Çin malı, Chery, Fiyat ve Performans...
131 Cevap14064 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
2 Aralık 2010; 23:14:20 

CHERY
=
0

997 Mesaj
8 Aralık 2010; 12:20:41 

quote:

Orijinalden alıntı: Imnobody

CHERY
=
0

Evet doğru tespit, o nedenle bi 8-10 bin tl verirseniz bana Chery almayı tamamen aklımdan çıkarıp sizin bindiğiniz tarzda bir araç almak isterim. Forumdanki cezanız bitip bu mesajı okursanız hesap numaramı vereyim de havaleyi yapın olmazmı. Yılbaşından önce sayenizde yürüyen tabut almaktan kurtulup bi alman kökenli araç alırım, sonra burdaki maddi ölçüleri çok da geniş olmayan insanlarla dalga geçerim. Hadi bakalım, ya parayı gönderiniz yada yapıcı olunuz.

61 Mesaj
8 Aralık 2010; 12:36:55 

Bu tip oksijen tüketicileri her zaman aramızda olacaktır. Onları önemseyerek hareket edecek olursak vay halimize.çççççççç

Bu aracların kullanıcılarına da inanıp inanmamak size kalmış......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zilog -- 8 Aralık 2010; 12:38:41 >

Guest
8 Aralık 2010; 12:54:44 

iç aksamın rengi ne oluyor tam olarak ? ne kahverengisi bu acaba ?

2 Mesaj
8 Aralık 2010; 17:08:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Imnobody

CHERY
=
0

61 Mesaj
10 Aralık 2010; 21:43:22 

quote:

Orijinalden alıntı: güllaççı

iç aksamın rengi ne oluyor tam olarak ? ne kahverengisi bu acaba ?

Gördüğünün ne olduğunu algılayamayanlar lütfen seyretmesinler !!!!!!!!!!

Youtube tekrar yasaklanmadan chery'nin bu videosunu izlemenizi tavsiye ederim. Adamların çindeki fabrikası, üretim hattı ve 3 modelinin tanıtımı var 10 dk sürüyor ama değer. Boşa geçmiş sayılmaz. Sonuçta 1 milyoncudan araba almadığımızın resmi kanıtı. Rus dergisinden alıntı değil. CHERY'nin resmi videosu..... İyi seyirler.....

http://www.youtube.com/watch?v=mGALA2EQ6VY

unutmadan rusya da özel hazırlanmış pistte CHERY A3 yada ceilo performansını da beğeneceğinizi umuyorum.....

http://www.youtube.com/watch?v=JNyJShLvLWY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zilog -- 10 Aralık 2010; 21:53:28 >

997 Mesaj
16 Aralık 2010; 0:37:18 

quote:

Orijinalden alıntı: zilog

Gördüğünün ne olduğunu algılayamayanlar lütfen seyretmesinler !!!!!!!!!!

Youtube tekrar yasaklanmadan chery'nin bu videosunu izlemenizi tavsiye ederim. Adamların çindeki fabrikası, üretim hattı ve 3 modelinin tanıtımı var 10 dk sürüyor ama değer. Boşa geçmiş sayılmaz. Sonuçta 1 milyoncudan araba almadığımızın resmi kanıtı. Rus dergisinden alıntı değil. CHERY'nin resmi videosu..... İyi seyirler.....

http://www.youtube.com/watch?v=mGALA2EQ6VY

unutmadan rusya da özel hazırlanmış pistte CHERY A3 yada ceilo performansını da beğeneceğinizi umuyorum.....

http://www.youtube.com/watch?v=JNyJShLvLWY

Emeğinize sağlık.
Çok güzel bir paylaşım. 1. videonun linki kırık sanırım. Videonun adını verebilir misiniz yada linkini yeniler misiniz?

997 Mesaj
18 Aralık 2010; 11:38:56 

SN. zilog, üretim hattı ve 3 modelinin tanıtımı ile ilgili video nun linkini yenileyebilir misiniz?

852 Mesaj
18 Aralık 2010; 13:41:19 

Videodaki A3 modeli Tayvan'da üretiliyor sanırım?

61 Mesaj
19 Aralık 2010; 23:40:01 

quote:

Orijinalden alıntı: chips

SN. zilog, üretim hattı ve 3 modelinin tanıtımı ile ilgili video nun linkini yenileyebilir misiniz?

Uzun zamandır yoğun işlerimden fırsat bulup da siteye bağlanamıyordum. Kırık linki 2 parçada tekrar veriyorum.

PART 1 --> http://www.youtube.com/watch?v=ZJ364oYw1XE

PART 2 --> http://www.youtube.com/watch?v=SFHqJq6-RtU&feature=related

5067 Mesaj
19 Aralık 2010; 23:41:18 

hyundai ix35 in taklidi

May The Force Be With You

61 Mesaj
20 Aralık 2010; 17:58:38 

quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

hyundai ix35 in taklidi

IX35 in taklidi TIGGO diyorsan; IX35 dünya lansmanını cenevre otomobil fuarında yaptı diye biliyorum. Hatalıysam arkadaşlar düzeltsin MART 2010
TIGGO satışlarına 2006 yılının 3.çeyreğinde başlandı. Birbirinin taklidi olmaktan uzak benzerlikleri bile 4 tekerlekten ibaret.....

IX35 in taklidi CEILO diyorsan; evet burun yapıları ve gövde tasarımı anımsatıyor ama segment hatası yapıyorsun çünkü CEILO C segmentinde.

IX35 in taklidi KIMO diyorsan; ..... en iyisi ben yazmayayımda sen söyle..... Kim neyin taklidi.....

1 Mesaj
21 Aralık 2010; 13:22:45 

arkadaşlar;
arabayı bilmeyenler yorumlayıp yanlış yönlendirmesin,
achery alia ile 2009 da kaza yaptım karşımdaki araç f.rd fo.us idi ve çinlilerin aslında ne kadar kaliteli ürün ürettiklerini gözlerimle gördüm. karşımdaki aracın neredeyse motor sürücü mahaline girmesine rağmen benim arabamda kaput katlanarak olduğu yerde kaldı motor milim hareket etmedi. bizzat deneyerek kalitesini görmüş bir kullanıcıyım.
şu anda da chery tiggo 3 150 hp kullanıcısıyım ve çok memnunum bundan sonraki işlk arabam da mutlaka chery olacak. kesinlikle tavsiye ediyorum bu fiyata bu arabayı başka markada bulmanız mümkün değil alacaksanız acele edin çünkü 6-7 ay içinde bu fiyatların 1,5 - 2 katı para verip almanız gerekir.
sonuç olarak çinli diyip geçmeyin verdiğiniz parayı kat kat hakeden bir otomobil markası.

3152 Mesaj
21 Aralık 2010; 13:47:31 

quote:

Orijinalden alıntı: otocuy

arkadaşlar;
achery alia ile 2009 da kaza yaptım karşımdaki araç f.rd fo.us idi ve çinlilerin aslında ne kadar kaliteli ürün ürettiklerini gözlerimle gördüm. karşımdaki aracın neredeyse motor sürücü mahaline girmesine rağmen benim arabamda kaput katlanarak olduğu yerde kaldı motor milim hareket etmedi. bizzat deneyerek kalitesini görmüş bir kullanıcıyım.
şu anda da chery tiggo 3 150 hp kullanıcısıyım ve çok memnunum bundan sonraki işlk arabam da mutlaka chery olacak. kesinlikle tavsiye ediyorum bu fiyata bu arabayı başka markada bulmanız mümkün değil alacaksanız acele edin çünkü 6-7 ay içinde bu fiyatların 1,5 - 2 katı para verip almanız gerekir.
sonuç olarak çinli diyip geçmeyin verdiğiniz parayı kat kat hakeden bir otomobil markası.

3152 Mesaj
21 Aralık 2010; 13:56:28 

quote:

arkadaşlar;

http://www.youtube.com/watch?v=VphcXHzAhiY

852 Mesaj
21 Aralık 2010; 13:58:27 

Bende çinlilere sempati duyuyorum ama mesaj sayısı 1 olunca ancak ortamı baltalamış oluyor yani

202 Mesaj
21 Aralık 2010; 14:13:06 

Geely Emgrand EC7 1.5 GSL MT GL: 'Fiyatıyla cazibesi yüksek!'
Dünya nüfusunun altıda birinin yaşadığı Çin, ekonomik alanda ilerlemeye devam ediyor. Ekonomistler her geçen gün daha da büyüyen Çin’in 2020 yılında dünyanın en büyük ekonomisine sahip olacağını ön görüyorlar. Yaklaşık 5000 yıllık tarihi olan Çinliler için atalarının izinden gittikleri pek söylenemez.

Pusula ve barut gibi önemli icatlara imza atan Çinlilerin otomobil konusunda yaratıcılıkları ise bir hayli kısıtlı görünüyor. Diğer markaların tasarımlarından esinlenerek oluşturulan modeller, gelecekte yerini özgün tasarımlara bırakacak mı göreceğiz. Geely’nin ülkemizde satılan modelleri içerisinde en üste konumlandırdığı Emgrand, şık tasarımı ve iddialı donanımıyla pazarda yer edinmeye çalışacak.
0

Tasarım

Geely Emgrand’ın en dikkat çekici kısmı Mercedes S serisini andıran arka kısmı. Otomobilin tok görünen arka kısmı S serisinin küçük bir versiyonunu andırıyor. LED’li arla stop grubunun S serisinden aşağı kalır yanı da yok! Çinli tasarımcılar aracın ön kısmı içinse Avrupa’ya kadar gelmeden hemen yanı başlarından bir örnek bulmuşlar. Güney Koreli üretici Hyundai’nin Sonata modelini çok fazla anımsatan ön tasarım şık görünüyor. Mercekli farlar ve kromajlı ön panjur aracın ön görünümünü şıklaştırmış. Aracın profil görünümünde ise jantların boyutu göz tırmalıyor. Konforu arttıran 205/65 R15 boyutundaki lastiklerin yerine 16 inç jant kullanılsaydı daha iyi görsel bütünlük sağlanmış olacaktı. 4635 mm’lik uzunluğuyla Renault Fluence’den 1,5 cm daha uzun olan Emgrand segmentinin en iri modellerinden biri.

0

İç mekan

Genellikle ucuz görünümleriyle bizi karşılayan Çinli otomobillerin aksine Emgrand’ın iç görünümü son derece çekici. Bu çekiciliğin bittiği nokta ise direksiyona geçip malzemelere dokunduğunuzda oluyor. Ön konsolda kullanılan sert plastiğin kalitesi için vasat demeniz için çok iyimser olmalısınız. Mavi aydınlatmaların hakim olduğu iç mekandaki kontrol butonlarının kullanımı ve yerleri başarılı. Sadece klima sıcaklık kontrolünü yapan buton, sıcaklık değerini çok yavaş değiştirdiği için 5-6 derece düşürmek gerektiği zamanlarda birkaç tur çevirmek gerekiyor. Bir de deri kaplı olmayan direksiyon, koltukların deri olduğu bir araçta garip duruyor. Kapı içlerindeki cam ve ayna kontrol butonlarının konumları sorunsuz ancak cam açma kapama butonlarında ciddi bir tepki gecikmesi var. Hem ön koltukta hem de arka koltukta kolçak sunan Emgrand’ın arka koltuklarda sunduğu diz mesafesi çok başarılı. Ayrıca karartılmış arka camlar da arka koltukta yolculuk yapanların konforunu arttırıyor. Emgrand’ın fabrika verilerindeki 680 litrelik bagaj hacmi ise geometriden biraz anlayanlara inandırıcı gelmiyor.

Motor

1.5 litrelik Geely’nin kendi üretimi olan motor 6000 d/d’da 98 hp güç ve 4000 d/d’da 126 Nm tork üretiyor. Gaza gecikmeli tepki veren motor, gücünü 5 ileri oranlı manuel şanzımanla ön tekerlere iletiyor. Testimiz süresince 7.2 lt/100 km ortalama yakıt tüketen Emgrand’ın şehir dışında tüketimini daha da düşürmek mümkün. 1335 kg’lık boş ağırlığa sahip Emgrand’ı 0’dan 100 km/s hıza ulaştırmak için 13 saniyeye ihtiyaç duyan motor, aracı maksimum 170 km/s hıza ulaştırabiliyor. Geely, Emgrand için 5 yıl garanti veriyor ve istenildiği takdirde garanti dışında kalmadan LPG uygulaması yapıyor.

Konfor ve yol tutuş

Yumuşak süspansiyonları ve rahat koltukları sayesinde gayet tatminkar bir konfor sunan aracın arka koltuklarındaki diz mesafesi şaşırtıcı derecede iyi. İçeriye motor sesini almaktan hiç çekinmeyen Emgrand’ın rüzgar sesi de yeterince fazla.

5 ileri kemikli şanzımanın geçişleri çok başarılı ancak aracın gücünü yere iletmesine yetmiyor. Hızlanma isteğiniz aracın ön tekerlerinin normalden fazla patinaja düşmesi nedeniyle kesintiye uğruyor. Yumuşak süspansiyonların virajlardaki performansı da pek iç açıcı sayılmaz. ESP sistemini hiçbir donanım seçeneğinde sunmayan Emgrand, ani yapılan manevralarda kolay yoldan kopuyor. Hissiz direksiyon sistemi de aracın sürüş keyfini baltalayan unsurlardan. Aracın fren sistemi ABS olmasına rağmen güvenlik sınırlarını aşıyor. Ön lastikler tıpkı gücü ilettiği zamanlarda olduğu gibi, aracı durdurması gerektiği zamanlarda da yere iyi tutunamıyor. Ardı ardına yapılan frenlerde fren pedalında bir şişme hissi oluştuğunu da söylemeliyiz.

0

Güvenlik

Geely Emgrand’ın EuroNcap çarpışma testine katılımı bulunmuyor. Emgrand’da sürücü, yolcu, yan ve perde hava yastıkları standart.

Yorum - Selim ERKEK

Geely Emgrand için Türkiye’de satılan en başarılı Çin otomobillerinden biri desek yanlış söylemiş olmayız. Aracın tasarımı ve boyutları Türk müşterisini kendisine çekiyor. C segmentindeki bir aracı neredeyse B sınıfı araç fiyatına almak da önemli bir unsur tabi. Geely Emgrand tasarım ve konfor anlamında kendinden bekleneni veriyor ancak hala göze batan kusurları var. Satın aldığı Volvo’nun kendine has hoş bir kokusu olduğu gibi Geely’nin kendine has bir kokusu var. Keskin plastik kokusu, klima ısıtma yaparken dayanılmaz hale geliyor. Aracın konfor olarak sundukları ise hiç beklemediğim kadar iyiydi. Yumuşak süspansiyonlar sarsıntısız yolculuklar sunuyor. Geniş iç mekanın sundukları da Türk tüketicisinin beklentilerini karşılayacak kadar iyi.

Yorum – Hasan AYTEKİN

Geely büyümeye devam ediyor… Dünyanın önde gelen markalarından Volvo’yu satın alarak dikkatleri üzerine toplayan Geely, Emgrand ile Türkiye’de de büyük olma yoluna devam ediyor. Emgrand, büyük boyutları, ( özellikle geniş bagajı ) ve göze hoş gelen iç mekanı ile beğenimi kazandı. Hatta bu boyutların aracın kullanımına olumlu katkıda bulunduğunu da düşünüyorum. Dışarıdan ise marka logosu pek belli olmasa da, Geely dış çizgilerde başarılı bir çalışma yapmış. Emgrand’ın iç mekanında ki ağır kokuyu, vites geçişlerini ve plastik direksiyonunu ise test aracının beni üzen yanları olarak verebilirim. Emgrand’ı görenlerin, 30.990 TL’lik fiyatı duyduklarında gösterdikleri aşırı ilgi ise benim için güzel bir sahne oldu.

Fotoğrafların devamı için tıklayın!

704 Mesaj
21 Aralık 2010; 17:14:44 

quote:

arkadaşlar;

MITSUBISHI COLT INVITE 1.3 AMT 2011

Hp Elitebook 6930p

852 Mesaj
21 Aralık 2010; 17:46:32 

Yukarıdaki inceleme araba dergilerinden birine ait, geçenlerde okumuştum. Bana uslubu hoş gelmedi açıkçası, olumsuz yanları sanki arabayı satın almış da tekrar satmaya çalışan biri gibi anlatmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Trike -- 21 Aralık 2010; 17:48:48 >

99 Mesaj
21 Aralık 2010; 23:19:40 

Arkadaşlar chery resmi sitesinde ----MYCHERY---- diye bir elektronik dergi var. biraz amatörce ama önemli bilgiler var. çinin türkiyedeki yatırım tasarıları ve birçok önemli röportajlar var okumanızı tavsiye ediyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: Trike

Yukarıdaki inceleme araba dergilerinden birine ait, geçenlerde okumuştum. Bana uslubu hoş gelmedi açıkçası, olumsuz yanları sanki arabayı satın almış da tekrar satmaya çalışan biri gibi anlatmış.

Kesinlikle katılıyorum. hele e-oto dergideki geely emgrand testini incele küplere binersin.

bu arada chery'nin pick up konsepti gözüme ilişti çok hoşuma gitti gerçekten.

0

Ekteki dosya (1)

PANAMERA 2011

99 Mesaj
21 Aralık 2010; 23:22:49 

hayret

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faruk_dere -- 22 Aralık 2010; 21:08:59 >

PANAMERA 2011

61 Mesaj
22 Aralık 2010; 17:53:42 

quote:

arkadaşlar;
achery alia ile 2009 da kaza yaptım karşımdaki araç f.rd fo.us idi ...
şu anda da chery tiggo 3 150 hp kullanıcısıyım ve çok memnunum bundan sonraki .....

Dostum 150'lik TIGGO kullanıcısı olarak +/- yönlerini yazabilirmisin ? Ben 2.0 otomatik TIGGO kullanıyorum. 1.6 TIGGOM'da olmuştu. Ama kullandığın modelin motor performansını çok merak ediyorum.

Benim gibi meraklıları biraz aydınlatırsan sevinirim.

997 Mesaj
24 Aralık 2010; 11:39:22 

quote:

arkadaşlar;

Öncelikle üstünden zaman geçmiş ama yine de geçmiş olsun...
Bu kaza sonrasında mutlaka fotolar çekilmiştir. Yayınlarsanız çok sevinirim (plaka veya başka özel bilgilerinizi kapatmak suretiyle tabiki). Foto yüklemeyi bilmiyorum derseniz isterseniz özelden bana direkt atın ben yayınlayım adınıza.
Bu bahsettiğiniz durum çünkü ncap gibi çok güzel bir görütnü olacak bahsettiğiniz şekilde bir kaza olmuşsa. Sağlam mıydı değilmiydi ateşini bayağı bir söndürecek.

En kısa zamanda bekliyoruz fotoları....

7 Mesaj
3 Ocak 2011; 13:29:49 

arkadaşlar uzun süredir donanım haberde bu çin arabaları konusunu takip ediyorum en sonunda üye oldum biraz uzun bir yazı olacak ama ben bir chery kullanıcısı olarak tüm herşeyi objektif olarak anlatacagım cevaplarınız SAYGILI OLURSA konuyu inceleyen arkadaşlar daha sağlıklı bilgi alabilirler öncelikle aracım 1.3 kimo lusso donanımları yol bilgisayarı esp destekli abs çift airbag klima çelik jant elektrikli aynalar usbli teyip 4 cam otamatik sis farı fonksiyonel gözler içerden açılan yakıt ve bagaj kapakları lastik arıza uyarısı aradaki mesafeyi gösteren park sensörü vs vs tüm yazılanları sıkılmadan okudum ve genel hepsine cevap verecem benim 4 tane aracım bir ford mondeo 97 2 model 2006 model 2000 motor ford focus 3 1.4 benzinli partner 4 chery kimo kıyaslamalarımı bunlara göre yapacagım bu yüzden belirtmek istedim öncelikle fren mesafesinden baslayayım fren mesafesi gayet başarılı araçta lotus kampana ve diskleri var direksiyonu ford focusa göre daha hafif ve yumuşak hızlanmasına gelecek olursam öteki araclarımdan daha seri ayrıca wv polo ve getzle izmit körfez pistinde drag yaptık ve ikisindende daha seri bir araç ikisinide kafaladım son hız olarak 4 kişi 170 km gördük aracım son zamlardan sonra bursa sakarya arası 200 km 32 lira yaktı benzinle ortalama 100 km hız ile fakat basarsanız yakıt tüketimi fırlıyor ayrıca 100 km hızı geçince içeri fazlaca rüzgar sesi alıyor şu plastik kokusu olayına değinecek olursak ben diğer tüm araçlarımıda sıfır aldım plastik kalitesi olarak pejo ile hiç bir fark yok ve ne pejoda nede cheryde yogun bir koku duymadım bunu acımasız bi eleştiri olarak görüyorum koltukları falanda söylendiği gibi yumusak değil gayet güzel ve şık hemen çökecek gibi değil fakat aracımla çukurlara girince biraz fazla hissettiriyor ayrıca sol cam acıkken sol kapımdan yeni yeni bir tıkırtı gelmeye basladı 10 000 bakımında baktıracam neymiş sıkıntısı arac seat toledo şasisi üzerine oturtulmus bir arac yol tutuşuna her türlü kefilim ve asla laf ettirmem kullananlarda farkederseniz bu konuda olumsuz bi yorum yapmamışlar 1185 kg agırlıgında bir arac nasıl teneke diorsunuz anlamadım kaldıki hacmen kat kat büyük fordum 1195 kg ayrıca biraz incelerseniz meganın yarısı bakalit bakın arkadaşlar şunu BİLMENİZİ isterim artık sac kalınlığının bir önemi yok araclarda kaza anında önemli olan kapı içi barlar darbe emici tamponlar ve şasi direncidir şasisi seat toledo darbe emici tampon ve kapı içi barlarda mevcut ve chery bayisine gidin araç awrupa birliğince yapılan 55 nokta testinden geçmiştir ve türkiye ye gelmiştir chery bayisi size bu belgeyi göstermek mecburiyetindedir o saç kalınlıgına cok güvenen arkadaslar internette bi test var o taş gibi araba dediğimiz 59 chevroletle gene her yeri plastik olan 2006 chevrolet carpıstırılıor ve 59 için sonuc tam bir fiyasko ayrıca euro ncapten ltfen tampon carpışma testlerinede bakınız darbe emici tamponun farkını orada göreceksiniz ben bahsedildiği gibi o kadar güvensiz araçlar olduğunu düşünmüyorum şahinle doganla kıyaslayan arkadaşlara bişey diyemiyorum şahin bu aracın ne yanından geçer nede yanında bahsi geçer bakın şu an da tüm chery aracları 7 yıl garantili chery türkiye adresine girin göreceksiniz piyasaya yeni girmiş bir firma kendine güvenmese bu güvenceyi vermez ayrıca aracın beyini dahil olmak üzere tüm elektrik tesisatı ampullerine kadar bosch elmde fotoları mevcut ben eklemeyi bilmiyorum isteyene atayım o eklesin 5 bin bakımı 55 ytl tuttu on bin bakımıda 200 tl miş fakat bujilere kadar değişior yedek anahtarı bile uzaktan kumandalı sonucta eksileri fazla rüzgar sesi çukurları aşırı hissetme artı ilk 2 bin km de arac yakıtı fazla tüketior fakat sonradan bu motor alıştıkça düşüyor ikinci eli yok dyen arkadaslar war bakın googleye chery yazın CHERY DONANIM HABER CIKIOR bu sitede kullanmayanlar yorum yapmasa belki 2. elide olur kaldıki piyasası muhakkak olusacak ben aklıma gelenleri yazdım aklınıza takılan bir soru olursa sewe sewe cevaplarım dostlar...

852 Mesaj
3 Ocak 2011; 13:43:34 

Bende Çin araçları hakkında olumlu düşünüyorum ama asıl böyle yorumlar Çin araçlarını bitirecek

Benzinde 16 kuruş/km tüketim bu araç için imkansız zaten üretici verileri bile daha yüksek bu rakamdan.
Ayrıca ESP yok EBD var.
Şimdi yok benim 10 arabam var çıkıp bu arabayı savunayım demekle kaş yapayım derken göz çıkarmış oluyoruz.

3152 Mesaj
3 Ocak 2011; 15:03:26 

Bu konuyu Çin araç satışı yapan bayiler istila etmiş gibi geldi bana

Adamların bir iki mesajı var çin araçlarını öve öve bitirememiş,

Bi kaç gün önce Emgrand içini inceledim, test sürüşü yapmadım,

Bir çok simetri hatası vardı, konsolu bile doğru düzgün oturtamamışlar. Dikkatimi en çok çeken şey ise direksiyon neredeyse çeyrek tur dönük olmasına rağmen tekerler düz duruyordu.

Sahibine neden tercih ettiniz neden aldınız diye sordum, arkadan mercedes andırıyordu dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kara_eylül -- 3 Ocak 2011; 15:08:06 >

7 Mesaj
3 Ocak 2011; 15:36:07 

dostum ben bu aracın kullanıcısıyım yakıtı hakkında yalan söliyecek değilim efendi sürüşlerde bu böyle yoksa dediğim gibi yüklenrsen gaza o bambaşka yakıt fırlıyor ben sakaryadan depoyu doldurdum 200 km sonra gene doldurdum 32 lira aldı kaldıki satıcı 170 de yapmaz dior mesela accent era nın katologundada max hız 170 dior bir çok forumda 200 ü gördüğünü söleyenler var yakıt kullandıkça azalıyor benim test ettiğim şeyin doğru yada yanlış olduğunu sen ispatlayamassın ben fikirlerimi söyledim aklına takılan bişey warsa arac hakkında sewe sewe cevaplarım

1126 Mesaj
3 Ocak 2011; 20:05:23 

quote:

Orijinalden alıntı: metesertan

dostum ben bu aracın kullanıcısıyım yakıtı hakkında yalan söliyecek değilim efendi sürüşlerde bu böyle yoksa dediğim gibi yüklenrsen gaza o bambaşka yakıt fırlıyor ben sakaryadan depoyu doldurdum 200 km sonra gene doldurdum 32 lira aldı kaldıki satıcı 170 de yapmaz dior mesela accent era nın katologundada max hız 170 dior bir çok forumda 200 ü gördüğünü söleyenler var yakıt kullandıkça azalıyor benim test ettiğim şeyin doğru yada yanlış olduğunu sen ispatlayamassın ben fikirlerimi söyledim aklına takılan bişey warsa arac hakkında sewe sewe cevaplarım

Arkadaşım 100 km'de 4 litre benzin yakmış oluyor aracınız, mümkün değil bu bahsettiğimiz şey ne yazık ki. Biraz daha gerçekçi çerçeveler içerisinde hareket edelim.

Bu araçlara forum kullanıcıları 186 km/saat hızla giderken bilmemkaç takla attırıp bilmem kaç yüz metre sürüklediler, 100 km'de 4 litre yaktırdılar, içini bmw ile kıyasladılar, komik oluyorsunuz farkında değilsiniz.

Do you still love nature despite what it did to you?
-Shakespeare to King of Spain

7 Mesaj
3 Ocak 2011; 20:42:26 

dostum yüz km de 5 lt ye tekabül ediyor ki zaten yol bilgisayarıda 4.7 falan gösteriordu ben alia yada tigo için bişi diyemem kimo kullanıcısıyım 1.3 motor kaldıki ben aynı yolu pejoylada 40 liraya gttim yukarıdada belirttim arac yeni iken 5 bine kadar aşırı yakıt tuketiyordu fakat motor alıştıkça düştü ben bmv ile kıyaslamıyorum içini iç malzemesi sert plastik forumda yeniyim fakat biraz gezindim arkadaşın biride passatın konsolunun kabardığını klima peteklerinin kendi kendine koptugunu sölemiş ve resmde koymus forumu araştırabilirsin bu yüzden iki aracı kıstas yapmak hiç bir marka için doğru değil yan sanayideki bir hata markanın imajını zedelememeli ww deil isterse ne olursa olsun kaza dersen ben ona inanmıyorum euro ncapte bile 64 km ile testler yapılıyor kaldıki hangi arac olursa olsun 186 ile bir kaza yapınca sağ çıkma ihtimali çok zor işiniz Allaha kalmıştır eger bir adam şunu sölüyorsa ben chery alırım 186 yla giderim kaza yaparım aracıma güveniyorum bana bişi olmaz dye akıl saglıgından şüphe ederim bu konuda senle hemfikirim

34 Mesaj
3 Ocak 2011; 21:11:50 

40 TL Peugeot ile yapıyorsa Kimo ile de yapar ama hangi Peugeot o da var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tasadar -- 3 Ocak 2011; 21:13:29 >

1126 Mesaj
3 Ocak 2011; 21:18:03 

quote:

dostum yüz km de 5 lt ye tekabül ediyor ki zaten yol bilgisayarıda 4.7 falan gösteriordu ben alia yada tigo için bişi diyemem kimo kullanıcısıyım 1.3 motor kaldıki ben aynı yolu pejoylada 40 liraya gttim yukarıdada belirttim arac yeni iken 5 bine kadar aşırı yakıt tuketiyordu fakat motor alıştıkça düştü ben bmv ile kıyaslamıyorum içini iç malzemesi sert plastik forumda yeniyim fakat biraz gezindim arkadaşın biride passatın konsolunun kabardığını klima peteklerinin kendi kendine koptugunu sölemiş ve resmde koymus forumu araştırabilirsin bu yüzden iki aracı kıstas yapmak hiç bir marka için doğru değil yan sanayideki bir hata markanın imajını zedelememeli ww deil isterse ne olursa olsun kaza dersen ben ona inanmıyorum euro ncapte bile 64 km ile testler yapılıyor kaldıki hangi arac olursa olsun 186 ile bir kaza yapınca sağ çıkma ihtimali çok zor işiniz Allaha kalmıştır eger bir adam şunu sölüyorsa ben chery alırım 186 yla giderim kaza yaparım aracıma güveniyorum bana bişi olmaz dye akıl saglıgından şüphe ederim bu konuda senle hemfikirim

Pardon nedense aracınız Tiggo gibi düşündüm bir an. Kimo hakkında ne yazık ki bir bilgiye sahip değilim. Karşılaştırmayı siz yapıyorsunuz demedim zaten, arada yapan arkadaşlar çıkıyor . Kimo bildiğim kadarıyla oldukça hafif bir araç ve eğimli bir yoldaysa gaza temas etmeden bu değerler yakalanabilir.

Do you still love nature despite what it did to you?
-Shakespeare to King of Spain

2792 Mesaj
3 Ocak 2011; 21:36:21 

Gelly Echo nun crash test videosu... İzleyin ve deşhete düşün..

Arabanın airbag li olmasının felan önemi yok , direksiyon mili koltuk kafalığına kadar geliyor..

http://www.dailymotion....-geely-ck-echo-1-3_auto

" Otomobil 100 yılı aşkın süredir kullanılan bir ulaşım aracıdır. Hindistan ineği muamelesi yapıp tapmaya gerek yoktur....!!! "

7 Mesaj
3 Ocak 2011; 21:46:31 

sanırım tigolarda biraz daha fazladır yakıt tüketimi ama kimo ile yukarıda yazdıgım yazıyı okursan objektif dawrandım artı ve eksilerini yazdım forumları seviyorum herkes özgürce ve gerçekçi olduğu sürece buradan gerek cherycilere gerekse DİĞER KULLANICILARA SESLENİYORUM gerçekleri yansıtın kullanıp yorum yapınki herkes bilgilensin saygılar
quote:

Orijinalden alıntı: Nashquil

Pardon nedense aracınız Tiggo gibi düşündüm bir an. Kimo hakkında ne yazık ki bir bilgiye sahip değilim. Karşılaştırmayı siz yapıyorsunuz demedim zaten, arada yapan arkadaşlar çıkıyor . Kimo bildiğim kadarıyla oldukça hafif bir araç ve eğimli bir yoldaysa gaza temas etmeden bu değerler yakalanabilir.

7 Mesaj
3 Ocak 2011; 21:48:53 

quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

Gelly Echo nun crash test videosu... İzleyin ve deşhete düşün..

Arabanın airbag li olmasının felan önemi yok , direksiyon mili koltuk kafalığına kadar geliyor..

http://www.dailymotion....-geely-ck-echo-1-3_auto

dostum bu videonun yeri burası değil bence geely baslıgı altında paylaşmalısın kaldıki internettte böyle yapılan bir çok yanlıştan dolayı chery e ait olmayan bir çok crash test chery nin miş gibi paylaşılıor bilgilendirme güzel ama yeri burası değil

2792 Mesaj
3 Ocak 2011; 22:01:10 

quote:

dostum bu videonun yeri burası değil bence geely baslıgı altında paylaşmalısın kaldıki internettte böyle yapılan bir çok yanlıştan dolayı chery e ait olmayan bir çok crash test chery nin miş gibi paylaşılıor bilgilendirme güzel ama yeri burası değil

Muadil araçlar diye bilgi vermek amaçlı verdim bu video yu arkadaşım.. Yanlış anlamayın sakın...
Valla ben seyrettim ve içim kötü oldu..

Sonuçta hepimiz çoluğunu çocuğunu emanet ediyoruz aracımıza...

" Otomobil 100 yılı aşkın süredir kullanılan bir ulaşım aracıdır. Hindistan ineği muamelesi yapıp tapmaya gerek yoktur....!!! "

7 Mesaj
3 Ocak 2011; 22:08:37 

quote:

Muadil araçlar diye bilgi vermek amaçlı verdim bu video yu arkadaşım.. Yanlış anlamayın sakın...

aslında boşa konuşuyoruz şu adamlar bi teste girselerde herkes sussa ki bunun onların gelişimleri için çok yararlı olacagına inanıyorum
ama bu çinden muhakkak bir kia bir hyundai çıkacak buna eminim

61 Mesaj
4 Ocak 2011; 23:46:17 

Buyrun arkadaşlar burda var.

Başka bir çinli üretici; GREAT WALL. Bayraktarlar türkiyeye getirmek için uğraşıyorlar. Bu markanın X240 modeli ANCAP testinden 4 yıldız almış.

http://www.youtube.com/watch?v=5nSqG--Caic Biz CHERY iyi dir derken sevmeyenler için birde GREAT WALL çıktı.... ......

2792 Mesaj
5 Ocak 2011; 11:03:23 

quote:

Orijinalden alıntı: zilog

Buyrun arkadaşlar burda var.

Başka bir çinli üretici; GREAT WALL. Bayraktarlar türkiyeye getirmek için uğraşıyorlar. Bu markanın X240 modeli ANCAP testinden 4 yıldız almış.

http://www.youtube.com/watch?v=5nSqG--Caic Biz CHERY iyi dir derken sevmeyenler için birde GREAT WALL çıktı.... ......

Great Wall ile Bayraktan holding 2008 yılında distirbütörlük anlaşması imzaladı , ancak aradan geçen 2 seneye rağmen araçlar türkiyeye gelmedi veya getirilmedi. Belki piyasanın dengesizliği belki de Bayraktar ın bu işten vazgeçmesi sebep olabilir.

Ekteki dosyada ANCAP ın GW için yaptığı testin tüm teknik bilgileri bulunuyor. İlgilenen arkadaşlar için faydalı olabilir...

0

Ekteki dosya (1)

163 Mesaj
5 Ocak 2011; 18:27:02 

BIXI MAN senin bu Geely ile alıp veremediğin nedir ? Özellikle de Echo modeliyle sana ya da bi yakınına mı çarptı ? Emgrand konusunda Echo, Chery konusunda Echo bu nedir ya ? Meramını Geely konusunda anlat lütfen.. Konuyu açan arkadaştan ve takip edenlerden de ayrıca özür diliyorum başka birşey yazdığım için..

2792 Mesaj
5 Ocak 2011; 20:02:14 

quote:

Orijinalden alıntı: zaqwear

BIXI MAN senin bu Geely ile alıp veremediğin nedir ? Özellikle de Echo modeliyle sana ya da bi yakınına mı çarptı ? Emgrand konusunda Echo, Chery konusunda Echo bu nedir ya ? Meramını Geely konusunda anlat lütfen.. Konuyu açan arkadaştan ve takip edenlerden de ayrıca özür diliyorum başka birşey yazdığım için..

@ ZAQWEAR

Benim hiçbir marka veya model ile şahsi bir husumetim bulunmuyor , Allaha şükür yakınıma veya benim başıma da senin dediğin gibi bir olay gelmedi. Bir önceki mesajımı iyi okursan diğer arkadaşın Great Wall SUV modeli için vermiş olduğu bilgiyi ANCAP sitesinden copy yaptım ve almış olduğu test sonucu hakkında herhangi bir senin düşüncene göre karalama yapmadım di mi...

Benim demek istediğim hakkı olana hakkını vereceksin , olay çin malı alman malı değil.. Bak adamlar yapmışlar arabayı göğüslerini gere gere sokmuşlar test e alınlarının akıyla çıkmış ürün ne mutlu adamlara...

Anlatmak istediğimi anladın umarım...

Türkiyede satılan bir model olan Echo nun videosunu paylaşmak istedim çünkü sahibinden.com gibi sitelere baktığında Echo sirkülasyonunu görebilirsin...

163 Mesaj
5 Ocak 2011; 20:29:07 

quote:

Ben bu yorumdan ve videodan bahsediyorum Great Wall ile ilgili olandan değil.. Muadil araç diye birşeyi de ilk defa sizden duydum... İlaç değil bunlar... Tek ortak noktalarının Çin Malı olması araçların aynı kaliteye sahip olduklarını kesinlikle ama kesinlikle göstermez...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaqwear -- 5 Ocak 2011; 20:31:43 >

2792 Mesaj
6 Ocak 2011; 8:41:31 

Arkadaş neden anlamak istemiyorsun..

Demek istediğimde aynı şey.. Yani çin malı yaramaz diye yafta vurulması olayının gerçek olmadığını , istenildiği zaman GW tarafından üretilen örnek araç gibi güvenlikten ödün vermeden de araç üretilebileceğini , ama istenilmesi durumunda da Gelly Echo gibi güvensizlik te derece yapabilecek bir araç ta aynı ülkede üretilebileceğini anlatmak istiyorum...!!!

Muadil den kastım aynı ülkede üretim yapan aynı kalitedeki iki fabrikaydı...!!! Cherry ve Gelly... İkisininde aynı segment te araçları var.

61 Mesaj
6 Ocak 2011; 23:00:37 

aslında her ikinizde aynı şeyden bahsedip farklı tarzda anlatıyorsunuz. İşin gerçeği araştırma geliştirme faaliyetlerine odaklanmak. AR-GE işin özünü oluşturuyor. Dikkat ettiyseniz son zamanlarda çinden çıkan bazı haberlerde ki Milliyetin Salı baskısını örnek verebilirim, adamlar hayalet uçak denemesi yapıyorlar. Hatta yakın zamanda ki haberlerde füze savunma sistemlerinden bahsedilirken Amerika, Rusya, Avrupa ve Çinden bahsediliyordu.

Şunu gözardı etmemek lazımki günümüzde teknoloji tamamen çine taşınıyor ve bu durum da çinliler avantajlı oluyor. AR-GE çalışmalarına önem veriyorlar, ekonomilerini tüketime değilde neredeyse sınırsız hammadde kaynaklarıyla üretime yöneltiyorlar ve bizim gibi cebini dolduran patronların lüks düşükünlüğü yerine AR-GE yatırımlarına hem devlet hemde özel sektör olarak para yağdırıyorlar. Şimdi 2011 deyiz, 2020 de askeri açıdan Amerikaya kafa tutarlarsa hiç şaşırmayın. Biz daha 2020 de kendi uçağımız için AR-GE'ye başlayacağız.

Şimdi çinlileri değerlendirirken güncel polemikleri bir kenara bırakın derim.....

99 Mesaj
8 Ocak 2011; 13:50:52 

Chery araçlarına 7 yıl garanti veriyor. ama 150 bin km şaşırtmaca gibi.

Özellikle rica ediyorum. çin malı araçlar için açılan her konuda geely echonun videosu olmasın. Siz insanları gerizekalı fln mı zannediyorsunuz. adam chery aliadan tiggodan bahsediyor. akıllı geçinen biri geely echonun dehşet verici videosunu ekliyor. amacınız nedir. lütfen bu kadar tartışma yeter 2 senedir.
Alıntı yapmayın. düşüncesizlere laf anlatmanın ne denli zor olduğunu biliyorum.

PANAMERA 2011

163 Mesaj
8 Ocak 2011; 15:50:34 

2 gün önce sabah tam arabaya binerken benim arabanın yanında Chery Alia vardı. (Benim araba dediğim Transporter). Aküsü eskiydi 3 haftadır da hiç çalışmadı malum akü boşalmış uğraştım çalışmadı tabi. Sabah erken saat olduğu için birşey yapamıyorum derken Alia' nın sahibi geldi yandaki otelde kalıyormuş. Bende akünün bittiğini söyleyince çekelim hemen dedi. Neyse benim aracı çalıştırdık. Biraz muhabetten sonra aracın şirket aracı olduğunu öğrendim. Bana gülerek memnunmusun diye soracaksan evet dedi alışmış artık kaç kişi sorduysa. 2008 model ilk gelenlerdenmiş araç 130 bini devirmiş hatta yakın Arap, ve Türki ülkelere falan da gitmiş 1 kez olsun yolda bırakmamış arıza sebebiyle şirketlerinde 8 tane Alia varmış hiç biri de sorun çıkarmıyormuş bakımları düzenli yapıldığı sürece. Bugüne kadar 1 kez yolda kaldığını sebebininde Torosları çıkarken kayış kopardığını söyledi. O da arıza sayılmaz zaten her araba da olabilir. Kısaca kullananlardan pek olumsuz yorum almadım diyebilirim. Servisi çok ilgileniyormuş kayış koptuğunda gece olduğu halde çabuk gelmişler aracın kayışını değiştirip servise götürüp tekrar kontrol etmişler. Yaklaşık bir hafta sonra müşteri hizmetleri arayark aracın sorunun olup olmadığını sorumuşlar. Kısaca yavaş yavaş yerini bulmaya başladı araçlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaqwear -- 8 Ocak 2011; 15:53:48 >

61 Mesaj
8 Ocak 2011; 23:35:55 

quote:

Orijinalden alıntı: zaqwear

Ben bu yorumdan ve videodan bahsediyorum Great Wall ile ilgili olandan değil..

arkadaşlar haklısınız ama bu videolardan bir tanesini seredip genelini kıyaslamamak lazım. Önce soruşturmalı acaba videodaki model gerçekten seri üretim aracımı yoksa belirlenmiş modelin satış öncesi test üretimlerimi.

buradan geely 'nin diger testlerini de izleyerek yorum yaparsak bilgi kirliliğini azaltırız.....

http://www.youtube.com/watch?v=ZHnaTAtXamw&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=UoZ91rQCGOA&feature=related

415 Mesaj
26 Nisan 2011; 1:06:04 

çerry merry hikaye ya arkadaşlar 20-30 bin tl bu araçlara vermeyin 2. el temiz marka alın ford alın honda alın reno alın volgs. alın ne hoşunuza giderse onu alın ama bu çin işlerini bırakın bi şey ucuzsa mutlaka vardır bi iş işin içinde benim sektörümde de çin malı ürünler var ve 3 te bir fiyatına ve görselliği süper. bir aracın kalitesi 5 sene de çıkar. şahinden iyimidir tabiki ama kardeşim 2001 den sonra satışı durdurulan o şahin doğan kartalın şasesi tam 30 sene öncesine dayanıyor motoru ise 1996 dan sonra tek nokta enj. sistem oldu yani 1990 1995 yıllarında olduğunuzu düşünün ve o şekilde kıyaslama yapın.

araba alıyosan kardeşim mazisi olan kökü olan bi marka alıcan yok volvoyu almış yok bilmewm ne olmuş bu çin marka aracın kalitesini arttırmaz ki. aldığım(bilmeden) çin malı lastik yüzünden abim kaza yapmıştı.

aman deyin ve çinciler kızmayın bana ve bence bi daha da almayın

23 Mesaj
9 Eylül 2011; 11:11:32 

Cherry chance modeli kullanıcısıyım araçtan gayet memnunum 1.6 vvt 126 beygir toyota motor aracımın çarpışma testlerinden C ncap 5 yıldızlı aşağıda veriyorum ayrıca özellikleri için linkte var isteyen arkadaşlar linklerden inceleyebilir
http://www.cinarabalari...che-carpisma-testi.html
http://www.chery.com.tr/m/chance/teknik.html

337 Mesaj
13 Eylül 2011; 12:54:41 

Merhabalar ben de chery kimo 1,3 forza sahibiyim. ve şu an çok sinirliyim. 1,5 sene oldu aldığım aldıktan beri direksiyonda bir ses var onu halledemediler. servisler garantiden parça değiştirmektense hep tamir edip gönderiyorlar tabi sıkıntı devam ediyor. araba 5 binden sonra devriyaj teli ses yapmaya başladı 4-5 kez servise söylememe rağmen sadece yağlayıp gönderiyorlar. bende bosch car serviste ustaya gösterdim koruma lastiği yırtılmış yağmurda su alıyor bu yüzden ses yapıyor dedi. garanti hiyake bunu da söylediğimde laztiği bir yere sürtmüşsünüz diyorlar değiştirmiyorlar. aptal yerine koyuyorlar koruma lastiği sürtmem için motoru pert etmem lazım çünkü bahsedilen lastik üst tarafta. daha sonra bakıma soktum araba 20 binde aküsü bitti neyse onu garantiden değiştiler ama tabi 2.kez gittiğimde. şimdi ise sabahları arabam tekleyerek çalışıyor bir akşam serviste bırakmama rağmen birşeyi yoktur diye geri gönderiyorlar. servis elemanına çok sorunlu bir araba deyince bütün arabalarda bir kusur olur muhakkak diyor. bütün arabalarda kusur olur tabi ama garantili araba servise gidince arızalı parça değiştiriyorlar bunlar ise tamir yoluna gidiyorlar. arabam şu an 25 binde ve 1,5 yaşında amörtisör diye bişey kalmadı araba rodea atı gibi hoplaya ziplaya gidiyor. bunu da söyleyince de tabiki cevabını biliyorum kullanım hatası diyecekler. araba da arkadaşların dediği gibi hiç de uygun yakmıyor 100-120 ile giderken bilgisayar 7-8 arası gidiyor. kilima açık değilken tabi. araba yüksek olduğu için rüzgar çok kesiyor hızını.
ancak araba şehir içinde çok pratik uzun yolda da hiç yormuyor. pratik bir kullanımı var. ancak çok dikkatli olmak lazım hızlıyken kasisli veya engelli yollarda araba çok yaylandığından kontrol etmek çok zor. artık arabayı yarın ne arızası olacak diye bekliyorum. hergün bir süpriz yapabilir. satmayı düşünüyorum. ama satacağım fiyatlara ne alabilirim onu araştırıyorum.

61 Mesaj
13 Ekim 2011; 14:37:29 

quote:

Orijinalden alıntı: LAZOYI

Merhabalar ben de chery kimo 1,3 forza sahibiyim.

Hocam sıkmayın canınızı. Elbette 20,000 TL verip birde servisin kahrını çekmek kolay değil size hak veriyorum. Biz koskoca Ankara diyoruz daha 3 ay öncesine kadar tek yetkili servise mahkumdur. Bu markayı getirip sonra da adam gibi alt yapısını oluşturmayan MERMERLERE her gün güzel güzel saydırmaktayım. Eğer Ankaradaysanız BMS yi tavsiye ederim....

481 Mesaj
13 Ekim 2011; 16:39:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Y_U_S_U_F_

önden güzel olmuş modern çizgiler hakim .ama arkası pek degişmemiş .

Hyundai çakması desek

ROVER

DOHC

337 Mesaj
27 Ekim 2011; 11:49:57 

Ben istanbuldayım. ve istanbulda mermerlerin merkezinde kendi servislerine götürüyorum. bu sefer başka bir servise götürdüm arabamı orda arabamın sorunlarını buldular herşeyi hallettiler ama bu sefer de aranız garantide değil dediler. bende olmaz böyle şey arabamın garantisi var deyince lpg den dolayı garantili olmadığnı söylediler. bende merkezdeki servise gittim. onlarda aynı şeyi söyleyince çok şaşırdım. aracım alındıktan 1 ay sonlar kendilerinin garantiyi bozmayan markası olan atikere yöneltiler ve kendilerinin anlaşmalı olan yerde montajını yaptırdık. 7 kişi falan aynı anda gittik. ve bundan sonra garantiden bir sürü şey yapıldı. aküsü bile değişti. bu sefer arabının garantisi yok denince çok şaşırdım. ve doğru merkeze gidip bir yetkiliyle görüşmek istediğimi söyledim. 15dk beklemeden sonra bir görevliyle bir bayanın yanına gittik. yaklaşık 40 dk konşutuktan sonra kartını istedim. daha sonra mail yazmak için kartına baktığımda bayanın muhasebe müdürü olduğunu anladım. bu kadar cidiyetsizlik anca chery de olur dedim ve artık arabamı başka özel bir tamirciye bıraktım yaptırmak için.
alırken nerdeyse törenle aldık arabalır herkes bizi el üstünde tuttu bu araba şöyle güzel şöyle kaliteli bizler size en iyi şekilde yardımcı olacağız falan filan. ama malesef son nokta bu...
bu arabayı alacak olan arkadaşlar bu yazdıklarımı dikkate alırlarsa iyi olur ben düştüm bari başkaları düşmesin bu oyunlara..

2792 Mesaj
27 Ekim 2011; 14:47:23 

Mermerler den otomobil almak resmen intihardır..

Senelerce Mazda mümessili oldular , Mazda resmen can çekişti ülkemizde.. Hem satışta hem satış sonrası serviste.. En sonunda Mazda bunların mümessilliğini iptal etti şimdi kendi getiriyor Mazdayı Türkiyeye , servislerini de kendi veriyor...

Mazda gibi büyük bir firmayı Türkiyede bu hale getiren Mermerler Otomotiv , bu sahipsin ÇinÇan firmalarını ve bu firmalardan araç alan müşterilerini parmağında oynatır resmen..... !!!

28 Mesaj
25 Aralık 2011; 21:09:02 

quote:

Merhabalar ben de chery kimo 1,3 forza sahibiyim. ve şu an çok sinirliyim. 1,5 sene oldu aldığım aldıktan beri direksiyonda bir ses var onu halledemediler. servisler garantiden parça değiştirmektense hep tamir edip gönderiyorlar tabi sıkıntı devam ediyor.

hocam ben de kimo forza amt var , 2010 Kasımda aldım , şu anda 23000 de , direksiyondan gelen ses bu arabalarda kronik sadece bir kasisten geçerken gelen lak diye bir ses oluyor ama ben sorun etmedim, çünkü forumlardan onu düzeltemediklerini de okumuştum. Onun dışında ben şimdilik gayet memnunum başka ufak tefek bir iki arızası dışında canımı sıkmadı.

28 Mesaj
25 Aralık 2011; 21:12:44 

quote:

Hocam sıkmayın canınızı. Elbette 20,000 TL verip birde servisin kahrını çekmek kolay değil size hak veriyorum. Biz koskoca Ankara diyoruz daha 3 ay öncesine kadar tek yetkili servise mahkumdur. Bu markayı getirip sonra da adam gibi alt yapısını oluşturmayan MERMERLERE her gün güzel güzel saydırmaktayım. Eğer Ankaradaysanız BMS yi tavsiye ederim....

BMS nin servisliğini iptal etmişler , herter malum ankara da chery sahiblerinin ortak sıkıntısı , cherynin sitesinde doğan oto diye yeni bir servis gözüküyo deneyen oldu mu?

23 Mesaj
28 Aralık 2011; 13:25:24 

Arkadaşlar istanbul taraflarında iyi servis bilen var mı