Şimdi Ara

Steve Jobs: USB 3.0'ı şimdilik düşünmüyoruz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
5.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• USB'i standart olarak kullanan ilk bilgisayar üreticisi olan Apple; USB 3.0'ı şimdilik bilgisayarlarında yer vermeyi düşünmüyor. Ortaya atılan iddialar üzerine Tom Kruk isimli kullanıcının konuyla ilgili olarak Steve Jobs'a gönderdiği elektronik postasına cevap geldi. Apple'ın tepe yöneticisinin cevabı her zamanki gibi kısa ve net;

"USB 3.0'ı şimdilik düşünmüyoruz. Örneğin Intel'de destek vermiyor."

Steve Jobs'un cevabı; bir süre önce dillendirilen Mac'lerde USB 3.0 iddiasını şimdilik gerçekleşmeyeceğini gözler önüne koyarken; Intel'in destek verdiği zaman Apple'ın da USB 3.0'a destek vereceğini gösteriyor.

• Her şeye karşı gel zaten bir şeyi onaylama sen nedir bu kendini üstün görmek anlamıyorum sen intel'i kendinlemi karıştırıyorsun intel dev sen sineksin :D
  • USB 3.0 zaten şimdilik gereksiz bir teknoloji ve şimdilik düşünmediklerini açıklamış zaten Steve Jobs ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: realcem

Her şeye karşı gel zaten bir şeyi onaylama sen nedir bu kendini üstün görmek anlamıyorum sen intel'i kendinlemi karıştırıyorsun intel dev sen sineksin :D

Apple, piyasa değeri olarak Sony, Intel ve son olarakta Microsoft'u solladı. Hatta elinde olan 50 milyar dolarla piyasa değeri 34 milyar dolar olan Sony'i satın alabilecek güçte.

Konuya dönecek olursak Apple'ın USB 3.0 yerine önce iPod, iPhone, iPad gibi cihazlarda yeniden kendi arabirimi Firewire 800'e destek vermesi bence çok daha iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asilx -- 31 Ekim 2010; 15:00:27 >
  • usb 3.0 ın hantal ve stabil olmadığı açıklamasını yapmış.geleceğin firewireda olduğunu söylemiş
  • @asilx

çok ezbere yorum yapıyorsunuz... öyle bir takım değerlerin ne anlam ifade ettiğini bilmeden o bunu satın alır gibi laflar boş sözler.. önce sony kim bir öğren bakalım..
  • ilerde yeni teknoloji usb3 koyduk diye yeni bilgisyarlar yuttururlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: asilx

quote:

Orijinalden alıntı: realcem

Her şeye karşı gel zaten bir şeyi onaylama sen nedir bu kendini üstün görmek anlamıyorum sen intel'i kendinlemi karıştırıyorsun intel dev sen sineksin :D

Apple, piyasa değeri olarak Sony, Intel ve son olarakta Microsoft'u solladı. Hatta elinde olan 50 milyon dolarla piyasa değeri 34 milyon dolar olan Sony'i satın alabilecek güçte.

Konuya dönecek olursak Apple'ın USB 3.0 yerine önce iPod, iPhone, iPad gibi cihazlarda yeniden kendi arabirimi Firewire 800'e destek vermesi bence çok daha iyi olur

Milyar dolar olacak :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

@asilx

çok ezbere yorum yapıyorsunuz... öyle bir takım değerlerin ne anlam ifade ettiğini bilmeden o bunu satın alır gibi laflar boş sözler.. önce sony kim bir öğren bakalım..

Pardon batuist emir buyurdu önce sony'i öğrenmem gerekiyormuş burada yorum yapabilmem için.

Ezbere konuşan sensin bu dediğim ihtimal geçenlerde gene DH'da yazan bir haberde de dile getirildi. Önce araştır birşeyin doğruluğunu sonra karşındaki insanı itham et, boş konuşmakla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asilx -- 31 Ekim 2010; 15:18:21 >
  • Umarım USB 3.0 zaten şimlik gereksiz, kötü diyenler girmez konuya.
  • ilginç bir gelişme. Şu anda ülkemize yeni gelen harici hdd lerin çoğu usb3.0 destekli. Appledan bu konuda erken bir adım bekliyordum ters köşeye yattım. Ayrıca firewire lı hdd bulmak da zorlaştı artık malesef.
  • Açıkçası laptop'umda USB 3.0 var ama USB 3.0 yaygın olmadığı için şu an işe yaradığı yok ki Apple gibi bir firma koyarsa USB 3.0'ı işte o zaman yaygınlaşır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

@asilx

kimdir sony ben bilmiyorum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okan Aybek

Açıkçası laptop'umda USB 3.0 var ama USB 3.0 yaygın olmadığı için şu an işe yaradığı yok ki Apple gibi bir firma koyarsa USB 3.0'ı işte o zaman yaygınlaşır.

bende de usb 3.0 var ama usb 3.0 hdd kutusu aldım 2.5 7200 rpm hdd 90 mb aktarım yapıyor fena değil yani
  • apple bu tarz olayları hep geriden takip etmiştir.2 sene sonra usb 3 ü bilgisayarlarına koyarsa şaşırmam.iphone daki facetime olayı zaten bir komedi.adamlar öyle bir tanıtıyorduki sanki uzaydan gelmişlerde görüntülü konuşmayı icat etmişler.amerikan milletinin zekasına göre yapıyorlar herhalde pazarlamayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: _leylandi_

apple bu tarz olayları hep geriden takip etmiştir.2 sene sonra usb 3 ü bilgisayarlarına koyarsa şaşırmam.iphone daki facetime olayı zaten bir komedi.adamlar öyle bir tanıtıyorduki sanki uzaydan gelmişlerde görüntülü konuşmayı icat etmişler.amerikan milletinin zekasına göre yapıyorlar herhalde pazarlamayı

aynen öyle amerikadaki insanların zekasına göre yapıyorlar.adamlar daha çarpma tablosunu bile doğru düzgün bilmiyor.mesela bizim sınıfa amerikadan bir arkadaş geldi türktü ama orada yaşamış.matematiği ilkokul matematiğiydi.o derece cahil insanlar.ama uzaktan bizim milletimiz onları üstün görüyor vayy amerikalı diye.bilseler ki ne cahil varlıklar

• Simdi olmasa ne olacak ? USB ilk ciktiginda ciddi bir yenilikti standart seri arabirim icin. simdi ise bir guncelleme. Bu sene destek vermiyor olabilirler, ilerde vermeyecekleri anlamina gelmez. eninde sonunda usb 3.0 da kullanacaklar. Bunu ongormek icin deha yada Apple da ust duzey yonetici olmak gerekmiyor. Bir de su Amerikalilar soyle, amerikalilar boyle denmesi de ayri bir sorun degil mi ? Ne hikmettirki bu geri zekalilar tum teknolojik gelismeleri yapiyor, biz zeka kupleri de bu geri zekalilarin urettigi seylere binlerce lira para veriyoruz.. Bizde geri zekali orani ne kadarsa orda da o kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimakkaya -- 31 Ekim 2010; 18:51:53 >
  • Başlığa şaşırmadım ama haber içeriğini okuyunca şaşırdım..

Ben beklerdim ki bu sitiv amca desin ki;

"bu USB denen nane zaten eski bir teknoloji ve bilgisayarı yavaşlatıyo.. onun için koymayacağız.. gelecekte usb ye yer yok..."
  • Sadece şunu okuyun yeter. Zaytung'ta bile çıkmış.

http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=49911
  • Yen paritesindeki %1 değişimden + - günlük 40 milyon USD kar ya da zarar yazabilen büyüklükte bir firmadır Sony. Bu 2008 finansal kriz döneminde bloomberg'de yazılan bir makaleden işim gereği o dönemde aklımda kalan bir ayrıntı. Günlük 40 milyon dolar! İntel Apple olayında ise Apple cihazlarına biraz mesafeliyim fiyatları dolayısıyla ama ürtim desteği İntel'den sağlanıyor yanılmıyorsam. 2011 AMD işlemcilerini de kullancak diye yorumlar da var ama

bana göre Apple popüler kültürden beslenmekte ve ürünlerine alternatif firmalarda ürün geliştiriyor Samsung gibi mesela. En baba Hollywood filmleri bile yaklşık 8000'den fazla arşivle Sony tarafından MGM'le beraber satın alınırken Steve Jobs nerdeydi. Finansal açılardan Steve Jobs ayrı bir vakadır ayrıca. Başlı başına roman konusu olabilecek kadar!
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.