Şimdi Ara

Inno3D'nin GeForce GTX 580 modeli gün ışığına çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
3.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yaklaşan GeForce GTX 580 lansmanı öncesinde üreticilerin yeni modelleri gün ışığına çıkmaya başladı. Sadece Nvidia tabanlı ekran kartları hazırlayan üreticilerden birisi olan Inno3D, GeForce GTX 580 tabanlı ekran kartı görünen ilk isim oldu. Nvidia'nın referans tasarımını baz alan yeni model, 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan GF110 kodlu grafik yongasından güç alıyor.

Tasarımı gibi teknik özellikleri de Nvidia'nın referans modelini baz alan ekran kartı, 384-bit bellek veri yolu desteğine, 1536MB GDDR5 bellek kapasitesine ve 512x CUDA çekirdeğine (paralel işlem birimi) sahip. Standart saat hızlarında çalışan kartın grafik işlem birimi 772MHz'de, bellekleri ise 4008MHz'de görev yapıyor. Çalışmak için ek güç girişine ihtiyaç duyan Inno3D GeFoce GTX 580, bir adet 8pin ve bir adet 6pin PCIe güç girişine sahip. Çoklu ekran kartı kurulumları için SLI, çoklu monitör konfigürasyonları içinse 3DVision Surround teknolojilerine destek sunan kartın 8 Kasım'da lanse edilmesi beklenirken, fiyatı hakkındaysa şu an için net bir bilgi bulunmuyor.

• nvidia bu sefer hızlı davrandı
  • 512cuda çekirdeğini geçtik.. nvidia tdp anlamında iyileştirme yapsa bile yeter.. p/w oranının bile iyi olması yeter bana göre.. çünkü nvidianın daha gelişmiş bir gpu üretebilmesinin önündeki en büyük engel tdp engeli.. fermi mimarisi zaten çok yeniydi güncellemeler elbette gelecekti.. Bu da ilki oldu sanırım.. bunu atinin soba gibi ısınan 2x serisi kartlarıında ki döneme benzetiyorum.. zamanla çok daha iyi olacaktır.. birden herşeyi istemek cehalettir..
  • Elektrik sobasına eşdeğer güç tüketen kartlara bi yenisi daha ekleniyor :D
  • 480 ciler gözünüz aydın sistem değiştirme zamanı geliyor :D bu sefer nvidia işi sağlama almak isityor birde şu tdp dğerleri düşürse iyi olucak çok fena yakıyor görende zanneder v 18 motor var ama amd karşı iyi bir kozu var nvidia bu sefer iyi çalışmış dersine :)))
  • Haberde net bir fiyat bilgisinin bulunmadığı bildirilmiş ancak 2. resimde 499€ gibi bir fiyat görülüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nassair

Elektrik sobasına eşdeğer güç tüketen kartlara bi yenisi daha ekleniyor :D

çekeceği ekstradan 40 50 watt seni fakirlestiriyorsa bu karti zaten almamalısın

karta gelirsek bu kart yalan bence

cok az iyilestirme olacak gibime geliyor oyunlarda
  • inno 3d'nin gtx 460 ıda çokk uygun fiyatlı....kalitesi nasıldır acaba ?
  • yeni seriler çok hızlı çıkıyor artık kesin amd ve nvidiada köstebek var iki tarafta karşıdakinin ne yaptığını öğrenip ona göre hamle yapıyor
  • nvidia budefa birazdaha kararlı ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hartim

inno 3d'nin gtx 460 ıda çokk uygun fiyatlı....kalitesi nasıldır acaba ?

İyi iyi, kafanı yorma sen.

Vay canına, Inno hâlâ üst seviye kartlar üretiyor demek. Artık GTX580 için 8 Kasım kesin gibi bir şey. Neyse görelim bakalım neler getirecek bu yeni gpu'lar... 40nm iki firma da son kozlarını oyunuyor. Şuan kullandığım kartın 40nm olması ve de 40nm'de en çok iş yapan kartlardan biri olması (GTX460) sebebiyle 28nm'de sağlam kartlar çıkmadan yeni bir kart düşünmüyorum. Kaldı ki o da ancak 2012 gelecek gibi. O zamana kadar da GTX460 her türlü götürür 19" monitörü...

• çekirdek hızı az değil mi?
  • GTX 480 de mimariyi yaptı şimdi güncelleyip satıyor gecikme fln olmaz ilk seferdeki gibi
  • biraz pahalı değil mi?
    bu kart bize 499€+kdv=1500 tl gelir.512 bitlik kendini aşmış bir kart beklerken kötü oldu bu. Amd 6800 serisi gibi olacak fazla bir geliştirme yok ""Cayman bunu yer""
  • herşey 6970în performansına bağlı artık. gtx580in gtx480 + %15/20 olacagını biliyoruz
    buda 6970in 5870'ten en az %40hızlı olması gerektiğini gösteriyor gtx580i yakalyabilmesi icin.
    AMD 40nm'de böyle bir sıçrama yaparsa gerçekten alkışı hakeder
  • güç tüketimini düşürse yeter daha doğru düzgün oyun yok zaten piyasada
    28nmde kart çok daha güzel olucak gibi hemen çıksa da alsak
  • gf100 ün 32rop u açılmış ve gpu üzerindeki baskı değiştirilmiş halitdp anlamında iyileştirme varsa gf100 a4 revizyonda olabilir tabi
  • Tahminim doğru çıktı gpu GF110 A1 revizyon yongasını kullanıyor, GF100 A3 revizyondan farklı olarak iyileştirmeler içeriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 4 Kasım 2010; 18:13:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MxFxOx

biraz pahalı değil mi?
    bu kart bize 499€+kdv=1500 tl gelir.

Yok böyle bir matematik.

quote:

Orijinalden alıntı: cestvrai

herşey 6970în performansına bağlı artık. gtx580in gtx480 + %15/20 olacagını biliyoruz
    buda 6970in 5870'ten en az %40hızlı olması gerektiğini gösteriyor gtx580i yakalyabilmesi icin.

Şahsen AMD'den beklentim daha büyük. Çünkü gpu alanını daraltarak performansı mümkün olduğunca aynı seviyede tutabildiğini gösterdi HD6800'lerle. Şuan AMD'nin en güçlü gpu'su Cypress. Bu gpu'nun zar alanı 334mm2 (kimi kaynaklarca biraz daha büyük). Yani mimaride hiçbir yeniliğe gitmeden, Barts gpu'sunda yaptığı işlemleri yaparak ve daha fazla zar alanı kullanarak bile %50 oranında performansı artırması beklenebilir. Mesela 500mm2 civarı bir zar alanına sahip Barts gpu'su düşünün...

Şahsen Cypress'a %40 fark atması beni pek tatmin etmez. Çünkü bu sefer AMD'nin büyük gpu'ya yöneleceği bir gerçek. O halde zaten küçük olan gpu'sunu büyüterek bile bunu yapabilecekse,%40'tan daha fazlasını vermesi gerekir. Açıkcası ben Cypress'a ortalama %60 civarı fark atıp, tessellation performansının da GTX460 düzeyine çıkarılmasını bekliyorum (gf100 biraz daha yüksek tessellation performansı gösterebilir).

quote:

Orijinalden alıntı: MoNZaREs

Tahminim doğru çıktı gpu GF110 A1 revizyon yongasını kullanıyor, GF100 A3 revizyondan farklı olarak iyileştirmeler içeriyor.

Bu zaten kaçınılmaz bir durumdu. 3. revizyon ile piyasaya sunulabilen bir gpu'yu daha fazla kurcalamak firmaya pek bir getiri sağlamayacaktır. Kaldı ki GF110 ismi, gpu'nun farklı bir tasarıma sahip olduğunu gösteriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: cestvrai

herşey 6970în performansına bağlı artık. gtx580in gtx480 + %15/20 olacagını biliyoruz

En büyük temennimiz hatta AMD 3 5 puan iyisini yapar inşallah. Yalnız tren kaçmak üzere sanki ve en kritik 3 4 ay diyebiliriz. Son çeyrek ve ilk çeyreğin de başları satışlardan pay almak için çok önemli bir dönem ve 6900 vs vs vs derken 8 kasımda 580 ve arkasında 570 ve 560 serileri pazarı doyuracaktır.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.