- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
SAMSUNG WAVE 525 S5253 ANA BAŞLIK
4040 Cevap482625 Görüntüleme14 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     22 [24] 26 27 28 29 30 31      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

75 Mesaj
3 Mart 2011; 12:24:18 

Arkadaşlar bu ndrive da sapmalar oluyor, araçla giderken geç takip ediyor ve güzergahı tam olarak bulamıyor. bunun ayarlarıyla ilgili bilgisi olan varmı? bide haritayı güncellem istediğimizde bunu nasıl yaparız? yardımınız ve bilgileriniz için şimdiden teşekkürler

75 Mesaj
3 Mart 2011; 12:58:15 

*#6984125*# bunu yaptığımız zaman ''autoanswering mode ON'' diyor. ne demek bu?

846 Mesaj
3 Mart 2011; 13:08:12 

5333 hocam o, uyumsuzdur. Flashlıyorum şu an bitmek üzere elimdeki fw ve csc ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi un4saken -- 3 Mart 2011; 13:09:51 >

1835 Mesaj
3 Mart 2011; 13:12:27 

Merakla sonucu bekliyoruz hocam

2119 Mesaj
3 Mart 2011; 13:17:27 

quote:

Orijinalden alıntı: un4saken

5333 hocam o, uyumsuzdur. Flashlıyorum şu an bitmek üzere elimdeki fw ve csc ile.

Aynı zaten iki cihaz aradaki tek fark klavye. Zaten f/w yi veren samfirmware

http://www.samfirmwarew...b0b8ce50e7c42df73997434

Biz doğrudan doğruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk topluluğudur
Ne Mutlu Türküm Diyene.
Mustafa Kemal`in Bursa Nutku
Ordusunu sevmeyen millet başka ülkelerin ordusunu sevmek zorunda kalır.

846 Mesaj
3 Mart 2011; 13:18:01 

0
0

Şu da ek olsun :)

0

Son sürüm, üstelik Türkçe swype ile. Bu daha başlangıçtı, sanırım bir maden buldum, bir haftaya kadar tüm samsung telefonlarının firmware'leri elimde olacak gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi un4saken -- 3 Mart 2011; 13:19:29 >

846 Mesaj
3 Mart 2011; 13:28:58 

HighVoltage, istediğin S5253JVJJ1'de var. Bi ara elden gönderirim sana

Gerisini boşver de bunu bulduğum iyi oldu, bununla flashlayıp servise götürsek dahi anlayamaz kaç kere flash atıldığını :D Orjinal fw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi un4saken -- 3 Mart 2011; 13:30:54 >

846 Mesaj
3 Mart 2011; 13:45:18 

Bende son çıkan Avrupa FW'si yüklü olduğu için 5250 görünüyor. Onu sana göndereceğim S5253JVJJ1 fw ve CSC_S5253_Open_Turkey_Common_OJVJJ1 csc ile yüklediğinde tamamen orjinale dönüyor telefon.

S5253JVJJ1
S52530JVJJ1

Olacak ;) Ekim güncellemesi sanırım bu. Herneyse, sevinçliyim Dilediğim gibi kurcalayabilirim artık fw'leri bada 1.2 gelene kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi un4saken -- 3 Mart 2011; 13:49:54 >

2119 Mesaj
3 Mart 2011; 13:58:34 

quote:

Bende son çıkan Avrupa FW'si yüklü olduğu için 5250 görünüyor. Onu sana göndereceğim S5253JVJJ1 fw ve CSC_S5253_Open_Turkey_Common_OJVJJ1 csc ile yüklediğinde tamamen orjinale dönüyor telefon.

S5253JVJJ1
S52530JVJJ1

Olacak ;) Ekim güncellemesi sanırım bu. Herneyse, sevinçliyim Dilediğim gibi kurcalayabilirim artık fw'leri bada 1.2 gelene kadar.

Bak bu şahane işte :)

Biz doğrudan doğruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk topluluğudur
Ne Mutlu Türküm Diyene.

846 Mesaj
3 Mart 2011; 14:01:12 

En kötü yanı tüm ayarları baştan yapıyorum, programları oyunları baştan yüklüyorum her flash attığımda. En can sıkıcı tarafı o Hahah keyfim yerine geldi yahu

2119 Mesaj
3 Mart 2011; 14:06:23 

:) Evet o bir dert. Hardformat attım 2 defa. Yerleşik gelen duvarkağıdı ve melodiler blueftp ile siliyordum yeni f/w gelene kadar ellemiyorum tek tek isim değişitirip sonra silmek kasıyor.

Ne Mutlu Türküm Diyene.

25 Mesaj
3 Mart 2011; 14:07:41 

Vay arkadaş ben daha tuş kilidini açmayı yeni kavradım gibi bişey millet nelerle uğraşıyo
takipteyiz ve başarılarınızın devamını diliyoruz arkadaşlar

251 Mesaj
3 Mart 2011; 14:14:02 

yeni sürüme nasıl geçeceğimizi nasıl flashlayacağımızı deneyimli arkadaşlar yazsa biz de onun izlediği adımları uygulayarak yeni sürüme geçsek ?

http://negatif.500px.com/
http://negatif.500px.com

3216 Mesaj
3 Mart 2011; 15:49:00 

beyler samsung appse gırdım vakit yeterli hafıza yok 0xff15 hatası verıyor nasıl duzeltırım

If you have real paradise for gangsters, see ya there

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
3 Mart 2011; 16:05:20 

Arkadaslar iyi guzel yeni fw yuklemissiniz ama sanki özencik yapar gibi onu yaptim bunu yaptim diyorsunuz. Kac kisi sormus cevaplayan yok. Yardim etcekseniz Pato arkadasimiz gibi aciklamali anlatim yapin. etmicekseniz konuya yazma amaciniz nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2119 Mesaj
3 Mart 2011; 16:22:12 

Bu f/w olayını yapan sadece un4saken. O da düzgünce olayı toparlayıp net bir şekilde paylaşır. Farklı CSC ve SW versiyonları söz konusu olduğu için buradaki bir çok kişi karman çorman bir şekilde flashlamaya çalışıp problem yaşayacaktır. Garanti gibi bir durum da söz konusu olduğu için henüz net bir bilgi verilmemesi doğal. Biraz sabredin bana kalırsa. Nihayetinde arkadaş kendi flashlayıp burada hiç de yazmayabilirdi böyle bir konuda özendirmek gibi bir gayesi neden olsun insanın. Armut piş ağzıma düş oluyor biraz da o özendirmekse

Ne Mutlu Türküm Diyene.

846 Mesaj
3 Mart 2011; 16:24:34 

Bach program yüklemeye benzemez bu, beynini değiştiriyorsun aletin. fw'leri yeni yeni buluyorum biraz bekleyin. Sıkıntı olup brick duruma düşürürseniz cihazı ne olacak? fw'leri paylaşacağım ben sadece, kimseye de önermem flashlamasını.

@HighVoltage, XXKB2 fw ile OJVJI5 csc uyuşmadı mesela. ses kaydının yerinde "favorilerim" yazıyor. Ayrıca herhangi bir sitede kullanıcı adı yazıp şifre girmek için "ileri" dediğinde cihaz restart yapıyor. Kimyaları uyuşmadı Farklı farklı deniyorum hala bakalım, sonra kararımı vericem 1-2 güne.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi un4saken -- 3 Mart 2011; 16:30:40 >

2119 Mesaj
3 Mart 2011; 16:36:14 

quote:

Bach program yüklemeye benzemez bu, beynini değiştiriyorsun aletin. fw'leri yeni yeni buluyorum biraz bekleyin. Sıkıntı olup brick duruma düşürürseniz cihazı ne olacak? fw'leri paylaşacağım ben sadece, kimseye de önermem flashlamasını.

@HighVoltage, XXKB2 fw ile OJVJI5 csc uyuşmadı mesela. ses kaydının yerinde "favorilerim" yazıyor. Ayrıca herhangi bir sitede kullanıcı adı yazıp şifre girmek için "ileri" dediğinde cihaz restart yapıyor. Kimyaları uyuşmadı Farklı farklı deniyorum hala bakalım, sonra kararımı vericem 1-2 güne.

Zaten mümkün olduğunca aynı böyle f/w ile flaşlamakta fayda var samfirmware de izlediklerime göre.

Ne Mutlu Türküm Diyene.

846 Mesaj
3 Mart 2011; 16:38:01 

quote:

Orijinalden alıntı: GangstaCity

beyler samsung appse gırdım vakit yeterli hafıza yok 0xff15 hatası verıyor nasıl duzeltırım

Ayarlar -> Uygulamalar -> Yükleme Ayarları -> Hafıza Kartı

49 Mesaj
3 Mart 2011; 19:00:02 

quote:

HighVoltage, istediğin S5253JVJJ1'de var. Bi ara elden gönderirim sana

Peki bu S5253JVJJ1 şu an sahip olduğum s5253JVJK2' den daha mı iyidir? Tek derdim kasma problemi zaten :) SWYPE' la falan işim yok benim :)

17 Mesaj
3 Mart 2011; 19:12:00 

yok kurfi benim ki daha hiç takılmadı bilmiyorum şanslıyım bu konuda, bi de bişey ayarı fln yapmaya gerek yok. aslında gerçekten hiç bir sorun yok telde ama işte dokunmatiğe alışık olmadığım için satıyorum. wave 8500 la aynı kullanımı dayımda var ordan biliyorum sadece görüntüleri farklı

ece..

4 Mesaj
3 Mart 2011; 21:44:31 

bu fw olayı detaylı bi şekilde ne zaman konulup anlatılır ???

2119 Mesaj
3 Mart 2011; 22:09:20 

un4saken demiş 3-5 mesaj evvel.
quote:

Ne Mutlu Türküm Diyene.

4 Mesaj
4 Mart 2011; 0:08:29 

bada 1.2 den haber varmı?

411 Mesaj
4 Mart 2011; 9:11:14 

ben bu cihaza bir uygulama yüğkledim, sonra restart etti ve artık cihaz açılmadan devamlı kendi kendine restart ediyor. Bu cihazı servise götürmeden nasıl halledebilirim?

Teşekkürler

Cesaret, Sadakat ve Onur.

25 Mesaj
4 Mart 2011; 9:15:59 

quote:

Orijinalden alıntı: uzmm

bada 1.2 den haber varmı?

kardeş, haklısın arkadaşlar çok açıklayıcı konuşmadıklarından tam olarak ne anlattıklarını kavramak çok zor ama anladığım kadarıyla konu üzerinde çalışmalara devam ediyolar. istersen konu aydınlığa kavuşunca sana pm den mesaj atalım yada mail atalım oda olmadı telefon numaranı ver mesaj atalım. hem boşuna konuyu takip etmene gerek kalmaz

270 Mesaj
4 Mart 2011; 9:32:58 

@HighVoltage
@un4saken kesinlikle haklısınız.FW işlemi çok riskli bir işlem. Dolayısıyla FW'yi tavsiye etmem. Orjinal FW'i backup alan bir program vardı ancak adını unuttum. Bulur bulmaz linkinide paylaşırım.
@AjanHaKaN hangi uygulamayı yüklediğinide söylersen daha iyi yardımcı olabiliriz ayrıca bizde aynı hatayı yaşamayız.

Pardus - Ulusal işletim sistemi
windows'tan vazgeçemesenizde sisteminize pardus kurun ne olur ne olmaz.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Mart 2011; 12:11:53 

quote:

Orijinalden alıntı: AjanHaKaN
ben bu cihaza bir uygulama yüğkledim, sonra restart etti ve artık cihaz açılmadan devamlı kendi kendine restart ediyor. Bu cihazı servise götürmeden nasıl halledebilirim?

Teşekkürler

hangi uygulama?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

22 Mesaj
4 Mart 2011; 17:47:03 

bu nDrive i yükLedim anLatıLdığı gibi aynen.şu an evimin baLkonunda oLmama rağmen hiç uydu görüntüsü göstermior.beyaz bi ekran var kırmızı bi nokta ve bi ok işareti.şu an yoL üzerinde değiLsiniz dior ara ara.bu programı tam ayrıntısıyLa kuLLanmayı anLatabiLirmi biri.hangi menü ne işe yarar.ne yapmamız gerek nasıL kuLLanmamız gerek?????????

214 Mesaj
4 Mart 2011; 18:01:06 

Hocam ndrive kaldırın telefondan.Tekrar yükleyin ama yükledikten sonra ndrive calısıyor mu dıye bakmayın yanı drive calıstırmayın.Sonra lısans ve maps resımlerde vardı hangı dosyanın ıcıne yükleneceği onları yükleyin programın içine ondan sonra ndrive calıstırın.Sizin gibi bende çok denedim en son öyle çözdüm olayı her telefona yüklediğimde daha lisans ve maps yüklemeden çalıştırdığımdan kaynaklanıyormuş.

Kia sephia

155 Mesaj
5 Mart 2011; 1:14:55 

arkadaşlar elinde s5253 open turkey firmware olan paylaşabilir mi acaba kendi dilime dönmek istiyorum lütfen

447 Mesaj
5 Mart 2011; 2:40:04 

Telpa servisine verdiğim telefon hakkında dün itibariyle değişim kararı çıktı ve Samsung'dan onay bekleniyor. Değişim nedeni ise fabrika üretim hatası. Aynı sorunlar başkalarında da çıkabiliyor. Bu telefonu alacaksanız dikkat edin. 2 gün kullanım sonrasında sürekli donma problemi yaşandı ve değişim kararı çıktı.

Kimse beni eleştirmesin her telefonda çıkabilir bu tür sorunlar ama ben farkettim ki bu model telefonda çoklukla çıkabiliyor. Yeni aldıysanız ve bu tür bir sorununuz varsa vakit kaybetmeden servise yollayın ve değişim hakkınızı kullanın.

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eL1te -- 5 Mart 2011; 2:42:41 >

Samsung R520 Intel Core 2 Duo T9600, Sandisk Extreme 120 GB SSD
Canon EOS 650D 18-55mm IS II + 50mm f/1.8
Apple iPhone 5s - 16 GB Gold - Apple iPad Mini Retina Display 16 GB WiFi - GameCenter: s3ck1n

846 Mesaj
5 Mart 2011; 2:50:18 

quote:

Orijinalden alıntı: eL1te

ama ben farkettim ki bu model telefonda çoklukla çıkabiliyor.

Geçmiş olsun öncelikle.

Forumda karşılaştığım tek kişi sensin problemi olan. Sen nereden farkettin çoklukla sorun çıkardığını merak ediyorum.

Tutup google'a samsung 5253 donma diye aratırsan elbette karşına çıkar. Bilmem farkında mısın da 8500 donma diye aratırsam da çıkar, Iphone diye aratırsam da çıkar...

Hala çamur atmaya meyillisin. Canın yanmış, doğaldır. Neyse.

Alacak olanlar içlerini ferah tutsunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi un4saken -- 5 Mart 2011; 2:56:45 >

2119 Mesaj
5 Mart 2011; 3:44:59 

Steve jobs derin istatistiki bilgilerini sermiş ortaya :D

Ne Mutlu Türküm Diyene.

450 Mesaj
5 Mart 2011; 8:17:14 

beyler bana CSC S5253 Open Turkey Common OJVJJ1 dosyası lazım flash sonrası ingilizce olduda yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metalizmm -- 5 Mart 2011; 11:19:16 >

BattleTag - TheMan#2916
Battlefield 3 Battlelog - metalizmm

21 Mesaj
5 Mart 2011; 12:23:59 

İşyerindeki bilgisayara kies yükleme şansım yok. ndrive programını samsung apps tan indiremez miyim veya başka bir yol varsa lütfen söyleyin.

447 Mesaj
5 Mart 2011; 17:36:22 

Siz nasıl cins bir fanatiksiniz yahu? Yazdığım mesajları başka tarafınızdan mı algılıyorsunuz?

Telefon fiyatına göre süper diyorum buna lafım yok! Yeni alacaklar için tavsiyelerde bulundum olay budur. Arıza çıkması durumunda vakit kaybetmeden servise yollayın ve değişim talebinde bulunun dedim.

Bu sorunun çoklukla çıktığını da shiftdelete incelemesindeki sorunla aynı olduğundan bahsettim. Aynı sorundan bu başlıkta da bahsedenler var. Dileyen 30 sayfayı tek tek okusun göreceklerdir. Sorunu yazanların hepsi aynı şeyden bahsediyor. Durup durup donduğundan...

Bir diğer bahsettiğim konu da Samsung'un Bada'sını geliştirmesi gerektiğidir. Daha 1.1 versiyonda ve tahminim bu telefon için en fazla 1.2 version çıkacaktır. Bada 2.0'dan bu telefon yararlanamayacak kanaatindeyim.

Hatırlarsanız Samsung i8910 HD model telefona Samsung bu aylarda desteğini kesecek ve ne güncelleme ne de uygulama sunacaktır.

Arkadaşımın kullandığı Samsung i9000 Galaxy S model telefon için Android 2.2 daha yeni yayınlandı. Android 3.0'dan bahsedilirken Samsung'un daha yeni 2.2'yi yayınlaması çok geç bir çalışma. Yani özet olarak Samsung, firmware yayınlamada oldukça ciddiyetsiz davranıyor ve rakiplerinin gerisinde kalıyor.

@HighVoltage sana da Gee-Sung Choi demeli o zaman ne dersin

Apple iPhone 5s - 16 GB Gold - Apple iPad Mini Retina Display 16 GB WiFi - GameCenter: s3ck1n

378 Mesaj
5 Mart 2011; 20:24:15 

menu ekranın arkaplanını siyah yapma sansımız yokmu

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2119 Mesaj
5 Mart 2011; 20:26:33 

Fanatik? 1-2 sayfa geride cihazla ilgili genel sorunlar diye maddeler halinde yazan, bu konuda incelemeyi yapan kim setevecim? Samsugnapp de problem yaşıyorum diyen kim? Ben. Benim cici telefonum kusursuz diye dolaşan kim şimdi ona bakalım bir de :D Armut piş ağzıma düş sadece kendi problemim çözülsün diye bakanlardan olduğundan doğru düzgün okumuyorsun belli ki?. Cins mevzusuna girmeyelim biyolojik sınıflandırmalara girerim oradan biçimsiz bir hal alır mevzu.
Arıza çıkması durumunda (f/w ler ile giderilebileceği kesin olan durumlar hariç) zaten nazarboncuğu olsun aman servise götürmeyeyim diyen kaç tane ilerizekalı olabilir? Herhalde götürecekler. Hala shiftdelete :D
30 sayfayı tek tek okumanın dışında zaten incelemeyi ben yaptım, o nedenle güzelce takip ediyorum kimin ne sorunları var gayet iyi biliyorum.
Bada 2.0 ın bu cihaza gelmeyeceği zaten daha benim cihazı aldığım zamanlarda kesindi. Biraz düzgün araştırma kabiliyeti gerekiyor demek ki. Kanaate gerek yok yani.
Samsung i8910 HD nin konumuzla bir alakası yok. Ama bir cihaz için güncelleme çıkması elbette mühimdir. Bir cihaza çok güncelleme çıkması o cihazı iyi yapar kanaatindeyseniz ohoo :D Bilişim alanındaki her ürüne bir süre sonra destek verilmesi kesilir. Cep telefonlarındaki çok hızlı değişimde bu çok daha hızlıdır. Elbette müspet bir durum değil ama Samsung a has bir durum da değil.

Samsung un f/w vb. konularda geç kaldığını da söyledik. Yine okumamışsın düzgün lesitin yağı ihtiyacı var sanırım.

quote:

@HighVoltage sana da Gee-Sung Choi demeli o zaman ne dersin

Ne demiş John Milton The Devil's Advocate de
Oh, I have so many names.
Rahat ol :D

quote:

Orijinalden alıntı: lTriviuml

menu ekranın arkaplanını siyah yapma sansımız yokmu

Hayır maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HighVoltage -- 5 Mart 2011; 20:28:39 >

Ne Mutlu Türküm Diyene.

596 Mesaj
5 Mart 2011; 22:24:47 

arkadaşlar karşılıklı tartışmanız bittiyse konuya zarar vermeyin özel mesajdan halledin yararlı bilgi paylaşılmış mı diye her gün bakıyorum ama tartışma görmekten sıkıldım rica ediyorum..!

PSN: TaTa_TR

Battlefield 3

270 Mesaj
5 Mart 2011; 23:14:32 

@alatay haklısınız sonuna kadar katılıyorum.
X'ciler Z'cular bize ocu bucu değil şimdilik samsungcular lazım nede olsa burası bir samsung topiki öyle değil mi?

Bada 1,2'yi sabırsızlıkla bekliyorum. Ancak türkiyede yayınlanacak 1.2 de swype olmayacakmış gibi bir yazı okumuştum acaba doğrumudur. 1.2 nin başka bir yeniliğide menünün arka planının istenildiği gibi ayarlanabilecek olmasıymış acaba bu da doğrumudur

155 Mesaj
6 Mart 2011; 0:12:47 

kardeş xx firmware indir veya csc dosyası bulursan o sürümlerde türkçe dil mevcut dili düzeltebilirsin oen europe common olsun ama :) bende xxkb2 ye xxjk csc ile yükledim türkçe kullanıorum

270 Mesaj
6 Mart 2011; 0:16:08 

yaşım 38 işim gereği çok telefon kullanırım dolayısıyla çabuk eskitirim. Durumumda fena değildir. en az 25 yıldır bilgisayar sahibiyim. programcılık geçmişim olduğu gibi elektronik mevzuuna da yabancı değilim. saçma sapan markalardan tutunda blackberry sine varıncaya kadar bir çok telefon kullandım. dediğiniz gibi X'ci Z'ci değiliz ancak bu topik bir samsung incelemesi olduğundan samsung ile ilgilenenlerin foruma katılımları sanırım bu topiği daha yararlı hale getirecektir. Aksi taktirde iphone'u savunanlara ya da haksız yere 525'i kötüleyenlere laf yetiştirecek olursanız açmış ve incelemeye aldığınız bu konu saçma bir mecraya doğru kayacaktır. Emekleriniz de takdir etmiyor değilim.

Bir yeri yanlış anlamışsız lafım size değil gereksiz yere tartışma çıkaranlara idi. Üzerinize alınmanızı anlayamadım. X'ci Z'ci değil samsungcu derken de bu konuya daha fazla faydalı olabileceği içindi yoksa hiçbirimiz hiçbir markanın hissesine sahip değiliz bu anlamsız marka popülistliğini bir kenara bırakıp fayda/maliyet açısından değerli ürün kavramını benimsemeliyiz.

Bir kaç sayfa önce 525'in fiyatına göre ne denli başarılı bir telefon olduğunu söylemiştim. Yine aynı fikirdeyim. 350-400 aralığının en iyi telefonlarından biridir. BOZUK çıkacağını bilsemde yine alırdım(acelem yoksa) netice de garanti denen bir koruma sistemi var. Bozuk çıkacak endişesi ile daha kötü bir telefona daha yüksek ücret ödemeyi daha akıllıca bulursanız hiç durmayın başka telefon alın başınız ağrımaz(inşallah).

İlginç bir tespit aktarayım. Yabancı bir telefon forumunun Iphone problemleri konusu altında çözümden çok HTC kıyaslaması ayrıca dikkatimi çekmişti. Apple en çok amerikada satış yapıyor dolayısıyla fanatiğininde en çok bulunduğu yer olmasını beklersiniz. Fakat durum hiçde böyle değil. Kullanıcıları anlamlı karşılaştırmalar yaparken kıyaslamayı marka sabiti üzerine değil özellik-kalite/fiyat perpektifinde yapıyorlar. Iphone kullanıcılarınında genel olarak HTC yi beğendikleride anlaşılıyor.

Yüksek gerilim sözlerimize fazla takılma. İnceleme için teşekkürler Ellerine Sağlık.

2119 Mesaj
6 Mart 2011; 0:33:11 

quote:

Orijinalden alıntı: simerkan

yaşım 38 işim gereği çok telefon kullanırım dolayısıyla çabuk eskitirim. Durumumda fena değildir. en az 25 yıldır bilgisayar sahibiyim. programcılık geçmişim olduğu gibi elektronik mevzuuna da yabancı değilim. saçma sapan markalardan tutunda blackberry sine varıncaya kadar bir çok telefon kullandım. dediğiniz gibi X'ci Z'ci değiliz ancak bu topik bir samsung incelemesi olduğundan samsung ile ilgilenenlerin foruma katılımları sanırım bu topiği daha yararlı hale getirecektir. Aksi taktirde iphone'u savunanlara ya da haksız yere 525'i kötüleyenlere laf yetiştirecek olursanız açmış ve incelemeye aldığınız bu konu saçma bir mecraya doğru kayacaktır. Emekleriniz de takdir etmiyor değilim.

Bir yeri yanlış anlamışsız lafım size değil gereksiz yere tartışma çıkaranlara idi. Üzerinize alınmanızı anlayamadım. X'ci Z'ci değil samsungcu derken de bu konuya daha fazla faydalı olabileceği içindi yoksa hiçbirimiz hiçbir markanın hissesine sahip değiliz bu anlamsız marka popülistliğini bir kenara bırakıp fayda/maliyet açısından değerli ürün kavramını benimsemeliyiz.

Bir kaç sayfa önce 525'in fiyatına göre ne denli başarılı bir telefon olduğunu söylemiştim. Yine aynı fikirdeyim. 350-400 aralığının en iyi telefonlarından biridir. BOZUK çıkacağını bilsemde yine alırdım(acelem yoksa) netice de garanti denen bir koruma sistemi var. Bozuk çıkacak endişesi ile daha kötü bir telefona daha yüksek ücret ödemeyi daha akıllıca bulursanız hiç durmayın başka telefon alın başınız ağrımaz(inşallah).

İlginç bir tespit aktarayım. Yabancı bir telefon forumunun Iphone problemleri konusu altında çözümden çok HTC kıyaslaması ayrıca dikkatimi çekmişti. Apple en çok amerikada satış yapıyor dolayısıyla fanatiğininde en çok bulunduğu yer olmasını beklersiniz. Fakat durum hiçde böyle değil. Kullanıcıları anlamlı karşılaştırmalar yaparken kıyaslamayı marka sabiti üzerine değil özellik-kalite/fiyat perpektifinde yapıyorlar. Iphone kullanıcılarınında genel olarak HTC yi beğendikleride anlaşılıyor.

Yüksek gerilim sözlerimize fazla takılma. İnceleme için teşekkürler Ellerine Sağlık.

Haklısınız. Dikkat edeceğim. 2. paragrafa ayrıca katılıyorum. Sinirlendiğim tek bir mesajla genel bakış sanki oymuş gibi değerlendirme. Hatta incelerken de sonrasında da (Benle özelden iletişime geçen ve cihazı almak konusunda fikir danışanlar da söylediklerimi teyid eder) nelerin problem olduğunu, bada söz konusu olduğu için hangi bazı handikapların olduğunu özellikle dile getirmiştim. Hatta şunu söyledim alenen, dedim ki ben zaten aldım bu cihazı 1 hafta 15 gün yani belirli bir süre bekleyin, kullanayım sonradan çıkabilecek pürüzler hatta kronik problemleri (Shiftdelete incelemesini izlemiştim çünkü) varsa bende çıksın ki sizler almış olmayın. Bunu cihazla ilgili soru sorulduğunda kaç kişi demiştir acaba? ( Çünkü sözüm meclisten dışarı bazı insanlarda kendileri cihazı alınca deli gibi problemler yaşasalar da söylemeyip millete de patlasın diye uğraşan çok adama denk geldim) Pohpohlanma gayesinde değilim gerçekten (Size ya da diğer arkadaşa söylemiyorum yanlış anlamayın.) şükür aştık o yaşları yolun yarısına geliyoruz yani... :) Bu tip eleştirilere de her zaman açığım tekrar teşekkürler ve tartışma için kendi adıma özür diliyorum o vakit. İyi akşamlar.

Bu arada CSC kodunu cihaz üstünde değiştirerek güncelleme de yapılabiliyor. Ancak aynı ülke f/w si ile isteyen varsa forumda gördüğüm linki paylaşırım. Ancak unforsaken in de dediği gibi bir toparlama yapmadan bunları paylaşmak doğru değil. Hatta ben pztsi servise verip samsungapp problemini çözdürüp sonra unforsaken e cihazımla birlikte katılacağım bu toparlama konusunda...

Ne Mutlu Türküm Diyene.

846 Mesaj
6 Mart 2011; 0:33:17 

quote:

Orijinalden alıntı: kkkcrazy

kardeş xx firmware indir veya csc dosyası bulursan o sürümlerde türkçe dil mevcut dili düzeltebilirsin oen europe common olsun ama :) bende xxkb2 ye xxjk csc ile yükledim türkçe kullanıorum

xxjk1'de Türkçe var mı?

Detaylı inceler misin acaba "Ses Kayıt" ya da başka birşey ters yazmışlar mı diye. jvjj1 ile denediğimde uyumsuzluk yaratmıştı. Bunda sorun yoksa xxjk1'e geçip onu da denememe katmak istiyorum. Tüm fw'leri topluyorum HighVoltage'ın dediği gibi. Komple bir arşiv yapıp daha sonra gerekli açıklamalarda bulunacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi un4saken -- 6 Mart 2011; 0:35:29 >

2119 Mesaj
6 Mart 2011; 0:37:21 

un4saken XX de görmüşsündür;

XX = de,en,es,fr,hu,it,nl,pt(cs,da,el,fi,no,pl,sl,sv,tr) diye bir ibare de var mesela.

Acaba XX ve JV ile flashlayınca mı problem çıktı sende?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HighVoltage -- 6 Mart 2011; 0:38:41 >

Ne Mutlu Türküm Diyene.

846 Mesaj
6 Mart 2011; 0:39:03 

XX serisinden çıkan csc'de Türkçe yoktu diye hatırlıyorum ama şu an içime kurt düştü, acaba o csc XX serisi değil miydi diye. Hatırlamıyorum da işin kötüsü.

Dur bakalım, adam akıllı deneyeyim yarına sabaha.

846 Mesaj
6 Mart 2011; 0:45:22 

quote:

Orijinalden alıntı: HighVoltage

un4saken XX de görmüşsündür;

XX = de,en,es,fr,hu,it,nl,pt(cs,da,el,fi,no,pl,sl,sv,tr) diye bir ibare de var mesela.

Acaba XX ve JV ile flashlayınca mı problem çıktı sende?

XX ve JV uyumsuzdu. XX ve içinden çıkan Europe_Common_KPP. Sanırım o yüzden Türkçe yoktu içinde.

Arkadaşın kullandığı Europe_Common_PRO. Yarın sabah ilk iş olarak deneyeceğim, şimdi çakırkeyif bulaşmayayım

2119 Mesaj
6 Mart 2011; 0:55:31 

quote:

XX ve JV uyumsuzdu. XX ve içinden çıkan Europe_Common_KPP. Sanırım o yüzden Türkçe yoktu içinde.

Arkadaşın kullandığı Europe_Common_PRO. Yarın sabah ilk iş olarak deneyeceğim, şimdi çakırkeyif bulaşmayayım

Evet avrupa versiyonlarında da farklılık olabilir dediğin gibi. Mesela Nokia`larda avrupa olup TR olmasa dahi bazı firmwarelerde Türkçe içeriyordu o nedenle sordum. Samsung olunca işin içinde tabi biraz daha dikkat etmek gerekiyor. :)) Afiyet olsun :D

Ne Mutlu Türküm Diyene.

4090 Mesaj
6 Mart 2011; 0:57:28 

bu yeni fw kies e ne zaman düşecek tahmini bir zaman var mı?

2119 Mesaj
6 Mart 2011; 1:08:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Blanchimont

bu yeni fw kies e ne zaman düşecek tahmini bir zaman var mı?

Aslında oldukça geç bile kaldı. Pazartesi günü samsung TR ye eposta atacağım. Cihaz sahibi arkadaşlar da atarsa daha net bir sonuç alabiliriz sanırım. (Swype eklenen f/w olarak belirterek. Çünkü zaten güncel diyerek çıkabilirler işin içinden)

Ne Mutlu Türküm Diyene.

447 Mesaj
6 Mart 2011; 1:12:31 

quote:

zaten nazarboncuğu olsun aman servise götürmeyeyim diyen kaç tane ilerizekalı olabilir? Herhalde götürecekler.

Benim yazdığım şeyden bunu mu çıkardınız? Ben diyorum ki bu telefonu yada başka bir Samsung telefonu aldıktan 1-2 gün içinde bu tür bir sorunla karşılaşan benim gibi değişim talebinde bulunsun hemen dikkate alıyorlar. Bunu demek istiyorum. Değişim talebinde bulunmazsanız 30 iş günü dolana kadar beklersiniz sonra değişim kararı çıkar. Çünkü zaman aşımına uğramıştır servis süresi...

Ben bu telefonla iphone u karşılaştıracak kadar da "ilerizekalı" değilim. Bu konuda tek düşüncem Bada'nın, iOS kadar başarılı hale getirilmesi gerektiğine değinmemdir.

Tartışma ortamı kurmak isteyen ben değilim. Bu başlıktaki ilk mesajıma bakın ve ona yazılan cevaba bakın. Gerçekten sinir bozucu.

Telefon donuyor diyorum belki ufak bir problemdir ve siz biliyorsunuzdur diye sordum. Ama aldığım cevap gerçekten şaşırtıcı derecede sinir bozucuydu. "Telefonu kullanmayı bilmiyorsunuz sorunlu diyorsunuz." Bunu size de yazsalar aynı düşünceye girersiniz.

Siz bana bu şekilde hakaret etmeye devam edeceğiniz sürece bu başlığa mesaj yazmaya devam edeceğim.

846 Mesaj
6 Mart 2011; 1:25:16 

Tamam eL1te, yine geçmiş olsun diyorum. Uzatmanın manası yok. Başına kötü bir olay gelmiş, biz de korumacı davranmışız. Olayı kişiselleştirmenin de manası yok.

Öpüyırum hepinizi

Bu arada arka planda ebuddy, palringo falan çalıştıramayan (daha doğrusu çalıştırıp, arka plana attığında offline olan) varsa yardımcı olayım. Ufak bi kaç ayarla msn'im sürekli açık duruyor arka planda. Üstelik palringo'da sesli ve titreşimli uyarı da veriyor ileti geldiğinde, ekran kilidi olmasına rağmen. Çok hoş oldu.

*#7092463*# yazıyorsunuz, daha sonra açılan pencerede "module settings -> java -> vm settings -> vm mode" a gidiyorsunuz. Burada 3.cü seçeneğin seçili olduğundan emin olun.

Daha sonra bir üst menüde "user end key option" sekmesine gidiyoruz, "hide only" seçip kaydediyoruz. Cihaz yeniden başlayacak. Artık palringo, msn vb java aplikasyonları çalıştırdığınızda, kapama tuşuna basıp "küçült" derseniz çalışmaya devam edecek ve offline olma sorunu kalkacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi un4saken -- 6 Mart 2011; 1:30:39 >

251 Mesaj
6 Mart 2011; 1:51:54 

palringoyu küçült dediğimde offline oluyordu bu sorunu çözdüğün için teşekkürler
kulaklık sesini arttırabilmek mümkün mü bu tip ayarlarla bir bilgin varsa paylaşırsan çok sevinirim
quote:

Tamam eL1te, yine geçmiş olsun diyorum. Uzatmanın manası yok. Başına kötü bir olay gelmiş, biz de korumacı davranmışız. Olayı kişiselleştirmenin de manası yok.

Öpüyırum hepinizi

Bu arada arka planda ebuddy, palringo falan çalıştıramayan (daha doğrusu çalıştırıp, arka plana attığında offline olan) varsa yardımcı olayım. Ufak bi kaç ayarla msn'im sürekli açık duruyor arka planda. Üstelik palringo'da sesli ve titreşimli uyarı da veriyor ileti geldiğinde, ekran kilidi olmasına rağmen. Çok hoş oldu.

*#7092463*# yazıyorsunuz, daha sonra açılan pencerede "module settings -> java -> vm settings -> vm mode" a gidiyorsunuz. Burada 3.cü seçeneğin seçili olduğundan emin olun.

Daha sonra bir üst menüde "user end key option" sekmesine gidiyoruz, "hide only" seçip kaydediyoruz. Cihaz yeniden başlayacak. Artık palringo, msn vb java aplikasyonları çalıştırdığınızda, kapama tuşuna basıp "küçült" derseniz çalışmaya devam edecek ve offline olma sorunu kalkacaktır.

http://negatif.500px.com/
http://negatif.500px.com

2119 Mesaj