Şimdi Ara

AMD en güçlü işlemcisini Aralık ayında satışa sunmaya hazırlanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
4.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bulldozer tabanlı yeni nesil masaüstü işlemcilerini yeni yılın ortalarına doğru duyurmayı planlayan AMD, 2010 yılını en güçlü işlemcisiyle kapatmaya hazırlanıyor. Firmaya yakın kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre 6 çekirdekli Phenom II X6 1100T Black Edition, Aralık ayı içerisinde satışa sunulacak. 45nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Thuban tasarımının güç verdiği yeni işlemci standart olarak 3.30GHz'de çalışacak ve çekirdek çalışma frekansını Turbo Core teknolojisiyle ihtiyaç duyulduğu hallerde 3.7GHz'e kadar otomatik olarak çıkartabilecek. 3MB Seviye 2 ve 6MB Seviye 3 ile 9MB bellek kapasitesi sunan yeni işlemci Soket AM3 formunda olacak ve 125 Watt TDP ile gelecek.

Black Edition serisi dahilinde çarpan kilidi açık olarak gelecek Phenom II X6 1100T, bu sayede hız aşırtmacılar için daha geniş overclock olanakları sunacak. Yukarıda da belirttiğimiz gibi yıl sona ermeden önce Aralık ayı içerisinde satışa sunulması beklenen 6 çekirdekli Phenom II X6 1100T Black Edition modelinin fiyatı ise henüz bilinmiyor.

• Haber için teşekkürler ama hayal kırıklığına uğradım..

dedim heralde Buldozer falan gelecek 8 çekirdekli 16mb önbellekli ama gelen tek şey fazladan 100mhz ve gereksiz para..

1035 t çıksaydı daha iyi olurdu 150 140 dolara satılan 1035t görmek isterdim..
  • artık eski am3 yapısında işlemci haberlerinden bıktım. gelse de şu yeni yapıda işlemciler rahatlasak...
  • 6 çekirdekli daha uygun fiyatlı ver performaslı işlemci çıksa dahamantıklı olurdu..
  • Umarim AMD 2011 de 3.1ghz hizinda 95w lik BE bir x6 cikartir veya suanki x6 3.2 BE nin 95w olanini cikartir.Bekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: killnOd

Umarim AMD 2011 de 3.1ghz hizinda 95w lik BE bir x6 cikartir veya suanki x6 3.2 BE nin 95w olanini cikartir.Bekliyoruz.

• Gemiyi en son kaptanlar terkedermiş.
  • cok fazla bir fark yok
  • Paylaşım için teşekkürler. İntele yetişmek için biraz daha yaratıcı ol. Amd nin biraz daha çalışması gerekiyor. Benim puanım dohuz Amd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigitahi -- 2 Kasım 2010; 2:13:38 >
  • Bulldozer 32nm ile mi gelecek?
  • işlemci tarafında rekabet daha bi sakin. hileden hurdadan bhseden yok :D
    ekran kartı dünyasındaki entrikaları göz önüne alırsak sanırım bunda nvidia nın payı var :D şöyle sessiz sakin hile hurda olmadan o piyasada da ürünleri sunsalar nolur?
  • boşa para masrafı. Oc yap-sat mantığı. Saçma bişey. 100 mhz nedır ki
  • umarım bunlar 45nm de son demlerdir. rakip 22nm hazırlıkları yaparken 32nm duyurusu yapmamak çok kötü
  • Kimse beğenmemiş işlemciyi
  • en ıyı amd ıslemcısı yerıne i7 920 yi tercih.ederim.:) testleri önüme sürecek olan arkadaşlar olcak ama ben masaüstü performansını Adobe yazılımlarını İntel ile daha iyi kullanıyorum.
  • Bir aralar efsane AMD FX işlemciler vardı bu işlemciye göre kaç kat daha hızlı acaba
  • Zosma tabanlı işlemciler gelsin onları alın bence ac cekirdegini 6 olsun.Bulldozer falan hikaye gibi gozukuyor.
  • Buradaki yorumların çoğu Amd aleyhine kasıtlı yapılıyor.

Şu anda da intel i3, i5 ve i7'leri çıkarırken aynı zamanda pentium e5000 serisinden de işlemci üretiyor. Ayrıca Intel'in ürettiği bazı işlemcilerde de aralarında 100 133 mhzlik farklar olan işlemciler de var. Intel çıkarırken problem yok Amd çıkarırken mi problem var?
  • burada bir intel nvidia olayı sarmış gidiyor ama dur bakalım...

bu arkadaşlara şunuda hatırlatalım amd olmasaydı suan dual core işlemciyi en performanslı cpu diye kitliyor ve sizde yaşa intel diye çırpınıyor olurdunuz....

saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet5505

burada bir intel nvidia olayı sarmış gidiyor ama dur bakalım...

bu arkadaşlara şunuda hatırlatalım amd olmasaydı suan dual core işlemciyi en performanslı cpu diye kitliyor ve sizde yaşa intel diye çırpınıyor olurdunuz....

saygılarımla

Tam tersi de geçerli.

İşlemci açıkçası bizim için iyi değil ama rekabet adına güzel bir haber diyebilirim. AMD şu anki üretim teknolojisinde yeterince uzmanlaşmadan nm lik küçülmeye sıcak bakmıyor sanırım. Ya da satışlar yeterince iyi ağırdan alıyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.