- x
SINAV YERİ> 337. DÖNEM İZMİR GAZİEMİR ULAŞTIRMA . PER. OKL. VE EĞT. MRK. KOMUTANL
77 Cevap8708 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

40 Mesaj
3 Kasım 2010; 15:53:24 

devreler birbirimize yardımcı olalım....gaziemir de sınava girmiş olan dedeler tavsiyeleriniz nedir? ne zman gitsek iyi olur...

40 Mesaj
3 Kasım 2010; 22:12:47 

nerde denizli, ısparta,antalya,aydın
yok mu devreler gaziemir yolcusu

175 Mesaj
4 Kasım 2010; 8:50:15 

ben varım :)

40 Mesaj
4 Kasım 2010; 12:25:11 

quote:

Orijinalden alıntı: eÜp_07

ben varım :)

memleket neresi devrem

122 Mesaj
4 Kasım 2010; 20:01:48 

Bende nasıpse burda girecegım, Antalyadan dusecegız yollara...

187 Mesaj
4 Kasım 2010; 21:29:56 

bende manavgattan geliyorum devrelerim..

SAMSUNG GALAXY S III

175 Mesaj
5 Kasım 2010; 9:07:13 

bende alanyadan gidiyorum devreler:) uçakla gitcez nasip olursa :)

605 Mesaj
5 Kasım 2010; 14:06:37 

izmir'den gircek yok mu yaw

40 Mesaj
5 Kasım 2010; 16:25:35 

quote:

Orijinalden alıntı: xenith35

izmir'den gircek yok mu yaw

devreler hangi gün gireceksiniz...?

4 Mesaj
6 Kasım 2010; 1:12:18 

ben de izmirden giriorum sınava...gaziemirden...kendimde izmirliim butun tertiplere selamlar...

13 Mesaj
9 Kasım 2010; 16:45:30 

slm devrelerim ben ıspartadan gideceğim gaziemire gideceklerle görüşelimm

[img]http://img842.imageshack.us/img842/6891/11hdz4m1.jpg[/img]

107 Mesaj
12 Kasım 2010; 19:21:03 

tertipler 1 aralık sabah 5-6 gibi ordayım birbirimizi ekleyelim haberleşelim
muhendishan@hotmail.com

Tek bildiğim hiçbir şey bilmediğimdir ...

111 Mesaj
12 Kasım 2010; 20:50:40 

Devrelerim bende gaziemirde gireceğim. Muğladan

www.tivinetwork.com

1405 Mesaj
13 Kasım 2010; 0:00:54 

bende gaziemirde girecegim. izmirden-basinsitesi

Tech-Mania
Acer 8950g 18,4" i7-2630qm 16gb | Apple MacBook Pro Md101tu/a 16gb Corsair Vengeance | Ipad Mini 3g | PS4 500gb | Iphone5 - 64gb White | PsVita 3g+Wifi

432 Mesaj
13 Kasım 2010; 23:16:36 

Arkadaşlar bende bucada oturuyorum, burada gireceğim.Kaçta orda olmamız gerekiyor bir bilginiz varmı acaba?Sınav tarihim 1 aralık

Steam : egeliilkerr Origin : egeliilkerr

107 Mesaj
14 Kasım 2010; 14:21:21 

tertipler 1 aralıkta sınava giricem.eğer sizde 1 aralıkta sınava giricem diyosanız saat 6 yı gecirmeyin.Çünkü 500 er 500 er içeri alınıyomuş.İlk 500 e girmek gerekiyor.Yoksa akşam 6 ya kadar beklersiniz bir gün orda gecer.haberleşelim bi yerde buluşup öyle gidelim yada orda girişte buluşalım başka türlü o gün gecmezzzzzz

Tek bildiğim hiçbir şey bilmediğimdir ...

342 Mesaj
22 Kasım 2010; 23:28:59 

Denizli'den bi 2 Gaziemir yolcusu var kayıtlara geçsin

'Görmek İçin Bakmak Yetmez'

40 Mesaj
22 Kasım 2010; 23:36:54 

quote:

Orijinalden alıntı: horozzi

Denizli'den bi 2 Gaziemir yolcusu var kayıtlara geçsin

beni de eklesinler hemşerim denizli listesine ... selamlarr..

342 Mesaj
22 Kasım 2010; 23:55:26 

Eyv. aleyküm selam ne gün gitcen kardeş aldınmı casio saatini

639 Mesaj
24 Kasım 2010; 17:05:19 

...............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Napolit@n -- 4 Aralık 2010; 1:32:38 >

40 Mesaj
24 Kasım 2010; 22:23:29 

quote:

Eyv. aleyküm selam ne gün gitcen kardeş aldınmı casio saatini

2.gün girmeyi düşünüyorum kardeş inşallah işimizi çabuk bitirp bi izmir turu yaparız üstüne. saati falan almadım da boyun cüzdanı aldım ilk önce ona heveslendim gittim aldım lisesin ordan bi amcanın dükkanından 1 liraya herşey çok uygun fiyata

342 Mesaj
24 Kasım 2010; 22:34:24 

Kardeş o civarda bi kaç tane var tam olarak nerden aldın kıbrıs şehitler caddesi sapağı var ordan aşağı biraz inince olan dükkandan mı?

40 Mesaj
25 Kasım 2010; 8:55:37 

quote:

Kardeş o civarda bi kaç tane var tam olarak nerden aldın kıbrıs şehitler caddesi sapağı var ordan aşağı biraz inince olan dükkandan mı?

biraz aşağıda ışıkların hemen altında kardeş belediyeye doğru inerken

342 Mesaj
25 Kasım 2010; 12:26:08 

Eyv. devrem bi ara gidip alayım malzemeleri sağolasın :)

1528 Mesaj
25 Kasım 2010; 12:41:55 

Kuşadasından ben varım. 3 ünde gireceğim ama kimse bana sormadı kaçında girmek istersin diye bi i.nelik yok değil mi :D

3800 x2 // mf4 ultra-3 // 6600 gt // 512*2 // 160 sata2 // dvd rw // h600b // giga500 // Z5500// 2zs platinum pro// vg2230 wm

http://suganzm.deviantart.com/
http://www.fotokritik.com/kullanici/?id=103519

342 Mesaj
25 Kasım 2010; 13:17:06 

Yok devrem istediğin gün gidebilirsin zarfa ne yazdıkları önemli değil. ama 3. gün gideceksen çok ta geç gitme malum sona kalan dona kalabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi horozzi -- 25 Kasım 2010; 13:17:48 >

255 Mesaj
25 Kasım 2010; 15:55:27 

quote:

Orijinalden alıntı: mbrg

biraz aşağıda ışıkların hemen altında kardeş belediyeye doğru inerken

S.a Denizlili tertipler bende aynı kervana katıldım haydi hayırlısı.. Bu malzemeleri en ucuza nerden kapatırız o 1 tl'lik dükkan'ın adı ne acaba?:) Bende gideyim de alışveriş yapayım Çamlıktan çınara doğru inerken Sağ tarafta da var,sol tarafta da..Hangisinden alışveriş yaptın?Bu arada Casio saatten de bahsetmişsiniz valla tam askerlik bir saat de denizlide 25'den aşağısı yok orjinal..Saat kullanmam normalde fakat askerlikte gerekli diyorlar,napcaz biz de ayak uyduralım :))

342 Mesaj
25 Kasım 2010; 17:49:59 

Arkadaşa bugün aldık casio 15 e 10 a da vardı bu çakma dedi 15 liği aldı arkadaş ne derece orjin bilemem.Aldığı yer çatalçeşmeden liseye doğru çıkarken kıbrıs şehitler sapağındaki ışıkların biraz önünde...Malzemeleri aldm bugün ordan ama fiyat konusunda emin değilim mesela arko krem 1.25 verdi markette 0.75 kuruştu.Ama mach3 turbolar marketten daha uygundu yani karar sizin ben aldığım malzemeleri daha sonra yazacağım...

255 Mesaj
25 Kasım 2010; 18:16:37 

quote:

Arkadaşa bugün aldık casio 15 e 10 a da vardı bu çakma dedi 15 liği aldı arkadaş ne derece orjin bilemem.Aldığı yer çatalçeşmeden liseye doğru çıkarken kıbrıs şehitler sapağındaki ışıkların biraz önünde...Malzemeleri aldm bugün ordan ama fiyat konusunda emin değilim mesela arko krem 1.25 verdi markette 0.75 kuruştu.Ama mach3 turbolar marketten daha uygundu yani karar sizin ben aldığım malzemeleri daha sonra yazacağım...

Bir çok dükkan var ben daha araştıramadım hangisi ucuz hangisi pahalı..Sağolasın bilgiler için,aldığın malzemeleri ve fiyatlarını yazdığında görürüz artık..

342 Mesaj
25 Kasım 2010; 23:14:22 

Aldıklarım:

1 Adet Arko Klasik (yeşil tüp) Krem
1 Adet Gilette Traş Jeli
1 Adet Bot için silikon gibi bi taban
1 Adet Küçük tırnak makası
1 Adet Traş Çantası
1 Adet Kirli,Temiz, Çamaşır Filesi
1 Adet Yıkama Çamaşır filesi
1 Adet Büyük Stil marka bot boyası
1 Adet bot kilidi
1 Adet Pudra
1 Adet Colgate Diş macunu
1 Adet dikiş seti (bi iğne bi düğme üç renk iplik)
1 Adet not defteri
12 Adet Çengelli iğne
1 Adet boyundan askılı cüzdan
1 Adet Sabunluk
----------------------------------
TOPLAM : 40 LİRA ÖDEDİM.

Eksikler var daha alacağım ama kara-hava-deniz olayını bekliyorum...

12 Mesaj
26 Kasım 2010; 10:03:40 

Slm arkadaşlar, ben de sınav için denizliden gideceğim izmir/gaziemir e. Sizler izmir e nasıl ulaşmayı düşünüyorsunuz? Geceden mi çıksak yola...

90 Mesaj
26 Kasım 2010; 17:25:49 

selamlar. Ben de kısmetse Gaziemirde gireceğim sınava. Herkes ilk gün girmeyi düşünüyor. Sadece Gaziemir değil bütün Türkiye öyle. Bu sene başvuruların geçen senelere oranla en az 2 kat arttığını hesaba katarsak çok kalabalık olcak. Hatta arkadaşım gece 2de sıraya girerim dedi. O yüzden ben 2. gün girmeyi düşünüyorum. Sizin düşünceniz ne bu konuda? Bildiğiniz bişey var mı terceh konusunda falan? İlk gün girenlerin ilk tercihlerinin olma olasılığı yüksek olabilir mi acaba?

40 Mesaj
26 Kasım 2010; 23:38:59 

quote:

Orijinalden alıntı: chmstsvs

Slm arkadaşlar, ben de sınav için denizliden gideceğim izmir/gaziemir e. Sizler izmir e nasıl ulaşmayı düşünüyorsunuz? Geceden mi çıksak yola...

kardeş ben 2. gün girmeyi düşünüyorum. geceden gidip sıra alabilirsek sabah erkenden girip işimizi bittirirriz inşallah kurtuluruz şu dertten. kısmetse kendi arabamla gideceğim honazdan.

342 Mesaj
27 Kasım 2010; 0:33:41 

Valla ben 30 gece 1 otobüsü ile gideceğim sabah 4 gibi orda olurum heralde artık ne zaman biter kısmet

342 Mesaj
28 Kasım 2010; 13:26:01 

DİKKAT DİKKAT

DENİZLİ,MUĞLA,ANTALYA VE DİĞER BAZI İLLERDEN İZMİR/GAZİEMİR İSTİKAMETİNE GİTMEK ÜZERE OLAN SEVGİLİ DEVRELERİM KENDİ ARACINIZLA GİDECEKSENİZ AYDIN'DAN İZMİR OTOBANINA GİRERKEN 2 KERE DÜŞÜNÜNÜZ! GİŞELERDEN NAKİT GEÇİŞ OLAYI BU YAZ KALDIRILMIŞTIR! ARACINIZDA KGS YA DA OGS YOKSA VE KGS ALMAYI DA DÜŞÜNMÜYORSANIZ AYDIN'DAN DİREK DEVAM EDİNİZ VE MAĞDUR OLMAYINIZ!

HE BU UYARIYA RAĞMEN YANLIŞLIKLA GİREN DEVRELERİM PANİK YAPMADAN GİŞELERDE YARDIM SEVER Bİ KGS Lİ KESMEYE BAŞLAMAK SİZE YARDIMCI OLACAKTIR

255 Mesaj
28 Kasım 2010; 15:14:36 

Gaziemirdeki sınav yerinde geceden sıra alma gibi bir şey oluyor mu?Herkes geceden numara alırım diyor,böyle bir uygulama var mı?

342 Mesaj
28 Kasım 2010; 17:25:53 

Devrem sıra alma denen şey daha önceden giden bir arkadaşımdan dinlediğim kadarı ile.Orda bulunan bizim gibi devreler kendileri bir kağıda isimlerini yazıyorlarmış ve oraya bırakıp bekliyorlarmış oralardaki kahvelerde vs.Sıra olayı bu ha sonradan sistem değiştimi bilmem.Ama bankalardaki gibi sıramatik filan olacağını sanmam olsa da mesai saati harici hele hele sabahın 3-4 ünde sıra vereceklerini hiç sanmam bi kaç güne göreceğiz gidip

24 Mesaj
30 Kasım 2010; 14:34:39 

Denizli'den bir kişi daha gidiyor :) hatta ben 16:30 aracıyla yola çıkıp akşam İzmirli arkadaşımın yanına gideceğim, sabah 5 gibi de orada olurum herhalde. Denizli'den gidenler irtibat kuralım orada ne dersiniz, nasıl yapalım?

13 Mesaj
30 Kasım 2010; 15:26:38 

gece gaziemire 23 otobüsü ile gidiyorum ıspartadan varmı yarışmacı:D

[img]http://img842.imageshack.us/img842/6891/11hdz4m1.jpg[/img]

109 Mesaj
30 Kasım 2010; 17:45:19 

2. gün Aydın' dan araçla gitmeyi düşünüyorum lakin daha evvel hiç Gaziemir tarafına işim düşmedi. Aydın otobanından Gaziemir Ulaştırma Komutanlığı' na nasıl giderim ? (Bu havalimanı sapağından döndükten sonra havayolu istikametinde ilerleyip havalimanını geçiyoruz biraz sanırım)
Aydın' dan gidecek arkadaşlar olursa haberleşiriz, gece 3 gibi falan Aydın' dan yola çıkmayı düşünüyorum ama garantisi yok. 1. gün İzmir' e gidip orada da kalabilirim.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

639 Mesaj
30 Kasım 2010; 18:18:36 

1 inde akşam 19.30 da çıkıyorum... gece 3-4 anca izmir otogarinda olurum..otobus gaziemirle alakası yokmuş
otogardan geri gelcem anlayyacağınız..... benim tahminim ben uyumadan siraya girmek zorundaym bu devletin her işi böyle rezilmi ya... binlerce insan yine orda karetta karetta gibi dizilicez anlaşılan uyku muyku da yok
8 saat otobuste yolculuk yap sonra in uyumadan sıraya gir.... ondan sonra da vatan millet sakarya edebiyatı..

yok arkadaş daha askere gitmeden bizim askerlik başladı hadi hayırlısı..
3 gune neden sıkıştırıyorlar bunu anlamadım..... ne saçma sapan bir sistemdir bu..1 haftaya yaysalar once gitsek ne olurdu yani...zaten bu yıl inanılmaz insan gelecek başvuru çok...

bir de arkadaşın birisi kağıda ismimizi yazıyoruz sonra kahve vs.. bekliyoruz diyor...bu yılda acaba aynı uygulamamı ...yoksa bankadaki gibi bir sıra numarasi alip o saate kadar özgür kalabiliyormuyuz.... acil bilgi lazım geçen yıl yapanlar bilgi versin lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Napolit@n -- 30 Kasım 2010; 18:20:59 >

122 Mesaj
30 Kasım 2010; 19:57:37 

Sabah 8'de uçağımız sağ salim inerse havaalanına en geç 8:30 gibi sınav yerinde oluruz herhalde. Gece dönüşümüzüde aldık uçakla, inşallah en geç akşam 10'a kadar işleri hallederiz.

109 Mesaj
30 Kasım 2010; 21:00:17 

İzmir Gaziemir' de örnek sınav güncesi / Krokili anlatım (ona göre herkes kendini hazırlasın): http://nezorepla.blogspot.com/2008/12/nasl-militarist-oldum.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre.CFT -- 30 Kasım 2010; 21:07:01 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

432 Mesaj
30 Kasım 2010; 22:03:24 

Devrelerim İzmir-Gaziemirde sıra verme olayı varmı acaba Tuzladaki gibi giden var mıdır?Ona göre yola koyulacam birazdan.Bilgilendirirseniz sevinirim

639 Mesaj
30 Kasım 2010; 22:30:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Emre.CFT

İzmir Gaziemir' de örnek sınav güncesi / Krokili anlatım (ona göre herkes kendini hazırlasın): http://nezorepla.blogspot.com/2008/12/nasl-militarist-oldum.html

az önce okudum eğer yarın da böyleyse sonumuz hayır olsun...herkes okusun da hakkaten kendini ona göre hazırlasın :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Napolit@n -- 30 Kasım 2010; 22:30:52 >

342 Mesaj
30 Kasım 2010; 22:53:04 

quote:

Orijinalden alıntı: egeliilkerr

Devrelerim İzmir-Gaziemirde sıra verme olayı varmı acaba Tuzladaki gibi giden var mıdır?Ona göre yola koyulacam birazdan.Bilgilendirirseniz sevinirim

Evet devreler özellikle İzmir'li devreler sıra verme olayı başladı mı ? Başlamadıysa saat kaçta başlayacak bilgisi olan var mı?

1405 Mesaj
30 Kasım 2010; 23:01:23 

Benim duydugum sıra sabah 0730 da verilecekmis

Tech-Mania
Acer 8950g 18,4" i7-2630qm 16gb | Apple MacBook Pro Md101tu/a 16gb Corsair Vengeance | Ipad Mini 3g | PS4 500gb | Iphone5 - 64gb White | PsVita 3g+Wifi

432 Mesaj
1 Aralık 2010; 0:14:01 

Şimdi gaziemirden geldim.Yavaş yavaş kalabalık oluşmuş durumda kahveler dolmuş.Miller arabayla gelmiş.Herkes 3erli 5erli gruplar halinde sohbet havasında.Nizamiyeye gittim çavuş vardı sordum herşeyi birazda muhabeet ettik.Sabah 7 gibi alacaklarmış numara olayı hersene numara yaparlar dedi ama bunlar kahvelerin çok çay satsın diye yaptığı bir şeydir dediGit bak her kahvede bir liste olmuştur dedi:)Ama sabah 2 tane çavuş gelecek 50şer gruplar halinde sizi içeriye alacak ve gece 11e kadar sürecek dedi.Ben sabah 6 gibi orda olmayı düşünüyorum uykumu alıcam.Bilginize sunulur devreler.İyigeceler hepinize yarın görüşürüz

639 Mesaj
1 Aralık 2010; 0:21:50 

.................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Napolit@n -- 4 Aralık 2010; 1:33:23 >

90 Mesaj
1 Aralık 2010; 1:08:13 

Selamlar. İlk gün sınava girecek arkadaşlar, akşam bizi buradan bilgilendirir misiniz? Numara olayı falan kafalar karıştı iyice Yanımızda kalem falan götürmeye gerek yok sanırım, ordaki kantinden alınıyormuş

23 Mesaj
1 Aralık 2010; 11:21:07 

Herkese Merhabalar..

Ben de salı sabah 05.00 otobüsüyle Bodrum'dan geleceğim. Sanıyorum gaziemir servisi ile son noktaya inip ondan sonrasında biraz yürüyeceğiz.

Eğer öğleden sonraya kadar çıkabilirsem bir kaç eşya almak için kemeraltı gibi bir yere gitmek istiyorum. İzmir'de nerelerden alış-veriş yapabiliriz bilgisi olan var m?

Akşamında da ek$i sözlükten arkadaşlar ile bir zirve yapmayı planlıyoruz.
(Limon çalışmadığı için buradan da duyurusunu yapmış olayım, ilgilenenler pm atabilirler)

X61 X61SL240DV user | Windows 7 user | 337. Dönem gidecek

109 Mesaj
1 Aralık 2010; 12:16:28 

quote:

Orijinalden alıntı: mko

Selamlar. İlk gün sınava girecek arkadaşlar, akşam bizi buradan bilgilendirir misiniz? Numara olayı falan kafalar karıştı iyice Yanımızda kalem falan götürmeye gerek yok sanırım, ordaki kantinden alınıyormuş

Yine de götürmek lazım, ne olur ne olmaz. Gaziemir' de geçen dönemlere nazaran ciddi bir kalabalık varmış aldığım haberlere göre.

1405 Mesaj
1 Aralık 2010; 13:29:03 

Sınava Gaziemirde gittim 1.paketteydim. 11:15 gibi tüm işlemlerim sonlandı ve çıkış yaptım..
sabah 06:00 da epey sıra vardı ben cıkarken (11:15) yine aynı kalabalık devam ediyordu..

Sıra numarası o kahvelerde yazılan listeyle alakasız, ana nizamiyeden adam alıyorlar 50 kisi gelsin o gelsin bu gelsin diye..Ondan sonra iceride sıra numarası alıyorsunuz

Dikkat etmeniz gereken SİYAH tükenmez kalem ve kurşun kalem yanınıza almanız. Zira içeride alacak yer yok..Temini güç.
Karnınızı doyurun gidin..
Sakallı gelenlerde bazılarında problem oldu.. Sakala ve sac uzunluguna dikkat gosteriniz (cok uzun olmamak kaydı ile normal sac trasında kimse problem yasamadı)
- Cep telefonunuzu ya dışardan birine emanet edin, ya da yalnız geliyorsanız da hiç yanınıza almayın.

Elektronik cihaz kesinlikle almayın walkmen,ipod vs. içeriye alınmyor.Ana kapıya dönersiniz sırf bu yüzden.Ben çıkarken hayli kalabalık vardı.

50 kişilik paketler halinde alınıyor.Sorular zor değil ben sabahın köründe gittiğimden kafa gidikti.Ama yapılmayacak sorular değil.Sayısallarda 1-2 zor soru var sözeller çok mantıksal ve kafa karıştırıcı

Doktor,Veteriner, Savcı,Hakim,Beden eğt. öğretmeni,dalgıç,can kurtaran,Uzakyol Vard. Müh. ve Uzakyol Vard. Zabiti varmı diye sordular

Ben Uzakyol Vard. Zabitiyim

Diğer adaylar o odadan çıkarıldıktan sonra biz birer listeye isim TCkimlik yazıp sertifika veya resmi belgelerimizin fotokopilerini verdik.Fotokopi orada çekiliyor.Yani dışarda yaptırmıyorsun

Herkese hayırlı olsun

Tech-Mania

90 Mesaj
1 Aralık 2010; 13:47:45 

quote:

Orijinalden alıntı: coaxem

Sınava Gaziemirde gittim 1.paketteydim. 11:15 gibi tüm işlemlerim sonlandı ve çıkış yaptım..
sabah 06:00 da epey sıra vardı ben cıkarken (11:15) yine aynı kalabalık devam ediyordu..

Sıra numarası o kahvelerde yazılan listeyle alakasız, ana nizamiyeden adam alıyorlar 50 kisi gelsin o gelsin bu gelsin diye..Ondan sonra iceride sıra numarası alıyorsunuz

Dikkat etmeniz gereken SİYAH tükenmez kalem ve kurşun kalem yanınıza almanız. Zira içeride alacak yer yok..Temini güç.
Karnınızı doyurun gidin..
Sakallı gelenlerde bazılarında problem oldu.. Sakala ve sac uzunluguna dikkat gosteriniz (cok uzun olmamak kaydı ile normal sac trasında kimse problem yasamadı)
- Cep telefonunuzu ya dışardan birine emanet edin, ya da yalnız geliyorsanız da hiç yanınıza almayın.

Elektronik cihaz kesinlikle almayın walkmen,ipod vs. içeriye alınmyor.Ana kapıya dönersiniz sırf bu yüzden.Ben çıkarken hayli kalabalık vardı.

50 kişilik paketler halinde alınıyor.Sorular zor değil ben sabahın köründe gittiğimden kafa gidikti.Ama yapılmayacak sorular değil.Sayısallarda 1-2 zor soru var sözeller çok mantıksal ve kafa karıştırıcı

Doktor,Veteriner, Savcı,Hakim,Beden eğt. öğretmeni,dalgıç,can kurtaran,Uzakyol Vard. Müh. ve Uzakyol Vard. Zabiti varmı diye sordular

Ben Uzakyol Vard. Zabitiyim

Diğer adaylar o odadan çıkarıldıktan sonra biz birer listeye isim TCkimlik yazıp sertifika veya resmi belgelerimizin fotokopilerini verdik.Fotokopi orada çekiliyor.Yani dışarda yaptırmıyorsun

Herkese hayırlı olsun

Çok teşekkürler. Hayırlı olsun. Darısı başımıza Anladığıma göre gecenin bi yarısı gidip sıra alma olayı falan yok, gidip sırada dikilcez. Yine de ne kadar erken gidersek o kadar erken girer ve çıkarız.

2 Mesaj
1 Aralık 2010; 14:14:24 

sabah tam olarak kaçta ordaydın???

1405 Mesaj
1 Aralık 2010; 20:19:30 

ISparta ve Antalya'dan gelen arkadaslar gece oradaymıs. Ben Sabah 05:50 de ana kapıdaydım. 06:30da içerideydim ama tabi yine de çok kalabalık vardı biraz şansa oldu yani..

Özellikle sabah ve öğle saatlerinde çok yığılmalar oluyor.

Tech-Mania

2 Mesaj
1 Aralık 2010; 20:41:21 

Sıra olayı geceden başladığı için erken saatlerde gitseniz bile, sıra çoktan 300 leri bulmuş oluyo, isteyen geceden isim yazdırabiliri arkadaşlar. Yapılan işlemler uzun sürüyo birçok formalite var ve 50 lik gruplar halinde girdiğiniz için herkesin bitirmesini bekliyosunuz. Bu arada mutlaka yanınıza kurşun kalem ve siyah pilot kalem almayı unutmayın. Saç sorun olmuyo zaten, sakal da fazla abartılı olmadıkça sorun olmaz. Yaklaşık 5 farklı yere uğruyosunuz ve 4 - 5 saat içerde kaldıktan sonra askeri servislerle kışladan dışarı çıkartılıyosunuz. Ama ilk gün için söyleyeyim baya yoğunluk varda öğlen 1 e doğru 18. grup a isim yazdıran vardı.. Allah yardımcınız olsun, hayatımda ben bu kadar sıra beklemedim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi visiontr -- 1 Aralık 2010; 20:42:32 >

404 Mesaj
1 Aralık 2010; 22:23:50 

Bende az sonra Antalya'dan yola çıkıyorum..Orada olacak varsa haberleşebiliriz.

Ipsa Scientia Potestas est.

24 Mesaj
1 Aralık 2010; 23:02:25 

Tüküreyim ben bunların yapacağı işe...

Saat 7.de oradaydım, gittik komedi gibi adımızı yazdırdık kahvede bir amcaya, sonra bir eleman geldi, elinde adımızın yazıldığı kağıt ( bizim gibi yedek subay adayı) neyse üçbuçuk saat falan dolandık oralarda sonra 11 gibi içeri girebildik, dışarda onca saat ayakta bekle, içerde de aynı durum, sonra kumanyalar geldi, diğer bizden önceki iki gruba verildi, bize kalmadığı söylendi verilmedi, onlar yedi hatta komedi gibi bize bir kasa ekmek verildi yiyin dediler, sonra içeri gittik, günümüz beklemekle geçti, oraya git bekle buraya git bekle aktif olarak yaptığımız iş belki 2 saati (sınavda dahil) almamıştır.
Akşam 19.00 gibi çıktık işlemlerimiz bitmişti.

Ne oldu saçma sapan ayakta beklemekten yorulduk, rahatsızlananlar falan oldu.

İçerdeki bir Ast. Bş. Çvş. 'un hakaretlerini aşağılamasını saymıyorum bile...

1405 Mesaj
2 Aralık 2010; 0:02:26 

quote:

Orijinalden alıntı: balduk

Tüküreyim ben bunların yapacağı işe...

Saat 7.de oradaydım, gittik komedi gibi adımızı yazdırdık kahvede bir amcaya, sonra bir eleman geldi, elinde adımızın yazıldığı kağıt ( bizim gibi yedek subay adayı) neyse üçbuçuk saat falan dolandık oralarda sonra 11 gibi içeri girebildik, dışarda onca saat ayakta bekle, içerde de aynı durum, sonra kumanyalar geldi, diğer bizden önceki iki gruba verildi, bize kalmadığı söylendi verilmedi, onlar yedi hatta komedi gibi bize bir kasa ekmek verildi yiyin dediler, sonra içeri gittik, günümüz beklemekle geçti, oraya git bekle buraya git bekle aktif olarak yaptığımız iş belki 2 saati (sınavda dahil) almamıştır.
Akşam 19.00 gibi çıktık işlemlerimiz bitmişti.

Ne oldu saçma sapan ayakta beklemekten yorulduk, rahatsızlananlar falan oldu.

İçerdeki bir Ast. Bş. Çvş. 'un hakaretlerini aşağılamasını saymıyorum bile...

Hocam geçmiş olsun öncelikle.. Buradan ben deneyimlerimi yazdım 1. paket olarak. Keşke okuyup gitseydiniz.ORada KAHVEHANELERDE OLUŞTURULAN listeler İŞE YARAMIYOR

Birde içerideki personel Hem subay hemde Astsubaylar cok kibar davrandılar ancak çoğu aday üniversite mezunu olmasına rağmen sabır zorlayıcı hareketlerde bulunuyordu.. orada sınava girecek 7500 kişiden 7000 kişisinin üniversite mezunu olduğunu söylemek zor. Daha arkadaşların bir çoğu AD SOYAD ve EV ADRESLERİNİ yazmaktan acizdi..Onu bırakın Kendilerini havalarda görenler, işi makaraya vuranlar ciddiye almayanlar çoğunluktaydı.. Bu arkadaşlar sanırım acemi birliğinde çok sürtecek.

Birde personel'e de hak vermek gerekir zira oradaki görevliler 05:30 da göreve geldiler ve bizim gibi birçok adam ile uğraşıyorlar.Onlarında sabrı tükenmesi normaldir.

Çünkü sabah 06:50 de bizi izin formlarını doldururken ilk görevli Astsubaylarımız anlatımlarına rağmen bu kadar basit şeyleri anlamayan, yanında kalem bile getirmeyen açıkçası sallanıp gelen adam çoktu

Tech-Mania