Şimdi Ara

BMW 3 SERİSİ E90 (631. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.713
Cevap
105
Favori
1.275.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 629630631632633
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aspava17

Arkadaşlar çok teşekkürler

Gerçekten de sorun fren ampulüymüş :)

Kodu da 136 Sol fren ampulü

Ali arıza kodunu söylediğin şekilde görmeyi de yeni öğrendim sayende :) teşekürler .

BMW 3 SERİSİ E90

Gecmis olsun :) benzinlikte 5 dk da değiştirirsiniz, çok kolay işlem... Merter Cevreyolu üstündeki BP'den ampülü alıp kendim değiştirmiştim. (1TL)

• Ali® kullanıcısına yanıt
    Hallettim bile :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu sayede 1 şey daha öğrendik..
  • arkadaşlar geçen @ridleyscott arkadaşımızın tavsiye sayesinde şanzıman adaptasyon verilerini sıfırladım, yaklaşık 250 km yol kat ettim işlemden sonra ve araçta vites geçişleri %80-%90 yumuşadı, 2'den 3. vitese geçişteki sertlik bayağa azaldı, ek olarak yakıt tüketimim de 0.5-1 litre arasında azaldı, düşünenler varsa hiç tereddüt etmeden gidip hemen uygulasın....
  • ali merhaba, bu şanzıman adaptasyon verilerini sıfırlama işini obd cihazı ile biz yapabilir miyiz acaba? yöntemini bilen varmı?
  • bu esnada malum d1s xenon ampulleri çok yüksek fiyatlarda olduğundan dolayı bende Çin'den HID marka 6000 k bayağı kaliteli görünen 2 adet xenon ampulu getirdim. Acaba bunları arabaya takmalımıyım takmamalımıyım bilemedim. Orjinal farlarından pek memnun değilim. yani beni 1 yıl idare etseler yeter.

kimisi takma 15 günde patlıyor diyor.. ben daha evveli başka aracımda bunun xenon h7 lerini kullandım 6 ay süresince çok aşırı derecede memnundum. görüşleriniz neler acaba, kullanan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: swissair

ali merhaba, bu şanzıman adaptasyon verilerini sıfırlama işini obd cihazı ile biz yapabilir miyiz acaba? yöntemini bilen varmı?

Bende öyle uygulamayı düşünüyordum ama hiç girişmedim, elimde kalır felan... tanıdığın servis varsa işlemi ücretsiz yaptırabilirsin, 2-3 dk sürüyor, sonra da düzgün bir şekilde 40-50 km yol yapman lazım, yabancı sitelerde adaptasyondan sonra 2500 devirde 70 km hızda 10 km civarı gitmek gerektiği yazıyordu sanırım, yanlış hatırlıyor da olabilirim.
  • Teşekkürler.
    Aslında benim bir şikayetim yok. Ama basit birşeyse kendim yapayım demiştim. Japonların bi sözü vardı ÇALIŞIYORSA KURCALAMA :)
    en güzeli dokunmamak :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: secospacos

garantiye sokulabilir.

yakıt için ise
    hocam şansumanı sıfırlamayı deneyin.

-anahtarı takın
    -frene basmadan START tuşuna basın (Yani araç çalışmayacak ama kontak açık duruma geçecek, ışıklar yanacak)
    -bu durumdayken gaz pedalına sonuna kadar basın ve basılı tutun (15sn kadar)

-10.saniyede bir ses duyacaksınız.

işlem tamam.

BUNU YAPAN ARKADAŞLAR VAR MI ACABA??
    ...
    http://how-create.com/tr/archives/5260

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shanke -- 24 Kasım 2015; 20:13:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: swissair

bu esnada malum d1s xenon ampulleri çok yüksek fiyatlarda olduğundan dolayı bende Çin'den HID marka 6000 k bayağı kaliteli görünen 2 adet xenon ampulu getirdim. Acaba bunları arabaya takmalımıyım takmamalımıyım bilemedim. Orjinal farlarından pek memnun değilim. yani beni 1 yıl idare etseler yeter.

kimisi takma 15 günde patlıyor diyor.. ben daha evveli başka aracımda bunun xenon h7 lerini kullandım 6 ay süresince çok aşırı derecede memnundum. görüşleriniz neler acaba, kullanan varmı?

farlarınızda orijinalinde halojen mi var bi-xenon mu? çinden aldıklarınızın soket numarası H kaç? H-7 , H-8 ??
    HID zaten high intensity discharge kısaltması ve tüm xenonlar aynı zamanda HID oluyor. d1s almadıysanız normal xenon ampulleri internette maksimum 20-25 tl dir zaten. siz çinden birkaç dolara aldıysanız beklemek mantıklı tabii

• shanke kullanıcısına yanıt
    Ben bunu 3-5 kere yaptım arada aklıma gelirse de yapıyorum.

Gercekten de işe yarıyor bende... vitesler özellikle 2-3 geçişi yumuşuyor.ama bir kaç gün sonra yine aynı oluyor.

Son zamanlarda benim 2-3 sarsıntısı oldukça azaldı. Ama yine de ustaya gidince şu bilgisayarda sıfırlamayı yaptırıp bir de onu deneyeceğim..

İşin ilginci 2-3 haricinde yağ gibi geçiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aspava17 -- 24 Kasım 2015; 23:32:38 >
  • helpgod kullanıcısına yanıt
    orjinal bi-xenon var. d1s
    bende d1s aldım. birde bunların markaları var HID diye bir marka.
    Yani kısacası soket numarasını bilmiyorum da. Orjinal Bixenon d1s ampulleri ile aynı..
  • Malum havalar soğudu. Kışlık lastik almayacaktım ama aklıma girdi yine almam gerektiğini düşünüyorum.

205/55/16 bmw e90 3.20i için uygun fiyatlı önerileriniz neler arkadaşlar. Kimler ne marka kullanıyor memnun mu?
  • swissair kullanıcısına yanıt
    hankook kullaniyorum memnunum 200le viraja giriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr_ex -- 25 Kasım 2015; 12:17:47 >
  • @aspava17
    @shanke
    @swissair

Pedal ile adaptasyon sıfırlama olayı ZF sanzımanlarda olmuyor, en azından benimkinde olmuyor, GM üretimi sanzımanlarda mevcut diye biliyorum, dolayısıyla psikolojik olarak yaptıktan sonra vites yumuşaması.

Bilgisayardan yapılan sıfırlama apayrı, problem yoksa kesinlikle kurcamlayın bencede ama varsa denemekten zarar gelmez, bende ciddi sıkıntı vardı...
  • swissair kullanıcısına yanıt
    Kış lastiğine çok bütçe ayırmak istemediğimden, geçen yıl araştırmalar sonucu Petlas Snowmaster W651 aldım kış lastiği olarak ve son derece memnunum. Bu kış da kullanacağım bu lastikleri.
    320i de 225/40/18 ebatında kullanıyorum ve karda başarılı. Kışın günlük kullanım şartlarında son derece yeterli.
    Fiyat/performans çok iyi, tavsiye ederim. Conti den Michelin den 100-150 tl civarı daha ucuz.
  • helpgod kullanıcısına yanıt
    Gecen senelerde orjinal olmayan ampul değişimi nedeniyle cıkan kontakt sonucu yanan bir aracla ile topic okumuştum. Ustelik orjinal olmayan parca nedeniyle arac garanti dışı kalmıştı ve parası odenmemişti. Uzak durun derim

• quote:

Orijinalden alıntı: quatroxx

Gecen senelerde orjinal olmayan ampul değişimi nedeniyle cıkan kontakt sonucu yanan bir aracla ile topic okumuştum. Ustelik orjinal olmayan parca nedeniyle arac garanti dışı kalmıştı ve parası odenmemişti. Uzak durun derim

Daha yüksek güce ihtiyaç duyan far, sis vs. ampulü gibi bir şeydir o, fren stop ampülü olarak bmw general electric kullanıyor, piyasada muadilini bulmak oldukça kolay....3-5 watt bir şey bizim taktığımız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shanke

quote:

Orijinalden alıntı: secospacos

garantiye sokulabilir.

yakıt için ise
    hocam şansumanı sıfırlamayı deneyin.

-anahtarı takın
    -frene basmadan START tuşuna basın (Yani araç çalışmayacak ama kontak açık duruma geçecek, ışıklar yanacak)
    -bu durumdayken gaz pedalına sonuna kadar basın ve basılı tutun (15sn kadar)

-10.saniyede bir ses duyacaksınız.

işlem tamam.

BUNU YAPAN ARKADAŞLAR VAR MI ACABA??
    ...
    http://how-create.com/tr/archives/5260

Ben denedim ama bahsettigi gibi bir sey olmadi. 30snden fazla bekledim fakat herhangi bir ses duymadim.

Ampul sebebi ile alev alan beyaz bir A4 hatirliyorum gecmis senelerdeki konulardan. Audi yandi vs derken sonradan olayin araca uygunsuz takilan ampul sonucu alev aldigi ortaya cikmisti.
    Cok absurt bir uygulama yapılmadığı surece sıradan bir ampul degisikligi ile bir sikinti olacagini sanmiyorum.

• Arkadaşlar Navigasyonu TURKIYE 2015 e update ettim.
    Black Friday dan faydalanın.. Fiyatlar bayağı düşük.

BMW 3 SERİSİ E90

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehkoc -- 26 Kasım 2015; 16:42:23 >
  • 
Sayfa: önceki 629630631632633
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.