- x
Yeni Focus hakkında yorum
35 Cevap2377 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

5858 Mesaj
4 Kasım 2010; 11:49:27 

Fuar başlayalı 4-5 gün oldu, yeni Focus'un 1-2 resmi dışında ciddi bir yorum gelmedi.

Aracı Fuarda canlı olarak görenlerden Sedan ve HB' hakkında ayrı ayrı yorum ve değerlendirmelerini alaiblir miyiz?

Araç resimlerdekine göre canlı olarak daha mı güzel yoksa daha mı çirkin geldi? Sedanı mı güzel HB'si mi?

1380 Mesaj
4 Kasım 2010; 11:52:46 

bu yazıyı görunce bi anda düşündüm ve 60 bin kişinin balık istifi oldugu o ilk gun cuma günü gittigime bir kez daha üzüldüm.

yahu ben fuarda 6 saat geçirdim ve fordun yeni focusuna bakmadım arkadas. ne dıştan ne içine oturup bakmadım. cunku bakamadım öle kalabalıktı ki bi kaç modeli zorla inceleyip kendini standdan dışarı atıyosun..

rezillik arkadas ya yeni focusa binemedim ve bunu şimdi farkettim

2301 Mesaj
4 Kasım 2010; 11:54:39 

fiyatlar opsıyon fıyatları bellı olsun yorumlar gelır sımdı erken yorum ıcın ama goruntu olarak guzel

3683 Mesaj
4 Kasım 2010; 11:56:28 

zaten binemezdiniz. Çünkü merakı artırmak amacıyla etrafı çevrili yüksek platformda ve erişilmez idi. Kapıları bile kapalı idi de zar zor açtırıldı. Birkaç kişi bariyeri geçip içine girdiğinide iddia ediyor.
HB zaten yoktu sadece sedan vardı. Kapısı açıkken içinden touchscreen li SONY olduğunu gördük.

Ben burnunu pek beğenmedim açıkçası. Alınırsa koyu renk alınmalı ki o koca yarıklar biraz silinsin diye düşünüyorum..

1380 Mesaj
4 Kasım 2010; 12:00:38 

valla sedan halini bile hatırlamıyorum , ya cidden unuttum, ya da o karmaşada goremedim bilemiyorum. ama cok saçma bişey bu yaptıkları. c segmenti bi aracı bile böle ulasılmaza getirmeleri.. tamam daha cıkmamıs olabilir ama içi dışı belli arabanın konsept bi hali de yok. neyse cok bişi kaçırmamışım sevindim..

2338 Mesaj
4 Kasım 2010; 12:02:14 

Resimlerden gördüğüm kadar ile.Güncel kasa yenisinden kat kat güzel.

822 Mesaj
4 Kasım 2010; 12:11:18 

ford yıllardır aynı şryi yapıyo. önce bi mondeo çıkıyo sonra yeni mondeo çıkınca eskisi focus oluyor. fuarda gördüğüm focus sedanın arkasında yeni focus yazmasa mondeo sanırdım kasa hatları inanılmaz benzer. içini zar zor gördüm bide fotosunu çektim ama çektiğim fotoları buraya koyacak vaktim yok.

ancak araç asla ben burdayım demiyor sıradan bi araç gibi. ford standında herkesin dikkatini yeni c ve s max çekti. focus çok arka planda kaldı.

118 Mesaj
4 Kasım 2010; 12:16:03 

bende kalabalık olduğundan inceleyemedim.

ne zaman başlıyacakmış satışı bilgisi olan var mı?

hem sedan hem HB aynı anda gelir mi Türkiyeye?

fiyatlarda minimum yüzde beş bir artış olur piyasa onu gerektiriyor çünkü.

3683 Mesaj
4 Kasım 2010; 13:12:25 

quote:

Orijinalden alıntı: shakan77

bende kalabalık olduğundan inceleyemedim.

ne zaman başlıyacakmış satışı bilgisi olan var mı?

hem sedan hem HB aynı anda gelir mi Türkiyeye?

fiyatlarda minimum yüzde beş bir artış olur piyasa onu gerektiriyor çünkü.

nissanda gelecek türkiyeye...6 ay var ve 6 ay türkiye için çok uzun bir süre. Kriz mi olur devlet vergi indirimi yapar zammı mı yapar belli değil.

Her şey aynı giderse bu artan talep nedeniyle 5 değil 10 da zam gelebilir..

2225 Mesaj
4 Kasım 2010; 13:35:26 

focus standında görevli ile aramda geçen konuşma direk aktarıyorum

-merhaba

-merhaba

-yetkilimisiniz

-evet

-ne kadar aptalca bişey yaptığınızın farkındamısınız....

-adam şok

-niye diye sordu

- dedim ben cebime paramı koydum kalktığım taaa adanadan geldim(buraya kadar yalan tabiki) c sınıfı bir araç alıcam yeni focusu incelemeye geldim ama araca ne dokuna biliyorum, ne inceleye biliyorum zahmet etmişsiniz hiç getirmeseydiniz

görevli- bu araçtan bitane var bunun maliyeti 1 000 000 dolar dedi millet dokunacak çizecek bu maliyete giremeyiz dedi

ben- paristekiler neydi dedim peki?

görevli kekelemeye başladı yok şöyle yok böyle,

dedim amarikada aylardır bir sürü araç var incelenen ya onlar?

sonunda pes etti ancak bukadar yapabildik dedi

dostlar durum bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bay KospiR -- 4 Kasım 2010; 13:44:53 >

.

1380 Mesaj
4 Kasım 2010; 14:17:17 

araçtan 1 tane var degeri bilmem ne kadar öle mi :) yahu bu fuarlara ne tip insanlar koyuyolar anlamadım ki . mankenler zaten ayrı tatana sır filgi çeksin diye koyuldukları kesin de..

bende bi mankenle aramda gecen dialogu söleyim

insigniyanın yanında 100 km de 4.9 gibi bi rakam gordum emisyon degeri falan yazıyodu , insignia da hibrit araç oldugunu bilmiyodum sorayım dedim

bu araç hibrit mi ?

ney kibrit mi ?

hibrit hibrit..

o ne bilmiyorum ki:S

elektirikli mi bu araç ?

ha evet elektirikli :)

belli oranda elektrik motoru barındıran araçlara hibrit denir , kolay gelsin..

dedim ve gittim. aracı incelemedim bile insignianın ne oldugunu biliyorum sonucta sadece hibritmi diye merak etmiştim ama ogrenmesi böle zor oldu. ne kibritmi :))

5858 Mesaj
4 Kasım 2010; 14:46:03 

Anlaşılan Yeni Focus'a kimseyi yaklaştırmamışlar . Neyse gelmesini bekliyecez artık bu 1.000.000 dolarlık Focus'ların...

808 Mesaj
4 Kasım 2010; 19:25:39 

Bu arada ford sitesinde güncel focus için YENİ focus yerine sadece focus yazılmış.hazırlıklar başlamış yani.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

5422 Mesaj
4 Kasım 2010; 20:32:14 

Fuarda yeni Focusu gördüm. Platform etrafında dönüp duruyordu açıkçası hiçte çekici bir güzelliği yoktu. Çok merak ederek gittim ama güzel bir hayal kırıklığıydı. Mavi Bir Focus HB duruyordu ayrıca rengi çok hoşuma gitti etrafında baya bir döndüm

Opel Astra H 1.3 cdti / 2013 Skoda Fabia 1.2/ Sony Alpha A57 / HP DV6 1235 et/Lenovo U310 / İpad Mini Retina wifi 32GB / İPhone 4 16 GB / Nokia Lumia 520 / ASUS MS238H 23" LED/ İbanez GRG 170dx / Philips - LivingColor/

822 Mesaj
4 Kasım 2010; 20:56:02 

YER AUTOSHOW 2010

BEN: BU PASSAT YENİ KASA AMA TAMAMEN DEĞİŞTİMİ YOKSA MAKYAJLANDIMI??

GÖREVLİ(SATIŞ TEMSİLCİSİ MANKEN DEĞİL) : BU YENİ KASA AMA MAKYAJIDA VAR

BEN: TEŞEKKÜR EDERİM

38 Mesaj
4 Kasım 2010; 22:14:25 

fuara en çok yeni focusu merak ederek gittim ama hayal kırıklığına uğradım,arabaya önden bakınca resmen facia.hiç sevmediğim citroen'in yeni c4 ü çok hoşuma gitti.

1467 Mesaj
4 Kasım 2010; 22:25:43 

Ecoboost gibi "devrim" diye sundukları bir motorda neden downsizing uygulamadılar, bilen var mı? Yani 1.4 ( veya 1.2 ) Ecoboost'un 1.6'dan daha az tüketeceği açık değil mi? Benim açımdan dağ fare doğurmuştur. 1.6 ecoboost'lar sadece performans sunuyor, ekonomi değil.

GolfVII 1.2 TSİ Comfortline DSG Gece Mavisi

5858 Mesaj
5 Kasım 2010; 11:19:34 

Bu yeni Focus'da 1.6 TDCI + powershift seçeneği olacak mı? Bu konuda bilgisi olan var mı acaba?

3683 Mesaj
5 Kasım 2010; 12:35:35 

quote:

Orijinalden alıntı: terapist70

Ecoboost gibi "devrim" diye sundukları bir motorda neden downsizing uygulamadılar, bilen var mı? Yani 1.4 ( veya 1.2 ) Ecoboost'un 1.6'dan daha az tüketeceği açık değil mi? Benim açımdan dağ fare doğurmuştur. 1.6 ecoboost'lar sadece performans sunuyor, ekonomi değil.

2011 sonu 1.0T ecoboost geliyor. O zaman da downsizingi abarttı denecek sanırım.

1467 Mesaj
5 Kasım 2010; 22:54:47 

quote:

Orijinalden alıntı: x-rayted

2011 sonu 1.0T ecoboost geliyor. O zaman da downsizingi abarttı denecek sanırım.

Bir kaynak var mı? 2011 sonunda 1.0T gelecekse şimdi çıkan ve en az 5 yıl gidecek olan bir kasada neden kullanılmaz? ( 1.6 ecoboost bu haliyle TSİ'lere nasıl rakip olacak? 1.6 yaparsınız ama daha üst segmenlere koyarsınız, bu motorun ekonomikliği nerede?)..Bu konuda VW'ye saygı duyar oldum. En azından elindekini saklamıyor, 1.4 yapıyor piyasaya sürüyor, 1.2 yapıyor sürüyor..Malesef onda da arada tampon görevi gören Doğuş var..

GolfVII 1.2 TSİ Comfortline DSG Gece Mavisi

523 Mesaj
6 Kasım 2010; 6:02:12 

Türkiyeye gelişinin haziran olduğunu söyledi bana.

-Fuara hatchback veya st modellerinin gelmemesi + yeni focusu inceleyememek benim için gerçekten bir hayal kırıklığıydı.Standda yazan "beklemek hiç bu kadar güzel olmamıştı" yazısı da niyetlerini açıkca ortaya seriyor.Ama gördüğüm ve en çok rahatsız eden şey el freninin konumuydu.Umarım o aracın fren teli boştadır Direksiyon ve göstergeler hakkında bilgi alabilmek için Grand C-max i inceledim ve beğendim.Konsolun pek alakası yoktu...

-Her fuar sonrası mutlaka mankenler hakkında geyikler dönüyor.Ama kabullenmek lazım onların doğasında yok böyle birşey.Sana ekstra bir bilgi veremez.Sadece görselliktir onun amacı.Sırf bu geyiklere sebep soru sormaya çalışan insanlar var.Hatta bazen hatun kişiye kendini göstermek için Korkuyorum otomobil firmaları bu yakınmalara cevap olarak mankenler yerine sanayiden eleman koyacaklar diye

-Yetkili,bilgi sahibi olan temsilciler ise at yalanı ....im inanı ! modundalar Ecoboost un fiyat farkını sorduğumda da dizelle aynı yakacağı için dizellerle aynı fiyatlarda olacağını söylediler.hee dedim geçtim

3683 Mesaj
6 Kasım 2010; 9:57:16 

quote:

Orijinalden alıntı: terapist70

Bir kaynak var mı? 2011 sonunda 1.0T gelecekse şimdi çıkan ve en az 5 yıl gidecek olan bir kasada neden kullanılmaz? ( 1.6 ecoboost bu haliyle TSİ'lere nasıl rakip olacak? 1.6 yaparsınız ama daha üst segmenlere koyarsınız, bu motorun ekonomikliği nerede?)..Bu konuda VW'ye saygı duyar oldum. En azından elindekini saklamıyor, 1.4 yapıyor piyasaya sürüyor, 1.2 yapıyor sürüyor..Malesef onda da arada tampon görevi gören Doğuş var..

ahan da size kaynak..Ne kadr doğrudur bilemem.

http://www.carmagazine....oBoost-2011-spy-photos/

3478 Mesaj
6 Kasım 2010; 10:50:12 

Fuarda yerini alan tek yeni Focus bu. Gösteririm ama elletmem mantığı içinedeki Ford'a sevgilerimi sunuyorum!

0

0

0

0

Astra Classic 3 Comfort Paket (Siyah)

7912 Mesaj
6 Kasım 2010; 11:04:06 

koyu renk iyi gider gibi bu focusa

Ford Connect 1.8 tdci Glx+Plus Pack & Opel Insignia 1.6Turbo SIDI Cosmo+Active Select

5858 Mesaj
8 Kasım 2010; 1:09:28 

Yeni Focus'la şu anki mevcut kasa 2011 sonuba kadar paralel satılacakmış. Mevcut kasa 1.6TDCI Titanium Sedan'ın fiyatı ne kadara düşer sizce (Şu an 46.500 civarı). Gerçi Ford'un fiyat politikası VW'yi aratmaya başladı. Bunlar mevcut kasanın fiyatına dokunmadan yenisini 53-54'ten satabilirler .

Guest
8 Kasım 2010; 9:13:17 

iyi de kaç kişi var arabanın ön aksamını elleyecek kurcalayacak

5817 Mesaj
8 Kasım 2010; 9:30:24 

Hiç mi hiç olmamış tip olarak. Sürüş dinamiklerini bilmem de tipi ucuz kuzakdoğu arabalarına benzemiş. Mevcut halini biraz daha makyajlayabilirlerdi. ama yine de adı Focus olduğu için satar.

2942 Mesaj
8 Kasım 2010; 9:41:58 

Bende dün gittim ve inceledim biraz far yapısı fluence ı andırdı bana sanki.Hb modelini çok merak ediyordum ama ne yazıkki getirmemişler fuara..Cmax i çok beğendim ama , fiyatları el yakıyor..

2011 C3 HDi

1048 Mesaj
8 Kasım 2010; 11:53:09 

Bence gayet güzel neyini beğenemdiniz anlamadım. Her yenilenen araba ilk başlarda böyle oluyor, daha sonra yollarda gördükten sonra beğeniyoruz. Görüceksiniz yeni focus ta çok tutulucak.

3158 Mesaj
8 Kasım 2010; 15:48:55 

Direk üretim hatası 5 kuruş para vermem güncel kasa alırım. O el freni ise tam bi rezillik civic e özenmişler ama kat kat beter

DH FACEBOOK POLO 6R CLUP

5277 Mesaj
8 Kasım 2010; 16:51:39 

quote:

Orijinalden alıntı: Rallyman61

Direk üretim hatası 5 kuruş para vermem güncel kasa alırım. O el freni ise tam bi rezillik civic e özenmişler ama kat kat beter

nolur al arkandan ağlar sonra yeni focus

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Kasım 2010; 16:57:20 

ön tampondaki üçgenler hoşuma gıtmedı
gene koç holdıngın calısanlarınına altında filo olrak görecegımız için bi çekiciigi kalmıyor bu arabanın,isterse aşmış tasarım olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi watkseburt -- 8 Kasım 2010; 18:28:43 >

2208 Mesaj
8 Kasım 2010; 18:24:35 

Eski Focus Havasını Kaybetmiş Bana Göre.

3158 Mesaj
8 Kasım 2010; 20:32:00 

quote:

Orijinalden alıntı: maestro_34

nolur al arkandan ağlar sonra yeni focus

Rahatsızmısın olm sen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rallyman61 -- 9 Kasım 2010; 11:37:32 >

DH FACEBOOK POLO 6R CLUP

326 Mesaj
9 Kasım 2010; 2:16:12 

şahsi fikrim 2 3 yıl sonra makyajlanınca daha güzel olucağı yönünde

2001 MkIII Ford Mondeo Ghia 2.0

8614 Mesaj
9 Kasım 2010; 2:56:10 

Burun yapısını çok beğendiğimi söyleyemem ama genel itibarı ile hoş bir araç olmuş bence.
Arkadan ve yandan görünümde bana göre iyi. İç mekan görebildiğimiz kadarıyla iyi.
Şu saatten sonra Focus'un başarısını belirleyecek olan fiyat stratejisidir.
0

0

0

0

0

0

Core2Duo E6850@3600mhz //Big Water 735//Abit IN9 32XMAX Wifi //Sapphire 4770//2*2GB Crucial Ballistic Tracer//2*500 Gb Seagate RAID0//HP W2207//Ev Yapımı Feel! Tıkla //LG Dvd-rw//Philips cd-rw//Lc POWER 550Watt//HP 1315 All in one//Creative Megaworks THX550 5+1//Creative Audigy2ZS
//Logitech Momo Racing Force
//
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

1.203