Şimdi Ara

iPod ile video izleyin ; Beşinci nesil iPod'lar sahnede

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
10.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple, beşinci nesil iPod'ları hakkındaki detayları geçtiğimiz günlerde basına duyurdu. Beklendiği üzere MPEG4 video oynatma yeteneğine sahip yeni iPod'lar, dedikoduların aksine Video iPod olarak değil beşinci nesil iPod olarak lanse edildiler. 60GB ve 30GB'lık kapasitelere ve 2.5'' lik ekranlara sahip olacak yeni taşınabilir medya oynatıcılar, oldukça ince bir tasarıma sahipler. Apple, yeni nesil iPod'lar la beraber gelecek olan iTunes 6.0 ile kullanıcılara, müzik dosyalarını download edip iPod'a yükleme yanında, Video Podcast, klipler, televizyon şovları ve benzeri içeriğide download edip cihaza yükleme olanağı sunuyor. Diğer iPod'lar gibi Windows ve Mac OS uyumlu olarak gelecek beşinci nesil iPod'lar, resim ve video içeriğinin televizyonda izlenmesine de ek aksesuarları ile destek verecekler. (Universal Dock ile)

Yeni nesil iPod'ların 30GB'lık modelinin boyutları 104 x 61 x 11 mm iken 60GB'lık model 3 mm daha kalın ve 104 x 61 x 14 mm boyutlarında bir kasaya sahip. Bütün iPod'lar gibi MP3 , WAV , AAC / M4A , Protected AAC , AIFF , Audible audiobook , MPEG-4, ve Apple Lossless dosya formatlarını çalabilen beşinci nesil iPod'lar ek olarak .m4v, .mp4 ve .mov video dosyalarınıda çalabilmekteler. WMA formatındaki dosyaların içerik korumasına sahip olmayan versiyonları, her zamanki gibi iTunes tarafından AAC, MP3 ve WAV formatına çevrilerek iPod'un anlayabileceği şekle getirilebiliyorlar.

Yeni nesil iPod'lar ile kullanıcılara kulak içi stereo kulaklık, USB 2.0 kablosu, masa üstü şarj ve bağlantı cihazı, kılıf ve iTunes 6.0 kurulum CD'si verilecek. Kullanıcının isteğine bağlı olarak satılacak ve yeni nesil iPod'lara uzaktan kumanda edilebilme ve televizyona bağlanabilme gibi olanaklar sunacak aksesuarlardan bazıları ve fiyatları şöyle ; Kızıl ötesi iPod uzaktan kumanda ile uyumlu, üzerinde S-Video ve ses çıkışları bulunan, kolay şarj ile USB'den bağlanabilirlik gibi olanaklar sunan Universal Dock 39$, Apple uzaktan kumanda (Apple Remote) 29$, iPod'lar televizyona bağlamak için gerekli olan Apple AV kablosu 19$ fiyat etiketine sahip.

Yeni iPod'ların batarya ömürlerine gelince, 30GB lık model 14 saat boyunca müzik, 3 saat boyunca resim gösterme ve 2 saat boyunca video oynatımı yapabiliyor. 60GB kapasiteye sahip olan model ise 20 saat müzik çalama, 4 saat resim gösterme ve 3 saat video oynatma kapasitesine sahip. 299$ (30GB) ve 399$ (60GB) yurtdışı fiyat etiketleri bulunan ürünlerin dağıtımına gelecek hafta başlanacak.

Sayfanın Linki : http://www.apple.com/ipod/ipod.html

• GERÇEKTEN DE ZARİF VE KULLANIŞLI BİR ÜRÜN FİYATI DA ÖZELLİKLERİNE GÖRE NORMAL, ZATEN BENCE PİYASA DA EN KALTELİ 2 MP3 PLAYER ÜRETİCİSİNDEN BİRİ APPLE (DİĞERİ TABİİ Kİ SONY:)
  • apple çok güzel çıkardı modelleri ama..bence hem zaman oarak hemde fiyat politikası oalrak hatalar yapıyo..bildiğim kadarı ile ipod nano 250$ dı bu ise 300 den başlıyo..ben olsam ipod nano yerine bunu alırm..apple ne yapmaya çalışıyo hala anlamış değilim...

boy gösterisi yapmak sadece borsada puan kazandırıcak onlara..ya ilerisi?
    allah sonlarını hayır ede
  • çok küsel de benim param yok

appleden tanıdıı olan far mı bana bi kıyak geçsin
  • alet hakketen güzel yalnız sanki biraz acele çıkarılmış bir ürün gibi yoksa piyasayı alt üst etmek mi istiyorlar mp3 çalar fiyatları bir anda düşerse vallahi şoka girerim daha yeni ben kazık yedim
    birde ıriver ve cretive dururken tutupta sony ye iyi mp3 çalar ürtiyor diyenler var hala helal olsun yani
  • Çok hoş yapmışlar bu sefer.. Zaten her zaman ben iPod'u çok sevmiştim, tasarım konusunda özellikle bir numaraydılar ama fiyatları çok uçuktu. Şimdi o da normal seviyelere inmiş.
  • $ (30GB) ve 399$
  • quote:

Orjinalden alıntı: tyesto

alet hakketen güzel yalnız sanki biraz acele çıkarılmış bir ürün gibi yoksa piyasayı alt üst etmek mi istiyorlar mp3 çalar fiyatları bir anda düşerse vallahi şoka girerim daha yeni ben kazık yedim
    birde ıriver ve cretive dururken tutupta sony ye iyi mp3 çalar ürtiyor diyenler var hala helal olsun yani

bazı arkadaşlar bu arkadaşımız gibi bilip bilmeden bir konu hakkında bilip bilmeden yorum yapmaya kalkışıyor tıpkı bu mp3 player konusunda olduğu gibi SONY markasının politakasını ve kalitesini anlamadan yorum yapmak cahillikten başka birşey değil.bu piyasada SONY`e yetişmeye çalışan firmalarda var tabiki bunların başında toshibanın bu piyasadaki tek modeli olan 20 gblık kapasitesi bulunan TOSHIBA GIGABEAT modeli

ÖZELLİKLERİ:
    TOSHIBA gigabeat mp3 çalar foto
    2.2 inch QVGA LCD renkli ekran
    320 x 240 çözünürlük
    Fotoğraf gösterici
    20gb 1.8 inch hdd
    5,000 şarkı
    MP3, WMA, & WAV
    Plus Touch™ dokunmatik tuşlar
    Napster To Go™ yazılımı içerir
    USB dock ünitesi ile birliktedir
    Li-ion pili 16 saat dayanır
    28 seçilebilir EQ seçeneği
    jpeg bmp gösterebilme
    SRS® WOW™ ses sistemi FİYATI=500,03 YTL (KDV Dahil)

OLYMPUSUN 5GB`LIK olan OLYMPUS MR-100 modeli

ÖZELLİKLERİ:
    MR-100 Kutu İçeriği
    USB 2.0 Destekli Kızak
    Olympus Kulaklıklar
    Taşıma Çantası
    m:trip multimedya yazılımı
    USB Kablosu
    TEKNİK ÖZELLİKLER
    Model:m:robe MR-100.
    Tip:5GB Audio Player.
    Bilgi
    Ses formatı desteği=WMA Windows Media Audio (32-192 kbps). MP3 (16-320 kpbs).
    Depolanabilir Şarkı Sayısı=1200 şarkı (128 kbps).
    Yazılım
    Muzik=WMA formatında CD’den Aktarma,
    Muzik kütüphanesi ve album fonksiyonu
    Müzik Çalma Süresi=12 saat
    Görüntü
    Tip=4.3cm monokrom LCD Ekran
    Güç Kaynağı
    Şarj Edilebilir Pil=Lithium-Ion Pil (700 mAh), 3 saat şarj süresi.
    AC Adaptör=AC adapter TA-A511A, TA-AP1A.
    USB=USB’den şarj imkanı ,8 saat şarj süresi.
    Kızak Girişi
    DC input girişi,
    USB 2.0 AutoConnect (mass storage).
    Boyut
    Boyutlar:90 (W) x 52 (H) x 14.9 (D) mm.
    Ağırlık:100g. FİYATI=319.360.000 TL

nasıl bu firmalar bu modelleriyle mp3 player katagorisinde ilk denemeleri olduğu için tek modelle karşımız çıkıyor.Ama bu demek değildirki; hep aynı model le takılıp kalacak bu iki firma daha yeni model ve yüksek kapasite ile karşımıza çıkacaklarından emin olabilirsiniz.

tyesto senin yapmış olduğun yoruma geri dönecek olursak bence çok yanlış bir yorumda bulunmuşsun yok SONY iyi değilde nasıl SONY iyi olabilirde bu açıklama çok ağır ve hakaret edici sözler. Ben sana şöyle bir açıklama yapayım en kaliteli bu mp3 player sıralamasına baktığımızda appelin İPOD`U 1. sırada yer alıyor
    2.sırada SONY 3. sırada ise CREATİVE 4. İRİVER 5.SAMSUNG 6.İNF böyle uzayıp gidiyor sıralama

• diziler 4 saat sonra verileceklermis 1,99$
  • Apple i yenmek icin once Itunes Music store u yenmek gerek
  • zaten apple baska bisey falan cıkarsa sasarım
    oyuncakdan baska ne verdi ki zaten piyasaya
    son 3 4 yıldır i pot bilmen ne pot, mikron pot
    yeter artık yaaa ...

((alanlara bisey demem, bu benim sahsi dusuncem ))
  • ipod'u bilmem ama sony bence de kaliteli işler yapıo
  • quote:

Orjinalden alıntı: Zatara

zaten apple baska bisey falan cıkarsa sasarım
    oyuncakdan baska ne verdi ki zaten piyasaya
    son 3 4 yıldır i pot bilmen ne pot, mikron pot
    yeter artık yaaa ...

((alanlara bisey demem, bu benim sahsi dusuncem ))

Çok güldürdün beni sağol.. mikron pot...
    İyi kafa bulmuşsun..

• çok qüzel bi ürün inşallah bize de nasip our kullnamak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: S_O_N_Y

quote:

Orjinalden alıntı: tyesto

alet hakketen güzel yalnız sanki biraz acele çıkarılmış bir ürün gibi yoksa piyasayı alt üst etmek mi istiyorlar mp3 çalar fiyatları bir anda düşerse vallahi şoka girerim daha yeni ben kazık yedim

tyesto senin yapmış olduğun yoruma geri dönecek olursak bence çok yanlış bir yorumda bulunmuşsun yok SONY iyi değilde nasıl SONY iyi olabilirde bu açıklama çok ağır ve hakaret edici sözler. Ben sana şöyle bir açıklama yapayım en kaliteli bu mp3 player sıralamasına baktığımızda appelin İPOD`U 1. sırada yer alıyor
    2.sırada SONY 3. sırada ise CREATİVE 4. İRİVER 5.SAMSUNG 6.İNF böyle uzayıp gidiyor sıralama

Kardeş o sıralama senin yaptığın sıralama. Ayrıca her kategoride sıralamalar değişir. Ama iRiver ve Creative genel olarak Sony ve Apple'dan önde yer alır. Cowon da iyidir.

• neye gore onde yer alır adam bisuru bilgi vermis
    sen cıkıon kafana gore ahkam kesion
  • Kafamıza göre ahkam kesmiyoruz. Biraz araştır internette. Görürüsün bakalım Sony'nin modelleri kaçar puan alırken, iRiver ile Creative kaçar puan alıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: phatoshwest

Kafamıza göre ahkam kesmiyoruz. Biraz araştır internette. Görürüsün bakalım Sony'nin modelleri kaçar puan alırken, iRiver ile Creative kaçar puan alıyor.

işte bu be seni kutluyorum demekten başka birşey gelmiyor içimden gerçekten adam gibi teknolojiyi ve bazı marka vede kalitelerin değerini anlayan biri çıktı phatoshwest işte bu sensin adamım bu kadarda bir markaya ÖZELLİKLE [SONY]`E hakaret eden adamlar gerçekten bu formda gödüm ya valla yerli yabancı başka sitelerin tartışma formlarına bakıyorumda SONY hakkında art niyetli ve çok kötü olduğunu söyleyen vede hakaret eden birilerine rastlamıyorumyinede her türlü beni olumlu veya olmusuz bir şekilde eleştirmeniz normal sonuçta bu bir tartışma formu öyle değilmi

• pardon sıralamayı yanlış yapmışım taşınabilir mp3 çalar piyasasında en iyi kalite 1.APPELİN İPOD`U
    2. CERATİVE 3.İRİVER4.SONY5.COWON6.İNF7.SAMSUNG
  • quote:

quote:

işte bu be seni kutluyorum demekten başka birşey gelmiyor içimden gerçekten adam gibi teknolojiyi ve bazı marka vede kalitelerin değerini anlayan biri çıktı phatoshwest işte bu sensin adamım

Kardeş dalga geçme bozuşuruz bak.

DALGA GEÇMİYORUM GAYET İYİ TAKİP ETTİĞİN BELLİ TEKNOOJİ HABERLERİNİ BEN GERÇEKLERİ SÖYLÜYORUM phatoshwest İNAN BANA YA VALLA BAK YOKSA BÖYLE BİR YORUMU NASIL YAPABİLİRDİNKİ

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.