Şimdi Ara

Western Digital My Book 3.0 2 TB USB 3.0 İncelemesi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
189
Cevap
5
Favori
27.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yazın amerikadan arkadaşıma aldırdığım. My Book 3.0 ve My Book 3-in-1 Carrying Case ürünlerinin incelemelerini sizinle paylaşmak istedim.

My Book 3.0 2 TB

Western Digital My Book 3.0  2 TB USB 3.0 İncelemesi.

USB 3.0 ile bilgisayara bağlandığında USB 2.0'den 3 kat daha hızlı. 2 saatlik bir HD filmi 13 yerine sadece 3 dakika civarındada aktarıyor. Diyor üretici firma.

Boyut olarakta 1TBlik My Book dan daha küçük ve şık bir kasaya sahip. Dış yüzeyi önceki haricime göre daha dayanıklı. Kolay kolay yıpranmıyor. Mat siyahı çok şık gözüküyor. Bu sefer akıl edip altına 2 günde çat diye çıkan lastiklerden koymamışlar. Ses olarakta önceki hddlerime göre daha sessiz.

Kablolarıda aşağıda gözüktüğü gibidir.

http://store.westerndigital.com/store/wdus/en_US/DisplayProductDetailsPage/ThemeID.21986300/categoryID.13093400/subCategory.54598100

USB 3.0 Ve USB 2.0 Testleri

USb 3.0 TESTİ
    USB 2.0 TESTİ

USB 3.0 DA GÖRDÜĞÜM EN YÜKSEK HIZ
    USB 3.0 DA ORTALAMA HIZ
    USB 2.0 DA ORTALAMA HIZ

Fiziksel Boyutlar
    Yükseklik : 165 mm
    Derinlik : 135 mm
    Genişlik : 48 mm
    Ağırlık : 1.18 Kg

My Book 3-in-1 Carrying Case

Çantaya gelirsek aşırı büyük almak isteyen arkadaşlar olursa elinizde taşıyacağınızı 2. bir laptop çantası olarak düşünün. İçi çok güzel bir kumaştan yapılmış haricyi çıkartmak için bir çıkıntıda yapmışlar güzel olmuş. İçine extra 3 5 cd gibi şeyler koyulabilir. Böyle amaçlı bir çanta için çok aşırı büyük bir çanta ama sadece harici taşıyorum diyorsanız ihtiyacınızı karşılar.

http://store.westerndigital.com/store/wdus/en_US/DisplayAccesoryProductDetailsPage/productID.106587300

Fiziksel özellikleri
    32 x 25 x 7 Cm (Eğer inç den doğru çevirdiysem)

NOT: Arkadaşlar bu inceleme önceden My Book Essential 2 TB idi ama yaptım bazı araştırmalar sonucu ürünün My Book 3.0 olduğunu fark ettim. Amerikadan gelirken kutulu gelmediğinden hata yapmışım. Özür dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aydolan -- 17 Nisan 2011; 23:20:26 >

• Ellerine sağlık. Bayramda yurt dışına gidiyorum WD harici disklerden alcaktım, inceleme gitmeden önce iyi denk geldi. Bende kapayım bi tane
  • Gitmeden internet sitelerini bi araştır. İntertte %40 civarı daha ucuza bulursun elektronik ürünleri.
  • çantayı alırken yanındamı verdiler acaba kardeşim yoksa bryerden mi aldn ? bende aynısından arıyormda
  • Çantayı ayrı aldık. Sitesinden arat kolayca bulursun.
  • sitesinde gördüm ama ne kadara gelir vs bilgm olmadgndan kafama yatmadı aslnda gmrük vs.
  • Bir e-mail at sor adamlara. Gümrüğü olcağını sanmıyorum.
  • siz nasıl aldınz ki dostm sitesinden ?
  • Arkadaşım aldı ben detayları bilmiyorum öğrenince sana geri dönerim.
  • tamam dostm ben baktm fakat ülke seçmede sadece ABD çıkıyor sorarsn iyi olur
    Teşekkür ederim..
    İncelemede içinde
  • Onu sormaya gerek yok çünkü yukardada dediğim gibi amerikada kaldığı süre içersinde kredi kartıyla alıp kendine kargolatmış. Yani kargolama amerika içi gerçekleşmiş.
  • OO incelemeye bak :) güzel olmuş aydın kardeşim :P

Bu arada ben almıştım çantayı arkadaşa yaklaşık 35-40 dollara falan geldı kargosuyla tabi amerıka içi oldugu ıcın ben oradayken 2 gunde eve gelmıstı... Harici diski ise Amazondan aldım sitesinden %20 ucuza denk geldi... Onun dışında çanta çok güzelmiş :) büyük ama değerli arşivler için kaçınılmaz bir şey
  • Sağol tanta. İlk incelemem oda türkiyede daha yoktur diye yaptım. Umarım işlevsel olmuştur. Birde usb 3.0 pc bulsam hız davalarına baksak güzel olcak.
  • teşekkürler arkadasım guzel bır çalışma olmus pekı memnunmusunuz ?
  • usb3 test sonuçlarını bekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kratos53

teşekkürler arkadasım guzel bır çalışma olmus pekı memnunmusunuz ?

Gayet memnunum. Önceki haricim My Book Studio edition usb 2.0 göre daha hızlı açılıyor. Ses olarak biraz daha sessiz.

@hrnayn
    Hocam şuan USB 2.0 laptopuma 700MB lik bir filmi 20 sn ye de atıyor. Genelde 54mb ile başlayıp 30 mb ye kadar düşüp atıyor. Bunda böyleyse USB 3.0 de 150 MB ile atar gibime geliyor. Şuan harıl harıl USB 3.0 sistem arıyorum. Ama kıbrıstayım burda bulmak imkansız gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aydolan -- 3 Kasım 2010; 12:37:08 >
  • inceleme çok güzel. 2tb epey bir data alır. 1 tb lıklar artık yetmiyor
  • 150mb./sn atmaz hocam çünkü hdd yazma hızları belli en fazla 90-100mb. ha ileride ssdler ucuzlarsa bir tane içerisinde ssd olursa yazma hızını gör o zaman
  • İşte tam bir bilgim yok o yüzden USB3.0 bulunca görcez. Ama 3 katı diyorsa 150 civarına çıkar gibime geliyor.
  • dolar kaç liraya geliyor beyler
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.