Şimdi Ara

BMW 3 SERİSİ E90 (592. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.713
Cevap
105
Favori
1.276.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 590591592593594
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cengiz_0707

Arkadaslar merhabalar bende 2007 model bmw 320 d otomotık vıtes aracım var dun yolda gıderken sanzıman dıslısı ısaretı yandı navıgasyon kapandı absısıgı aku ısıgı yanı kısacası butun ısıklar yandı kenara cektım stop ettım tekrardan calıstırdım sondu butun ısıklar ama belırlı bır zamandan sonra tekrardan yandı acaba sanzımanda bır problemmı var yardımcı olursanız sevınırım

Bence sorun aküde gibi düşünüyorum... Servise kontrol ettirin en güzeli...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim de E90 da başıma şan uman arızası gelmişti
    Direk ekrana dişli resmi çıkıyor
    Başka bir ışık yanmıyor
    Bayram A denk gelmişti sonrasında değişim yapıldı
    Komple şan uman değişti
    Sizinki sanırım elektriksel bir sorun voltajı ısı ve şarj ı ölçtürün

• quote:

Orijinalden alıntı: aspava17

Lux ampulleri gördüm nette ama yerine uyma bakımından sıkıntı yasatmamasi dışında bi esprisi yok . Parlaklık benimkiler le aynı. Benim ilk montajını bi aksesuarcida bulunan bir usta yaptı. Bu ledleri oraya orjinal ampulun üzerindeki plastik bir parçayı çıkararak onun üzerine yapıştırarak tutturdu ve vidaladi. Montajları ilgili hiç sorun yaşamadım. Bugün yurtdışından yeni aldigim ampulleri evimin önünde kendim kaputu açarak o ustadan gördüğün gibi montajladim. Daha önceki ampullerim 2-3 kez patladı. Onların çinde 17-18 dolara Satılanlar olduğunu bir ay kadar önce farkettim ve biraz daha kalitelisini kendim aliexpresten yine çinden aldım 44 dolara.fotolarini koyuyorum. Çok zor değil degisimi ama el becerisi gerektiriyor. İstanbuldaysaniz nasıl yaptığımı anlatabilirim ayrıntılı
     BMW 3 SERİSİ E90 BMW 3 SERİSİ E90 BMW 3 SERİSİ E90

Sizinki de halojen far.... LCI mi sizin de araç? Far valeo sanırım?

Ben özel bir servise gittim ve baktık, lastik ve davlumbazın çıkması gerekiyor montaj için, kaput açarak nasıl yapılıyor?

Sizin aldığınız ürün lux gibi aydınlatıyor doğru fakat benim çekincem patlaması, tekrar sök tak uğraşmak istemiyorum eğer işlem zorsa.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ali®

quote:

Orijinalden alıntı: aspava17

Lux ampulleri gördüm nette ama yerine uyma bakımından sıkıntı yasatmamasi dışında bi esprisi yok . Parlaklık benimkiler le aynı. Benim ilk montajını bi aksesuarcida bulunan bir usta yaptı. Bu ledleri oraya orjinal ampulun üzerindeki plastik bir parçayı çıkararak onun üzerine yapıştırarak tutturdu ve vidaladi. Montajları ilgili hiç sorun yaşamadım. Bugün yurtdışından yeni aldigim ampulleri evimin önünde kendim kaputu açarak o ustadan gördüğün gibi montajladim. Daha önceki ampullerim 2-3 kez patladı. Onların çinde 17-18 dolara Satılanlar olduğunu bir ay kadar önce farkettim ve biraz daha kalitelisini kendim aliexpresten yine çinden aldım 44 dolara.fotolarini koyuyorum. Çok zor değil degisimi ama el becerisi gerektiriyor. İstanbuldaysaniz nasıl yaptığımı anlatabilirim ayrıntılı
     BMW 3 SERİSİ E90 BMW 3 SERİSİ E90 BMW 3 SERİSİ E90

Sizinki de halojen far.... LCI mi sizin de araç? Far valeo sanırım?

Ben özel bir servise gittim ve baktık, lastik ve davlumbazın çıkması gerekiyor montaj için, kaput açarak nasıl yapılıyor?

Sizin aldığınız ürün lux gibi aydınlatıyor doğru fakat benim çekincem patlaması, tekrar sök tak uğraşmak istemiyorum eğer işlem zorsa.

Merhabalar,

Benim araçta da halojen far var. Far değişimi için biraz el becerisi yeterli. Kaputu açıyorsunuz farın arka kısmında 2 adet kapak var, bunların yanlarından gerdirme gibi teller var(kavanoz kapağı gibi) o telleri açıp far değişimi yapmak çok kolay.

• arkadaşlar selam
    ocak ayında 2011 kasım üretim 2012 çıkışlı e90 184 hp aldım
    29000 km de aldığımda tüm testlerden sıkıntısız geçti
    şuan 49000 oldu ve motordan şık şık şık sesler geliyor
    araştırdığımda sesin trigerden geldiğini öğrendim
    aldığımda da hafiften vardı ses.48000 de bakım yaptım ustama sordum kronik dedi ama sendeki erken başlamış dedi özel servis
    napmalıyım böyle kullanmaya devam ediyorum lakin
    motor bi anda yolda kitlermi tedirginim biraz
    sizlerde böyle bir problem oldu mu ve nasıl yol izlediniz
    garantisi bitti aracın?
    saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: feritbulut

arkadaşlar selam
    aldığımda da hafiften vardı ses.48000 de bakım yaptım ustama sordum kronik dedi ama sendeki erken başlamış dedi özel servis
    garantisi bitti aracın?
    saygılar

Zincir sesi ise 100 binli km lerde Değişimi Yapılıyor. Yaklaşık 2000 TL demişlerdi. Ama 48 bin epey erken gibi geldi.

• ridleyscott kullanıcısına yanıt
    evet erken tabi
    çoğu dizel motorda bu problem varmış
    acaba beklemeli miyim bu zincir kopmaz sanmam ama gevşer yerinden çıkarsa ?youtube de izledim
    motor kitleyip daha fazla masraf olur mu diye düşünüyorum
  • quote:

evet erken tabi
    çoğu dizel motorda bu problem varmış
    acaba beklemeli miyim bu zincir kopmaz sanmam ama gevşer yerinden çıkarsa ?youtube de izledim
    motor kitleyip daha fazla masraf olur mu diye düşünüyorum

Yani aracın garanti süresi bitmiştir , bence borusandan ve özel servisten fiyat alın. Hatta borusana randevu Alıp fiyattan önce aracı kontrol ettirin derim. Bu kadar kısa sürede zincir sorunu normal değil. Belki garanti kapsamında bile işlem yapabilirler zira araç çok yeni.

Aynı üretim model araç kullanıyorum henüz rahatsız edici ses almadım ama bir arkadaşım zincir sesine benzer hafif bir ses için servise gitmişti ve ücretsiz halletmişlerdi. Belki o şekilde basit birşey de olabilir.

• ridleyscott kullanıcısına yanıt
    insallah oyledir benimkide
    illa bi parcayi eksik yapcak bmw
    bakalim borusan servise gidecegim ay basinda
    bilgilendirme yapacagim
    tesekkur ederim

• Ali® kullanıcısına yanıt
    Evet farlar valeo
    Normalde en rahat lastik ve davlumbaz sökülerek değişebiliyor. Ben de YouTube da bir Sürü video izledim hep davlumbaz dan değiştiriyorlar.
    Ama LED'leri taktırdığım yerdeki usta kaputu açtı. Hava filtresinin iki vidasını söktü ( o kadar faydası olmuyor ama ;) kısa ince bir düz tornavida ile iki vida söktü ampulü çıkardı plastik bir Parça var onu ayırdı ampulden ve bu LED'leri Japon la ona sabitledi ve aynı yerden montajı bitirdi.
    Ben de evin önünde onun yaptıklarını yaparak 15-20 dk da ikisinide değiştirdim.
    Şunu söyliyeyim orjinal ampulleri tutan o plastik Parça bir daha eski ampulünüzü tutmaz yani sarıya dönmek isterseniz ya onu da yapıştırmanız gerek Yada o plastik parçadan bulmak gerek . Tek sayılır mı bilmem.
    Birde LED'lerin girişleri orjinaline uymuyor. Uyacak jakları eskileri kesip bantladı. Bu bantlama işini ben yapmak zorunda kalmadığımdan daha kolay oldu tabi işim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aspava17 -- 22 Haziran 2015; 22:11:30 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Zaman zinciri sanırım adı
    YouTube da videolar var.
    Kronik bi sorun
    2010 95binde benimki henüz ses yok ama her an olabilir diye düşünüyorum. Psikolojik olarak hazırım
    2500-3000 gibi bir maliyeti var sanırım dışarıda . Borusuna bir baktırın garantisi bitmiş olsa da değişme ihtimali bence de var . Biraz üstelerinin hatta bir tanıdık bulursanız daha net sonuç alırsınız belki
    Ihmal etmeyin yoksa motor gider diye okudum sağda solda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aspava17 -- 22 Haziran 2015; 22:04:43 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • @aspava17 evet sabah baktım kaputun içinden değiştirme ihtimalimiz varmış. peki son aldığınız led için link ve değiştirdiğiniz servisin ismini verebilir misiniz? özelden soracaktım ama insanlar da faydalansın diye buradan soruyorum. bende istanbul'da yaşıyorum..

@feritbulut benim bildiğim o zincir ya yılı dolunca (4-5 yıl) yada 120-150 bin km civarında değiştirilir, işçiliği malzemesinden fazla tutar, o yüzden biraz pahalı bir iş.... Borusan'a uğramakta fayda var, belki iyi niyetten kurtarır indirim alırsınız veya bedavaya getirirsiniz. bu şekilde aracı çok kullanmayın derim, motoru dağıtma ihtimali olabilir diye düşünüyorum.
  • aspava17 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
    borusan da tanıdık yok ama şansımı deneyeceğim
  • Ali® kullanıcısına yanıt
    Ben Bahçelievler'de Erad Tuning diye bi aksesuarcida yaptırdım ilk.ampulleri de ordan aldım 50-60 gibi bi işçilik aldı. Netten artırsan telefonu adresi çıkıyor. Montaj için fiyat al önce istersen.

Aldığım ürün bu

2015 New arrival 40W 1250LM Car LED Angel Eyes Headlights E90 E91 Pre-LCI 40W For bmw
    http://www.aliexpress.com/item/2013-New-arrival-40W-1250LM-Car-LED-Angel-Eyes-Headlights-E90-E91-Pre-LCI-40W-For/1501190705.html
    (from AliExpress Android)

• quote:

arkadaşlar selam
    garantisi bitti aracın?
    saygılar

öncelikle geçmiş olsun. Ustanıza saygım var ama sadece ses dinleyerek zincirden demek bana mantıklı gelmedi. Bizim araçlarda e36 kasalardan itibaren otomatik subap ayarı mekanizması mevcut ve bunu motordaki yağ basıncı ile sağlıyor. Yani kullandığımız yağ özelliğini kaybettiğinde ortaya çıkan göstergelerden biri subapların şıkırdamısıdır. Zincirle ilgili bir sorun olduğunda subapların sentesi (zamanlaması) kaydığı için çekiş kaybı egzostdan farklı duman atma gibi belirtiler oluşur, bu soru acilen giderilmezse pistonun en üstte olduğu noktada subaplar kapalı olması gerekirken açık kaldığı için piston subaplara vurur ve tabiri caizse motoru kucağımıza alırız.

Demem o ki ilk önce motor yağınızı değiştirin, belki de yeni değiştirmş olabilirsiniz ama piyasada sahte yağ çok fazla olduğundan güvenilir bir yağcıdan yağ alıp tekrar değiştirin ve 5w-30 mobil esp yağ koyun aracınıza. esp önemli. bazı özel servisler sıradan 0w-30 veya 5w-30 koyup geçiyor ama esp özelliği olması önemli. aynı zamanda kullanılan yağın BMW LL-04 standardını karşılaması gerek, bu açıdan bakınca mobil 5w-30 esp doğru yağ olacaktır. İstanbul veya izmite yakınsanız ve profesyonel yardım almak isterseniz özel servise yönlendirebilirim.

• Arkadaslar uc ay kadar once 2008 model 90 binde e92 aldim hic bi hasar kaydi en ufak bi boya dahi yoktu arac dynamoda 234 bg veriyodu ve ilk aldigimda hic bi sikinti yoktu cok da memnundum performansindan dun kontagi taktigimda sirayla bes tane isik yandi motoru calistirdigimda bi sure sondukten sonra tekrar ayni sey oldu seyir halindeyken saga cektim motordan yanik kokusu geliyodu ve cok hafif duman vardi suyunu yagini yeni degistirmistim ve henuz onbes dakka kullanmama ramen motor yaniyodu elimi degdiremiyodum kaputa servise gittim arac bilgisayara baglanip hatalar silindi fakat simdi dortbinbesyuz devirden sonra gaz kesiyo bazen bana sorun beyinde gibi geldi servise gore beyinde bi sorun yok diyolar fakat hevesim kursagimda kaldi moraller cok kotu bi teshis de koyamadilar simdilik sorun yok ama bazen gaz kesiyo motor yine cok sicak ama koku duman yok sizce napmaliyim satmak da istemiyorum sizce satmali miyim tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: Anil.Zenginn

Arkadaslar uc ay kadar once 2008 model 90 binde e92 aldim hic bi hasar kaydi en ufak bi boya dahi yoktu arac dynamoda 234 bg veriyodu ve ilk aldigimda hic bi sikinti yoktu cok da memnundum performansindan dun kontagi taktigimda sirayla bes tane isik yandi motoru calistirdigimda bi sure sondukten sonra tekrar ayni sey oldu seyir halindeyken saga cektim motordan yanik kokusu geliyodu ve cok hafif duman vardi suyunu yagini yeni degistirmistim ve henuz onbes dakka kullanmama ramen motor yaniyodu elimi degdiremiyodum kaputa servise gittim arac bilgisayara baglanip hatalar silindi fakat simdi dortbinbesyuz devirden sonra gaz kesiyo bazen bana sorun beyinde gibi geldi servise gore beyinde bi sorun yok diyolar fakat hevesim kursagimda kaldi moraller cok kotu bi teshis de koyamadilar simdilik sorun yok ama bazen gaz kesiyo motor yine cok sicak ama koku duman yok sizce napmaliyim satmak da istemiyorum sizce satmali miyim tesekkurler

hocam soruna teşhis bile konulmamışken sevdiğiniz aracı neden satasınız ki. tabii ki satmayın. ama bahsettiğiniz kadar bilgiyle teşhis koymak zor iyi bir ustaya gösterin bazen bilgisayara bağlayınca tüm sorunları göstermeyebilir. Motor sıcak demişsiniz madem sıcak hararet kaç gösteriyor bilgisayarda.

• Çinden ledli sis farı amullerim (H-8) geldi ve angel ledlerim yine H-8 geldi.

sisler arıza lambası yaktı ama bu şekilde kullanıyorum sırf sis farı yakan şahincileri kör etmek için bile değer.

bunlar sis ampullerim

BMW 3 SERİSİ E90 BMW 3 SERİSİ E90 BMW 3 SERİSİ E90 BMW 3 SERİSİ E90 BMW 3 SERİSİ E90

bu da araç üzerindeki görünüm

BMW 3 SERİSİ E90

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helpgod -- 24 Haziran 2015; 4:14:16 >

• Çinden gelen angel halka ledlerim şöyle görünüyor. Klasik E90 ların hepsinde olduğu gibi dış halkalar zayıf yanıyor ama olsun daha önce denediklerimden daha iyi. Şüphesizdaha iyileri var Lux ve mtec gibi ama 200 dolar vermek istemedim açıkçası.

BMW 3 SERİSİ E90 BMW 3 SERİSİ E90 BMW 3 SERİSİ E90 BMW 3 SERİSİ E90

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helpgod -- 24 Haziran 2015; 4:14:37 >

• Görüntüsü çok güzel olmuş. Led le bu kadar ışık çok fazla xenon gibi :)
    Keşke arıza ışığı da yakmasaydı.
    Bende xenon far olsa bende alırdım ;)

• 
Sayfa: önceki 590591592593594
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.