Şimdi Ara

BMW X1 Görüşleriniz

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
1.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 gün önce X1 siparişi geçtim. Aldığım opsiyonlar şu şekilde:

Zorunlu Türkiye Paketi'ne ek olarak

BEJ SENSATEC DÖSEME
    ÇOK FONKSİYONLU DİREKSİYON
    SPOR DERİ DİREKSİYON
    ALUMiNYUM GÖRÜN. TAVAN RAYLARI
    X LINE (3AT iLE)
    ELEKTRiKLi PANORAMA CAM TAVAN
    ÖN KOL DAYAMA
    PARLAK SiYAH iÇ KAPLAMA
    FAR YIKAMA SiSTEMi
    PARK MESAFE KONTROL/ÖN-ARKA
    BI-XENON FARLAR (502 iLE)
    OTOMATiK KLiMA
    NAViGASYON SiSTEMi/PROFESSION

Anahtar teslim tutar: 61.617,30 EURO iken %3 indirim ile 59.800 EURO ya geldi.

Aldığım yer Borusan Istınye. Sizce iyi bir seçim mi?

• aslında gayet yeterli bir opsiyon listesi...

ancak belirtmem gerek ki bej sentetik deri döşeme hava alan bir deri değil.. kışın problem değil ama yaz aylarında klimayı kullanmazsanız çok terletebilir (tabii çok terleyen bir yapınız varsa).. yani malzeme kalitesi iyidir ancak %98 oranında hava almayan bir yapısı var ne yazık ki.. Bej Nevada deri alın diyeceğim ama yaklaşık 2000€ daha yükseltir fiyatı..

bunun dışında açıkçası benim gereksiz gördüğüm bir donanım yok.. gayet ideal bir araç olmuş şimdiden hayırlı olsun

indirim olarakta %3 normal yapılan bir indirim.. fiyat gayet uygun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 2 Kasım 2010; 15:58:54 >

• Bence de optimum düzeyde bir konfigürasyon ama daha öncede konuştuğumuz gibi kesin değil.

Bütçe elverse arka kamera, cruise kontrol ve usb ses te alınsa tadından yenmezdi.

Ön park sensörü ve navigasyon muallakta. Kabul etmezlerse araç, bu opsiyonlar yerine güneş korumalı arka camlar, cruise kontrol ve eşya saklama alanları ile gelecek.. 56.800 EURO olacak. İptal edip sıfırdan siparişte hem ocak ayında gelecek hem de zamlar ne olur Allah Kerim..

Tabi işin birde kötü yanı var 60 gün nasıl geçecek insan sabredemiyor. Yakala.co dan IPAD kazandım 2. teslimata kaldık o bile hala gelmedi. Bu aralar sürekli birşeyleri bekliyoruz. Allah sağlık versinde beklicez artık..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gbriel -- 2 Kasım 2010; 16:01:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gbriel

Bence de optimum düzeyde bir konfigürasyon ama daha öncede konuştuğumuz gibi kesin değil.

Bütçe elverse arka kamera, cruise kontrol, usb ses alınsa tadından yenmezdi.

Ön park sensörü ve navigasyon muallakta. Kabul etmezlerse araç, bu opsiyonlar yerine güneş korumalı arka camlar, cruise kontrol ve eşya saklama alanları ile gelecek.. İptal edip sıfırdan siparişte hem ocak ayında gelecek hem de zamlar ne olur Allah Kerim..

esasında ortalama 20 gün gecikmeli olsun tam istediğiniz gibi olsun derim ben.. ya fiyatta %10 artsa diyelim en kaba tabiriyle 6000€ gibi fark olacak.. ancak X1 için bu kadar zam geleceğini hiç sanmam... taş çatlasa 2000 - 3000€ oynayacaktır.. ama karar sizin tabiiki

• quote:

Techzone birşey sormak istiyorum.

Bayiyi aradım %90 onaylanacakmış navigasyon ekleme talebim ancak henüz sistemi açmamış fabrika.

İnternette taramalarım sonucu torpido da bir usb giriş olduğu bilgisine ulaştım. Bu usb giriş ile dahili hdd ye mp3 aktarabiliyormuşuz. Senin torpido da veya aracın başka yerinde böyle bir usb girişi var mı? Sende usb ses arayüzü olduğundan kablo el freninin orada olması gerekiyor. USB ses arayüzü almayanlar için torpido da yada başka bir yerde bir usb giriş olup olmadığı konusunda bilgin var mı? (Benim opsiyonlarda usb ses arayüzü yok)

Birde usb ses arayüzü alıp Iphone bağlayarak idrive üzerinden telefon fonksiyonunu da kullanabiliyormuyuz?

ewt tahmin ettiğim gibi sizin siparişinizi Ekim ayına kaydırmaya çalışıyorlar

güzel bir araştırma yapmışınız benimde bundan haberim yoktu bende bir şey öğrenmiş oldum... aracın torpido gözüne yarın bakarım çünkü hiç dikkatimi çekmemişti.. ama öyle bir şey var ise doğrudur, yeri vardır...

fakat o USB ile Nav. Prof.'un dahili hafızasına ulaşıyorsak sadece oradaki 8GB'ı doldurmak için yapıyoruzdur.. onun dışında oraya iPod takıp bir şeyler dinlendiğini sanmıyorum çünkü öyle olsa USB Ses Arayüzü opsiyonu çok saçma kalırdı.. benim USB Ses Arayüzü girişim dediğiniz gibi el freninin arkasındaki kol dayamanın içinde yer almakta..

USB Ses Arayüzü alıp iPhone bağladığınızda da sadece iPhone'un iPod özelliğini görüp yine iPod muamelesi görüyor.. fakat;

iPhone ile telefon görüşmesi yapmak için Genel GSM Bağlantısı Kiti opsiyonunu almanız ve bunun sayesinde iPhone'nunuzu GSM kiti bağlantısına taktığınızda konuşma ve görüşmeleri yine iDrive'daki Telephone menüsü üstünden ya da iDrive tuşlarının sağ üstündeki TEL tuşuna bastığınızda bunun ekrana gelmesiyle yapabiliyor olmanız... bu menünün altındaysa Aktif Aramalar (o anda konuştuğunuz kişinin ekrana gelmesi), Telefon Defteri (iPhone'da ki), Yeniden Arama, Numara Çevirme (herhangi bir numarayı çevirme), Mesajlar ve Bluetooth özellikleri aktif oluyor.. yine CD/Multimedia menüsünden de iPhone'nunuzun iPod bölümündeki şarkılara ulaşabiliyorusunuz (bu noktada bildiğim kadarıyla ekstra bir kablo ile yine USB - AUX bağlantısını yapacak bir kablo olması gerekiyor ancak emin değilim satış danışmanınıza sorun).. iPhone'u bu kitle birlikte gelen dock'a yerleştirdiğinizde telefonun anteni devre dışı kalıyor ve aracınızın anteninden sinyal almaya başlıyorsunuz.. iDrive ekranında da o anda telefonun (yani artık iDrive sisteminin) kaç bar çektiği fln görünüyor.. daha çok detayı var.. ben bir video koyayım size daha güzel olur..

• Genel GSM Bağlantısı Kiti opsiyonu 170 EURO ama bunu secince usb ses arayuzu (514 EURO) ve Bluetooth Telefon Hazırlığını (1.062 EURO) almayı da zorunlu tutuyor. Neredeyse 3.500 TL e malolacak o nedenle almadım. Çok fahiş fiyat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gbriel -- 3 Kasım 2010; 21:24:45 >
  • quote:

Genel GSM Bağlantısı Kiti opsiyonu 170 EURO ama bunu secince usb ses arayuzu (514 EURO) ve Bluetooth Telefon Hazırlığını (1.062 EURO) almayı da zorunlu tutuyor. Neredeyse 3.500 TL e malolacak o nedenle almadım.

malesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

quote:

Genel GSM Bağlantısı Kiti opsiyonu 170 EURO ama bunu secince usb ses arayuzu (514 EURO) ve Bluetooth Telefon Hazırlığını (1.062 EURO) almayı da zorunlu tutuyor. Neredeyse 3.500 TL e malolacak o nedenle almadım.

malesef

Siz aldınız mı?
  • quote:

quote:

quote:

malesef

Siz aldınız mı?

bnm araçlarımda bu donanımlar yok..
  • quote:

quote:

Techzone birşey sormak istiyorum.

Bayiyi aradım %90 onaylanacakmış navigasyon ekleme talebim ancak henüz sistemi açmamış fabrika.

İnternette taramalarım sonucu torpido da bir usb giriş olduğu bilgisine ulaştım. Bu usb giriş ile dahili hdd ye mp3 aktarabiliyormuşuz. Senin torpido da veya aracın başka yerinde böyle bir usb girişi var mı? Sende usb ses arayüzü olduğundan kablo el freninin orada olması gerekiyor. USB ses arayüzü almayanlar için torpido da yada başka bir yerde bir usb giriş olup olmadığı konusunda bilgin var mı? (Benim opsiyonlarda usb ses arayüzü yok)

Birde usb ses arayüzü alıp Iphone bağlayarak idrive üzerinden telefon fonksiyonunu da kullanabiliyormuyuz?

ewt tahmin ettiğim gibi sizin siparişinizi Ekim ayına kaydırmaya çalışıyorlar

güzel bir araştırma yapmışınız benimde bundan haberim yoktu bende bir şey öğrenmiş oldum... aracın torpido gözüne yarın bakarım çünkü hiç dikkatimi çekmemişti.. ama öyle bir şey var ise doğrudur, yeri vardır...

fakat o USB ile Nav. Prof.'un dahili hafızasına ulaşıyorsak sadece oradaki 8GB'ı doldurmak için yapıyoruzdur.. onun dışında oraya iPod takıp bir şeyler dinlendiğini sanmıyorum çünkü öyle olsa USB Ses Arayüzü opsiyonu çok saçma kalırdı.. benim USB Ses Arayüzü girişim dediğiniz gibi el freninin arkasındaki kol dayamanın içinde yer almakta..

USB Ses Arayüzü alıp iPhone bağladığınızda da sadece iPhone'un iPod özelliğini görüp yine iPod muamelesi görüyor.. fakat;

iPhone ile telefon görüşmesi yapmak için Genel GSM Bağlantısı Kiti opsiyonunu almanız ve bunun sayesinde iPhone'nunuzu GSM kiti bağlantısına taktığınızda konuşma ve görüşmeleri yine iDrive'daki Telephone menüsü üstünden ya da iDrive tuşlarının sağ üstündeki TEL tuşuna bastığınızda bunun ekrana gelmesiyle yapabiliyor olmanız... bu menünün altındaysa Aktif Aramalar (o anda konuştuğunuz kişinin ekrana gelmesi), Telefon Defteri (iPhone'da ki), Yeniden Arama, Numara Çevirme (herhangi bir numarayı çevirme), Mesajlar ve Bluetooth özellikleri aktif oluyor.. yine CD/Multimedia menüsünden de iPhone'nunuzun iPod bölümündeki şarkılara ulaşabiliyorusunuz (bu noktada bildiğim kadarıyla ekstra bir kablo ile yine USB - AUX bağlantısını yapacak bir kablo olması gerekiyor ancak emin değilim satış danışmanınıza sorun).. iPhone'u bu kitle birlikte gelen dock'a yerleştirdiğinizde telefonun anteni devre dışı kalıyor ve aracınızın anteninden sinyal almaya başlıyorsunuz.. iDrive ekranında da o anda telefonun (yani artık iDrive sisteminin) kaç bar çektiği fln görünüyor.. daha çok detayı var.. ben bir video koyayım size daha güzel olur..

Torpidoda veya aracin baska bir yerinde 2. bir usb giris var mi bakabildiniz mi?

• quote:

Torpidoda veya aracin baska bir yerinde 2. bir usb giris var mi bakabildiniz mi?

ewt baktım... torpido da 2. bir USB var ve sanırım bahsi geçen 8GB'lık hafızaya erişiliyor

ama o torpido gözündeki USB'ye iPod bağladım ne yazık ki okumadı ya da ben okutamadım bilmiyorum.. menülerde çıkmadı iPod bağlantısı..
  • quote:

quote:

ewt baktım... torpido da 2. bir USB var ve sanırım bahsi geçen 8GB'lık hafızaya erişiliyor

ama o torpido gözündeki USB'ye iPod bağladım ne yazık ki okumadı ya da ben okutamadım bilmiyorum.. menülerde çıkmadı iPod bağlantısı..

Zaten sanırım orası sadece dahili hafızaya mp3 aktarımı için. Yoksa usb ses arayüzü olmadan ipod u tanıyacağını sanmıyorum. Dahili hafızaya mp3 attıktan sonra da ipod a çok gereksinim duymayacağım. Çünkü kayıtlı parçalar bir müddet sonra insanı sıkıyor radyoya yöneliyor insan ;)

• walla bnm iPod'um da 7500+ parça olduğu için birini dinledikten sonra tekrar aynı şarkıya denk gelmek bayağı uzun sürüyor..

radyoyu da sadece power fm'i dinlemek için açıyorum o da cumartesi geceleri saat 21:00'dan sabaha kdr gezerken dinliyorum..
  • Oradaki usb, navigasyon haritalarını güncellemek için olabilir mi arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Donanımcı Aras

Oradaki usb, navigasyon haritalarını güncellemek için olabilir mi arkadaşlar?

navigasyonu CD ile güncelliyorsun...
  • Cihaz sanirim mp3 veya normal ses cd lerini dahili hafizasina ripleme ozelligine sahip. Ipod kullanmayip bu islemi yapan kimse yok sanirim forumda. zaten ikinci el satislarina bakiyorum navigasyon icin parayi kiyana rastlamadim ama onsuz da ici cok sade oluyor. Alamamis olsaydim cok uzulecektim.
  • quote:

Cihaz sanirim mp3 veya normal ses cd lerini dahili hafizasina ripleme ozelligine sahip. Ipod kullanmayip bu islemi yapan kimse yok sanirim forumda. zaten ikinci el satislarina bakiyorum navigasyon icin parayi kiyana rastlamadim ama onsuz da ici cok sade oluyor. Alamamis olsaydim cok uzulecektim.

• quote:

walla bnm iPod'um da 7500+ parça olduğu için birini dinledikten sonra tekrar aynı şarkıya denk gelmek bayağı uzun sürüyor..

radyoyu da sadece power fm'i dinlemek için açıyorum o da cumartesi geceleri saat 21:00'dan sabaha kdr gezerken dinliyorum..

Merhaba, bende 250 parça var usb den dinliyorum, sizdeki şarkı adedine hayran kaldım
    keşke bende de olsa dinlesem diye iç geçirdim :)
  • mesajın üstünden 2 sene geçmiş, ipod'un içindeki şarkılar herhalde 2-3 kere daha yenilendi
  • quote:

mesajın üstünden 2 sene geçmiş, ipod'un içindeki şarkılar herhalde 2-3 kere daha yenilendi

dostum yinede bence çilginsin :) en güncelini neler kapsiyor bak şimdii :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.