Şimdi Ara

2011 TRANSPORTER 2.0TDI --- H1 2.5 CRDİ .... TERCİH !!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
23.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar şirket için bakıyoruz yanlız Camlı Van olucak ve Hususi amaçlı kullanıcak yük taşınmıycak yani.. Alıktan sonrada arka koltukların 4 geniş koltuk halinde abartısız küçük bir vip modifikasyonu yapılması planlanıyor.

Araçlar

2011 Vw Transporter 2.0 TDİ 140 Hp = 47.000 TL
    2011 Hyundai H1 2.5 CRDİ 170 Hp = 40.000 TL

İki aracında donanımları birbiriyle hemen hemen aynı,Esp dahil tüm 3 harfliler standart.

Öğrenmek istediklerime gelirsek ;

1-Transporterin 140 hp lik motoru 2 ton ağırlığındaki bu araç için güçlümüdür,yoksa 4 bin tl daha verip 180 Hp liğini almakmı gerekir ?
    2-Hyundai H1 kullanan varmı ? araçtan memnunlarmı ? Arka kısımdaki Yaprak Amortisör diye bahsedilen sistemin Vw deki normal tipden ne farki var ?
    3- Yol tutuşu hakkında kıyaslama yapılırsa Transporterin durumu nedir ?
    4-İki araç arasındaki 7 bin tl fark var,hyundai 170 hp iken vw 140 hp ayriyetten hyundainin 7 yıl garantisi var fakat hyundai 8.5 lt yakarken vw 6.5 lt yakıyor,Vw ye daha çok güvenesim varken hyundai için aynı şeyi söyleyemiyorum çünkü piyasada daha yayılmamış bir model ve internette hiç yorum okuyamadım bu araç hakkında.

Teşekkürler.

• Transporter veya Vito almanızı tavsiye ederim. H1 bu araçlara rakip olamaz. Bir kere H1'in arkası makaslı. Yani konfor konusunda oldukça geride. Yol tutuş konusunda da Transporter daha iyidir.
  • Wv al keyfine bak !
    i 30 mu golf mü diye sorsan i30'un fiyati makul olsa ! i30 derdim ama bu sinifta wv bence..
    Yol tutusu da sanirim fena degildir 2 tonluk aracin !
    1.5 tonluk passatlari ucuran bu motor 2 tonluk tp'yi de ucurmasada yeterli gelir diye düsünüyorum..
  • Yaprak amortisör dediğiniz makastır hocam. Konfor aranmaz, yük içindir.

H1 transporterdan ziyade, transite rakip daha çok. Gerçi ona da üyev kardeş gibi duruyor..

Transporter yada caravelle öneririm şahsen.
  • Peki ozaman yeni soru..

-Transporter ile Caravellenin farkı nedir ?
  • kesinlikle transporter
  • transporter
  • geçen gün bizim teyze oğluyla yine transporter-starex muhabbeti yaptık. aynı bilindik şeyler...
    kendisi daha önceden kullandığı için, starex şöyle iyidir böyle iyidir, kendisi ve servisi ucuzdur bilmem ne...

bende kendisine şöyle dedim;
    peki starexin servisi ve kendisi ucuz, aynı model starex 20 bin lira ama transporter en az 40bin lira ve transporterin servisi daha pahalıyken, peki bu memlekette (karabük) 1kişi (belki) starex alırken neden 10 kişi transporter alıyor???

10 kişi yanlış biliyorda 1 kişi mi doğrusunu yapıyor?

h1"i bilmem ama transporterin muhatabı olmadığı kesin
  • Transporter
  • 180lik Transporter al geç hocam... Hatta Caravelle bile düşünülebilir
  • Transporter ticari, Caravelle ticari/binek bir araç donanımında olurdu eskiden. Genelde arka koltuklar, arka cam, yolcu kliması, elektrikli koltuklar ve aynalar vs özellikler sadece Caravelle'de olurdu. Tabi 2000 yılındaki bir karşılaştırma bu. Şimdi ne durumdadır bilemiyorum.
  • h1 de müthiş değer kaybı olabilir starexle benzer durumu yaşayanlar var bu sınıfta tartışmasız acık ara transportr lider .
  • quote:

Orijinalden alıntı: canozpinar

Transporter veya Vito almanızı tavsiye ederim. H1 bu araçlara rakip olamaz. Bir kere H1'in arkası makaslı. Yani konfor konusunda oldukça geride. Yol tutuş konusunda da Transporter daha iyidir.

• HYUNDAI H1 170 HP 2.5 CRDI ile 2.000 km yaptım. Kilometreye 24-25 kuruş arasında yaktı. Otomobil konforunda yolculuk yaptık, 2 aile ve birsürü de eşya. Acaip güçlü motor, çok sessiz ve yol titremelerini içeriye hissettirmeyen, altı kamyonet gibi ama üstü otomobil gibi bir araç. Yakıt tüketiminden çok çok memnun kaldık. Aracı 1 yıllık olmasına rağmen çok ucuza almışlardı ve ilk uzun yolda kullanmak bize nasip oldu. ABS, Airbag, Klima, BlueTooth Radyo CD-USB-MP3, çok kuvvetli Halojen farları, güven veren kabini ve tekrar ifade etmek istiyorum ki otomobil konforu beni çok memnun etti.

Aracı 25.000 TL'ye aldık, yepyeni ve 1 yıllıktı daha. Bedava! Az paraya çok faydayı bu şekilde kolayca elde edebilirsiniz. Ama sıfır olsun, büyük ve güçlü olsun, yakıt sorun değil diyorsanız otobüs gibi CAREVELLE veya TRANSPORTER elbette alternatifiniz olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HaCKeRBoY64

180lik Transporter al geç hocam... Hatta Caravelle bile düşünülebilir

aynen katılıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: sokakışıkları

quote:

Orijinalden alıntı: canozpinar

Transporter veya Vito almanızı tavsiye ederim. H1 bu araçlara rakip olamaz. Bir kere H1'in arkası makaslı. Yani konfor konusunda oldukça geride. Yol tutuş konusunda da Transporter daha iyidir.

• Starexler eskide kaldı.

H1 yeni nesil i serileri gibi.

Alırken de avantajlı.

7 yıl garanti de yabana atılacak cinsten değil.

Şayet uzun süre binilecekse H1 düşünülebilir.
  • adamlar ne demiş biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu (volkswagen). marka fanatikliği olarak algılamayın bence en iyisi
  • H1 Transporter'a Denk bi araç değil 140 bg lik motor yeter ama 180'lik olursa tadından Yenmez
  • Arkadaşlar cevaplar için sağolun.. Bu iki araç arasında tercih yapıcaklar için son kararımızı ve araştırma sonucu öğrendiklerimizi yazayım.

1-Hyundai h1,Transportere iyi bir alternafit.. Daha çok donanım ve daha güçlü bir motoru 7-8 bin TL düşük fiyata sunması gayet iyi ve bunun yanında 7 yıl Garantisi var aracın.. Ancak 2. eli Çok zayıf bir araç.
    2-H1 in sorunları arasında motor bloğu çatlaması diye birşeye denk geldim fazla ayrıntı yok ancak alıcak arkadaşların bunuda iyi araştırması gerek.
    3-H1 in yakıtı Transportere göre en az 2 lt daha fazla yakıyor.

Son durumda Transporter 2.0 Tdi 140 hp ye karar verildi,4-5 bin tl üstüne koyabilicekler için 2.5 BiTDİ 180 hp daha mantıklı.. bunun yanında 102 hp lik seçenekde var oda 140 hp likten 4-5 bin tl daha ucuz fakat 5 ileri. Ve donanımı biraz daha kısıtlı.

Yakın zamanda alınırsa fotoları ekliycem

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.