kısadönem asker için max hava değişimi süresi nedir?
42 Cevap20691 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1502 Mesaj
31 Ekim 2010; 15:35:38 

kısa dönem asker için max hava değişimi süresi nedir?2 ay hava değişimi alma durumum var bu süre askerden sayılırmı terhis olmama 2 ay kala tam muayene olacagım bilenler lütfen yazsın

79 Mesaj
31 Ekim 2010; 17:42:44 

0212 2579445 artık sana bunu tavsiye ederim.

1977 Mesaj
31 Ekim 2010; 18:46:21 

3 aydır. eğer 2 ay kala hava değişimi alırsan ve 2 aydan uzun süre verirlerse dönmene gerek kalmaz.

1502 Mesaj
2 Kasım 2010; 11:41:17 

tesekkür ederim noktanın sabiti.Sanırım muayene günüm ve bir günyatısım var sanırım 2 ay alırsam askerlik sürem biter gibi.İlginiz için tesekkür ederim

3172 Mesaj
2 Kasım 2010; 21:16:47 

45 gün

31 Mesaj
2 Kasım 2010; 22:32:56 

Kesinlikle ve kesinlikle kısa dönem askerlikte maksimum hava değişimi süresi 45 gün uzun dönemde ise 90 gündür. Bu sürelerden fazla hava değişimi alan kişinin askerliği aldığı fazla gün kadar uzar.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
2 Kasım 2010; 23:21:00 

quote:

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti

3 aydır. eğer 2 ay kala hava değişimi alırsan ve 2 aydan uzun süre verirlerse dönmene gerek kalmaz.

Yanlış bilgi vermeyelim.

45 Gündür.

1977 Mesaj
2 Kasım 2010; 23:26:01 

quote:

Orijinalden alıntı: sT.curSe

Yanlış bilgi vermeyelim.

45 Gündür.

hocam geçen sene bir arkadaş 90 gün hava değişimi almıştı fazla kilodan. sonra da 2. 90günü alıp tezkereyi almıştı. ona dayanaraktan bu şekilde beyanatta bulunmuştum.

253 Mesaj
20 Ocak 2011; 0:54:54 

ewet arkadaşlar yokmu tam bilgisi olan bende 90 gün aldım hava değişimi araştırıyorum ama hep muallakta kalmış cevvaplar

LG G2,ASUS N53SN-SZ129V,Nikon D40X,DreamBox 500S,Atlanda HDBox

1502 Mesaj
20 Ocak 2011; 1:33:50 

Kisa donem icin yuzde yuz kirkbes gundur ogrendim fazlasini alirsaniz askerlik uzar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

823 Mesaj
20 Ocak 2011; 8:09:03 

45 günden sonrası askerliğinize eklenir. 90 gün hava değişimi alan adam 45 gün fazla askerlik yapar.

253 Mesaj
20 Ocak 2011; 10:25:01 

peki arkadaşlar bişey daha sorucam doktor bana hava dğişimi bittikden sonra smk'lı olduğum için yine yatıcağımı söledi ve sana tekrar vericem hava değişimi dedi sonrada muaf olucan gibi bişy dedi bu doğrumudur bilgisi olan ?

1502 Mesaj
20 Ocak 2011; 11:01:52 

Hayir seni curuge ayirmadigi surece asker olarak kalirsin tam gununu doldurana kadar

3215 Mesaj
20 Ocak 2011; 14:08:41 

quote:

Orijinalden alıntı: Dadvi

peki arkadaşlar bişey daha sorucam doktor bana hava dğişimi bittikden sonra smk'lı olduğum için yine yatıcağımı söledi ve sana tekrar vericem hava değişimi dedi sonrada muaf olucan gibi bişy dedi bu doğrumudur bilgisi olan ?

90günlük hava değişiminden sonra tekrar 90gün değişim almazsın çürük raporu verirler.

90gün sonunda sana askerlik yapabilirsin derlerse 17Mayıs yerine 2Temmuzda dönersin..

2193 Mesaj
21 Ocak 2011; 16:25:05 

peki arkadaşlar hava değişimindeyken raporla en yakın şubeye git demek ne demek ?

Portföy : % 100 SarıKız
< Battlestar Galactica | Stargate Universe | Stargate Atlantis | X-Files | Fringe | The Walking Dead | '' V '' | The 4400 | FlashForward | 24 >

891 Mesaj
2 Şubat 2011; 18:24:41 

HAVA DEĞİŞİMİ ALAN ARKADAŞLAR İÇİN ANLATIYORUM.
1-KISA DÖNEM ASKERLER İÇİN 45 GÜN SINIR
2-UZUN DÖNEM ASKERLER İÇİN 90 GÜN

HAVA DEĞİŞİMİ ALINCA NE YAPACAKSINIZ.
1-HER HASTANE FARKLI KAĞIT VEREBİLİR O YÜZDEN ANLATICAM
HAVA DEĞİŞİMİ RAPORU ALDIYSANIZ 3 ADET AYNISINDAN VARSA FATURA GİBİ DİR ONUN BİRİSİ SİZDE KALACAK ONUNLA HAVA DEĞİŞİMİ PARASI ALACAKSINIZ O YÜZDEN KAYBETMEYİN ALACAĞINIZ ORTALAMA RAKAM 300-350 TL ARASI
2- HAVA DEĞİŞİMİ ALDIN YAPACAKLARIN ŞUNLAR EVİNE GİDİYORSUN UYGUN BİR ZAMANDA HAVA DEĞİŞİMİ TARİHİ İÇİNDE EN YAKIN ASKERLİK ŞUBESİNE GİDİYORSUNUZ ONLAR SİZİN HAVA DĞEİŞİMİ KAĞIDINI ALIYOR SİZE BİR EVRAK VERİYOR HAVA DEĞİŞİMİ BİTERKEN SON 5 GÜN KALA GEL DİYOR 4 GÜN KALA DA GİTSEN BİŞEY OLMAZ MERAK ETME . 12 ADET FOTOĞRAF ALACAKSIN ZATEN O VERDİKLERİ KAĞITTA YAZIYOR BUNLAR .
SON 4 GÜN KALA GİTTİN DİYELİM ONLAR SENİ EĞER HAVA DEĞİŞİMİN SMK LI İSE SMK OLARAK HASTANE BELİRTİLMEMİŞSE YETKİSİ OLAN BİR HASTANEYE SEVK ETTİREBİLİRSİN YANİ HAVA DEĞİŞİMİ ALDIĞIN YERE GİTMEK ZORUN DEĞİLSİN AMA DERSEN ONLAR TEDAVİ ETTİ ORAYA GİDECEM BAŞKA . BAZENDE KESİN OLARAK HAVA DEĞİŞİMİNDE HASTANE BELİRTİR OZAMAN ORAYA GİDECEKSİN.
3- ASKERLİK ŞUBESİ SEVK EDECEK SENİ BU ARADA GENELDE SENİ HAVA DEĞİŞİMİ BİTMESİNE 2 GÜN KALA ORAYA GİT FALAN DER ZARFI KAPATIR SANA AÇTIRMAZLAR SAKIN GİTME HAVA DEĞİŞİMİ NE ZAMAN BİTİYORSA OZAMAN GİT BİŞEY OLMAZ MERAK ETME.
4- BU ARADA HAVA DEĞİŞİMİ DURUMUNU KÜTÜĞÜN NEREYE BAŞLIYSA O ASKERLİK ŞUBESİNE HAVA DĞEİŞİMİ ALDI DİYE YAZIŞMIYORLAR SONRA SANA PATLIYOR ( PATLIYOR DERKEN KORKMA BİŞEY OLMAZ EVİNİ ARARLAR NEDEN BİLDİRMEDİNİZ DERLER ASKERE TESLİM OLMADIMI FALAN DERLER SANKİ BU BİLDİRME GÖREVLERİ BİZE AİT ) KÜTÜĞÜNÜN OLDUĞU ASKERLİK ŞUBENE FAKS ÇEKEREK BÖLE DURUMLARLAR KARŞILAŞMAMIŞ OLURSUNUZ BİLGİNİZE

SORMAK İSTEDİĞİNİZ BİR ŞEY VARSA DENEYİMLİ OLARAKL CVP VEREBİLİRİM

608 Mesaj
2 Şubat 2011; 23:51:51 

ısa dönem askerler için 45 günlük kısmı askerlik hizmetinden sayılır. Üzerindeki hergünü askerlik hizmetinize ekleyip yaptırırlar.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1 Mesaj
23 Şubat 2011; 13:55:43 

benim nişanlım bir ay askerlik yaptıktan sonra askerlikte ortaya çıkan bipolar kişilik bozukluğundan dolayı psikiyatriden 90 gün hava değişimi aldı.şimdi bir sürü ilaç alıyor. bu tedaviden dolayı uyku hali yorgunluk var haliyle.çürük raporunu da istemem diyor. çürük alınca kamuda hiçbir işe giremezsin,ehliyet alamazsın her yerde karşına çıkar demişler. bizde bu bitkinlik haliyle nasıl askerlik yapacak korkuyoruz.zaten askerde gelişti herşey o ortamda ataklar tekrarlarsa diye endişeleniyoruz.çürük raporunun iş alanında bu tip olumsuz etkileri var mı bilenler hatta birebir yaşayanlar varsa cevap yazarsanız çok sevinirim.2 ay sonra tekrar heyete girecek bakalım mevlam neyler neylerse güzel eyler diye hayırlısını bekliyoruz.

1502 Mesaj
23 Şubat 2011; 22:57:19 

Hastalik ruh ve sinir hastaligi oldugu icin kamuya giremeyebilir normal curuk alan ornegin kilo sorunu,uyku apnesi vb seylerde sorun olmuyor

71 Mesaj
21 Nisan 2011; 14:52:41 

peki 30 günden az kalan askerlik için kendi askerlik şubeme gittim geriye 3 gün gibi bir süre kalıyor o 3 gün için imza atıyorsun falan dediler durum nedir bilginiz varmı ?

[link=https://docs.google.com/document/pub?id=1PGd5QBfLlHMs8AtUatHKeME5pItUzaTHNaUwLcjKGP4

21 Mesaj
18 Haziran 2011; 14:39:50 

arkadaşlar bende bel fıtığı problemi var doktorla görüştüm amelıyat oldugun takdırde en az 90 gün dedi bu durumnda aylül 17 de tezkere alcagım akerlıgıme son 45 güne kala hava değişimi alırsam bir daha geri dönermıyım çünkü bildigim kadar ıle 45 gun ınırımız var bızım.yanı agustos basında olursam amelıyat tezkeye 45 kalıyorr 90, gun hava degıımı verse gerı donmeme gerek var mı yardımcı oluranı sevınırım.

81 Mesaj
25 Haziran 2011; 13:32:46 

ikamet ettiğin şehir dışına çıkmak yasak mı hava değişmi sırasında
bilen arkadaş varmı

2193 Mesaj
25 Haziran 2011; 16:23:34 

nereye istersen gidebilirsin sanırım .

< Battlestar Galactica | Stargate Universe | Stargate Atlantis | X-Files | Fringe | The Walking Dead | '' V '' | The 4400 | FlashForward | 24 >

253 Mesaj
27 Haziran 2011; 0:07:55 

gez kardeşim istediğin gibi bende havadeğişimindeyim böle şeylere takmayın adli bir suç'a karışmayın yeter

608 Mesaj
27 Haziran 2011; 22:19:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Y-DRMS

arkadaşlar bende bel fıtığı problemi var doktorla görüştüm amelıyat oldugun takdırde en az 90 gün dedi bu durumnda aylül 17 de tezkere alcagım akerlıgıme son 45 güne kala hava değişimi alırsam bir daha geri dönermıyım çünkü bildigim kadar ıle 45 gun ınırımız var bızım.yanı agustos basında olursam amelıyat tezkeye 45 kalıyorr 90, gun hava degıımı verse gerı donmeme gerek var mı yardımcı oluranı sevınırım.

Kısa dönem askerleri çok gerekli olmadıkça zaten ameliyat etmiyorlar kolay kolay ama eğer ameliyat olursan 45 gün hava değişimi ile askerliğin biter. 45 gün askerlik süren kalmışken zaten 90 gün hava değişimi vermeyip doğrudan 45 günle yollarlar.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2 Mesaj
1 Kasım 2011; 20:27:22 

Askerde olan bir arkadaşım der ki:

Aralık 20 sinde ameliyat olacağım 21 gün hava değişimi alacağım. Süre bittiğinde askerliğimin bitmesine 10- 15 gün kalacak. Bu süreyi memleketimde geçirebilir miyim? Askeriye buna izin veriyor mu? Yoksa birliğime teslim mi olmalıyım?

39 Mesaj
30 Eylül 2012; 16:41:38 

peki arkadaşlar askerde iken askerliğe elverişsiz raporu verirlerse herhangi bir ücret ödeniyor mu? bu konu hakkında bilgisi olan varmı?

1502 Mesaj
30 Eylül 2012; 16:53:17 

quote:

Orijinalden alıntı: furkan_02

peki arkadaşlar askerde iken askerliğe elverişsiz raporu verirlerse herhangi bir ücret ödeniyor mu? bu konu hakkında bilgisi olan varmı?

Hayır ödenmiyor evıne gelıyosun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

13 Mesaj
17 Aralık 2012; 20:54:57 

Merhaba arkadaslar,

Benim nisanlim suan Burdurda acemi birligini yapiyor. Askere gitmeden 1 ay önce felan kil dönmesinin oldugunu söyledi. Bende dedimki askerin sonunda ol ameliyat dedim daha erken gelirsin dedim. Kil donmesi icin kac gun izin verirler. 45 gun olmaz heralde, olsa cok guzel olur ama :) Bilen varmi arkadaslar???

3010 Mesaj
22 Aralık 2012; 10:47:57 

quote:

Orijinalden alıntı: aydd

HAVA DEĞİŞİMİ ALAN ARKADAŞLAR İÇİN ANLATIYORUM.
1-KISA DÖNEM ASKERLER İÇİN 45 GÜN SINIR
2-UZUN DÖNEM ASKERLER İÇİN 90 GÜN

HAVA DEĞİŞİMİ ALINCA NE YAPACAKSINIZ.
1-HER HASTANE FARKLI KAĞIT VEREBİLİR O YÜZDEN ANLATICAM
HAVA DEĞİŞİMİ RAPORU ALDIYSANIZ 3 ADET AYNISINDAN VARSA FATURA GİBİ DİR ONUN BİRİSİ SİZDE KALACAK ONUNLA HAVA DEĞİŞİMİ PARASI ALACAKSINIZ O YÜZDEN KAYBETMEYİN ALACAĞINIZ ORTALAMA RAKAM 300-350 TL ARASI
2- HAVA DEĞİŞİMİ ALDIN YAPACAKLARIN ŞUNLAR EVİNE GİDİYORSUN UYGUN BİR ZAMANDA HAVA DEĞİŞİMİ TARİHİ İÇİNDE EN YAKIN ASKERLİK ŞUBESİNE GİDİYORSUNUZ ONLAR SİZİN HAVA DĞEİŞİMİ KAĞIDINI ALIYOR SİZE BİR EVRAK VERİYOR HAVA DEĞİŞİMİ BİTERKEN SON 5 GÜN KALA GEL DİYOR 4 GÜN KALA DA GİTSEN BİŞEY OLMAZ MERAK ETME . 12 ADET FOTOĞRAF ALACAKSIN ZATEN O VERDİKLERİ KAĞITTA YAZIYOR BUNLAR .
SON 4 GÜN KALA GİTTİN DİYELİM ONLAR SENİ EĞER HAVA DEĞİŞİMİN SMK LI İSE SMK OLARAK HASTANE BELİRTİLMEMİŞSE YETKİSİ OLAN BİR HASTANEYE SEVK ETTİREBİLİRSİN YANİ HAVA DEĞİŞİMİ ALDIĞIN YERE GİTMEK ZORUN DEĞİLSİN AMA DERSEN ONLAR TEDAVİ ETTİ ORAYA GİDECEM BAŞKA . BAZENDE KESİN OLARAK HAVA DEĞİŞİMİNDE HASTANE BELİRTİR OZAMAN ORAYA GİDECEKSİN.
3- ASKERLİK ŞUBESİ SEVK EDECEK SENİ BU ARADA GENELDE SENİ HAVA DEĞİŞİMİ BİTMESİNE 2 GÜN KALA ORAYA GİT FALAN DER ZARFI KAPATIR SANA AÇTIRMAZLAR SAKIN GİTME HAVA DEĞİŞİMİ NE ZAMAN BİTİYORSA OZAMAN GİT BİŞEY OLMAZ MERAK ETME.
4- BU ARADA HAVA DEĞİŞİMİ DURUMUNU KÜTÜĞÜN NEREYE BAŞLIYSA O ASKERLİK ŞUBESİNE HAVA DĞEİŞİMİ ALDI DİYE YAZIŞMIYORLAR SONRA SANA PATLIYOR ( PATLIYOR DERKEN KORKMA BİŞEY OLMAZ EVİNİ ARARLAR NEDEN BİLDİRMEDİNİZ DERLER ASKERE TESLİM OLMADIMI FALAN DERLER SANKİ BU BİLDİRME GÖREVLERİ BİZE AİT ) KÜTÜĞÜNÜN OLDUĞU ASKERLİK ŞUBENE FAKS ÇEKEREK BÖLE DURUMLARLAR KARŞILAŞMAMIŞ OLURSUNUZ BİLGİNİZE

SORMAK İSTEDİĞİNİZ BİR ŞEY VARSA DENEYİMLİ OLARAKL CVP VEREBİLİRİM

Kardeş şimdi ısparta gata bana hava değişimi verdi 45 gün. Verdiği kağıtta c/37 SMK GATA ROMATOLOJİ yazıyor ben istanbuldayım askerlik şubem beni istanbul gataya sevk edecek büyük ihtimalle değil mi?

349 KD yim bu arada limit 45 gün kısa dönemlerde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lyrazed -- 22 Aralık 2012; 10:50:03 >

2 Mesaj
28 Şubat 2013; 12:55:38 

iyi günler arkadaşlar. ben 349 ksd eriyim. şafak bu günü saymassak 76 benim hemoroid ameliyatı olmam gerekiyor. birinci sorum hemoroid ameliyatına kaç gün hava değişimi veriyorlar. 2. ci sorum ise haftaya ameliat olduğumu varsayarsam o zaman şafak 69 diyecek. ve 45 gün hava değişimi alıp gidersem 24 günüm kalıcak. bu kalan 24 gün için ben şuan bağlı olduğum birliğe geri dönücekmiyim. yoksa ikamet ettiğim yerdeki birliktemi görev apacağım ?... 2.ci sorumun kısası. hava değişiminden sonra kaç günüm kalırsa ben ikamet ettiğim yerdeki askeriyede askerliğimi yaparım ?? cevaplarınız için teşekkürler

2 Mesaj
28 Şubat 2013; 13:13:55 

KISA DÖNEM ASKERLİKTE HAVA DEĞİŞİMİNDEN SONRA KAÇ GÜN KALIRSA BİRLİĞİME GERİ DÖNERİM ? ADA KAÇ GÜNÜM KALIRSA İKAMET ETTİĞİM YERDEKİ ASKERİYEDE ASKERLİK YAPARIM. CEVAPLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.

313 Mesaj
28 Şubat 2013; 14:50:43 

kısa dönemlerin hava değişimi maksimum 45 günlük kısmı şafaktan düşer.

2 Mesaj
7 Ocak 2014; 15:36:18 

Merhaba
Kısa dönem askerlik için hava değişimi süresi max 20gün olacakmış. Yalnız çok yeni bir duyum. Yani eğer 30 gün hava değişimi alınırsa 20 günden sonrası askerliğe eklenecekmiş. Bu konu hakkında kesin, doğru güncel bilgiye sahip olan var mı aranızda?
Şimdiden tesekkürler

495 Mesaj
11 Ocak 2014; 18:49:50 

hava değişimi nasıl alıyoruz varmı bir yolu öğrenelim şimdiden tüm cakalıkları subatda yolcuyum

g51

1502 Mesaj
12 Ocak 2014; 8:49:22 

quote:

Orijinalden alıntı: cem1907

hava değişimi nasıl alıyoruz varmı bir yolu öğrenelim şimdiden tüm cakalıkları subatda yolcuyum

Sen kendinide yirtsan oluyom da desen seni tam tesekkullu askeri hastanede bir ton doktor muayene eder ve sonra heyete gider heyet karar verir o kadar kolay mevzular degil inan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muco555555 -- 12 Ocak 2014; 8:59:32 >

495 Mesaj
12 Ocak 2014; 9:09:58 

quote:

Orijinalden alıntı: muco555555

Sen kendinide yirtsan oluyom da desen seni tam tesekkullu askeri hastanede bir ton doktor muayene eder ve sonra heyete gider heyet karar verir o kadar kolay mevzular degil inan

anladim tesekkur ederim

g51

60 Mesaj
12 Ocak 2014; 9:23:40 

quote:

Orijinalden alıntı: recep2

Merhaba
Kısa dönem askerlik için hava değişimi süresi max 20gün olacakmış. Yalnız çok yeni bir duyum. Yani eğer 30 gün hava değişimi alınırsa 20 günden sonrası askerliğe eklenecekmiş. Bu konu hakkında kesin, doğru güncel bilgiye sahip olan var mı aranızda?
Şimdiden tesekkürler

Hee evet cok dogru bir duyum bir de su var kisa donemlerin izni 24 gune cikicakmis.Uzun donem askerlik 9 ay olcakmis.Kisa donemi 3 aya dusuruceklermis.3 aydan fazla askerlik yapanlara devlet tazminat vericekmis.

3 Mesaj
13 Ocak 2014; 16:00:26 

quote:

Orijinalden alıntı: gosumar

Hee evet cok dogru bir duyum bir de su var kisa donemlerin izni 24 gune cikicakmis.Uzun donem askerlik 9 ay olcakmis.Kisa donemi 3 aya dusuruceklermis.3 aydan fazla askerlik yapanlara devlet tazminat vericekmis.

acaba şaka mı yapıyorsun yoksa ciddi misin tüm söylediklerinde.. nerden duydun bunları kaynak neresi yani?
bir de bu hava değişimi konusunu ben de merak ediyorum açıkcası kısa dönem için 45 gün meselesi kanunda yazıyor onun için kanun değişikliği gerekiyor böyle bir söylenti bizde de var ama araştırıyorum böyle bir kanun teklifi göremedim

248 Mesaj
12 Mart 2014; 15:58:53 

askerde ayağımı kırıldı 40 gün hava değişimi aldım fakat askerliğin bitmesine 1 hafta kala alçıyı cıkardık ama kırık hala kaynamamıs ağrı devam ediyor bundan sonra askeri hastaneye gitmem gerekiyormuş. arkadaşlar sizce bundan sonra ne olur ne yaparlar bilgisi olan varsa sevinirim

1'İNCİ P.EĞT.TUG. KH. VE KH.BL./MANİSA MERKEZ

18'İNCİ MKNZ.P.TUG. K.YRD.LIĞI 2'NCİ MKNZ.P.TB.KH. VE KH.TK./ÇANAKKALE GELİBOLU

2193 Mesaj
12 Mart 2014; 23:44:07 

Öncelikle geçmiş olsun , ilk askeri hastaneye gideceksin , zaten ilk oraya gitmen lazım ki birliğine sevk alman için ama ağrım var filan diorsun bir müddet askeri hastanede kalırsın iyileşince terhis olabilirsin ancak .

61 Mesaj
13 Mart 2014; 0:28:34 

Su anki yasada hava degisimi kisa donem icin 15 gundur bilip bilmeden konusmayalim.

3010 Mesaj
13 Mart 2014; 1:50:50 

quote:

Orijinalden alıntı: spartacus39

askerde ayağımı kırıldı 40 gün hava değişimi aldım fakat askerliğin bitmesine 1 hafta kala alçıyı cıkardık ama kırık hala kaynamamıs ağrı devam ediyor bundan sonra askeri hastaneye gitmem gerekiyormuş. arkadaşlar sizce bundan sonra ne olur ne yaparlar bilgisi olan varsa sevinirim

smk lı hava değişimi almışsan(ki kırık için smk lıdır diye düşünüyorum) hava değişim süresinin son 1 haftasında sana en yakın gata ya gideceksin. Askerlik şubesinden sevk alıp. Sonrasında oradaki doktorlar kararı verirler. Muhtemelen bi hava değişimi daha verirler. Ama ayak kırığında prosedür nedir bilmiyorum muafiyet verirler mi fikrim yok.

Edit: (Hastanede bi sürede yatırabilirler. Yattığın süre askerlikten düşer.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lyrazed -- 13 Mart 2014; 1:52:56 >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Kısa, uzun dönem ve Yedek Subay adayları » kısadönem asker için max hava değişimi süresi nedir?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.656