerlesin. Araba konusunda gercekten adamlar bu isin kaymagini yiyor diyebilirim. Sokakta her gun AMG, M falan goruyorum.

• Florida Miami düşünüyorum özellikle Clear Water tarafları çok hoşuma gitmişti zamanında..

LA'de düşünüyorum... ama işte bilen ve yaşayan birilerinin fikirlerini de almak gerek.. Amerikan vatandaşı olmak vs uzun yıllar alan şeyler..
  • İLK MESAJA VİDEO EKLENDİ....
  • selamlar,

kredi işlerine girmekten hoşlanmadığımdan ikinci el temiz bir z3 almayı düşünüyorum bulduğumda, fakat bu z4'ler apayrı güzel.

@clubber
    hayırlı olsun şimdiden, 10 numara araç olmuş, güle güle kazasız belasız kullanın.

@berk984

rengi hem dışı hem iç döşemesi çok güzel bir aracınız varmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mithrelios -- 23 Aralık 2010; 11:15:48 >
  • @mithrelios

Tesekkurler. Normal de araba da ahsap gorunumden nefret etmeme ragmen bu cok gozume batmadi ve aldik bi sekilde:)

Bu arada ben de ilk basta Z3 almak icin bakinmaya baslamistim fakat arastirinca ve araci kullaninca, aradaki fiyat farkina degecegine karar verdim. Z4, Z3 e gore cok gelistirilmis bir otomobil ve ozellikle ic mekan konusunda bir hayli onde.

Tabi Turkiye`de ikisi arasinda fiyat farki ne kadar bilemiyorum. Ikisi de keyifli araclar sonucta ama imkanlar yetiyorsa Z4lere de bakin.
  • Teşekkür ederim..

Benim bu konu ozelinde birkac sorum olacak varsa yardimci olabilecek arkadaslar sevinirim.

Euroko sigortadan 180.000 TL sigorta bedeli ile 5.062 lira fiyat teklifi aldim.

Sigortam.net uzerinden birkac teklif almistim, 6.500 TL'den baslayip 11.000 TL e kadar gidiyordu. Bu biraz dusuk olunca biraz rahatsiz oldum, ozellikle dikkat etmem gereken noktalar nelerdir policede?
  • Bence onemli bir kac sey
    -Dogal afet ve teror u kapsiyor mu?
    - Bazilarinda ufak onarim adi altinda bir limit oluyor. Bu limitin altinda kalirsa hasarsizlik bozulmuyor. Bu var mi?
  • bende yakında aranıza katılıyorum.birkaç bmw modeliyle birlikte siparişimizi verdik araçların teslimini bekliyoruz.
  • Aracimin ozellikleri soyle.standarti arkadasimiz yazmis o yuzden opsiyonlari yaziyorum.

Adaptif M suspansiyon
    Uzaktan kumandali alarm
    Konfor giris cikis sistemi
    Entegre garaj kumandasi
    Isofix baglantisi
    Elektrikli ortopedik bel ayari
    Ahsap kaplama antrasit
    Dijital pusula
    Adaptif farlar
    Fren fonksiyonlu cruise control
    Uzun far fonksiyonu
    Tv fonksiyonu
    On board monitor tv
    Navigasyon sistemi profeesion
    Ses kontrol
    Bluteooth
    Dvd changer
    Dvd alan kodu 2
    M deri direksiyon
    Antrasit tavan dosemesi
    Design pure white
  • Bilyoner çekilişine katıldım, 2011 model bmw z4 ödülü için.

Çıkarsa burdayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: chn06

Aracimin ozellikleri soyle.standarti arkadasimiz yazmis o yuzden opsiyonlari yaziyorum.

Adaptif M suspansiyon
    Uzaktan kumandali alarm
    Entegre garaj kumandasi
    Isofix baglantisi
    Ahsap kaplama antrasit
    Dijital pusula
    Adaptif farlar
    Uzun far fonksiyonu
    Tv fonksiyonu
    On board monitor tv
    Ses kontrol
    Bluteooth
    Dvd changer
    Dvd alan kodu 2
    M deri direksiyon
    Antrasit tavan dosemesi
    Design pure white

lan olm gırtlak doldurmuşun aleti ayıp lan

• quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

quote:

Orijinalden alıntı: chn06

Aracimin ozellikleri soyle.standarti arkadasimiz yazmis o yuzden opsiyonlari yaziyorum.

Adaptif M suspansiyon
    Uzaktan kumandali alarm
    Entegre garaj kumandasi
    Isofix baglantisi
    Ahsap kaplama antrasit
    Dijital pusula
    Adaptif farlar
    Uzun far fonksiyonu
    Tv fonksiyonu
    On board monitor tv
    Ses kontrol
    Bluteooth
    Dvd changer
    Dvd alan kodu 2
    M deri direksiyon
    Antrasit tavan dosemesi
    Design pure white

lan olm gırtlak doldurmuşun aleti ayıp lan

Sagol dostum senin 5 serisi gibi oldu.almadigim bir yada iki ozellik kaldi onlarda gereksiz geldi :)

• Arkadaslar bildiginiz gibi Z4 siparis etmistim.opsiyon ozelliklerden adaptif suspansiyon hakkinda sormak istediklerim var.
    Adaptif M suspansiyon siparis etmistik.bu suspansiyon normal suspansiyona gore daha sert sanirim.yolda konforu dusururmu.birde suspansiyon ayari istenirse normal konuma getirilebiliyormu
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.