Şimdi Ara

USB Dongle nedir bilen var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
49.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • USB Dongle nedir bilen var mı arkadaşlar

http://forum.donanimhaber.com/m_44161901/mpage_1/f_/key_//tm.htm

buraya konu açtım ama kimse yardımcı olmadı belki sizler yardımcı olabilirsiniz

• herhangi bir usb aygıtı,
    bluetooth olabilir, flash bellek olabilir, mause olabilir, webcam olabilir vbvb...
  • ama bana wifili ağ baglantısı gibi bişi dediler anlamadım anlatan da bilmiyor bişi diyemedi kafam karıştı
  • Wifi dongle'lar da var. Usb'den bilgisayarına takıyorsun ve bilgisayarının kablosuz ağ kartı oluyor
  • USB Dongle Afrika'da yaşayan bir kuş türüdür

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • usb dongle halkın kendi kendini yönetmesidir.

kaç yıldır yapmak istediğim şeydi dostum. kusura bakma :)
  • usb dongle insanın kendine yakışanı giymesidir.
  • aydınlattıgınız için çok saolun
  • Dongle bilgisayara herhangi bir porttan takınlan alet edavata denir. Genelde her türün kendine has özelliği olduğu için aslında kendi özel isimlerini kullanırlar. Flash bellek gibi. Bazılarıda bluetooth dongle gibi isimlendirilir. Ama dongle ismini en çok kullanan aparat hardware lock denilen yazılımların çalışma anahtarı görevini gören donanım kilitleridir. Bu aletler ticari olarak satılan yazılımın çalışma esnasında tanımlı port üzerinden gönderdiği veriyi kriptolayarak geri göndermesi sonucunda uygun donanım kilidinin takılı ise çalışmaya devam etmesini sağlamak için kullanılmaktadır. Eskiden LPT portu üzerinden printer ile bilgisayar arasına bağlanan iki kibrit kutusu büyüklüğündeki bu aparatlar artık usb üzerinden bağlanan flash belleklerin yarı boyutundan da ufak haldedirler. Bunları da kıran insan evladı günümüzde var.

USB Dongle  nedir bilen var mı?

• acıklamaya tesekkurler bu usb dongle nereden buluruz ve bunları kırabılen yada kopyalayabilen yetenekli arkadasları nereden buluruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kutbul -- 18 Kasım 2011; 22:51:30 >
  • usb dongle latinceden dilimize pelesenk olmuş bir deyiştir.
    Türkçedeki tam karşılıgı "usb dongle-usb nin dingilliği" dir
    bazı usb aygıtlarına bu isim verilir ki o usb aygıtı dingillik yapıp yarı yolda bırakabilir.
    bu yüzden kahrolsun usb dongle diyoruz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.