Şimdi Ara

ASUS EAH6850 @ 1GHz video inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
1
Favori
27.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ASUS'un özel soğutması ve voltaj arttırımına izin veren yazılımıyla HD 6850 GPU'lu EAH6850'sini 1GHz'e hız aşırtıyor ve rakipleriyle karşılaştırıyoruz. Aynı videoda HD 6850 ve HD 6870 Crossfire düzenlerinin GTX460 SLI ve GTX470 SLI karşısındaki performanslarını da görebilirsiniz.

• 6850 de hızaşırtmanın getirdiği artış çok iyi olmuş gerçekten aşırtmaya duyarlı bir kart.
    Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hapocod -- 30 Ekim 2010; 20:27:08 >
  • 900Mhzlik Sparkle'a yer verseydiniz daha güzel olurdu. Olsun bu da iyi.

Asus'un bu modeli güzel hız aşırtma sunuyor gerçekten. Yine de 460 ve 6850 arasında o/c yapacak birinin tercihini özel soğutmalı 460'tan yana kullanması daha mantıklı gözüküyor.

Video için teşekkürler Mesut Bey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adilazimdegilx -- 30 Ekim 2010; 20:28:46 >
  • iste alıncacak kart bu gibi incelemeleri bekliyordum
  • 5850yi yendi kart güzel
  • HD6870 CF GÜÇ TÜKETİMİ GTX470 SLİ YE GÖRE %40 DAHA DÜŞÜK VAY BE SÜPER PERFORMANS OLARAK DA GTX 470 DEN İYİ
  • test için teşekkurler..

forumda dolaşan frekansa tepki vermiyor overclock olsa ne olur gibi tuaf yorumlara cevap gibi olmuş..
    hiç olmassa overclock olduktan sonra 1watt extra guc tuketmiş... bu bile başarıdır.

çogu oyunda gtx470 i geçmiş.. overclockla
  • Bu video'dan ve farklı testlerden anlaşılıyor ki ileride çıkması muhtemel Amd 6930 nvida Gtx 480 ile başa baş hareket edecek.
  • Bu güzel inceleme için teşekkürler
  • 6850'nin O/C performansı beni şaşırttı. Bu kart GTX460 ile aynı fiyattan satılırsa ibre yine AMD'ye dönebilir.
  • gtx460 840mhz yerine 900 mhz felan olsa iyi olurdu
    video incelemeye göre; hd6850'nin %30'luk o.c getirimi gtx460'ın %20-22 arası overclock artışına denk geliyor
    gtx460 1gb 61 derece, düz hd6850 78 derece, hd5850 66 derece. hd68xx serisi iyi ısınıyor buna bakarak hd69xx serisi fermiyi aratmayacak gibi
    gtx460 ve hd5850 özel soğutma değil heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heatblast -- 30 Ekim 2010; 21:21:15 >
  • Surucu Versiyonu olarak ne kullandiniz 10.10c mi ?
  • Mesut Bey'in incelemesi çok gerçekçi ancak hız aşırtma konusunda haddime düşerse eklemek istediğim bir konu var.
    Hız aşırtma konusunda 1 ghz'in ancak konuya yabancı kişilere bir sınır teşkil ettiğini düşünüyorum. Hız aşırtma dendiğinde bu konuda kullanılabilecek 2 ayrı yazılım daha var ve Asus'un yazılımı gibi 1 ghz suni sınırı yok. Gputool ve MSI Afterburner yazılımlarıyla birlikte kullandığınızda(örneğin smartdoctor ile istediğiniz voltajı ayarlayıp o programı kapattıktan sonra gputool programını çalıştırıp saat hızlarını çalışabildiği en yüksek değere ayarladığınızda) Asus DirectCU hd6850 modelinin hız aşırtma sonucunu çok merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: musAKka

6850'nin O/C performansı beni şaşırttı. Bu kart GTX460 ile aynı fiyattan satılırsa ibre yine AMD'ye dönebilir.

daha ucuza satılacak. buna emin ol aslında ben de 6850 ve 6870 arasında kaldım. yani aralarında 100TL fark var ve 6850+o.c mi yoksa +100 TL verip 6870 mi diye düşünüyorum.
  • İnceleme de kart da takdiri hak ediyor.
  • Fiyatı belli mi bu Asus kartın? Inno3D GTX 460 düşünüyordum fiyat avantajından dolayı ama rekabetçi bir fiyatı varsa bunu almayı tercih ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Salvatuon

Fiyatı belli mi bu Asus kartın? Inno3D GTX 460 düşünüyordum fiyat avantajından dolayı ama rekabetçi bir fiyatı varsa bunu almayı tercih ederim

fiyatı belli. vatanbilgisayarda var ama başka yerlere de gelince düşer fiyatı.
  • asus güzel iş çıkarmış geröektende çifti kaç para bu asus 6850 nin fiyat üzerine bir bilgi göremedim sanki ama performans iyiymiş
  • hb'da da 450 tl, bu şartlar altında gigabyte gtx 460 tabiki :)oc'yi yaparım ben üstüne para vermeye gerek yok...
  • 369 lira ama ne deyim hayırlısı alanlara bekleyişe devam
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.