Şimdi Ara

BMW 3 SERİSİ E90 (613. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
15.712
Cevap
105
Favori
1.276.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 611612613614615
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: feritergin

Arkadaşlar demin arabaya binerken dizim far anahtarına carpti ve düğme iceriye girdi simdi iceri disari sekilde girip çıkabiliyor ama eskiden iceriye girmiyor du. Acaba kirildimi bunun bi ayari varmi farlar falan çalışıyor kapatıp açabiliyorum.

Hocam bildiğim kadarıyla kırıldı.
    Ama merak etmeyin, o şekilde çalışıyor.
    1 ay oldu aracı alalı, aldığımda o şekildeydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: supremum

quote:

Orijinalden alıntı: muhoi

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aspava17

quote:

Muzik kucuk sesler icin en guzel ilac.
    Araci alir almaz konudan takip ettigim kadariyla 4 kolonu alpine serisi ile degistirdim. Ozellikle tizler konusundaki sikintiyi aşmış oldum.

Bu arada da kışa hazırlık modunda aracın pasta cilasini ve nano korumasini yaptım. Bayram sekeri gibi bisey cikti ortaya.

Araçlarımız jantına kadar aynı mı bana mı öyle geldi ? 😮😎

Evet hersey birebir ayni gibi duruyor.
    Birebir kopyasindan bir tanede cok yakin arkadasimda var.

Yillardir makine ile pasta cila yapan ve envayi cesit urun kullanmis biri olarak 5 yil surecek bir boya koruma garantisine inanmiyorum. Suan fiyat performans anlaminda en memnun oldugum urun nasiol zr53 nano ürünü.
    Boya koruma oyle 1000-2000lira odenecek bir islem degil.
    Videoyu ben cekmistim. Daha onceki siyah aracimin kapisinda denemistim.

OO hocam hatırlarsanız civic konusunda da görüşmüştük. Burda da görmek mutlu etti beni.. Ürün çok güzele benziyor. Özellikle çektiğiniz video herşeyi anlatıyor.
    Peki bu nasiolu alsam, bir yer tavsiyesinde bulunurmusunuz yapmak için?
    Elim pek yatkın değildir böyle işlere.
    İstanbuldayım, pek güvenmiyorum yıkamacılara. Hele bu 2500tl olayından sonra iyice güvenim gitti

Evet hatirliyorum.
    Keyif aldigim konulardan biriydi. Civic'ten sonra E90 ile devam karari aldim.
    Urun guzel kesinlikle. Zorlarsan tabiki cizilir ama dayanıklılık duzeyi yukseliyor. Birde bazi hafif ciziklerde uff cok çizilmiş derken pastayla kusursuz gidiyor cizik cunku cizilen aslinda boyanin uzerindeki nano kaplama oluyor. Bugun on tamponda bi surtme gordum. Hatta ufak bi yerden boya kopartmis ama boya kopan kisma kadar belirgin cizikler vardi. Pastayla aldim hic bir sey kalmadi. Boya kopan yerede ince bi rotus attim. Kurudukca 2-3 kat daha atip zimpara pasta temiz...
    Nasiol icin degil genel olarak yer tavsiyesi yapamiycam çünkü hep kendi isimi kendim gordugumden referans olabilecegim bir yerle hic iletisimim olmadı.
    2500 falan hikaye. Nasiol 130-140 lira bir sey. Verim almak için pasta ciladan sonra uygulamak sart. Boya koruma forumlarında yer önerisi olanlar vardir. Oraları karistirmak lazim.

Hocam bu salı günü arabayı pasta-cilaya vereceğim.
    Ama verdiğim yer, nasiolu kullanmıyor.
    En azından koruma olsun diye yaptıracağım.
    Bugün arabayı yıkattım, inanın moralim bozuldu.
    Biri sürtmüş arabaya onu gördüm. Ufak lokal çizikler var, bizim kediler ne yazıkki otoparkı mesken tuttu.
    Şimdi vazgeçmiştim ama, kaplamada aklıma gelmiyor değil...
    Elim yatkın olsa kendim yapacağım ama ne yazıkki, pek güvenemiyorum kendime...

• muhoi M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Teşekkür ederim hocam.

Ne demek hocam. Rica ederim.
  • quote:

Arkadaşlar demin arabaya binerken dizim far anahtarına carpti ve düğme iceriye girdi simdi iceri disari sekilde girip çıkabiliyor ama eskiden iceriye girmiyor du. Acaba kirildimi bunun bi ayari varmi farlar falan çalışıyor kapatıp açabiliyorum.

bahsettiğiniz bu olay aracımı aldığımdan beri bir yıl içinde dördüncü kez başıma geliyor. artık el çabukluğu kazandım. benden başka far anahtarına dizini çarpacak kadar sakar olacağını düşünmediğimden hiç fotoğraf çekmedim ama kısaca izah edeyim.
    ilk başıma geldiğinde panik yaptım çünkü anahtar sıfır konumunda kaldı en azından otomatikte kalsa anahtarı değiştirmeden bu şekilde de kullanabilirdim ama çözüm bulamazsam anahtarı değiştirmem gerektiğini düşündüm ve geçmiş tecrübelerimden o anahtarın ucuz birşey olmadığını biliyordum.elimle dışa doğru çeksem de başaramadım çıkartmayı.

kaybedecek birşeyim yok diyerek plastik bir spatula (hanımların pasta,kek keserken kullandıklarından) ile far anahtarı üzerinde bulunan trim parçasını sağından ve solundan sabırla ve yavaşça kastırıp çıkardım. aynı şekilde far anahtarını da çıkardım. ve arkasındaki soketi emniyet kilidine basarak çıkardım. anahtar butonu artık tamamen sökülmüş oldu, arkasını çevirerek plastik spatula ucuyla 6 veya 8 tane olan tırnakları nazikçe yukarı kaldrıp içini açtım.
    gördüğüm manzara anahtar düğmesi merkezinde buluna iğne gibi bir parçanın arkaya doğru göçtüğüydü ama ilginç olan elektronik devre kartının tam merkezine bu iğne gibi parçanın geriye gelebilmesi için yer bırakılmış olmasıydı. sanki bilinçli yapılmış gibi. bu parçayı dolayıyıyla anahtar düğmesini dışa iterek sorunu çözdüm. önce arka kapağı kapattım (tırnakları kırmadan) kabloyu ve soketi, kilidini taktım. far anahtarını yerine oturtmadan kontağı açıp denedim sorunsuz çalıştığını gördüm. far anahtarını ve son olarak trim parçasını yerine oturtarak durumu kurtardım. tüm bu işlemler 10 dakika sürmüyor. tekrar bu sakarlığı yaparsam aşamaları fotoğraf çekerim.

• Arkadaslar merhaba
    Xenon ampulu patlamış uyarısı aldım
    Özel bir serviste değiştirdim 150tl ye
    Ama şimdi değişmeyen beyaz, yeni değişen mavi yanıyor
    Değişen ampul osram marka birebir aynı ama böyle bir renk farkı oldu
    Ne önerirsiniz hiç başına gelen oldumu ne yapsam acaba?
    Yorumlarınız için teşekkürler
    Saygılarımla.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: helpgod

quote:

bahsettiğiniz bu olay aracımı aldığımdan beri bir yıl içinde dördüncü kez başıma geliyor. artık el çabukluğu kazandım. benden başka far anahtarına dizini çarpacak kadar sakar olacağını düşünmediğimden hiç fotoğraf çekmedim ama kısaca izah edeyim.
    ilk başıma geldiğinde panik yaptım çünkü anahtar sıfır konumunda kaldı en azından otomatikte kalsa anahtarı değiştirmeden bu şekilde de kullanabilirdim ama çözüm bulamazsam anahtarı değiştirmem gerektiğini düşündüm ve geçmiş tecrübelerimden o anahtarın ucuz birşey olmadığını biliyordum.elimle dışa doğru çeksem de başaramadım çıkartmayı.

kaybedecek birşeyim yok diyerek plastik bir spatula (hanımların pasta,kek keserken kullandıklarından) ile far anahtarı üzerinde bulunan trim parçasını sağından ve solundan sabırla ve yavaşça kastırıp çıkardım. aynı şekilde far anahtarını da çıkardım. ve arkasındaki soketi emniyet kilidine basarak çıkardım. anahtar butonu artık tamamen sökülmüş oldu, arkasını çevirerek plastik spatula ucuyla 6 veya 8 tane olan tırnakları nazikçe yukarı kaldrıp içini açtım.
    gördüğüm manzara anahtar düğmesi merkezinde buluna iğne gibi bir parçanın arkaya doğru göçtüğüydü ama ilginç olan elektronik devre kartının tam merkezine bu iğne gibi parçanın geriye gelebilmesi için yer bırakılmış olmasıydı. sanki bilinçli yapılmış gibi. bu parçayı dolayıyıyla anahtar düğmesini dışa iterek sorunu çözdüm. önce arka kapağı kapattım (tırnakları kırmadan) kabloyu ve soketi, kilidini taktım. far anahtarını yerine oturtmadan kontağı açıp denedim sorunsuz çalıştığını gördüm. far anahtarını ve son olarak trim parçasını yerine oturtarak durumu kurtardım. tüm bu işlemler 10 dakika sürmüyor. tekrar bu sakarlığı yaparsam aşamaları fotoğraf çekerim.

Sizi baya uğraştırmış hocam bende 4-5 sefer becerdim ama hepsini elimle çekerek çıkarmıştım aynı zamanda düğme içerdeykende sorunsuz çalışıyordu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ali® kullanıcısına yanıt
    Ali hocam merhaba tekrar. Dün hallettim. Bixenonları açtırdım, digital göstergeyide açtırdım. Senin dediğin programın orjinalini de buldum onu da biraz karıştırdım gayet güzel.
    Aracımı bakıma götürdüğüm serviste. 2 dakikada hallettik.
  • helpgod kullanıcısına yanıt
    Hocam bu çok iyi bir haber teşekkür ederim. Dediğiniz aşamaları sırasıyla deneyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bezakii

Arkadaslar merhaba
    Xenon ampulu patlamış uyarısı aldım
    Özel bir serviste değiştirdim 150tl ye
    Ama şimdi değişmeyen beyaz, yeni değişen mavi yanıyor
    Değişen ampul osram marka birebir aynı ama böyle bir renk farkı oldu
    Ne önerirsiniz hiç başına gelen oldumu ne yapsam acaba?
    Yorumlarınız için teşekkürler
    Saygılarımla.

renk tonu farkı ilk anda akla kelvin değerinde fark olmasını getiriyor. yani orijinali 4300k iken yenisi 5000 veya daha üstü değerde ise renk tonu beyazdan maviye kaymış olabilir. yeni takılan ampulün kutusu falan varsa kontrol etmenizi öneririm.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: RuLinq

quote:

quote:

Benim aracın iç döşeme bej 2 haftada bir koltukları temizletiyorum tozdan kir kapıyor deri döşeme yaptırmayı düşünüyorum aracı satmaya kalktıgımda döşeme değişmesi sorun olarak gözükür mü

şu anda döşeme kumaş mı?

Evet kumaş

hakiki deri yaptırmanız değerini olumlu etkileyecektir mutlaka ama iyi bir yerde yapmanızı öneririm. ben daha önceki e36 aracıma derileri eskidiği için komple yaptırmıştım ama adam dükkanı taşımış numarası da yoktu. harika işçilik yapmıştı deri malzemeyi de ustanın önerisiyle taksim de bir yerden almıştım. Deri satan yerin kartviziti evde olacak. nihai karar verirseniz numarasını bulurum. hem malzemeyi alırsınız hem de iyi bir usta önerirler size, temiz dürüst insanlar tanıdığım kadarıyla. internette bolca reklamı denk gelen beşiktaş tarafında da iyi bir döşemeci var ama fiyatları biraz pahalı diye biliyorum. bu yazdıklarım istanbulda olduğunuzu varsayarak yazılmıştır.

Çok sevinirim müsait bir zamanınızda gönderirseniz iyi olur bende istanbulda yaşıyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Benim aracın iç döşeme bej 2 haftada bir koltukları temizletiyorum tozdan kir kapıyor deri döşeme yaptırmayı düşünüyorum aracı satmaya kalktıgımda döşeme değişmesi sorun olarak gözükür mü

şu anda döşeme kumaş mı?

Evet kumaş

hakiki deri yaptırmanız değerini olumlu etkileyecektir mutlaka ama iyi bir yerde yapmanızı öneririm. ben daha önceki e36 aracıma derileri eskidiği için komple yaptırmıştım ama adam dükkanı taşımış numarası da yoktu. harika işçilik yapmıştı deri malzemeyi de ustanın önerisiyle taksim de bir yerden almıştım. Deri satan yerin kartviziti evde olacak. nihai karar verirseniz numarasını bulurum. hem malzemeyi alırsınız hem de iyi bir usta önerirler size, temiz dürüst insanlar tanıdığım kadarıyla. internette bolca reklamı denk gelen beşiktaş tarafında da iyi bir döşemeci var ama fiyatları biraz pahalı diye biliyorum. bu yazdıklarım istanbulda olduğunuzu varsayarak yazılmıştır.

Çok sevinirim müsait bir zamanınızda gönderirseniz iyi olur bende istanbulda yaşıyorum

zorlu deri
    0212 249 70 65

• quote:

quote:

fazla kurcalamayın otomatikte kalsın. o parça kırılmıştır büyük ihtimal bende de oldu otosanayide baktık maalesef soketin tamamının değişmesi lazım o da
    geçen sene eski kurla 350-400 ytl ye denk geliyordu.

• arkadaşlar selam,
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-borusan-2012-model-bmw-3.20d-kazasiz-degisensiz-m-paket-220484780/detay/

linkteki otomobil için satıcı 98 bin tl istiyor. yorumlarınızı alabilir miyim?
    teşekkürler şimdiden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwerty0909

quote:

quote:

fazla kurcalamayın otomatikte kalsın. o parça kırılmıştır büyük ihtimal bende de oldu otosanayide baktık maalesef soketin tamamının değişmesi lazım o da
    geçen sene eski kurla 350-400 ytl ye denk geliyordu.

kırılmadığını ve çözümünü az yukarıda yazmıştım ilginizi çekerse okumanızı öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmethazine

arkadaşlar selam,
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-borusan-2012-model-bmw-3.20d-kazasiz-degisensiz-m-paket-220484780/detay/

teşekkürler şimdiden.

bmw de sunroof,xenon tercih sebebidir ama sizin verdiğiniz araca emsal olarak şunu buldum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2012-model-320d-54.500-km-navigasyon-borusan-faturali-boyasiz-208296629/detay

fiyatı da 96,500

link verdiğiniz aracın dışı m pakete çevrilmiş sadece.

• quote:

quote:

arkadaşlar selam,

teşekkürler şimdiden.

bmw de sunroof,xenon tercih sebebidir ama sizin verdiğiniz araca emsal olarak şunu buldum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2012-model-320d-54.500-km-navigasyon-borusan-faturali-boyasiz-208296629/detay

fiyatı da 96,500

ilginize teşekkürler.
    gönderdiğiniz linkteki aracı görmüştüm. ancak ankarada olduğumdan istanbuldakiler benim için alternatif olamıyor ne yazık ki.
    peki iki otomobilin de muadil olduğunu düşündüğünüzde aradaki fiyat farkı normal mi sizce?
    bir de benim için sunroof pek önemli değil. xenon olsa iyi olabilirdi. tabi bir de hız sabitleyici olmasını isterdim.

• quote:

quote:

quote:

arkadaşlar selam,

teşekkürler şimdiden.

fiyatı da 96,500

ilginize teşekkürler.
    gönderdiğiniz linkteki aracı görmüştüm. ancak ankarada olduğumdan istanbuldakiler benim için alternatif olamıyor ne yazık ki.
    peki iki otomobilin de muadil olduğunu düşündüğünüzde aradaki fiyat farkı normal mi sizce?
    bir de benim için sunroof pek önemli değil. xenon olsa iyi olabilirdi. tabi bir de hız sabitleyici olmasını isterdim.

BMW satımında -yine alaturka şekilde- xenon ve sunroof önemli. Xenon'a itirazım yok, BMW'nin far sistemi çok düzgün çalışıyor ve faydalı oluyor. Benim eski aracımda (E90) vardı, şu an Volvo S60 kullanıyorum, Volvo'nun aktif xenon'ları BMW kadar aydınlatmıyor. Sunroof için ise ben senede 10-15 kez anca kullanıyorum ama aracın içini doğal şekilde havalandırması açısından faydalı. Dediğim gibi, bizim alaturka dünyamızda araç alım-satımında ilk soru sunroof var mı olduğu için, isteseniz de istemeseniz de önemli bir faktör haline gelmiş durumda.

Malum sayfa fiyatlarını -çoğu araç için- %10 iskonto etmeniz faydalı oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi echelon246 -- 6 Ekim 2015; 12:50:08 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: echelon246

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar selam,

teşekkürler şimdiden.

fiyatı da 96,500

ilginize teşekkürler.

BMW satımında -yine alaturka şekilde- xenon ve sunroof önemli. Xenon'a itirazım yok, BMW'nin far sistemi çok düzgün çalışıyor ve faydalı oluyor. Benim eski aracımda (E90) vardı, şu an Volvo S60 kullanıyorum, Volvo'nun aktif xenon'ları BMW kadar aydınlatmıyor. Sunroof için ise ben senede 10-15 kez anca kullanıyorum ama aracın içini doğal şekilde havalandırması açısından faydalı. Dediğim gibi, bizim alaturka dünyamızda araç alım-satımında ilk soru sunroof var mı olduğu için, isteseniz de istemeseniz de önemli bir faktör haline gelmiş durumda.

Malum sayfa fiyatlarını -çoğu araç için- %10 iskonto etmeniz faydalı oluyor.

haklısınız sunroof çoğu kez açmıyoruz ama özellikle kış aylarında sunroof kapalı olsa bile iç aydınlatmaya ferahlık anlamında katkısı oluyor ama bunun için ekstra para vermeye değmeyebilir. Konu ikinci el olduğunda ise yaklaşık fiyatlı iki araç arasında sunroof olan tercih sebebi oluyor. şahsen aynı ayarda iki araç arasında 4-5 bin fark olacaksa sunroof olmayanı alırım.

xenon kullanmayan biri için de bu çok önemli olmayabilir ama gerek aydınlatma performansı gerekse araca kattığı görsellik için tercih ederim.

aslında en büyük sorun donanıma verilen paradan ziyade boya değişen olayının abartılması.

• arkadaslar 2009 3.20i premium 70bin km otomatik siyah renk.. degisen boyanan parca yok.. yarın ilana 80bin tl'den koyulacak.. arac mersinde.. dhliler yararlansin istiyorum.. detaylari yarın ilanla gecerim..
  • 
Sayfa: önceki 611612613614615
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.