Şimdi Ara

AVRUPA 'DA Otomobil Satış Rakamları (Ocak-Ağustos 2010)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
0
Favori
3.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Marka - Model bazında Avrupa 'da Otomobil Satış Rakamları (Ocak-Ağustos 2010)

MARKA:
    1-VOLKSWAGEN____1,044,677______-3.9%
    2-RENAULT_________ 778,880_____+15.7%
    3-FORD____________ 772,681_____-8.7%
    4-PEUGEOT_________ 688,352_____+5.7%
    5-OPEL/VAUXHALL___ 657,304_____-7.8%
    6-FIAT_____________ 587,723_____-14.2%
    7-CITROEN_________ 577,909_____+1.6%
    8-AUDI____________ 418,800 ______-0.4%
    9-TOYOTA__________ 400,204 _____-14.4%
    10-BMW____________ 393,360______+5.8%

MODEL:
    1-VOLKSWAGEN GOLF_______ 338,155_____ -10.0%
    2-FORD FIESTA_____________ 284,351_____ -7.0%
    3-VOLKSWAGEN POLO_______ 242,185_____ +31.3%
    4-RENAULT CLIO____________ 233,125_____ +24.2%
    5-OPEL CORSA_____________ 214,383_____ -7.5%
    6-PEUGEOT 207_____________ 211,757_____ -13.8%
    7-OPEL ASTRA______________ 199,665_____ +11.9%
    8-FIAT PUNTO_______________182,450_____ -16.9%
    9-FORD FOCUS______________ 179,866_____ -13.2%
    10-RENAULT MEGANE_________ 179,780_____ +27.1%

http://www.jato.com/PressReleases/European%20New%20Car%20Sales%20Break%201%20Million%20Barrier.pdf
    http://www.jato.com/PressReleases/Fiesta%20Outpaces%20Golf%20in%20Race%20to%20European%20Sales%20Recovery.pdf
    http://www.jato.com/PressReleases/European%20market%20falters%20as%20Renault%20sales%20pick-up%20pace.pdf
    http://www.jato.com/PressReleases/European%20Car%20Sales%20Continue%20to%20Fall%20Down%202.4%20per%20cent%20in%202010.pdf

Detaylı bilgiler yukarıdaki pdf dosyalarında mevcut

Kaynak : jato.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spyky -- 5 Kasım 2010; 1:58:29 >

• vay anasını.vw 8 ayda 1 milyondan fazla araba satmış.insanın aklı gidiyor.
  • mantıklı bir liste sadece focus azcık daha yukarda olmalıydı.

Bu arada zaten bir üstündeki megane dan daha çok satılmış ama hakem kararıyla herhalde son sıraya itilmiş
  • renaultu fordun audiyi toyotanın üstünde görünce şaşırdım.
  • Bu lıste ıyı olmus vw turkıyede araba sınıfına gırıyor avrupada vw ye bakan yok . avrupadakılara vw nın turkıyedekı prestijini anlatınca kahkahalarla guluyorlar dıyenler gırsın satışrakamlarını gorsunler buda onlara kapak olsun belkı konusurken bılmedıklerın ı konular hakkında konusmaktan vaz gecerler ve uzanamadıkları cıgere haram demekten vaz gecerler guzel basşlık arkadasım teskkurler bır cok konuda cvp olarak kullanılacagından emınolabılırsın
  • vw orda adına da uygun olarak halk arabası oldugu ve diger markalardan renault ford gibi, pahalı olmadığı için bu kadar cok satıyor.

eğer ülkemizde de 40 bine otomatik dizel fiat bravo 42 bine golf otomatik dizel olsa, donanımları da biribirine yakın olsa bende kesinlikle golfü tercih ederim.

ama herzamanki geyik doğuşun fiyat politikası vw in potansiyel satışlarını renault megana ford focusa vs kaptırıyor.
  • Avrupanın tekeli VW. 8 ayda milyon araç sadece avrupaya oha diyorum. Renoyuda tebrik ediyorum avrupada bir avrupa markası olarak başarılı bir ivmede.

Audinin Toyotadan fazla satmasına şaşırmadım.BMWnin sattığı kadar Toyota satılması markanın kan kaybettiğini gösteriyor.

Reno +%15 büyürken Ford-Opel-Fiat küçülme göstermişler
  • Toyota dibe vurmuş.
  • japon arabaları hıcbır zaman avrupada söz sahıbı olmadı ki
    onların pazarı ;amerıka,ortadogu ve arabıstan,asya
    avrupanın ztn kendıne yetecek kadar markası var.....
  • Bir araba çok satınca en iyisimi oluyor. Ne yanlış düşünce. Bizde en çok Hyundai sattı diye en iyisimi.
    Listede Volvo, Subaru,Honda,Nissan, Mercedes yok o zaman bunlar kötü araç oluyor demekki.
    Bir aracın çok satması fiyat-kalite-fayda oranıyla artış gösterir. Demekki bunu VW Avrupada çok iyi yapıyor. Türkiyede ise tam tersi yüksek fiyatına göre çok az donanım veriyor. Aynı fiyata insanlar daha donanımlı Ford , Renault yada Hyundai alabildikleri için bu markalar tercih ediliyor.
  • premıum kalitesine uygun fiyat=Vw
  • Yukarıya da yazdım kimsenin dikkatini çekmedi mi? FOCUS satış rakamı meganden fazla olmasına rağmen niye focus megandan daha aşağıda sıralamada..

JATOda COTY gibi fransızlara torpil mi geçiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-rayted -- 4 Kasım 2010; 15:47:42 >
  • Hyundai ilk 10 yok
  • japonlar çökmüş beğenmedimiz reno ise satışlarını en çok artıran marka
  • dikkat ettiyseniz satılan araçların hepsi hatcback avrupa sedan sevmiyor
  • bütün avrupanın toplam nufusu 417,200.000 civarlarında dir=) sadece abd nin nufusu neredeyse avrupa kadar o yüzden burada vw renault fiat ın daha yüksek rakamlar yakalaması gayet normal...
  • Toyota çökmüş resmen.Gerçi o modellerle ben pek şaşırmadım.1-2 basamak daha yukarıda olabilirdi belki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ukubat

Bir araba çok satınca en iyisimi oluyor. Ne yanlış düşünce. Bizde en çok Hyundai sattı diye en iyisimi.
    Listede Volvo, Subaru,Honda,Nissan, Mercedes yok o zaman bunlar kötü araç oluyor demekki.
    Bir aracın çok satması fiyat-kalite-fayda oranıyla artış gösterir. Demekki bunu VW Avrupada çok iyi yapıyor. Türkiyede ise tam tersi yüksek fiyatına göre çok az donanım veriyor. Aynı fiyata insanlar daha donanımlı Ford , Renault yada Hyundai alabildikleri için bu markalar tercih ediliyor.

dostum turkıyedekı araba secımı cebe uygunlukla alınır avrupada arac begenıye uygun alınır bızım mıllete paramı varkı ıstedıgını alsın mecburen keseye uygun olanı alıyor e hyundaininde fıyatları bellı adam 23 mılyara ıkıncı el arac alcagına gıdıp aksent alıyor en azından sıfır arac dıye

vw acısı vw ye bınınce gecer.... Çin atasözü:))))

• golf um benim asırlardır avrupanın lideri,altındaki arabalar ise alt sınıfın otoları yani ucuz olanlar..
  • Helal olsun Golf'e Audi A3 ile Golf'ün avrupa fiyatları birbirine çok yakın. A3 listede bile yok. Türkiyede golf mü a3 mü desen seni tokat manyağı yaparlar yemin ederim. Ama avrupada adamlar golf ü tercih ediyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.