- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
FORTIGUARD ENGELİNİ AŞMAK
66 Cevap51461 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

124 Mesaj
1 Kasım 2010; 13:14:33 

ARKADAŞLAR ÇALISTIGIM İŞ YERİNDE BİLGİSAYARIM FORTIGUARD-FORTİNET PROGRAMI İLE İNTERNETİM KISITLANMISTIR COĞU SİTEYE VE DOWLOAD YAPMAYA GİREMİYORUM ACABA BU PROGRAMI ASMANIN BİR YOLU VARMIDIR VARSA YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM!

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

124 Mesaj
2 Kasım 2010; 14:28:04 

yardım edecek biri yokmu ya

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

77 Mesaj
10 Kasım 2010; 14:52:41 

Evet sorunun cevabını bende merak ediyorum, aşılır mı? Aşılırsa nasıl ?

Turuncudan iz taşıyan tok bir sarı ve vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı…

39 Mesaj
11 Kasım 2010; 20:00:19 

Fortiguard donanılsal bir firewall ürünüdür. Inbound ve outbound tüm trafiği kontrol eder. Yani belli ip adresi aralıklarına internete çıkış hangi sitelere girsin hangilerine giremesin gibi kısıtlamalar getirilir. Yapabileceğin tek şey eğer mac adresi kontrolü yok ise bilgisayarının ip adresini izinli ip adreslerinden biriyle değiştirmek olabilir. Fakat bunun için izinli olan ip adresi sahibinin bilgisayarı kapalı olmalı sen bu işlemi yaparken.

801 Mesaj
11 Kasım 2010; 20:24:31 

http://forum.donanimhaber.com/m_44253231/tm.htm
burada bahsi gecen vpn hizmetini deneyin bakalim blocklanmis mi. ( blocklanmadiysa da buraya yazdigim icin yakinda blocklanir).
baska vpn hizmeti veren yerler de var. bunlardan kara listeye girmemis bir tanesini kullanabilirsiniz.
alternatif cozum "TOR"

LG 65LA965 || Samsung Ativ NP900X3G || IdeaCentre Q180 || Vu Duo || Samsung NX300

7199 Mesaj
11 Kasım 2010; 21:10:07 

Blanket Block yapılmışsa hiçbir şekilde aşamazsınız.

3859 Mesaj
12 Kasım 2010; 0:27:39 

benim staj yerindede var lanet şey internetin %90ını engellemiş açılmıyor hiçbirşekilde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

8 Mesaj
1 Aralık 2011; 23:05:51 

hack olmak kolay değil hackır ım dıyenler kendilerini göstersin bakalım el mı yaman belmı bu sorun çok kişinin başına bela malesef

8 Mesaj
1 Aralık 2011; 23:07:02 

web dünyasında imkansız olmamalı

8 Mesaj
1 Aralık 2011; 23:30:02 

2048 rsa bit güvenlik sistemini aşacak hack göremiyorum ve bu başa bela şeyin anlaşması 10 yıldır bu zaman ıcın de olursa :) aşacagına ınanmıyorum (6 aydır çalısıyorum ama malesef). kullanılar ana bılgıayardan ıstenen ve ıstenmıyen siteler girilerek secenekler kısıtlanıyoryanı bazı yerler cok sıkı bazıları ıse bazı haber sıtelerıne bıle gıremez. her bilğisayar bu ortak kullanımına girdiği zamaz hanği sunucu dan giriliyor ve o sunucunun parmak izini alıır yanı ortak sistem de gözükmezsiniz ama ana bilğisayarda hangi serverdan ğiriş yapıldıgınız malesef bellı oluyor ve HER SİTEYI EGER ENGELLENMEMISSE UZAKTAN YONETICI VASFI OLAN KISILER GUNCELLEMELER YAPARAK YENI SEKMENLER EKLIYRLAR bu tur engelleyıcıleerı daha cok kamu yerlerı kullanıyor ortalama 5000 tl minimum fiyat aralıkları ıle pıyasayı allak bullak ettı HACK LARIN İŞİ BU SEFER ZOR ANLICAGINIZ

1639 Mesaj
8 Şubat 2012; 16:09:39 

bu durumla ılgılı tecrubesı olan varsa paylasabılırmı acaba?

763 Mesaj
8 Şubat 2012; 16:31:44 

[font="Tahoma"]Takipteyim [/font]

|| AMD FX X6 6300 Soket AM3 3,5 GHz 14MB Cache 32nm İşlemci || MSI 970A-G46 AMD 970 SB950 AM3 DDR3 2133 MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 || SAPPHIRE HD7850 O.C. GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı || SEAGATE 3.5'' 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk || GSKILL 4GB Ripjaws DDR3 1600MHz CL9 1.5V Tek Modül Ram || XIGMATEK ASGARD 382 PURE BLACK EDİTİON 500W MidT ATX SİYAH KASA || AOC 21.5" E2262VW GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR || Logitech Gaming G 103 Keyboard || Creative SoundBlaster X-FI PRO THX Harici Ses Kartı || Logitech S220 2 1 Sound System || Logitech Gaming G 100 Mouse || Sony PSP 3004 || Steelseries Gaming Mousepad

8 Mesaj
4 Temmuz 2012; 1:17:10 

evet arkadaşlar benim işyerimdede var bu program aşmayı başardım bıraz zahmetlı olduu ama bırazda sansın yardımı ıle astım bununn ıcın brı laptop ve akıllı cep telefonu lazım arkadaşlar gırıs yapmak su adımları uyguluyoruz laptopumuzu acalım akıllı telefonumuzu modem olarak tanıtalım sıtandart bır gırıs yapalım örnegın facebook gırelım gırdıkten sonra sıtenın kesınlıkle açılmıs olması lazım daha sonra internet kablonuzu takın boylece sıteye gırmıs oluyorsunuz bakalım su anlık sorun yok gıre bılıyorum ve bır yontem daha var mesala youtube ıcın gırs sekmentınde yazan http:// goruyorsunuz onun onune s moduna gecırerek eger ısyerı onayı yoksa kı cogunda yok https:// şeklındede daha kolay olan yontemı deneyın (Hızklı Yaşa-Genç-Öl)

32 Mesaj
15 Ağustos 2012; 10:56:41 

FORTIGUARD engelini aşmak için Spotflux indirin kurun free olup engelli sitelere girebiliyorsunuz.

Şirketteki I.T uzmanlarına duyurulur. Yemişim fortiguardı

1396 Mesaj
15 Ağustos 2012; 14:40:04 

quote:

Orijinalden alıntı: rainmaster1

FORTIGUARD engelini aşmak için Spotflux indirin kurun free olup engelli sitelere girebiliyorsunuz.

onu indirmek için nasıl aşıcaz fortiguard ı

1 Mesaj
16 Ağustos 2012; 16:38:24 

teşekkürler :))

32 Mesaj
17 Ağustos 2012; 10:40:42 

quote:

Orijinalden alıntı: tahago

onu indirmek için nasıl aşıcaz fortiguard ı

Tahago

1204 Mesaj
18 Ağustos 2012; 15:01:17 

Spotflux beğendim.

hotspotshield alternetifi olabilir.

I Love Trance

3354 Mesaj
2 Kasım 2012; 9:49:22 

quote:

Orijinalden alıntı: rainmaster1

spotflux ile aşabiliyoruz yani sitelere girebiliyoruz
ama daha önemli bir konu var
ip ve dns üzerinden internet kullanımımız bu fortiguard ile takip ediliyor
kim günde nekadar nette gezmiş bakılıyor

bu spotflux ile görülür mü

önceden ip ve dns değştriyordum
tamamen aşıyordum filtreyi
şimdi blokladılar tüm ip leri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agritux -- 2 Kasım 2012; 9:49:50 >

ACEMİLİK: 3 ÜNCÜ P.EĞT.TUG. 58 İNCİ P.EĞT.A.K.LIĞI KH. VE KH.HİZ.BL. / BURDUR MERKEZ / BURDUR

USTA BİRLİĞİ: 66 NCI MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) K.LIĞI BAŞTABYA KIŞLASI EMNİYET VE MUHAFIZ TK. / İSTANBUL ESENLER / İSTANBUL

141 Mesaj
7 Ocak 2013; 13:56:24 

bende baya bi kafa yoruyorum bu iş için, yapabileceğimi de sanmıyorum ama umut fakirin ekmeği

2500K & NOCTUA NH-D14 // MSI Z68A-GD65 // 4*2 GSKILL RIPJAWSX // SAPPHIRE HD5870 VAPOR-X
CM HAF 922 // WD CAVİAR BLACK 1 TB // LG W2261VP-PF // A4 TECH X7 KLAVYE&RAZER MAMBA
CREATIVE MEGAWORKS THX 550 & RECON 3D FATAL1TY CHAMP1ON
Canon 7D + 50mm + TAMRON 17-50
2003 Subaru Impreza WRX STI

248 Mesaj
8 Şubat 2013; 10:41:06 

spotflux, hotspot, tor vb. hiçbir programla aşamadım. hiçbiri kendi serverına bağlanmıyor. saatlerce connectingde kalıyor.
sadece astrill vpn ile 7 gün ücretsiz kullandım bi sıkıntı yoktu. tabi para verip almak istemiyorum çünkü yarın belki bu programın serverına iletişiminide engelleyebilirler.

gidip vınn alıp işin kolayına kaçmak istemiyorum.
bu konuyu takipteyim.

Offline olsakta pm atın. Anında dönüş yapılacaktır.

141 Mesaj
10 Şubat 2013; 1:28:51 

bir yerlerde kesin güncel çözümler vardır ama..... umarım bilen, paylaşan birileri çıkar...

2500K & NOCTUA NH-D14 // MSI Z68A-GD65 // 4*2 GSKILL RIPJAWSX // SAPPHIRE HD5870 VAPOR-X
CM HAF 922 // WD CAVİAR BLACK 1 TB // LG W2261VP-PF // A4 TECH X7 KLAVYE&RAZER MAMBA
CREATIVE MEGAWORKS THX 550 & RECON 3D FATAL1TY CHAMP1ON
Canon 7D + 50mm + TAMRON 17-50
2003 Subaru Impreza WRX STI

328 Mesaj
14 Şubat 2013; 22:42:01 

isa server mantığı ile hareket ettiği kesin 3. parti yazılım ile aşılabiliyorsa fortiguard sanal pc üzndn çalışan client işletim sistemide çok rahat bir şekilde internete çıkabilecektir kısıtlamasız. bilge adam eğitimlerinde bu tarz kısıtlamaları bu yöntem ile bypass edip aşabiliyordur. fakat katı kural ile örneğin 192.168.2.20 - 192.168.2.100 ip aralığı dışındaki hiçbir ip numarasından gelen isteklerin dışarı çıkmasına izin verme denilip tüm makinalara sabit ip atandıysa 3.partide olsa başka mac kullansanızda aşamazsınız.

40 Mesaj
22 Şubat 2013; 10:30:54 

Freegate deneyin bide

Muhteşem beyinler daima sıradan beyinlerin şiddetli muhalefetiyle karşılanmışlardır.
Albert Einstein

2699 Mesaj
24 Şubat 2013; 0:38:08 

Bu fortiguard kadar saçma bir program görmedim. Eski çalıştığım yerde bu program yüzünden az tartışmadım bilgi işlemle. Hayır işyerine yarardan çok zarar veriyor. İşle ilgili bir dosya indirmeniz gerekiyor hop fortiguard karşınızda. Herkesin elinde smartphone varken facebook vs. engellemek hikaye zaten.

3g modem alıp usb'den takın. Böyle bilgi işlemlere böyle kullanıcılar müstehaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Mart 2013; 13:55:02 

quote:

Orijinalden alıntı: BenGiDeR

Bu fortiguard kadar saçma bir program görmedim. Eski çalıştığım yerde bu program yüzünden az tartışmadım bilgi işlemle. Hayır işyerine yarardan çok zarar veriyor. İşle ilgili bir dosya indirmeniz gerekiyor hop fortiguard karşınızda. Herkesin elinde smartphone varken facebook vs. engellemek hikaye zaten.

3g modem alıp usb'den takın. Böyle bilgi işlemlere böyle kullanıcılar müstehaktır.

3g modem alıp takın derken neyi kastettiniz?

1925 Mesaj
14 Mart 2013; 9:34:06 

var mı aşan

Hayatı yakalamak için bugün ne yaptın?

70 Mesaj
14 Mart 2013; 10:59:20 

Arkadaşlar şu an bu mesajımı Fortiguard ile filtrelenmiş iş bilgisayarımdan yazıyorum kullandığım yöntem ise ultra surf adlı program. Bilgi işleminde bundan haberi var gittim söyledim "hacılar bakın ben nete giriyorum ama aman dikkat birileri logları görmek isterse gizleyin beni" Allah'tan arkadaşlarım hepsi :) Bana tek tavsiyeleri internet kullanımında üst sıraya çıkma üst sıradakiler kontrol ediliyormuş burada.

1925 Mesaj
14 Mart 2013; 12:01:15 

çözüm yok gibi buna ama cep telefonumdan çatır çatır giriyorum facebook'a vs.

2699 Mesaj
16 Mart 2013; 1:01:21 

quote:

Orijinalden alıntı: w.sneijder

3g modem alıp takın derken neyi kastettiniz?

Bildiğim kadarıyla bu fortiguard denilen şey bir program falan değil modemin önüne takılan ayrı bir cihaz. Hiç denemedim ama 3g modem (turkcell vın vs.) alıp usb'den bilgisayara takılarak bu cihaz bypass edilip 3g modem üzerinden internete çıkılabilir diye tahmin ediyorum. Modem olarak kullanılabilen bir telefonunuz var ise bu da aynı mantıkla işe yaraması lazım.

ultrasurf işe yarıyor ama bu alet bir süre sonra onu da tespit edip raporluyor ultrasurf sürekli proxy değiştirdiğinden yavaşta olsa nete çıkabiliyorsunuz ama dediğim gibi bilgi işlem farkedecektir ayrıca çok çok yavaş bir bağlantı oluyor bu ultrasurf'de.

1925 Mesaj
18 Mart 2013; 10:22:11 

quote:

Orijinalden alıntı: BenGiDeR

Bildiğim kadarıyla bu fortiguard denilen şey bir program falan değil modemin önüne takılan ayrı bir cihaz. Hiç denemedim ama 3g modem (turkcell vın vs.) alıp usb'den bilgisayara takılarak bu cihaz bypass edilip 3g modem üzerinden internete çıkılabilir diye tahmin ediyorum. Modem olarak kullanılabilen bir telefonunuz var ise bu da aynı mantıkla işe yaraması lazım.

ultrasurf işe yarıyor ama bu alet bir süre sonra onu da tespit edip raporluyor ultrasurf sürekli proxy değiştirdiğinden yavaşta olsa nete çıkabiliyorsunuz ama dediğim gibi bilgi işlem farkedecektir ayrıca çok çok yavaş bir bağlantı oluyor bu ultrasurf'de.

tesadüfen bypassladım sanırım telefonun netten girdim facebook'a sonra telefondan kestim 15 dk falan devam etti baypass sonra tekrar yapamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Weightless -- 18 Mart 2013; 10:22:35 >

1 Mesaj
19 Mart 2013; 11:45:10 

10 Gün öncesine kadar mozilldan ip değiştirerek giriyordum sınırsız ama şu an yapamıyorum.yardım edin lütfen bu fortiguard nasıl aşılır......?

1925 Mesaj
19 Mart 2013; 11:51:07 

21 megabit internet var ama

585 Mesaj
22 Mart 2013; 14:05:39 

Arkadaşlar öncelikle Fortiguard bir program değil firewall ve sadece internete girip girmemenizi engelleyecek bir arayuze sahip değil çok kapsamlı ve faydalıdır. Burada DMZ, internal, wan ayarları herşeyi kontrol edebilme şansınız var örnegin bir siteye giriş için izin verebilir fakat sitenin içinde yer alan (örn. savaş goruntuleri veya erotik goruntuleri) engelleyebilirsiniz. Yani tüm kurallar sizde, tabii ki bu duvarı aşabilmekte açıklara kalmış siz bir yolunu bulup duvarı aşabilirsiniz ama bilgi işlem işi uyanırsa onada taş koyar benden söylemesi :)

248 Mesaj
22 Mart 2013; 15:06:39 

çözüm http://kproxy.com/ şimdilik. tüm tunnel siteleri kilitli, çok yavaş ya da aşırı reklam dolu. Fakat bu proxy sitesi gayet başarılı.

edit: bazen aşırı yoğunluktan overload hatası alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simkalp -- 22 Mart 2013; 15:07:44 >

585 Mesaj
22 Mart 2013; 15:24:29 

quote:

Orijinalden alıntı: simkalp

çözüm http://kproxy.com/ şimdilik. tüm tunnel siteleri kilitli, çok yavaş ya da aşırı reklam dolu. Fakat bu proxy sitesi gayet başarılı.

edit: bazen aşırı yoğunluktan overload hatası alabilirsiniz.

bu siteyi de engellerlerse ne yapacaksın? :)

248 Mesaj
22 Mart 2013; 15:35:43 

quote:

Orijinalden alıntı: denizosmanoglu

bu siteyi de engellerlerse ne yapacaksın? :)

araştırmalarımda fortiguard hack ile ilgili okudugum bir makalede bu sitenin diğer proxy sitelerinden farklı bir yapısı oldugundan bahsediliyor ve hack işininde bu web sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz diyordu.
bende yaklaşık 3 aydır kullanıyorum ve bi sıkıntı yok ve gayet hızlı (video sitelerinde de oldukça başarılı)

585 Mesaj
22 Mart 2013; 16:33:52 

yanlış anladın, çalışıyor biliyorum test ettim biraz önce fakat ben fortigate arayuzunden bu siteyide engellersem giriş yapılamıyor. :) bilginiz olsun

4764 Mesaj
15 Nisan 2013; 22:29:44 

Biz de iş yerinde Fortinet mağdurları arasına katıldık. Neyse ki şimdilik Youtube, Facebook ve online video ve download engelinden başka bir engel bulamadım. IT departmanımız başka bir şehirde olduğu için sistem uzaktan kontrol ediliyor olmalı. Sisteme yabancı olduğum için fazla kurcalamak istemiyorum ama yakındır her tür engeli aşarız ;) İlk etapta bir kaç sorum olacak, IT'ci arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

1. Girmeye çabaladığımız sitelerin kayıtları tutuluyor orası malum. Pekiyi yazışma geçmişimiz de tutuluyor mu? misal Skype çalışıyor şu an yazışma geçmişim? ya da şu an forumda açtığım bu konular?...
2. Birazdan donanımsal firewall'u aradan kaldırıp eski modemi yeniden kurmayı deneyeceğim, sanırım kesin çözüm olacak, iş bitimi firewall'u yine devreye alacağım. Arada Firewall'un devreden çıktığı kayda geçer mi? Anlaşılır mı?
3. 2.bir internet bağlantısı alsak ya da harici bir wifi bağlantısını network ile paylaştırsak Fortinet aktifken yeni bağlantı üzerinden engel kalkar mı?...
4. İş yerinde herkes engeli kaldırmak için yeni çözümlere açık. Sistem kurulu iken başvurabileceğimiz yollar neler olabilir?
5. Sistemin kontrolü IT departmanında mı? Yoksa şirket dışı 3. parti anlaşmalı bir kurumda mı?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler, dilerim bir yardımsever çıkar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blur -- 16 Nisan 2013; 5:37:00 >

585 Mesaj
16 Nisan 2013; 12:46:57 

1. Öncelikle şunu söyleyeyim kayıtlar dediğiniz gibi tutuluyor fakat Fortiguard klavye loglarını kaydetmez fakat bunun için farklı programlar mevcut yani bunlardan biri kullanılıyor olabilir. Yani yazışmaları raporlamak mümkün.
2. Eğer IT departmanı kayıtları günlük takip ediyorsa anlaşılması mümkün çünkü bir kaç günlük kayıtlar olmayacak.
3. Harici bir bağlantıdan kastınız 3G gibi birşey ise evet bu mümkün
4. Bu sorunun cevabı kısmen 3 ile aynı
5. FW yüksek ihtimal ana modemiz ile yan yanadır. Dışarıda olacağını sanmıyorum.

4764 Mesaj
17 Nisan 2013; 0:41:03 

quote:

1. Öncelikle şunu söyleyeyim kayıtlar dediğiniz gibi tutuluyor fakat Fortiguard klavye loglarını kaydetmez fakat bunun için farklı programlar mevcut yani bunlardan biri kullanılıyor olabilir. Yani yazışmaları raporlamak mümkün.
2. Eğer IT departmanı kayıtları günlük takip ediyorsa anlaşılması mümkün çünkü bir kaç günlük kayıtlar olmayacak.
3. Harici bir bağlantıdan kastınız 3G gibi birşey ise evet bu mümkün
4. Bu sorunun cevabı kısmen 3 ile aynı
5. FW yüksek ihtimal ana modemiz ile yan yanadır. Dışarıda olacağını sanmıyorum.

İlginiz için teşekkürler.

1. Keyloggerlar var evet ama IT o kadarını takip etmez.
FortiGuard kayıt tutmuyorsa (içeriğinde yasaklı kelimeler geçen konuşma geçmişini kastediyorum) o zaman sorun yok.
2. Bir kaç günlük kayıt değil sadece bir kaç saat. Yani bu sistemin kayıt mantığını merak ediyorum. Eğer sadece girilen siteleri bir log dosyasına kaydediyorsa anlaşılması mümkün değil, ama sistem devreden çıktığında (offline olduğunda) direkt sistem yöneticisini uyarıyorsa o zaman sıkıntı.
Bu yüzden bu soruyu Fortinet tecrübesi olan bir sistem yöneticisi ya da IT personelinin cevaplaması lazım :)
3. Pekiyi bu durumda sistem (Fortinet) devredeyken, yasaklı sitelere girişlerin kaydı tutulmayacak mı?!... Sistem devrede iken mümkün olacağını aklım pek almadı
5. Evet Firewall modem ile bir. ADSL önce modeme oradan Fortinet Firewall'a Firewall'da switch'e bağlı. Burada anlayamadığım bir diğer konu neden Firewall'dan switche bağlantının olduğu zaten her bir bilgisayar ayrı ayrı Fortinete bağlı neden yeniden switche yönlendirmişler ki

Ayrıca yazdığınızdan anladığım Fortinet anlaşılan sadece donanım satıyor. Network takibini yapmıyorlar... Kontrol IT'de demek...

585 Mesaj
17 Nisan 2013; 10:38:57 

Öncelikle şunu belirteyim ben zaten IT departmanındayım ve Fortiguard kullanıyorum :)

sorularına gelince;

1. keylogger var ise bunu bile bile yazdıysanız tüm bunları illaki it kontrol eder. Fortigate ile ilgili birşey değil bu
2. Sistemciyi uyarmaz fakat şunu anlayamadım bir kaç saat için değer mi? Sizin yapmış olduğunuz tek bir yanlış it personelinizin 1 haftasına patlayabilir.
3. Sistem devredeyken yasaklı sitelere giriş yapamazsınız zaten, devre dışı bırakmanız gerekecektir.
4. Çok basit, kurulumu bu şekilde bağlantıyı yayma açısından;
Şunu unutmayınki Fortiguard ile herşeyi yapmak mümkün iyi bir yapılandırma ile virüs programı kullanmayan arkadaşlarım var. It sağlam biri ise yaptığınız tüm işlemleri 5 dk da rapor edebilir. Kolay gelsin

4764 Mesaj
17 Nisan 2013; 13:29:35 

Öyle ise tam aradığım kişisiniz :) Teşekkürler...

1. Bizim IT başka bir şehirde 800 km bize uzak Keylogger olduguna ihtimal dahi vermem. Zaten PC'yi benden başka kullanan yok.
Ha olsaydı bile ESET uyarı verirdi. Neyse sorunumuz o değil zaten ;)
2. Yanlıştan kastınızı tam olarak anlayamadım? Ne şekilde bir güçlük doğurabilir acaba?
Evet Bir kaç saat için değer 3-5 download'umu yapayım, takip etmem gereken bir kaç siteye bakayım bana yeter :) Zaten mesaide tek başımayım.
3.-4. Teknolojiye çok yakın olsam ve bir çok teknik detaydan anlasam da Fortinet olayına çok yabancıyım. Öğrenmek istediğim şu tam olarak.
Madem sistem aktifken 2. bir bağlantı (3G, WiFi vs) kullanamıyorum, tek yol firewallu sökmek. Gecen aksam yaptım başka bir modem bagladım engel kalktı.
Ama Firewallu söktüğüm 3-5 saatten IT'nin haberi olur mu? Yani sistem log dosyasına sistem kapandı şeklinde kayıt dusuyor mu? ya da hata/uyarı vs cıkartıyor mu?
Yoksa tek yaptıgı log dosyasında girilen adreslerin alt alta kaydını tutmaktan mı ibaret? Bu arada bu IT sadece bizi değil bizim gibi 6 istasyonu birden izliyor.
Bir IT'ci olarak ne demek istediğimi anladığınızı sanıyorum :)
Baktım olmadı PC'lerden birinin network kablosunu söküp usb adaptör ile wifi ağlardan birinin şifresini kıracağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blur -- 17 Nisan 2013; 13:56:39 >

1925 Mesaj
17 Nisan 2013; 13:45:47 

bence tek yol yetkili bir pc nin ip adresinden girmek

585 Mesaj
17 Nisan 2013; 16:02:16 

quote:

Orijinalden alıntı: Blur

Öyle ise tam aradığım kişisiniz :) Teşekkürler...

1. Bizim IT başka bir şehirde 800 km bize uzak Keylogger olduguna ihtimal dahi vermem. Zaten PC'yi benden başka kullanan yok.
Ha olsaydı bile ESET uyarı verirdi. Neyse sorunumuz o değil zaten ;)
2. Yanlıştan kastınızı tam olarak anlayamadım? Ne şekilde bir güçlük doğurabilir acaba?
Evet Bir kaç saat için değer 3-5 download'umu yapayım, takip etmem gereken bir kaç siteye bakayım bana yeter :) Zaten mesaide tek başımayım.
3.-4. Teknolojiye çok yakın olsam ve bir çok teknik detaydan anlasam da Fortinet olayına çok yabancıyım. Öğrenmek istediğim şu tam olarak.
Madem sistem aktifken 2. bir bağlantı (3G, WiFi vs) kullanamıyorum, tek yol firewallu sökmek. Gecen aksam yaptım başka bir modem bagladım engel kalktı.
Ama Firewallu söktüğüm 3-5 saatten IT'nin haberi olur mu? Yani sistem log dosyasına sistem kapandı şeklinde kayıt dusuyor mu? ya da hata/uyarı vs cıkartıyor mu?
Yoksa tek yaptıgı log dosyasında girilen adreslerin alt alta kaydını tutmaktan mı ibaret? Bu arada bu IT sadece bizi değil bizim gibi 6 istasyonu birden izliyor.
Bir IT'ci olarak ne demek istediğimi anladığınızı sanıyorum :)
Baktım olmadı PC'lerden birinin network kablosunu söküp usb adaptör ile wifi ağlardan birinin şifresini kıracağım

Sistem aktifken kullanabilirsiniz sorun yok bunda yeterki iç bağlantın olmasın yani kendi ağında olma en rahat basit çözüm bu It personelini uğraştırmandan kastımda yani sisteme olası bir saldırı olursa adam günlerce uğraşmasın :)

4764 Mesaj
17 Nisan 2013; 16:09:05 

quote:

Sistem aktifken kullanabilirsiniz sorun yok bunda yeterki iç bağlantın olmasın yani kendi ağında olma en rahat basit çözüm bu It personelini uğraştırmandan kastımda yani sisteme olası bir saldırı olursa adam günlerce uğraşmasın :)

yok kardesim sisteme ne saldırısı olacak. Amaçları bizim Facebook, youtube, dizi vs sitelere girmemizi engellemek

Kendi ağımda olmadan nasıl olacak o iş? Sistem aktifken ağdan nasıl çıkacağım? pcnin network kablosunu sokmem gerek e zaman da pc ağdan düşüyor zaten

Kusura bakma sana da çok soru sordum ama 3-4. cevaplarımı da açıklar mısın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blur -- 17 Nisan 2013; 16:15:18 >

585 Mesaj
17 Nisan 2013; 16:14:33 

Siz bilirsiniz tabi ama ben olsam bir 3g alırdım yada telefonunuzu pc ye bağlayın

11 Mesaj
8 Mayıs 2013; 22:30:49 

sorun dahaa çözülmedi galiba takipteyim lütfen aşın su forti yi bıktırdı artık 18 saat pc basındayım face girmek istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilhan0607 -- 8 Mayıs 2013; 22:31:10 >

4764 Mesaj
9 Mayıs 2013; 12:02:11 

Ben de engeli aşamadım ama söküyorum network kablosunu bağlıyorum long-range usb wifi alıcıyı giriyorum ihtiyaç olduğunda.

11 Mesaj
10 Mayıs 2013; 19:13:45 

Bende müdürün IP sinden giriyorum ama geçen unutmuşum IP yi degistirmeyi sabah ortalık karışmış galiba anladılar ama yapıcakları bişey yok IP değistirmişler bu gun gene aldım :) aslında aynı ıpden çakıştırmadan girmenin bir yolu olsa süper olur :D

1925 Mesaj
21 Mayıs 2013; 11:20:27 

quote:

Orijinalden alıntı: ilhan0607

Bende müdürün IP sinden giriyorum ama geçen unutmuşum IP yi degistirmeyi sabah ortalık karışmış galiba anladılar ama yapıcakları bişey yok IP değistirmişler bu gun gene aldım :) aslında aynı ıpden çakıştırmadan girmenin bir yolu olsa süper olur :D

aynen çakışıyor

4 Mesaj
29 Mayıs 2013; 16:59:09 

Merhaba Arkadaşlar.

Fortigate cihazıyla ilgili biraz bilgi vereyim dedim.

1 - Fortigate Fortinet firmasının ürettiği UTM yani Bütünleşik Güvenlik Cihazı dır. Cihaz üzerinde IPS, IDS, Antivirus, Webfilter, Antispam, VPN, SSLVPN, PPTP, L2TP, Firewall, Dinamic Route lar v.s. aklınıza bununla ilgili ne gelirse artık var.

2 - Fortigate cihazı sadece engelleme yapmıyor ama kullanıcılar normal olarak internet gezintilerinde block yediği için web ve uygulama kontrolü on planda kalıyor.

3- Fortigate webfilter sisteminde 6 ana grup altında 78 kategori ve 200-250 milyon site kayıtlı ve bu siteler Cloud olarak kontrol edilerek bloklama yapılıyor.

4 - Sizin bir internet sitesine girdiğinizde blok yiyorsanız ya webfilter devrededir yada Uygulama kontrolü.

5- Uygulama kontrolü webfilter dan daha güçlüdür. Mesala www.facebook.com yasaklı iken bazen